Šta je novo?

Nedavni sadržaj od Sisck

  1. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Samo odobravanje ONT-a se radi preko serijskog broja na OLT-u. Dodatna podesavanja se rade preko ACS-a (WAN profil, wifi conf, voip). Najbolje je da kontaktiras korisnicku podrsku i vidis u cemu je problem.
  2. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Samo Huawei oprema (ONT) će raditi na XGPON mrežim, za GPON može da radi druga oprema (Mikrotik, itd.).
  3. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Na ruterima se ne stavlja nikakav limit na Wifi. Takođe, garantuje se brzina preko LAN-a, sve preko Wifi-a se ne garantuje (Wifi je podložan smetnjama, itd., dosta faktora utiču na brzinu), izmeri sa LAN portova brzine (Poveži vise uređaja i pusti Speedtest, pa saberi), ako dobijaš manje od 80%...
  4. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Najverovatnije se zaglavilo RST dugme, možeš to da potvrdiš tako sto se uloguješ na ruter preko SSH/Telnet, odradiš onda (su > shell > dmesg): I ako vidiš nešto slično ovome: To znaci da je RST dugme zaglavilo, kontaktiraj Orion podršku i vidi da ti zamene ruter, ili probaj malo da pročačkaš...
  5. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Svoj ONT uredjaj ne. Najbolje ih pozovi i zahtevaj da trenutni ONT prebace u bridge mod, i onda stavi iza njega sta god hoces.
  6. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Za Huawei rutere IP adresa je 192.168.100.1. Username/pass je ili user/ <scraceni serijski (HTWC...), za admin profil je admin/<pun serijski>
  7. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Može da se prebaci u Bridge mode, moraš da pozoveš Orion za to kako bi ti prebacili. Da, nema nikakvog logovanja, itd., ruter se preko serijskog broja (PON SN) ili MAC-a auth sa Orion i tako dobijas javnu.
  8. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Nazalost ne, samo oprema koju Orion daje moze da se koristi na optici. Jedino gde daju rutere koji nudi vise od 1Gbps na LAN portovima je za 10G pakete.
  9. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Na tom Huawei modelu max koji sam izvukao je 1.4Gbps/800 mbps, laptop sa Wifi 6 karticom.
  10. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Za super user: admin/ (Pun PON Serijski), za obicnog user-a: user/(HTWC pa ostatak PON serijskog).
  11. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    XGS-PON nece raditi na Orion, samo XGPON i GPON. Za XGPON samo Huawei oprema radi, za GPON sve zavisi od lokacije.
  12. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Ako neće admin/PON SN, onda probaj Huawei pass: telecomadmin/admintelecom . Ako koristiš Firefox da se prijaviš na ruter, probaj preko Chrome, lično sam imao problema sa Firefox oko prijavljivanja na ruter.
  13. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    1) Može preko ADB da se radi sideload aplikacije, koliko sam video ADB Debugging je uključen ali aplikacije koje se sideload-uju se neće prikazivati u Orion Launcher-u. Tako da ćeš morati preko ADB-a da ih pokrećeš ("adb shell monkey -p your.app.package.name -c android.intent.category.LAUNCHER...
  14. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Sve zavisi koji Huawei ONT model je u pitanju, ne podržavaju svi modeli bridge mode. Najlakše je da pozove Orion korisnički servis i da vidi sa njima da ga prebace u bridge mode ili da upišu kredencijale za Wifi.
  15. Sisck

    Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

    Kada se na čvorištu menjanu neke stvari potrebno je da se odradi reinit HSI Servisa, uglavnog zbog toga se radi reset konfiguracije.
Nazad
Vrh Dno