Zdravo,
eUprava i ePorezi rade bez probelma na Linux-u, i bez ConsentID-a. Ovo je navedeno u dokumentaciji Baš Čelika:
Znam da instalacija nije baš jednostavna kao na Windowsu, ali to je do samog Linux-a. Vremenom čovek nauči kako i na Linuxu da instalira.
Takođe Baš Čelik podržava čitanje...