Šta je novo?

Nedavni sadržaj od vidovdanac

  1. vidovdanac

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    Skini Tailscale na TV pa probaj. Po nekoj logici bi trebalo da može. Ja bih bio optimističan. :D
  2. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Postavljen je ispred Arene, biće tu do nedelje.
  3. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Još kad bismo prestali da se bavimo temom "EV - za i protiv", bilo bi super... EV nije za svakoga i ne isplati se svakome. Ima brdo faktora. Nadam se da će se ljudi sa tim pomiriti što pre kako ne bih više besumučno čitao i skrolovao ovu temu u nadi da ću naleteti na nešto korisno/zanimljivo...
  4. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Ali ne može da uđe u zabludu kada vidi da ljudi koji seli nisu u EV komentarišu koliko je to loše. :)
  5. vidovdanac

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    Nemam dozne, sve je nazidno, i ja želim što elegantnije rešenje + su u pitanju LED paneli, nema klasičnih sijalica. A i da ima, opet bih išao na isto rešenje kako ne bih došao u situaciju da mi neko na klasičan prekidač prebaci sijalicu u offline.
  6. vidovdanac

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    Imam utičnice ali želim da izbegnem toliku "budžu" van zida. Imam i Sonoff dugmiće, ali definitivno želim da opametim prekidače a ne sijalice. Imam već objedinjenu aplikaciju - Home Assistant. :) Deluje mi da će biti zamena prekidača i da će ići pametni u nadzidne kutije (86x86).
  7. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    U Srbiji imaš još i Ledi Brestovac. Pazova je relativno i blizu Novog Sada, ali da, slažem se.
  8. vidovdanac

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    Da li je neko "opamećivao" nadzidne prekidače i utičnice i kako je to (estetski) rešio?
  9. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Može da se pređe (ne brini ako i policija stoji, ne prave problem), ali džaba jer punjač i dalje ne radi. Označen je kao dostupan, ali ne može da se pokrene punjenje. Super alternativa je Ledi MS.
  10. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Meni je rečeno da je taj punjač za kamione, zato pitam.
  11. vidovdanac

    Kremice, prskalice i ostale sitnice...

    Ideja za one koje bi da eksperimentišu. 😅 Ja sam kupio praznu bočicu na AE koja inače ide na ventilaciju. Slično izgleda, samo što je crna skroz. Unutra sipaš šta hoćeš. Trenutno koristim neki miris za kuću i ubacio sam obične štapiće, pošto sa ovima koji stignu uz bočicu ne miriše uopšte. I da...
  12. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Da, Hyundai. Jesam. Mislim da ni ne možeš da puniš za DŽ ako imaš neko drugo vozilo, nije mi to ni bila poenta, već što je tada bilo uvek mesta. Bila je neka fora da plaćaš subskripciju za vozila koja nisu Tesla, ne sećam se sad već tačno. Punio si na 400kWh?
  13. vidovdanac

    Elektro automobili (EV)

    Probao na Teslinim kod Ikee i nisam uspeo da aktiviram punjenje.
  14. vidovdanac

    Kremice, prskalice i ostale sitnice...

    Konkretno ne volim ništa što ide na ventilaciju, ali generalno preporuka za Titanium kao brend, svašta njihovo koristim.
  15. vidovdanac

    Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

    Takođe nisam uspeo da namestim Local Tuya još pre, pa sam se pomirio sa sudbinom i ubacio njihovu regularnu integraciju dok ne batalim skroz wifi... Otkad je Sonoff na Temuu? Nemam app pa nisam u toku. :)
Nazad
Vrh Dno