Šta je novo?

YouTube confirms three-strikes test for ad blocking, here's how it works

potvrdjujem da radi ovo sa popup blocker-om i ublock origin-om. ako slucajno imate ghostery ugasite ga i radice kao sat, meni je on pravio problem. cim sam ga ugasio sve je proradilo.
 
Ko koristi uBlock Origin, u My filters stavlja:

Kod:
youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)

youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)

youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])

youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)

Javite kako vam radi
Za sada daje rezultate.
 
Firefox+uBlock Origin+Popup Blocker (strict) nista vise, ni jedan drugi bloker vam ne treba, samo ce vam detektovati i nista niste postigli. Lepo uninstall addonove koji ne trebaju, clear caches and cookies i stavite Block Origin+Popup Blocker (strict).
Hvala , radi!
 
Meni je danas po prvi put pokusalo da blokira video sa doticnim upozorenjem, ali se pojavilo samo na delic sekunde i posle sam mogao da pustim video bez problema. FF + uBlock Origin. Ako se bude pojavilo probam sugestije od pre par postova pa javljam rez.
 
Pa u Rusiji, Indiji i ne sećam se koja je treća zemlja, ne smeju da rade ovo, ako se nakačiš preko VPN na Rusiju, ili Indiju, možeš opušteno da gledaš YT sa adblokerom, nikakvih popapova nema, kamoli odbrojavanja i blokiranja video plejera.
 
Turih ova dva pa cemo videti. Ionako ne izbacuje upozorenja tipa posle 20h pa do negde 10 ili podneva.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    42.8 KB · Pregleda: 86
Pa u Rusiji, Indiji i ne sećam se koja je treća zemlja, ne smeju da rade ovo, ako se nakačiš preko VPN na Rusiju, ili Indiju, možeš opušteno da gledaš YT sa adblokerom, nikakvih popapova nema, kamoli odbrojavanja i blokiranja video plejera.
U Rusiji svakako nema reklama uopšte na YouTubeu od februara 2022., nije ni potreban adblocker.
 
na yandex browser?
 
Meni ne radi ni sa pop up strict ni sa ovim filterima za ublock
 
Meni ne radi ni sa pop up strict ni sa ovim filterima za ublock
da li imas instaliran jos neki blocker? ako imas ugasi ga.
juce sam ugasio popup blocker i ostavio samo ublock origin i evo do danas nema problema. sta se tu zapravo desava samo bog zna. vazno je da radi.
 
Izgleda da je sve u nekoj test fazi. Kad sam isključio blokere i dozvolio reklame iskakalo je obaveštenje, uz klik svaki put na "Allow YouTube ads", a sad kako sam ih vratio nema ničega. Malwarebytes Browser Guard + uBlock Origin.
 
Ja odavno imam Firefox + uBlock, za sada sve radi po starom. Nadam se da će da potraje
 
Sada je Firefox koga nisam koristio sto godina postao Youtube app.
I instalirao sam 3 blokera, iz inata, i za sada radi odlicno. :D
d7P7vij.png
 
Nedostaje ti uBlock... :rolleyes:
 
Kod mene ne smara od kad sam ugasio adguard a dodao uBlock origin i pop up blocker strict
 
Ovo na Chrome ili Firefox, rado bih se vratio na Chrome jer sam se navikao.
Pa bih whitelist njega, i dodao to resenje koje radi za YouTube?
 
probaj brave ili yandex 🤔
 

User-Agent Switcher for Chrome​

Jednostavno za upotrebu, instalira se plugin i odabere se Windows Phone i YT vise ne pravi problem oko reklama jer misli da koristite WP uredjaj.
 
Koristim Firefox + AdBlockPlus i nisam imao problema ali sam preventivno onesposobio AdBlock na youtubeu.
Pre par dana videh temu na Redditu da je blokada vezana za maticnu, pa pored toga sto ti je trajno blokirano gledanje videa na tvom acc, ne mozes na tvom PCu da gledas YT uopste.

Glavudze iz Youtubea tripuju da da je Youtube nedodirljiv i da nema sanse da se izrodi servis koji ce biti na istom nivou.
I Facebook je nekada bio pojam pa ga je u jeku slave skinuo Instagram. Facebook sada odrzavaju u zivotu jos samo starije generacije.
Instagram je uproscenija i svedenija verzija Facebook-a.
Isto tako je Tiktok uproscenija i svedenija verzija Youtubea.
Youtube mora u ovom trenutku da grebe da bi imao sanse u buducnosti. S jedne strane tu je Spotify za duge podkaste i muziku, sa druge strane Tiktok za kratku i brzu zabavu.

Dugo sam odbijao da isprobam Tiktok ali moram priznati da je odlicna stvar. Imao sam totalno pogresno misljanje o istom.
Na Tiktoku posle samo mesec dana sporadicnog koriscenja, otkrio sam vise novih stvari i pokupio vise informacija nego za par godina koriscenja Youtubea.
Na youtubeu covek teze eksperimentise sa novim sadrzajem jer klipovi traju dugo. A algoritam znamo kakav je i onda se lako zavrsi u majdanu svog interesovanja.
Dok na Tiktoku algoritam stalno ubacuje sadrzaj koji nema veze sa tvojim trenutnim interesovanjima, i ti u svedenom videu od 30 sekundi vidis sustinu te neke za tebe nove teme.
 
@Kurttrasel
Prvi put čujem da Youtube vidi informacije o matičnoj ploči. Možeš nam malo objasniti?
AdBlockPlus je lošiji od uBlock Origin-a, pređi na njega. Ja koristim LibreWolf(u osnovi Firefox) i uBlock Origin i nemam problema sa reklamama.
Neću komentarisati TikTok.
 
Dugo sam odbijao da isprobam Tiktok ali moram priznati da je odlicna stvar. Imao sam totalno pogresno misljanje o istom.
Na Tiktoku posle samo mesec dana sporadicnog koriscenja, otkrio sam vise novih stvari i pokupio vise informacija nego za par godina koriscenja Youtubea.
Na youtubeu covek teze eksperimentise sa novim sadrzajem jer klipovi traju dugo. A algoritam znamo kakav je i onda se lako zavrsi u majdanu svog interesovanja.
Dok na Tiktoku algoritam stalno ubacuje sadrzaj koji nema veze sa tvojim trenutnim interesovanjima, i ti u svedenom videu od 30 sekundi vidis sustinu te neke za tebe nove teme.
Auuuuhhhh... ( duboki izdah :) )

Šalje tako meni drugar TT klipove jer ne gledam taj sadržaj, nemam app itd... Kaže vidi ovo, vidi ono kako je sredio, vidi kako ovo izgleda... Samo ga pitam hoćeš li znati sada da napraviš nešto slično tome :)

Youtube je nezamenjiv za mnoge stvari, posebo za (nešto) duže edukativne sadržaje.

Ja koristim LibreWolf(u osnovi Firefox) i uBlock Origin i nemam problema sa reklamama.
Identično ovde :)
 
YouTube ima svoj TikTok i zove se Shorts. Bez uvrede ikome ali najveća budalaština na platformi, veća i od Trendinga. :)
TikTok ima svoju publiku, YouTube svoju. Neće propasti ni jedni ni drugi. Odosmo u off...
 
Nazad
Vrh Dno