Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Gde bi mogao da usluzno sameljem 1 kg kafe (Zemun, NBG) Dobio ovu iz priloga na poklon, al u zrnu a nemam mlin.

Kakva je uopste ova kafa? Vredi li traziti gde da meljem?
 

Prilozi

  • 1000010951.jpg
    1000010951.jpg
    149.2 KB · Pregleda: 254
Ne mogu da nadjem u search, postoji li neka jeftinija alternativa od CA6705/10 sredstva za čišenje sistema mleka? Treba mi za Philips EP3241/50. Sve još uvek radi, ali mislim da se blago zapušila rupica (kada se koristi vrela voda, malo baca sa strane, nije mlaz vode).

Da li bi i ovo moglo na sistem za mleko?
Philips EP serije Latte go ne koriste sistem za uvlacenje mleka unutar aparata, vec pomocu pare vuku iz Latte go posude mleko i prave penu. Tako da kod njih se ne koristi ne sredstvo za ciscenje mleka, to se koristi za stare aparate koji uvlace mleko unutar aparata.
Kupio sam i ja greskom sredstvo za ciscenje mleka, sada mi skuplja prasinu nepotrebno.

Najbolje je ocistiti protiv kamenca sa Philips sredstvom, ujedno i ocistiti onu diznu gde se kaci Latte go posuda.
Koju vodu koristis?
 
Koristim gradsku vodu, menjam onaj filter kad pokaže da je zazamenu, a od skora filtriram dodatno sa Akvafor bokalom. Aparat prosečno skuva 2-4 kafe dnevno. Ne koristi se puno
 
Koristim gradsku vodu, menjam onaj filter kad pokaže da je zazamenu, a od skora filtriram dodatno sa Akvafor bokalom. Aparat prosečno skuva 2-4 kafe dnevno. Ne koristi se puno
Ipak ces morati da uradis dekalkaciju sistema, kupi Philips CA6700 i odradi po uputstvu. Da bi izbegao lepljenje kamenca koristi Vlasinu ili Rosu. Ne pomaze ti tu mnogo Aquafor bokal, cak i Philips original filter koji je 3x bolja od Aquafor i slicnih ne moze da se izbori sa cesmovacom.
 
Gde bi mogao da usluzno sameljem 1 kg kafe (Zemun, NBG) Dobio ovu iz priloga na poklon, al u zrnu a nemam mlin.

Kakva je uopste ova kafa? Vredi li traziti gde da meljem?
Nemoj se iznenaditi ako po kafeterijama ne budu hteli da ti samelju jer nije njihova kafa, neće da umaste noževe preprženom kafom, nisu sigurni u kvalitet, i ne znaju ni približno granulaciju, posebno ako im budeš tražio da melju za espreso. Verovatno ti je najsigurnije da iscimaš Gradsku Pržionicu, čini mi se da se nalaze negde na Prokopu.

Ta kafa je sigurno makar OK ako ne i odlična, najviše zavisi od toga da li su je ispržili ili kremirali.
Ja imam takav, modovan u fullu. Radi bez greške. Samo redovno održavanje.
+1

Da li bi i ovo moglo na sistem za mleko?
Skinulo bi kamenac, ne i masti od mleka. Kiseline su za kamenac, za masti su deterdženti (Cafiza i slični). Kod klasičnih aparata se rastvor sipa u posudu za vodu pa odatle propusti i na grupu i na steam wand, ne znam kako i da li to može kod superautomatika.

Kod citrusne kiseline treba paziti da ne ostane predugo u kontaktu sa aluminijumskim delovima jer može da ih ošteti, inače je bezbedna za hranu, prodaje se kao konzervans a bogami i kao limunada iz aparata.
 
Poslednja izmena:
Kolege sretna nova godina, puno zdravlja i dobrih kafa 🙂
U novu godinu smo krenuli radno, pečemo uzorke 👍
Dal si care uzeo Bullet haha svaka cast uzivaj. Ako hoces da budes dobar u przenju ima da se odvalis od citanja i eksperimetisanja, zeznuta nauka, opaka rupa bez dna :)
 
Dal si care uzeo Bullet haha svaka cast uzivaj. Ako hoces da budes dobar u przenju ima da se odvalis od citanja i eksperimetisanja, zeznuta nauka, opaka rupa bez dna :)
Potpisujem 👍
Totalno druga sfera kafe. Konstantno učenje i rad. Ali veruj mi nema ništa lepše kad dodjes do rezultata, a za sad mi sjajno ide.
Ulaganja su ogromna, ali žmurim za sad 😁
 
Gde bi mogao da usluzno sameljem 1 kg kafe (Zemun, NBG) Dobio ovu iz priloga na poklon, al u zrnu a nemam mlin.

Kakva je uopste ova kafa? Vredi li traziti gde da meljem?
Da se pridružim predlogu da odneseš kafu u Gradsku, sigurno će ti je rado samleti. Imaju onog nekog ogromnog Malkoniga koji liči na R2D2 :)

Nalaze se ovde.

