Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Flešovao sam ga preko twrp-a pošzo fastboot verzija još nije izašla. Naravno pre toga mi je bootloader bio otključan
Koji si TWRP instalirao? Ja sam neki 3.4.0 i ne mogu da odradim wipe. Da li ja nesto gresim ili je mozda do verzije TWRP-a?
Javlja "full selinux support is present"


.... S K A P I R A O ... S A M....
 
Poslednja izmena:
U radnji u kojoj kupujem najjači 10t pro je 480 a mi10 500e? Da l je kamera baš bolja na mi 10? Pretpostavljam da je ostalo manje više isto
 
Mi 10 ima AMOLED ekran sa 90Hz osveženjem. Imaš ga i za 470 evra u nekim radnjama. Verzija 8/128. Proguglaj malo. I ja sam danas video tu minimalnu razliku u ceni. Ne znam ni sam šta bih uradio da sam gledao cenu Mi 10 u momentu kad sam kupio telefon.
 
Uzeo bih 10t zbog otiska prsta i bolje baterije
A mi 10 zbog verovatno bolje premijum izrade i kamere, ekran ne volim zakrivljeni..
 
Zasto uopste kupujete 10T Pro na oglasima? Ne vredi taj novac, realno vredi maksimum 30-40e vise od obicnog 10T.
 
Aha to je za to, nisam znao da tome sluzi, cool.
Jos jedno pitanje imam Gboard tako mi je stigao a i da nije instalirao bih jer ga koristim godinama unazad, ali, po prvi put imam linije dok kucam tekst i na PWA i u SMSu a recimo u viberu nemam, e ja sam sve podesio kako podesavam godinama unazad iskljucio sve ispravke, provere bla bla i dalje stoji to dok pisem kako iskljuciti i da li to uopste i moze na Zaomiju da se iskljuci?
Nadam se da razumete sta sam pitao.
Hvala.
Probaj da ga nađeš u google play, obrišeš update i ponovo instaliraš.
 
Pa na znam baš koliko je bolja baterija na Mi 10 t nego na Mi 10. Razlika u kapacitetu je mala a AMOLED manje troši od IPS LCD ekrana. Nisam koristio Mi 10 - samo razmišljam. Ako grešim neka me neko ispravi.
 
Probaj da ga nađeš u google play, obrišeš update i ponovo instaliraš.
Hvala ti probacu to.
Pa na znam baš koliko je bolja baterija na Mi 10 t nego na Mi 10. Razlika u kapacitetu je mala a AMOLED manje troši od IPS LCD ekrana. Nisam koristio Mi 10 - samo razmišljam. Ako grešim neka me neko ispravi.
Pa sad ne znam sta da ti kazem ali Mi10T pro mi izvlaci preko 10h SOT ja to nigde nisam video, a maltretiran je bukvalno dva puna dana do 6% dakle od 100% do 6% dva dana sa ukljucenim ekranom preko 10h ima i SS postavio sam, ne znam sta mu sve nisam radio i pustao, BT non stop ukljucen zbog sata na kom je spojen kao i na BT fabrickom u autu, u zivotu nikad nisam maltretirao neki telefon kao ovaj jer mi je bitno bilo da vidim koliko pri najvecem opterecenju onoga sto ja radim moze baterija da izdrzi i >10h je rezultat toga a bilo je svega sem igrica jer niti prilici mojim godinama, niti se uopste igram time vec vise od 20 godina i zato sto po mom shvatanju moj telefon ne sluzi tome.
Ako te ne mrzi trazi taj post, ako te mrzi veruj mi na rec ili nemoj.
Da li Mi 10 izdrzi toliko ne znam pricam za Mi 10T pro, ako negde gresim neka me neko ispravi.
 
I ja sam na Mi 10t Pro telefonu. 10 sati SOT-a i to u dva dana nisam nikad izvukao ali daleko od toga da se žalim na bateriju - odlična je! Trajanje baterije zavisi od toga na koji način se koristi telefon. Nemam razloga da ti ne verujem - fenomenalan rezultat. Nikad u životu ni na jednom telefonu nisam imao 10 sati SOT-a. Tu ne računam Nokiu 3210 😁😁
 
Naravno da zavisi ali kad kazem maltretirao sam bat to zaista i mislim jer je to bilo prvo punjenje i bas sam hteo da vidim sta i kako. Naravno i do postavka je a meni je sve crno ili tamno mislim na teme na telefonu a tako i u svakoj app, a to svakako dodatno stedi ali tako drzim jer mi je lepse i vise mi prija ocima a usteda je tu usputno ali dobro dodje.
U sv slucaju dobra baterija.
Ne znam na Mi 10 kakva je.
 
I ja sam "zacrneo" telefon ali mislim da time do dobijamo bogznašta. Samo kod AMOLED ekrana tamna tema ima veze sa potrošnjom baterije.
 
Ne znam na proslom tel jesam imao amoled kako god kazem ti ne koristim crnu za ustedu vec mi vise odgovara ocima.
 
