Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Hvala na pomoci, narucujem danas Nespresso :)

Imas na KP recimo za 600 dinara da kupis Nespresso mix pakovanje sa 14 razlicitih kapsula.
Dobra prica za pocetak, jer mozes da probas vise vrsta i odmah selektujes sta ti odgovara a sta ne.. U pakovanju je nekoliko kapsula italija selekcije, etiopia, kolumbija, pa neke sa ukusima tipa krem brule, itd.. Imas ristreto, espresso i lungo..
Bolje tako da vidis odmah sta je to sto ti lezi nego da svaku od ovih vrsta kupujes po celu kutiju od 10 kapsula.

A sto kaze ivanbass1, kapsule iz Lidla su bas povoljne, oko 180 dinara je pakovanje od 10 kom, a mozes da ih uhvatis na akciji za 130 kad budu. Nemoj da te cena zavara, meni je kafa iz tih kapsula (ja koristiom Viola) bolja od mnogih drugih.

Obavezno uzmi da probas Nespresso Palermo Kazaar. Meni je taj espresso najbolji, ukljucujuci sve one koje sam do sad pio po kaficima, restoranima itd..
 
Poslednja izmena:
Pa dobice pakovanje od 14 raznih Nespresso kapsula uz aparat kad kupi...
 
E pa onda jos bolje.. nisam znao da se to dobija uz svaki aparat :)
 
Da, dobija se to pakovanje od 14 razlicitih kapsula uz aparat. Hvala na preporuci svakako, otici cu do Lidla da pazarim taj espreso cim stigne sokocalo :)
 
Kafa je stvarno odlicna, hvala svima na preporukama, nisam se pokajao. Imam samo jedno pitanje za vlasnike Nespresso Inissia uredjaja, ja ne vidim razliku u kolicini vode koja istece bez obzira da li pritisnem dugme za lungo ili obican espreso (odnosno vece i manje dugme), a do danas mi se cini da je bilo razlike. Sad sam merio u dve identicne providne solje i bukvalno ista kolicina istece. Da li moze da se resi ovo i kako?
 
Kafa je stvarno odlicna, hvala svima na preporukama, nisam se pokajao. Imam samo jedno pitanje za vlasnike Nespresso Inissia uredjaja, ja ne vidim razliku u kolicini vode koja istece bez obzira da li pritisnem dugme za lungo ili obican espreso (odnosno vece i manje dugme), a do danas mi se cini da je bilo razlike. Sad sam merio u dve identicne providne solje i bukvalno ista kolicina istece. Da li moze da se resi ovo i kako?

Ja nemam Inissia, imam Atelier, ali koliko znam za sve Nespresso aparate bi trebalo da je isto.

Ristreto 25 ml, espresso 45 ml a lungo 110 ml.
To bi trebalo da bude fabricki setovano. Na Atelier mozes da promenis ovo i podesis kolicinu vode prema svom ukusu. Verujem da je ovo moguce i na tvom aparatu, pogledaj uputstvo.

Kako god, fabricki ne bi nikako trebalo da espresso i lungo izbacuju istu kolicinu vode.

Baci pogled na ovo, probaj prvo da vratis na fabricka podesavanja. Ako ne, onda nadji neku mericu i programiraj sam kako zelis:

Setting the cup size for Nespresso Inissia®​

If you want your Nespresso Inissia® machine to remember exactly how you like your coffee, follow
these instructions to program the amount of water that is dispensed:



  1. Turn on the machine and fill the water tank.
  2. Allow the machine to warm up so it is ready for use.
  3. Now open the handle completely and load a coffee capsule.
  4. Press and hold the button / function you wish to program (Espresso or Lungo).
  5. Release the button when you have reached the desired amount of water.


The machine is now ready for use, and adjusted according to your needs.


Restore Factory Settings​

Do you want to restore the factory settings and thus get back to the amount of water the machine was originally set on your Nespresso Inissia®, then, please follow the instructions below.



  1. Turn off the machine's power button.
  2. Then hold Lungo button for 5 seconds while the machine is turned off.
  3. The buttons will flash rapidly three times, and your Nespresso Inissia® has now been restored to factory settings.
 