Nevezano za mlevenje, vidim da i dalje navode TDS na etiketi, što je potpuna nebuloza, pokušah odavno da im ukažem na to, ali nije se primilo :( Kontam 99,9% ljudi to uopšte ne zanima, ali ipak :)
 
@masamunea Ja ne bih samleo svih 1kg, jako brzo vetri mlevena kafa. Podeli u plafon 200gr, pa idi 5x i samelji uslužno. U čemu spremaš kafu uopšte?
 
Konačno odradio coffee bar i smestio sve na jedno mesto. :giggle: Pošto sve zajedno ima oko 50kg morao dodatna ojačanja da ubacim u komodu. :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • 816F7EC4-8EC5-484A-998A-4BED1BF50278.jpg
    816F7EC4-8EC5-484A-998A-4BED1BF50278.jpg
    271.1 KB · Pregleda: 180
Konačno odradio coffee bar i smestio sve na jedno mesto. :giggle: Pošto sve zajedno ima oko 50kg morao dodatna ojačanja da ubacim u komodu. :ROFLMAO:
Odlican setup,svaka cast! Nego reci mi,koja ti je to storage posuda za kafu?
 
Je l zna neko gde bih mogao da nabavim posudu za mleko za kafe aparat Melitta Caffeo CI? Ili ako postoji neka univerzalna posuda za mleko? Na kupujem prodajem sam pronasao ali je nemaju na stanju.
Verujem da preko aswo može da se naruči. Sa tačnom oznakom modela mogu da proverim i eventualno uputim gde i kako bi to mogao da rešiš
 
Konačno odradio coffee bar i smestio sve na jedno mesto. :giggle: Pošto sve zajedno ima oko 50kg morao dodatna ojačanja da ubacim u komodu. :ROFLMAO:
Fino izgleda, za koliko sec samelje atom 20gr. kafe? To su noževi 75mm čini mi se?
 
preporuka za prvi aparat? oko 100e :)

trenutno merkam Gaggia Ri8433/14 Viva - 91e
 
Prelistao sam malo temu, vidim da se preporucuje Gaggia MD15 al nesto mi mnogo da dam jos 150e za mlin.
Zasto bih davao toliko, zar nije lakse kupiti vec samlevenu? Opravdajte mi kupovinu :D
 
Prelistao sam malo temu, vidim da se preporucuje Gaggia MD15 al nesto mi mnogo da dam jos 150e za mlin.
Zasto bih davao toliko, zar nije lakse kupiti vec samlevenu? Opravdajte mi kupovinu :D
Lakse je kupiti, ali da li je bolje? Za dobru kafu malo je 150 za mlin, shvatices ako vec zelis da udjes u svet kafa... Mlin je najbitnija komponenta i tu ne treba stedeti. Ako ne tezis ka boljim kafama i celokupnom procesu pravljenja istih... Najbolje da se zadrzis na mlevenoj kafi ili na kapsulama.
 
Prelistao sam malo temu, vidim da se preporucuje Gaggia MD15 al nesto mi mnogo da dam jos 150e za mlin.
Zasto bih davao toliko, zar nije lakse kupiti vec samlevenu? Opravdajte mi kupovinu :D
Imaš kod sinde korišćen MD15 na prodaju.
Možeš ručni mlin, ja baš uživam u pripremi ovim: https://www.aliexpress.com/item/1005004841049855.html

Može i premlevena kafa, ali neće ti tu stati ambicije, jednom kad skontaš šta može iz te Vive da izađe.

Naruči Vivu odmah, i možeš na pijaci Crema di Gusto da ubaciš i počneš sa tim, dok budeš pažljivo čitao temu.
 
Pa dobro, ko pre devojci.

Meni svakako ovaj ručni mlin dodatno uživanje, oko 40s mlevenja je za dupli espresso uz sasvim konzistentan rezultat. Sad samo ispaljujem duple kafe.
 
Gaggia md15 posle godinu dana poceo da brljavi, dugme start stop se samo ukljucuje. Osim sto mi je stuklo 200 gr kafe, ne znam kako bi se aparat ponasao da radi neprekidno u prazno.
 
Da, 75mm flat. Samelje recimo 16g za 3 sekunde. :) Ako se krupnije melje još je brži. Mada još bolje je to što je jako tih.
Ta Eureka Atom Specialty 75 je mlin za poželeti 🙂. Jedino, verovatno treba iskustva prilikom prelaska na drugu vrstu kafe kod podešavanja, obzirom da samelje velike količine u rekordnom vremenu.

U zadnje vreme pijem
Brazil estate obata Fazenda Banana Natural Specialty 85p, kafu blage kiselosti pretežno čokoladne note, kao i
India Monsooned Malabar, kod koje takoreći ne postoji kiselost , dominira aroma čokolade, začina i lešnika.
Obe su ( meni bar ) fantastičnog ukusa i arome, doduše pretežno pijem kafu sa mlekom, a verovatno ( najviše) znači i to da su sveže pržena. Bukvalno zamiriše cela kuća na kafu.
 

Prilozi

  • india monsooned malabar.jpg
    india monsooned malabar.jpg
    221.3 KB · Pregleda: 67
  • Brazil estate obata Fazenda Banana Nat.Specialty 85p.jpg
    Brazil estate obata Fazenda Banana Nat.Specialty 85p.jpg
    229.1 KB · Pregleda: 46
Nazad
Vrh Dno