Šta je novo?

Orion Telekom

Meni nigde ne piše 1 rad mesečno, samo isto takvo povećanje brzine, ali ja iako sam restartovao ruter ne vidim to povećanje uploada, ima li kod tebe kakve razlike u brzini?
Ne mogu da izmerim 2000 nikako kad je port ogranicen na 1000 a upload nisu povecavali ostao je 200 samo su DL digli sa 1000 na 2000
 
Ja sam pisao da mi zamene za brži internet pošto nisam iskoristio ni jedan jedini sekund za prethodne 2.5g, videćemo šta će da odgovore.
Iz korisnicke mi rekli da su mi deaktivirali minute i aktivirali brzi net, koliko brzi videcu kad dodjem kuci 🤔
 
Svakako je Supernova prešla igricu obavestivši o ukidanju Cinestar kanala 3 dana pre ukidanja... a na moja pitanja o raskidu ugovora svi ćute na forumu ko zaliveni...
Verovatno su našli inspiraciju u obaveštenju Orion-a kad su prethodno poskupljenje prepaid paketa najavili 9-10 dana pre nego što kreću šatro "novi" prepaid paketi.
Orion je ipak lider i revolucionar u sastavljanju obaveštenja i u idejama kako da dignemo cenu a da zamutimo da izgleda da nismo promenili cene 🤣
 
I meni je stigla ona sms poruka o povecanju internet brzine, a znam da su mi rekli da na mojoj lokaciji nema kapaciteta za tako nesto. Imam wifi net 30mbps i naravno ista je brzina 😂
 
Slazem se da je Orion jeftin i da im je opticki internet odlican, ali kako dva puta da precutim njihovo krsenje ugovora da ne kazem bahacenje. U februaru 2022. produzio sam ugovor na jos dve godine za 1750 din mesecno. U julu mesecu 2022. podigli su cenu na 1850 din, nisam se bunio....u decembru pokusavaju da podignu cenu za jos 350 din. pa brate malo je mnogo dva puta povecanje za vreme ugovorene obaveze. Sto nisam raskinuo ugovor? Necu.
 
Slazem se da je Orion jeftin i da im je opticki internet odlican, ali kako dva puta da precutim njihovo krsenje ugovora da ne kazem bahacenje. U februaru 2022. produzio sam ugovor na jos dve godine za 1750 din mesecno. U julu mesecu 2022. podigli su cenu na 1850 din, nisam se bunio....u decembru pokusavaju da podignu cenu za jos 350 din. pa brate malo je mnogo dva puta povecanje za vreme ugovorene obaveze. Sto nisam raskinuo ugovor? Necu.
Mogao si da napišeš prigovor na povećanje cene pa APP.
Moj kum je potpisao ugovor u maju i uspešno je izbegao oba povećanja.
Doduše, on je uzeo 1GBps paket od kog ne koristi ni 30% ...
 
Izgleda da su ponovo ušli insekti u opremu, Gpon light 600/150 Mbps https://www.speedtest.net/result/14...eedtest.net/result/14152791243.png[/IMG][/URL
Zvao sam ih od 19h, međutim niko se nije javio. Kakva su vaša iskustva što se tiče raskida? Potpisao sam ugovor 25.11, međutim imao sam problema sa brzinom 10.12, 16.12, i evo sada 2.01, dakle tri puta za da kažem nepunih mesec dana. Oni otklone problem nakon poziva korisničkom servisu, kažu da imaju 48h, ali da li postoji neka druga opcija? Tipa to što ja moram na 7-10 dana da zovem podršku, i da oni rešavaju problem. Da se pozovem na učestale probleme, ili tako nešto? Uvek odradim net test na ratel sajtu, to su mi preporučili it ratela.
 
