Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Skini Friju pa preko nje skini poslednji update za SEE, pa ubaci preko Odina, tako sam ja uradio jer Telenorov ko zna kad ce biti, isto mi je sa Telenora tel ali sam ubacio SEE firmware.

 
Ne bi bilo lose da napisete i odakle je tel, da li je sa i sa koje mreze, koji region.....
 
Ok sad sam video, vidim da je SEE, moracu preko Odina da ga ubacim jer iako sam prosli update ubacio SEE i tel ga prihvatio ali i dalje pise Telenorov MSR
 
Uvek će i pisati, ne menja se Service provider softver version. Odavno su to promenili.
 
Nazalost drustvo moram saopstiti jos jedno veliko razocarenje na note 20 ultra,a to je onaj burn in sto se spominjao da dolazi do njega usred koriscenja clear view futrole.Primetio sam jedva primetnu liniju u jednoj aplikaciji koju koristim koja ima sivu pozadinu slicna kao kad je one ui na dark modu.Sto je jos veci problem isti slucaj i na drugom uredjaju koji koristi istu futrolu i jos da napomenem always on je iskljucen.
 
Ja sam koristio clear view kad sam imao exy n20u, nije bilo burn ina posle neke dve nedelje korišćenja.
Koliko god davao šansu tim futrolama na preklop, ne odgovaraju mi.
 
Ja sam koristio clear view kad sam imao exy n20u, nije bilo burn ina posle neke dve nedelje korišćenja.
Koliko god davao šansu tim futrolama na preklop, ne odgovaraju mi.

Nema sanse to da se primeti na bilo kojoj boji osim na tako tim sivkastim tamnim.Jos je meni telefon star manje od 2 meseca vakum telefon bio.E sad je pitanje dal ce vremenom da se primeti svakako jako veliko razocarenje prvo senzor blizine a sad ovo.
 
Nosi ga u servis ako imas garanciju, drugarici su dali novi S9 zbog blagog burn ina, samo je rekla da ne može da koristi normalno tel zbog toga i to je to.
 
Nosi ga u servis ako imas garanciju, drugarici su dali novi S9 zbog blagog burn ina, samo je rekla da ne može da koristi normalno tel zbog toga i to je to.

Imam garanciju videcu sta ce da se desava naredna 2-3 meseca ako krene da se povecava il ce to biti ili ide na oglas.Sramota stvarno aj da sam koristio always on pa bi i imalo logike ovako nikako nema logike da se pojavi al eto jos jedan velik minus pa za ubuduce moram kupovati led view posto sam navikao na futrole na preklop.
 
Sredili su i AOD sad da se pomera pa nema problema, a sa clew view je statičan prikaz ali se gasi na 10ak sek. pa mi nije jasno kako se to desilo..
 
Možeš i to da isključiš: battery-more battery settings-show charging information
 
Imam garanciju videcu sta ce da se desava naredna 2-3 meseca ako krene da se povecava il ce to biti ili ide na oglas.Sramota stvarno aj da sam koristio always on pa bi i imalo logike ovako nikako nema logike da se pojavi al eto jos jedan velik minus pa za ubuduce moram kupovati led view posto sam navikao na futrole na preklop.
Nemoj da cekas. Posle mozes i da se naviknes pa da ti ne smeta. Bolje odmah :)
 
Znam al nisam verovao da od toga moze da dobije burn in.Ovo sto sam ja primetio verovatno i velika vecina nebi ni primetila,al vremenom moze da se pogorsa kad je fakticki nov telefon odmah pokazao.
Post automatically merged:

Nemoj da cekas. Posle mozes i da se naviknes pa da ti ne smeta. Bolje odmah :)

Pa reklamirao bi da znam da ce da mi daju nov telefon,a da se cimam da mi menjaju ekran ne pada mi na pamet.Lakse cu da ga prodam ako nista.
 
Ja bih odma reagovao, širilo se ili ne, cena mu je oborena, a možda odlučiš da ga prodaš u skorije vreme.
 
Videcu drugar mi radi u mts-u pa cu ga zvati da se raspitam kako i sta,i da ga prodam ja bi opet uzeo isti jer nista drugo sem nota ne gledam.:)
 
Note je Note, ja bih možda prešao na S21U samo jer je noviji pa da isprobam, ali znam da bću požaliti, jer sam sa N20U SD prezadovoljan. Hladan u radu, 6H sota bez nekog ustručavanja, velik ekran, najlepši dizajn, 256gb memorije... ma za poželeti. 😁
 
Note je Note, ja bih možda prešao na S21U samo jer je noviji pa da isprobam, ali znam da bću požaliti, jer sam sa N20U SD prezadovoljan. Hladan u radu, 6H sota bez nekog ustručavanja, velik ekran, najlepši dizajn, 256gb memorije... ma za poželeti. 😁

Pa eto ja sam prezadivoljan i sa exy verzijom nije baterija sjajna al gura dan.Al ovo nisam ocekivao da ove probleme ima,note 10 plus tih boljki nije imao.
 
