Koristite zastareli preglednik. Možda se neće pravilno prikazivati ova ili druge veb stranice. Trebalo bi da nadogradite ili koristite alternativni preglednik.
Canon je i dalje prvi proizvodjac aparata i objektiva u svetu, tako da od sunovrata nema nista...da, laksa tela jesu super stvar, ali sve zavisi za sta se koriste...manji i laksi aparati cesto imaju losiju ergonomiju, i moguce ih je koristiti najvise sa kompaktim objektivima...ako treba da se...
A znam...polovnu tesko naci, a da je u dobrom stanju...jedino da jurim bolju kinesku ili da u oficijalnom servisu zamenim za 150e, koliko i sam telefon kosta...ali ga ne bih menjao :D
E sad, i koja je dobra zamenska, pitanje je :D
Instalirao sam na 13 Mini iOS 27...i sada sam siguran da zamenska baterija koju sam ubacio pravi problem...tj, telefon vise secka nego sto je seckao sa originalnom.
Tako je bilo i na iOS 26...trebalo bi da su sredili performanse i animacije na iOS 27 beti, ali meni izgleda isto.
Sto se tice...
Iskreno i meni se vise cuje ventilator, ne mnogo, ali vise nego ranije...e sad, secam se kad je prvi put poceo da se cuje, otvorio sam Macbook i tamo nije bilo prasine...verovatno su i novije verzije MacOS-a podesili tako da se ventilator brze pali...mada uvek mozes da otvoris i pogledas :D
Verovatno je najbolji ekran sa tim specifikacijama...ako ti treba za sredjivanje fotografija itd, bolje idi bar na Air, ako ti treba za neko opustenije koriscenje, bice dovoljan.
Pa da...to jeste...ali eto, od svih evropskih gradova, Temisvar je verovatno najblizi i najjeftiniji za posetiti...plus je prelazak preko granice poprilicno lagan, tj, bar je bio kada sam ja isao 2 puta :D
Ako zelite da uzmete Macbook, vidim da iStyle u Temisvaru poprilicno povoljan :D
Macbook Neo je oko 100e povoljniji od naseg iStyle-a(ima i 512gb verzija)
Macbook Air M5 je oko 150-200e povoljniji, zavisi od konfiguracije
Macbook Pro M5 je oko 300-500e povoljniji, zavisi od konfiguracije
Izlet...
Za te pare mozes da nadjes polovan Macbook Air 15"...odlicna izrada, ekran, baterija, performanse...svakako bolji od bilo kog Win laptopa do 100k dinara :D
Jos ako nadjes neki sa 16gb rama i 512gb memorije. :D
Kinezi vole da lice bude belo, ako pogledas koliko sminke i koliko filtera stavljaju kineskinje, bice ti jasno...e sad, meni je to ok da bude tako za kinesku verziju softvera, ali za globalnu bi trebalo to da rese :D
Imam i ja V1...daje malo mekse svetlo u odnosu na klasican blic, ali ne mnogo...takodje taj malo difuzer nije ni blizu softboksa...ali smeksa malo svetlo.
Ja ako koristim direkt blic, gledam da blic bude u drugoj ruci, pod uglom od 45 stepeni, a na aparatu triger, pa da svetlo ne bude skroz...
Ja vise volim da eksponiram lice kako treba kada slikam u prirodi, pa cak i ako pozadina bude svetlija, nego da koristim mali blic i direktno osvetlim modela...model tako izgleda nalepljeno :)