Odlicno :)
Sad uzivaj u istrazivanju ukusa :)
 
do sad sam uglavnom pio instant kafe (ness , davidoff).
Probao bih neki aparatic posto ima na poslu (al nemam pojma ni koji ni sta al odgovaraju te lisl kapsule a imaju i neke skuplje 1kom 60-80din).
Koje bi mi aparate preporucili? Ne bih neke velike cifre sa izdvajam 😅 ili cu preci na cajeve ako mi bude preskupo 🙂
 
do sad sam uglavnom pio instant kafe (ness , davidoff).
Probao bih neki aparatic posto ima na poslu (al nemam pojma ni koji ni sta al odgovaraju te lisl kapsule a imaju i neke skuplje 1kom 60-80din).
Koje bi mi aparate preporucili? Ne bih neke velike cifre sa izdvajam 😅 ili cu preci na cajeve ako mi bude preskupo 🙂
Htedoh isto pitanje da postavim, sto povoljniji aparat :)
Jel moze ovaj uredjaj da posluzi ?
Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Bolje idite na Nespresso nego na Dolce Gusto modele. Trenutno su na akciji Essenza Mini i INISSIA aparati, za 10500 dinara i 14 kaspula odlican izbor... Krucijalnih razlika izmedju ta dva aparata nema, pa presudite po dizajnu koji vam se svidja :)
 
Bolje idite na Nespresso nego na Dolce Gusto modele. Trenutno su na akciji Essenza Mini i INISSIA aparati, za 10500 dinara i 14 kaspula odlican izbor... Krucijalnih razlika izmedju ta dva aparata nema, pa presudite po dizajnu koji vam se svidja :)
Za ovaj krups pise da je kompatibilan i sa nespresso i dolce gusto?
 
To je greska. Dolce Gusto i Nespresso koriste kapsule potpuno drugacijih dimenzija i nema sanse da jedan aparat moze da koristi oba formata kapsula.

Generalno, DG zavrsava posao onima kojima nije mnogo bitno koju i kakvu kafu piju, vec zele da pritisnu dugme i dobiju kafu.
Nespresso, osim sto ima neuporedivo veci izbor kapsula, ukusa i kombinacija, radi i na vecem pritisku (DG aparati 15 bara, Nespresso 19 bara).

Ono sto se meni posebno ne svidja kod DG aparata, jesu one kafe koje se prave iz dve kapsule (jedna kapsula kafa, druga mleko).
Neuporedivo je bolja opcija da se kupi bilo koji Nespresso aparat i recimo Aeroccino, em imate neuporedivo veci izbor kapsula, em mozete napraviti daleko vise vrsta kafa.

Razlika u ceni nije tolika, i kada se uzme u obzir broj kafa koje cete popiti i vremenski period koliko ce vas aparat sluziti, apsolutno je opravdano investirati malo vise novca u Nespresso sistem.
Pogotovo onima koji piju kafe sa mlekom, jer recimo kutija DG latte macchiato kosta oko 600 - 650 din, a mozete napraviti samo 8 kafa (jedna kafa oko 80 din).
Dok ta kafa sa Nespresso aparatom (Lidl kapsula 18 din, Jacobs kapsula 23 dinara itd..) uz mleko iz frizidera kosta daleko manje.
Cak i da je pravite sa original Nespresso kapsulom, kosta vas 50 din, i imate tonu ukusa i vrsta, dok za DG recimo imate uvek isti ukus te kafe.
 
Ja nisam menjao DG za Nespresso još uvek samo zato što pijem jednu jedinu kafu (Ristretto Ardenza) i ona je odlična. Ove s mlekom je smešno i porediti, sve je neuporedivo bolje na Nespressu, izbor pogotovo. Ko nema aparat i sad kupuje, ne bih se dvoumio sekude.
 
Ja sam se opasno navukao na Nespresso Palermo Kazaar...

Trenutno sam misljenja da mi je ovo najbolji espreso, i to ne samo koji mogu da napravim kuci, vec se ne secam da sam ikada igde popio espreso koji mi se toliko svideo.
Gorak, bez kiseline, sa nekim posebnim smekom koji ne znam da opisem. Ne znaci da ce svima da se dopadne, ali meni je tako dobro legao da mi je, evo i nakon ne znam ni sam koliko popijenih, onaj uzitak prvog "srka" neuporediv sa bilo kojom drugom kafom :)
Definitivno preporucujem svima koji imaju Nespresso aparat da ga probaju (nema ga u onim pakovanjima od 14 kapsula koje dolaze uz aparat).
 
