Šta je novo?

Nedavni sadržaj od alekVS

  1. A

    Kako vam radi 5G net (SAMO REZULTATI MERENJA)

    Mts na svoj Ericsson opremi koristi 130MHz za n78 ( znaci da prave 2CC NR sa 100+30MHz ). Ericsson koriste po vojvodini izuzev juznog Banata gde je nokia oprema ( tu koliko sam video ne spaja se tih dodatnih 30MHz ). Takodje i po BG imaju ericsson opremu.
  2. A

    5G stigao u Srbiju! [nije tema za rezultate merenja brzine ni za Samsung]

    Nemoguce je da je sa te bazne stanice, te panel antene ne mogu da daju n78 signal. I jacina signala takodje nije tako dobra za tu blizinu bazne stanice. Ali je SA, to je cudno
  3. A

    5G stigao u Srbiju! [nije tema za rezultate merenja brzine ni za Samsung]

    Moja greska, mislio sam da je ugasen taj eNB jer nije snimljen dugo a taj novi 3757 ima slicno usmerene sektore pa sam mislio da je tu. Sad je 3151 vracen da bude “u upotrebi”. Samo ako budes prolazio vidi gde je ta 3757 i snimi je da se pozicionira na pravo mesto.
  4. A

    5G stigao u Srbiju! [nije tema za rezultate merenja brzine ni za Samsung]

    Ovo je Massive MiMO šestosektralna antena koju mts koristi za 4G
  5. A

    5G stigao u Srbiju! [nije tema za rezultate merenja brzine ni za Samsung]

    Cellmapper ne moze sam od sebe da se azurira vec mora da se snime podaci od strane korisnika. Ako imas android telefon instaliraj cellmapper pa snimi podatke po tvom kraju i bice postavljene nove bazne stanice koje snimis 😉 P.s. bazne stanice mogu da se vide samo na 4G dok samo “zelene tackice”...
  6. A

    5G stigao u Srbiju! [nije tema za rezultate merenja brzine ni za Samsung]

    Jeste, samo sto sad vise nije onaj interaktivan sajt koji je imao vise podataka kao i lepsu vizualizaciju. Zasto su stavili na gis portal, niko nece znati
  7. A

    Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

    Znaci mora da je onda neka bazna iz Backe Palanke. Moguce da je ona na ulazu kod univerexporta (eNB 3675) jer ona jedina ima B7. Takodje, jel na pocetku testa mozda bio 5G pa da je spao posle na 4G ili je bas tokom celog testa bio na 4G? Ako je ovo drugo, onda je ovo zaista impresivno
  8. A

    Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

    Gde je ovo izmereno? I kako mts ima 2xB7?
  9. A

    A1 optički internet

    Isti problem sa instagramom sam imao i ja i prijavio im 2 puta da ne radi pa su oni kod njih nesto cackali i od tad nemam nikakav problem sa instagramom, samo im treba reci striktno sta ne radi, preko kojih uredjaja. Sto se tice tog sajta gravatar.com, nisam upucen kako treba da izgleda ali...
  10. A

    [A1] Kucni net

    Isti problem imam i ja. Prijavio korisnickom da ne radi kako treba i da reelsevi, story i feed baguju sa ocitavanjem ili ne ocitavaju uopste. Javili mi da su uradili neke izmene i konfiguracije kod mene ali evo idalje se desava isto. Prijavio ponovo i sad cekam da vidim hoce li se resiti. Ps...
  11. A

    Bazne stanice operatera, signali i pokrivenost 4G signalom, mape i aplikacije

    Po NS sam ukupno na 4 lokacije video B7 i to menjaju RRU module za novije koji podrzavaju B7. Na S24 Ultra je radjen test.
  12. A

    Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

    A1 4G 5CA (B1+B3+B3+B7+B20) Petrovaradin, Gradić
  13. A

    [A1] Postpaid paketi i promocije

    Ovo je izgleda neki bug u sistemu kod njih. Meni se takodje desavalo i na 4G dok jos uvek nije bilo 5G-a da se bukv konekcija samo zabaguje na 50Mbps i tjt. Brza solucija koja je uvek radila jeste bila paljenje i gasenje avionskog rezima koji je samim tim i resetovao mrezu i time sistem...
  14. A

    Yettel - čudan problem sa signalom

    Ne mozes, to je odluka i bazne stanice i telefona na koju frekvenciju ce da te "baci" i na to ne mozes nikako da utices nazalost
Nazad
Vrh Dno