Izgleda da su ponovo ušli insekti u opremu, Gpon light 600/150 Mbps https://www.speedtest.net/result/14152791243][/URL
Zvao sam ih od 19h, međutim niko se nije javio. Kakva su vaša iskustva što se tiče raskida? Potpisao sam ugovor 25.11, međutim imao sam problema sa brzinom 10.12, 16.12, i evo sada 2.01, dakle tri puta za da kažem nepunih mesec dana. Oni otklone problem nakon poziva korisničkom servisu, kažu da imaju 48h, ali da li postoji neka druga opcija? Tipa to što ja moram na 7-10 dana da zovem podršku, i da oni rešavaju problem. Da se pozovem na učestale probleme, ili tako nešto? Uvek odradim net test na ratel sajtu, to su mi preporučili it ratela.
Samo prati preporuke RATELa. To ti je najsigurnija varijanta.
Koliko posto je bilo smanjenje brzine i koliko je dugo trajalo?
 
Mogao si da napišeš prigovor na povećanje cene pa APP.
Moj kum je potpisao ugovor u maju i uspešno je izbegao oba povećanja.
Doduše, on je uzeo 1GBps paket od kog ne koristi ni 30% ...
Naravno da sam napisao prigovor za ovo drugo povecenja od 350 din. Prihvatili su. Dobio sam mail da ubudice cena ce biti ne promenjena tj. 1850 din. Videcemo sad januarski racun koliki ce biti.
 
Samo prati preporuke RATELa. To ti je najsigurnija varijanta.
Koliko posto je bilo smanjenje brzine i koliko je dugo trajalo?
Kon
Samo prati preporuke RATELa. To ti je najsigurnija varijanta.
Koliko posto je bilo smanjenje brzine i koliko je dugo trajalo?
Pa ovako, s obzirom da imam paket do 600/150 Mbps, a kada se smanji to bude 94/94 Mbps, u procentima je to 84% , a traje dugo od trenutka kada ja primetim, do trenutka kada pozovem tehničku podršku i prijavim problem. Nakon pola sata, a najkasnije sutradan, reše problem. Primetio sam slučajno pošto kod Beograđanke imaju free wi-fi sa brzinom od 500/500 Mbps, da kada se kod mene javi problem, isto se dešava i kod Beograđanke. Sada da li vuku isti link sa Doma omladine kao kod mene jer sam u blizini, ili neki drugi, nisam siguran.
 
Krajem novembra uveo net start paket 1175 din toliko mi pise i u ugovoru 2god i sad vidim racun 2240din hahaha koji cirkus, jedva cekam da vidim sta ce da mi kazu kad budem zvao
 
Iz korisnicke mi rekli da su mi deaktivirali minute i aktivirali brzi net, koliko brzi videcu kad dodjem kuci 🤔
Jedna velika patka sto bi se reklo, kao sto je vec neko rekao na prethodnim stranama dizu upload samo tako da mi je novi paket 2000/200.
Obzirom na gigabitni ruter imam 2x1000, sto mi ne znaci nista jer nemam igraonicu, ali mozda mogu komsiji da prodam jedan lan prikljucak 😂
 
Postovanje svim forumasima.
Video sam juce novogodisnju ponudu Oriona za internet pa me zanima da li neko iz unutrasnjosti ima iskustva sa njima i da li su stvarno toliko losi koliko ljudi pisu po forumima? Uzeo bih ovaj njihov net od 30mbs ali do sada nisam imao iskustva sa njima a posto mi je stan u prizemlju, plasim se kakva ce biti veza, protok.
Internet bi koristio samo ja, dakle jedna osoba pa mi recite da li je ta brzina dovoljna za neki normalan rad bez seckanja za recimo wifi na telefonu i jedan tv. Hvala svima unapred
 
Realno možeš. I podelite račun :)

PS. Ne znam šta si očekivao kad si im pisao da ti daju brži internet ako je ovo za tebe patka...