Koji je aparat bolji, Inissia ili Essenza Mini? Ako ima neke razlike sem izgleda, oba su 70e na kp.
 
Uzeh da probam ove Costa kapsule u Idei, odabrao sam Lungo varijatnu. Šta znam, ništa posebno, na nivou Lidl kapsula.
 
@ axel-junior

Koliko ja vidim, Inissia je bio entri model, koji je kasnije zamenjen sa Essenza. Pise da je Essenza model dolazio od dva proizvodjaca, Breville i De`Longhi. Essenza ima unapredjenu pumpu koja pravi nesto manju buku. Sustinski, nema razlike. Meni licno, lepsa Essenza i zbog te novije i tise pumpe (mada ja sumnjam da bi bilo ko primetio razliku u nivou buke) ja bih kupio nju.

@Exodusbgd

Ja takve kapsule tipa Lidl, Costa itd koristim za buckalice sa mlekom.. realno, kad mi aparat smucka 100 ml mleka i ubaci 25 ml kafe, ne mozes ni da osetis razliku. Tako recimo sve kapsule koje kupim, a ne dopadaju mi se bas da ih pijem ovako, ja potrosim na muckalice sa mlekom :)

Evo jedna od sinoc, napravio za zenu... Mleko, kugla sladoleda, slag, mrvice.. I tu u celoj prici nije ni bitno koja je kapsula za kafu jer ukus kafe i ne osetis :)
Idealno da potrosis sve kapsule koje inace ne bi :LOL:
20210322_193010.jpg
 
To je greska. Dolce Gusto i Nespresso koriste kapsule potpuno drugacijih dimenzija i nema sanse da jedan aparat moze da koristi oba formata kapsula.

Generalno, DG zavrsava posao onima kojima nije mnogo bitno koju i kakvu kafu piju, vec zele da pritisnu dugme i dobiju kafu.
Nespresso, osim sto ima neuporedivo veci izbor kapsula, ukusa i kombinacija, radi i na vecem pritisku (DG aparati 15 bara, Nespresso 19 bara).

Ono sto se meni posebno ne svidja kod DG aparata, jesu one kafe koje se prave iz dve kapsule (jedna kapsula kafa, druga mleko).
Neuporedivo je bolja opcija da se kupi bilo koji Nespresso aparat i recimo Aeroccino, em imate neuporedivo veci izbor kapsula, em mozete napraviti daleko vise vrsta kafa.

Razlika u ceni nije tolika, i kada se uzme u obzir broj kafa koje cete popiti i vremenski period koliko ce vas aparat sluziti, apsolutno je opravdano investirati malo vise novca u Nespresso sistem.
Pogotovo onima koji piju kafe sa mlekom, jer recimo kutija DG latte macchiato kosta oko 600 - 650 din, a mozete napraviti samo 8 kafa (jedna kafa oko 80 din).
Dok ta kafa sa Nespresso aparatom (Lidl kapsula 18 din, Jacobs kapsula 23 dinara itd..) uz mleko iz frizidera kosta daleko manje.
Cak i da je pravite sa original Nespresso kapsulom, kosta vas 50 din, i imate tonu ukusa i vrsta, dok za DG recimo imate uvek isti ukus te kafe.
Hvala na opsirnom odgovoru, zeznuo bih se jer na sajtu gigatrona pise da podrzava obe vrste kapsula...
 
Долче густо капсуле у Идеи 499 динара на акцији, да знате.
 
Ono sto se meni posebno ne svidja kod DG aparata, jesu one kafe koje se prave iz dve kapsule (jedna kapsula kafa, druga mleko).
Neuporedivo je bolja opcija da se kupi bilo koji Nespresso aparat i recimo Aeroccino, em imate neuporedivo veci izbor kapsula, em mozete napraviti daleko vise vrsta kafa.
Ovaj, šta te sprečava da ne kupuješ dvodozne kapsule, i uz DG aparat koristiš Aeroccino? 😀
 
To je greska. Dolce Gusto i Nespresso koriste kapsule potpuno drugacijih dimenzija i nema sanse da jedan aparat moze da koristi oba formata kapsula.

