Šta je novo?

Vazdušni kuleri - noviteti i diskusije

 
Thermalright je bruka za ove novce... Kod nasih kleptomana bi bio bar 70e
 
Alpenföhn Brocken 4 Max

Brocken-4-Max.png


Alpenföhn Brocken 4

Brocken-4.png
 
 
Auu TR dao domaći zadatak konkurenciji ovim kulerom.
 
Moj TR 120 na putu, 44e na Amazonu.
 
Samo ID-Cooling moze da se takmici sa SE-206-XT koji je bio za slicnu cenu preko Madjara (trenutno rasprodat)
 
 
Nije neophodno.
 
ako hoces, moras da skines lga socket
 
Ne kapiram onda šta pišu tamo u komentarima temp manja za 10-20c🤦‍♂️ i da je ovo obavezno?! Uzimam za šuraka i ne znam još da li će 13600 ili 12600. Sam kuler je 43$ pa videh ovo odmah ispod kulera kao preporuka.
 
Uzeo sam taj bending Buckle za AM5, nije skup, neka ga.
 
Ne kapiram onda šta pišu tamo u komentarima temp manja za 10-20c🤦‍♂️ i da je ovo obavezno?! Uzimam za šuraka i ne znam još da li će 13600 ili 12600. Sam kuler je 43$ pa videh ovo odmah ispod kulera kao preporuka.
Nije neophodno. Posebno sa i5 procesorom, mislim da neces imati potrebe.
U sustini, mehanizam koji je fabricki Intel dizajnirao moze blago da iskrivi IHS i onda ne dodje do ravnomernog kontakta kulera i IHS-a. Sa ovim mehanizmom to je reseno, posto je pritisak ravnomeran.
Ali, kao sto je receno, to znaci da ces morati da skidas sa maticne fabricki mehanizam i namestas ovaj. Posebno ova jeftinija varijanta, gde na osecaj moras da srafis, pa moze se desiti da ga pretegnes ili slabo zategnes, pa procesor nema dobre kontakte sa pinovima na ploci i slicno.
Zato ti preporucujem da preskocis to, posebno kao sto sam rekao za i5, koji se svakako ne greje drasticno kao i9 za koji mozda i znaci da mu se spreci thermal throttle.
 
Hvala👍 Što kaže Megaskot neka ga. Čak i sa ovim dodatkom je jeftiniji od svih ostalih kulera u top 5 koliko vidim.
 
 
Nahvali covek Id-cooling SE-226-XT a da ga nigde nije pomenuo.
Dobar a jeftin.
Xilence svapski prodavac Id-cooling-a. Nije bas nov model ni kod Id-cooling-a a jos manje kod Xilence-a.
 
Taman sam hteo i ja da stavim ovaj video. Želim ga, ali sa drugim ventilatorima. :) :)

Uf, kada se na OVO nadoveže i carina može i solidan AIO da se uzme za te pare.
 
Zašto tolika cena...ima li ga kod drugih prodavaca?
 
Ne znam, kineska firma pa sam, normalno, pogledao na AliExpress-u . Pišu svuda da košta ispod 40$, ali to nigde nisam našao.
 
Montaža je pravo mučenje😖 Mogli su to malo bolje napraviti.
 
Teško je, s obzirom na oblik.
Možda da prosviraju rupe u hladnjaku da se provuče šrafciger odozgo...?
 
 
Kako vent ide do 2045 kad mu je limit do "Fan speed 1100-1800 rpm" 🤔
 

Prilozi

  • 11111.jpg
    11111.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 9
Nazad
Vrh Dno