Aaa nisam dobro pročitao, sorry. Je l imaš 2 kartice ili jednu? Meni su podaci uključeni na obe (4G). Doduše to bih baš mogao da isključim tj. da drugu karticu postavim na 2G
 
Da dve kartice i obe na 4G i u podesavanjima postavljeno da su samo dostupne 3G i 4G.
Kad mi padne na 2G na Mtsovoj kartici slabo me ljudi cuju tj kad mi u toku razgovora se spusti sa 3G na 2G kazu ljudi da se vidi velika razlika u kvalitetu zvuka i zato sam forsirao samo 3 i 4G i sad je dobro ima ocigledno Mts problem sa rollbackom i kad padne na 2G ne vraca se ni na 3 ni na 4G nego moram da iskljucim podatke(posto su mi uvek ukljuceni) pa onda ukljucim onda se veze na 4G inace ostane na 2G e sad i da li je do Mts ili do samog roma problem sa rollbackom ne znam ali predpostavljam da je do Mtsa.
 
Danas sam pozvao operatera i aktivirao VoLTE uslugu na Telenor mreži na svom Mi 10T Pro i sve je uredno prošlo nakon njihove aktivacije i uključivanja opcije u podešavanjima telefona. U gornjem desnom uglu mi se pojavila VoLTE ikonica i naravno prilikom glasovnog poziva telefon više ne prebacuje sa 4G na 3G/2G, međutim primetio sam da mogu da primim ali da se telefon muči da pošalje SMS kada je VoLTE opcija uključena nego samo stoji "slanje..." i tek nakon možda minut SMS se pošalje. Naravno čim opciju isključim SMS se pošalje bez problema. Da li je neko imao sličan problem a da ga je uspešno rešio? Gde se ručno unosi broj SMS centra za slanje poruka, čini mi se da sam negde video ali ne mogu da ga pronađem?(nema podešavanja poruka u podešavanjima sistemskim aplikacijama)
 
Poslednja izmena:
To je baš malo. Ja telefon koristim bukvalno ceo dan. I bude mi u proseku oko 8h SOT na oko 20% baterije.
Kad igram igrice onda malo manje.
Al dobro bar se brzo puni pa nije problem :)
 
Kod mene isto sa dve sim kartice i svim živim sinhronizacijama, nikad ispod 7 sati SoT, obično 7-8 i to je.
 
Pa gde gresim onda? Ono sto je 24/7 ukljuceno jeste:
- BT, mobilni podaci, vibracija i lokacija i da imam 2 kartice, s tim sto je druga samo pro forme tu.
 
Probaj YBT da isključiš. Kod mene je sve isto kao kod tebe osim BT. Izvlačim 7-8 sati, nekad i preko toga.
 
Zavisi i koje sve programe imate instalirane a takodjer i kakav vam je domet. Ako je jednom domet dobar a drugome los, možete sve isto da imate uključeno i instalirano i biće razlike u bateriji...
 
Nije mi smetalo sve dok ne videh vase rezultate, haha.
Igrice ne igram, vecinom koristim reddit i klasika apk za dop i to je to. Mozda da prob bez BT, ali ne vidim svrhu jer koristim sat.
 
Koristim i ja sat i BT, tako da nije do toga. Imam i nekoliko dual app- fb, messenger, whatsapp, moj Telenor. I gomila drugih aplikacija 😁
 
Nije mi smetalo sve dok ne videh vase rezultate, haha.
Igrice ne igram, vecinom koristim reddit i klasika apk za dop i to je to. Mozda da prob bez BT, ali ne vidim svrhu jer koristim sat.
Ma nije do BT meni je sve vreme ukljucen pa sam izvukao preko 10 h SOTa, BT ne trosi takoreci nista, trosi nego mizerno malo i meni je stalno ukljucen i povezan sa telefonom a u kolima sa fabrickom multimedijom zbog poziva u toku voznje, nije do toga ne brini trazi sta je drugo ptoblem.
 
Možda je pitanje više za Android a ne konkretno za ovaj tel, ali u play store ništa me mogu da nađem kad pretražujem. Stalno mi daje da nema rezultata za bilo sto. Kad tražim preko googla nađe normalno aplikaciju, instalira, sve ok. Instalirane aplikacije se normalno apdejtuju.
 
Izbrisi podatke iz PS-a.
Probaj to pa vidi ako nisi do sad.
 
Konacno da nadjem aplikaciju koja dobro radi, sto se tice ispravljanja gluposti sa senzorom blizine!

Call Proximity Sensor Fix


Samo dajte sve sve dozvole i koristite Administration mode. Ja sam cekirao i da koristi i Light sensor dodatno.
Zakljuca ekran ali kad se zavrsi poziv. I UI je nekakav retardiran. Testirao kod sebe na 1+. Bolja je Proximity Screen Off, ima i Tasker plugin, pa se moze fino automatizovati kad da se ukljuci/iskljuci da ne trosi bateriju bezveze.
 
Nazad
Vrh Dno