Generalno, DG zavrsava posao onima kojima nije mnogo bitno koju i kakvu kafu piju, vec zele da pritisnu dugme i dobiju kafu.
Nespresso, osim sto ima neuporedivo veci izbor kapsula, ukusa i kombinacija, radi i na vecem pritisku (DG aparati 15 bara, Nespresso 19 bara).

Ono sto se meni posebno ne svidja kod DG aparata, jesu one kafe koje se prave iz dve kapsule (jedna kapsula kafa, druga mleko).
Neuporedivo je bolja opcija da se kupi bilo koji Nespresso aparat i recimo Aeroccino, em imate neuporedivo veci izbor kapsula, em mozete napraviti daleko vise vrsta kafa.

Razlika u ceni nije tolika, i kada se uzme u obzir broj kafa koje cete popiti i vremenski period koliko ce vas aparat sluziti, apsolutno je opravdano investirati malo vise novca u Nespresso sistem.
Pogotovo onima koji piju kafe sa mlekom, jer recimo kutija DG latte macchiato kosta oko 600 - 650 din, a mozete napraviti samo 8 kafa (jedna kafa oko 80 din).
Dok ta kafa sa Nespresso aparatom (Lidl kapsula 18 din, Jacobs kapsula 23 dinara itd..) uz mleko iz frizidera kosta daleko manje.
Cak i da je pravite sa original Nespresso kapsulom, kosta vas 50 din, i imate tonu ukusa i vrsta, dok za DG recimo imate uvek isti ukus te kafe.
Ja sam uzeo adapter dolce gusto za nespresso za 2000 din već sam imao dolce gusto oblo, samo ne znam dal 4 bara razlike u pritisku prave neku razliku da bih kupio nespresso aparat...
1616866658451.png
 
Pitanje je koliko su ti adapteri dobri jer sigurno se gubi na pritisku sa njima...

Koliko znaci tih 4 razlike je diskutabilno s obzirom da je to pritisak same pumpe, a na glavi je idealno 9, pretpostavljam da znaci za neku konstantnost pritiska tokom celog procesa pravljenja ali ima i onih koji kazu da je cist marketing...
 
Pitanje je koliko su ti adapteri dobri jer sigurno se gubi na pritisku sa njima...

Koliko znaci tih 4 razlike je diskutabilno s obzirom da je to pritisak same pumpe, a na glavi je idealno 9, pretpostavljam da znaci za neku konstantnost pritiska tokom celog procesa pravljenja ali ima i onih koji kazu da je cist marketing...

The industry standard for an espresso machine is 9 bars of pressure, and while this can create a respectable espresso, many argue that 15 bars makes the best brews. It is important to remember that more pressure doesn't necessarily mean better quality shots of espresso.
 
Ko zivi juznije od Bg, dobro neka razmisli Nespresso vs Dg. Mnooogooo veci izbor Dg i na mnogo vise mesta ga ima. Ja sam u Nisu, imam Nespresso aparat, ali izbor kapsula ja vrlo mali i ima ih na samo par mesta. Dg imas gde hoces i mnogo veci izbor.
 
Sva sreca pa imamo internet i kapsule se teleportuju na kucnu adresu u roku od dan-dva :)
 
Jasno je to meni, ali zasto pri svakoj kupovini da dam 10ak kapsula na postarinu i da cekam i nema klasican racun. Hocu da odem u kupovinu i dodam kapsule kao i svaki drugi artikal, pa i da malo biram.
 
Pa ne uzima se 10ak kapsula, nego veca kolicina, pa postarina ne utice toliko na cenu.

Inace si 100% u pravu, u Nisu je oskudeva ponuda kapsula, u Tempu jedino sto vredi od kapsula su kafeterijine, pored toga sto vredi su Lidl kapsule. Neko je pisao na temi da u Metrou ima kapsula, ali on mi je bas na suprotnom kraju grada pa nisam isao tamo.

U sustini, meni su najbolje kapsule koje sam uzeo online, Kimbo Intenso i Illy Forte, posle njih Lidl (sve su okej) i Kafeterija Lenjivac i Vuk (Vuk obavezno sa mlekom, cudno je kiseo bez mleka :D).

Vidim da niko ne pominje Lungo, uglavnom svi piju Espresso. Uzeo sam skoro i Illy Lungo, dopada mi se, ali je jaca cena od Lidl kafica, a ne primecujem neku razliku.
 
Nazad
Vrh Dno