Ova prica se ne odvija onako kako bi trebalo...

A treblalo bi da se neko drugi pozali na burn, a Darko da ga ubedjuje kako je dobro i fenomenalno jer je to burn od Smasunga i bolji je nego kod konkurencije. Kako je to u stvari najbolji burn i da ekrani bas i treba da dobijaju burn jer su Samsung :)
Kako je burn kod konkurencije zato sto imaju lose ekrane, ali burn na Smasung ekranu je bas cool i super stvar :)
Sala mala, nisam mogao da odolim prosto :)
 
Nazalost drustvo moram saopstiti jos jedno veliko razocarenje na note 20 ultra,a to je onaj burn in sto se spominjao da dolazi do njega usred koriscenja clear view futrole.Primetio sam jedva primetnu liniju u jednoj aplikaciji koju koristim koja ima sivu pozadinu slicna kao kad je one ui na dark modu.Sto je jos veci problem isti slucaj i na drugom uredjaju koji koristi istu futrolu i jos da napomenem always on je iskljucen.
Ako možeš postavi sliku ekrana koji je slikan sa drugim telefonom da vidimo kako izgleda. Koristim S20 Ultra od kraja avgusta 2020. godine i odmah sam kupio Clear view cover i plus uključio AOD na Clear View Coveru da radi konstantno (osim od 1h u noć do 7h ujutru). Sada sam proverio sa sivom pozadinom i ne vidim ništa, nikakvu liniju, ali opet me sada kopka da vidim o čemu se radi. Tako da ako možeš postavi to slikano sa nekim drugim aparatom.
 
Ova prica se ne odvija onako kako bi trebalo...

A treblalo bi da se neko drugi pozali na burn, a Darko da ga ubedjuje kako je dobro i fenomenalno jer je to burn od Smasunga i bolji je nego kod konkurencije. Kako je to u stvari najbolji burn i da ekrani bas i treba da dobijaju burn jer su Samsung :)

Sala mala, nisam mogao da odolim prosto :)

Pa eto na kraju se ispostavilo da sam ja jedini saopstio "istinu".😀Opet kazem ovo nebi primetilo 90% ljudi u ovom stanju kakvom je sad al eto ja videh svakako nije zanemarljivo o gotovo sam ubedjen da ce svaki note 20 ultra sa clear view da pravi burn in posle nekog vremena,pogotovu kome je ukljucen always on.
Post automatically merged:

Ako možeš postavi sliku ekrna koji je slikan sa drugim telefonm da vidimo kako izgleda. Koristim S20 Ultra od kraja avgusta 2020. godine i odmah sam kupio Clear view cover i plus uključio AOD na Clear View Coveru da radi konstatno (osim od 1h u noć do 7h ujutru). Sada sam proverio sa sivom pozadinom i ne vidim ništa, nikakvu liniju, ali opet me sada kopka da vidim o čemu se radi. Tako da ako možeš postavi to slikano sa nekim drugim aparatom.

Postavicu predvece kada dodjem kuci,al to je jako tesko uociti da se slika drigim telefonom al probacu svakako.Jer se samo vidi na sivoj pozadini.Mada video sam primere na netu gde ga sagori bas dobro da se na beloj jasno vidi.Mislim da taj problem nisu prijavljivali na s20 ultra,mada kad se logicki razmisli tehnologija ekrana je bukvalno ista i oled-amoled ekrani jesu poznati po tim problemima al to je obicno zbog velike staticnosti slike ili prevelikog koriscenja necega gde se slika ne pomera(na primer tastatura).
 
Pa jedina razlika između ekrana na S20 ultra i Note 20 ultra jeste refresh rate, kod Note 20 Ultra je adaptivni, a kod S20 ultra fiksni ili 60 ili 120 Hz, sve ostalo je apsolutno identično, tako da ako se pojavilo na Note 20 ultra, onda nije isključeno da pogađa sve Samsung modele sa tim tipom ekrana.
 
Ispadne da mali broj modela ima problem, vidiš da se ovde niko ne žali. Meni je ovo treći N20U i svaki je imao savršen ekran.
 
Jesam oko dve nedelje na jednom primerku, a apropo senzora blizine nijedan nije imao burn in.
 
Nazad
Vrh Dno