Ocekivao sam da ce da mi podignu upload posto je svakako DL limitiran gigabitnim ruterom. Ovako su mi dali nesto, a kao da mi nisu dali nista :)
 
Postovanje svim forumasima.
Video sam juce novogodisnju ponudu Oriona za internet pa me zanima da li neko iz unutrasnjosti ima iskustva sa njima i da li su stvarno toliko losi koliko ljudi pisu po forumima? Uzeo bih ovaj njihov net od 30mbs ali do sada nisam imao iskustva sa njima a posto mi je stan u prizemlju, plasim se kakva ce biti veza, protok.
Internet bi koristio samo ja, dakle jedna osoba pa mi recite da li je ta brzina dovoljna za neki normalan rad bez seckanja za recimo wifi na telefonu i jedan tv. Hvala svima unapred
To im je običan wifi, sa kojima većina ima i problema.

Negde radi ok, negde radi nikako. Nikome ne radi savršeno.

Što se brzine tiče, "normalan rad" je u 2023-oj subjektivna kategorija. Ali za yt, fb i net zezancije, bez 4k streaming-a bi radio posao. TV bi uzeo od 4 do 6mbps tog protoka ako je stalno upaljen.

Stan u prizemlju ti znači da ako je visoka zgrada i oni ne mogu da postave antenu negde visoko i da imaju vidljivost kao njihovoj baznoj stanici... nećeš ni moći da imaš net kod njih.
Zavisi baš od situacije, ali u globalu se wifi (običan, ne gpon light) kod njih izbegava i uzima samo ako nemaš nikakve druge opcije.
 
Ne verujem, 30mbps ponuda im je wifi u raznim kombinacijama. ADSL je 20mbps.
 
To im je običan wifi, sa kojima većina ima i problema.

Negde radi ok, negde radi nikako. Nikome ne radi savršeno.

Što se brzine tiče, "normalan rad" je u 2023-oj subjektivna kategorija. Ali za yt, fb i net zezancije, bez 4k streaming-a bi radio posao. TV bi uzeo od 4 do 6mbps tog protoka ako je stalno upaljen.

Stan u prizemlju ti znači da ako je visoka zgrada i oni ne mogu da postave antenu negde visoko i da imaju vidljivost kao njihovoj baznoj stanici... nećeš ni moći da imaš net kod njih.
Zavisi baš od situacije, ali u globalu se wifi (običan, ne gpon light) kod njih izbegava i uzima samo ako nemaš nikakve druge opcije.
Hvala puno na opsirnom odgovoru. U principu, meni treba zbog tv-a ponajvise jer imam supernova paket i treba mi samo internet. U stanu gde sam sad ne postoji prikljucak fiksne telefonije pa mi je to jedina opcija.
 
a traje dugo od trenutka kada ja primetim, do trenutka kada pozovem tehničku podršku i prijavim problem. Nakon pola sata, a najkasnije sutradan, reše problem. Primetio sam slučajno pošto kod Beograđanke imaju free wi-fi sa brzinom od 500/500 Mbps, da kada se kod mene javi problem, isto se dešava i kod Beograđanke. Sada da li vuku isti link sa Doma omladine kao kod mene jer sam u blizini, ili neki drugi, nisam siguran.
Ako znaš da još negde imaju free wifi možda bi mogao da iaprobaš kako se ponašaju ostale konekcije u tom vremenu baga, ako je na primer u više opština isto onda je to "globalni" problem, tj.nisu dobro setovali opremu ili ne umeju. Ako jeste tako na više mesta želim ti svu sreću u rešavanju problema.
 
Vidim da je bila neka prica vezano za uvecan racun. Meni je stigao kako treba nakon sto sam se prosli put zalio. Nema naknade za odrzavanje.
 
Evo i ja da potvrdim posle reklamacije za prosli, ovaj stigao umanjen za 350din odma bez intervencije
 
Evo i ja da potvrdim posle reklamacije za prosli, ovaj stigao umanjen za 350din odma bez intervencije
Ja sam prijatno iznenađen sa ovim postupkom Orion-a.
Takođe dobio račune po "starom".
Bravo, samo tako nastavite :)
 
Nazad
Vrh Dno