Šta je novo?

i7 8700 upgrade, da li je vreme?

i, da li je bilo vreme?
 
i, da li je bilo vreme?
:D lepo pitanje, ali nemoguce za odgovoriti.
Brzi odgovor je da jeste. Nisam pogresio uopste sto sam ovo uradio. Stara platforma jos ima vrednost pa cu povratiti deo novca. Napredak nije totalno neprimetan. Isforsiran sam da predjem na win11 umesto da se ubajatim na win10. Neki ljudi se i dalje cvrsto drze za win7 zbog prastarih prica o spijuniranju. U pravu ili ne, jednostavno nekada dodje vreme za promenu.

Da li sam dobio onoliko koliko sam platio? Verovatno ne.
Da li sam imao konkretnu potrebu u smisli da mi nesto fali ili ne radi? Apsolutno ne.
Ako je do gaminga, mozda sam mogao da sve ulozim samo na grafu i da jos malo cedim 8700. I da mi ostane za burek.
 
I ja sam isto bio u slicnoj dilemi da li da menjam ryzen 5 3600x,ali je to iz ove perspektive po meni bacanje novca...Jos uvek radi posao i u kombinaciji sa rtx3060ti je i vise nego sasvim pristojan cpu...Da ima bolje,ima,da moze bolje,verovatno da moze,ali da radi posao i to radi.....
 
U tvom slucaju jeda lagani upgrade na 5600 i miran si jos neko vreme. 32Gb memorije, pristojna 3060Ti grafika i 5600 su odlicna kombinacija.
 
Pa jesu,a da li su isplativa...NIje 5600x toliko mocniji od 3600x.
 
Nije to ništa isplativo...
Te konfe u srednjem segmentu kao tvoja guraj dok ne poispadaju dugmići...Uvek ce biti svake god brže nešto 5,10%...
r5 3600,3060ti,16r rama,top.
 
3600x na 5600 se oseti u 1080p.
Na KP polovni 3600x nude za 130e naviše, što je bezveze, niko neće da uzme za te pare...nek ponudi njegov 3600x za 100e, naći će kupca valjda. 5600 non-x je nekih 140-150e od Mađara. Da li se isplati doplata, nek proceni sam...

EDIT: sad bacih pogled malo detaljnije...razlika u igrama stvarno zavisi od igre, U Cyberpunku je recimo ispod 10%, u Fortnite 40%...Generalno, nekih 20-25% u proseku. Opet, zavisi koliko to vredi čoveku...
Ako planira da pređe na veće rezolucije, ne isplati se taj "apgrejd".
 
Poslednja izmena:
Sa jačim grafikama se oseti i u 1440p. Minimalni frejmovi uvek skoče primetno.
 
Evo ja sa 1680v2 na 13600k,grafika 3080,igram samo War Thunder i to u mesec 2 dana
Da li se isplati, ne
Zašto sam to uradio, da klokujem CPU😂😂😂
 
Pa i ja mislim da rabim dok ne dodjem u situaciju da ne moze da mi zadovolji date potrebe....Ne kazem da se ne bi osetila razlika za 5600x,ali mislim da je ne moguce da bude jaci vise od plafon 10%..Sve preko toga su bajke iz prostog razloga sto se tih 20 i vsie % dobitka vidi,ali pod uslovom da je fps 300....Ja se igram na 1080p 75hz.....24 monitor...Vitlam 75fps ultra i za to mi radi odlican posao.Ponekad nasviram malo rezoluciju skale,pa prebacim vise opterecenja na graficku,a smanjim isto na cpu....Ozbiljno sam se razmisljao o zameni,ali sam odustao...PO meni je to neisplativo jer je za graficku koju ja imam 3600x egal.Sto ne znaci da se u buducnosti nece menjati kada zaskripi...
 
Nazad
Vrh Dno