Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja trenutno gledam nove sezone
Yellowstone - jedina serija gde mi je svaka nova sezona bolaj od predhodne. Petu sam gledao samo jednu, pa ću videti kako tu ide.
The Morning Show - dobra prva sezona, druga so, so... Generalno volim serije u kojima vidim radnje iza kulisa tipa The Good Fight/Billions gde se vidi funkcionisanje anglosaksonskog prava/uređenja, The Hosue Of Cards gde se vidi politika iza kulisa, ovde u TMS kako funkcionišu televizije.
Peaky Blinders - awesome

Blago razočarenje u House Of Dragon (ni do kolena GOT) i veliko u The Rings of Power (koje bacanje para).
 
Ja poceo ovo :D

www.imdb.com/title/tt11212276

Pogledao prvih 5 epizoda... svidja mi se sto epizode kratko traju (oko pola sata) to me je i privuklo :D Ipak nista sto vec nije vidjeno,al ima jos dosta do kraja,mozda se desi nesto nesvakidasnje :D
 
Beli Lotus ostalo mi sat ipo da zavrsim, povlacim sve negativne kritike, dobra serija. Mozda cak s obzirom da je antologijska gledati drugu pa 1 sezonu ili ako se krece redosledom da se naoruza stroljenjem prve 3 epizode su kao 1 sezona Wire mora da se probije....sjajni likovi sjajne intrige , uvek aktuelne teme....bas me zanima sta me ceka u poslednjih sat ipo vremena
 
Iako je većina glumaca drugačija, ima njih par koji se ponavljaju iz prve sezone u drugu (da ne spojlujem koji 🙂), tako da je ipak bolje gledati redom prvu pa drugu sezonu.
 
Završio prvu sezonu The Leftovers.

Znam da je većina vas ovde izjavila da ovo nije misterija, medjutim meni jeste… možda promenim mišljenje kada kompletiram sve.

Ali i dalje ozbiljan mindfuck od serije, mnoge stvari nisu jasne… čak šta više, ništa nije jasno. Tako da i dalje ostaje bez ocene.
 
Lotus da, bolje da sam prvo odgledoa pa komentarisao. Odlican 5

Ocekujem Grega u 3 sezoni sa nekom mladom suprugom verovatno Maldivi posto je bio mini hint a mozda i nike videcemo

Bogu hvala pa snimaju manji broj epizoda kvalitetnijih i bez filera.
 
Leftovers је обавезно штиво, слажем се са претходним мишљењем да је ремек дело, вероватно једна од најбољих серија икада... ту су негде и нпр. Broen, True Detective, Night Of, Breaking Bad, Pereval Dyatlova, Fargo, I Know This Much Is True... неке мање, неке више... знам да ће ме због овога љубитељи англо-саксонских суперхероја разапети (који су у већини) на крст, али ово је само моје скромно мишљење.
Kud stavi Broen pored ovih masteripisova 😃
 
Lotus da, bolje da sam prvo odgledoa pa komentarisao. Odlican 5

Ocekujem Grega u 3 sezoni sa nekom mladom suprugom verovatno Maldivi posto je bio mini hint a mozda i nike videcemo

Bogu hvala pa snimaju manji broj epizoda kvalitetnijih i bez filera.
Slažem se sa Maretom, 2 sezona 9/10, ne pamtim da sam skoro gledao neki film i seriju gde mi je muzika više legla i uklopila se u tematiku.
Radnja I dalje pomalo spora, ali likovi i njihovi odnosi sjajni.
Serija nema neke izrazito slabe tačke, možda se u ovoj drugoj sezoni malčice prerano nadzire zaplet i rasplet...

Sviđa mi se što svaka sezona WL do sada ima jednog lika koji povezuje sve ostale u celinu u prvoj sezoni je to bio menadžer hotela Armond, u drugoj prostitutka Lusija...

Sve u svemu odlična serija...
 
Odgledah i ja The White Lotus. Prva sezona mi se zapravo više svidela od druge. Fali mi nekih bombastičnih trenutaka da bi bila devetka, ali je osveženje gledati ovakvu vrstu serije, gde je spektakl sveden na minimum, a opet drži pažnju. Pisci su pokidali, kao i kompozitori.
Sve u svemu 8/10 od mene, i svaka preporuka.
 
Odgledao sam Southland prema preporukama sa teme, pa sad trazim nesto na slican fazon. Valja li ova "The Shield"? Ili ako ima neko da preporuci neku na slican fazon.
 
Odgledao sam Southland prema preporukama sa teme, pa sad trazim nesto na slican fazon. Valja li ova "The Shield"? Ili ako ima neko da preporuci neku na slican fazon.
The Shield ti je "must watch"
Uradi search na ovoj temi i videćeš koliko je puta preporučena.
 
Sasvim pristojna SF/Groundhog Day serija.
 
Posle pogledane druge sezone White Lotusa, gledam prvu ovih dana. Malo obrnuto, ali iznenadjujuce efektno jer mi je prva sezona neuporedivo bolja od druge a tek pogledah tri epizode. Nihilizam i komedija u svom sjaju, ne znam kako bih okarakterisala drugacije. Svakako je evidentno da Mike White zna kako da pokaze emociju, i u prvoj i drugoj sezoni.
Armond mi je tako sjajno tragican, a Mossbacheri su desetka. Dobro, volim Connie Britton jos od AHS-a, ali odlicna je i ovde. Ubacili su i te dosadne newly-weds kao i u drugu sezonu. Stvarno mislim da gadjaju siroku grupu sa tim, meni, predosadnim mladim parovima ali ok, izdrzim ih.
 
Kako se poredi sa Homelandom?

Homeland nisam mogao da gledam svojevremo, jednostavno mi nije "kliknula" u tom trenutku, a ni premisa sa tadasnjom propagandom jenkija mi se nije svidela.
Ovaj Jack Ryan je skroz ok, kao serija koja spada u "moderne akcione ratne spijunske trilere" .... Ne znam bas koliko ih ima u tom zanru da se vrte na tv-u...
Doduse stariji filmovi (adaptacije) i Splinter Cell (+RS New Vegas) su mi odlicni, pa je mozda i zbog toga vise subjektivno.
 
Prve 2 sezone sam gledao, dosta su prostiji zapleti nego u HL, scenario je bolji u HL, a ovde ima više akcije. U pocetku je JR vise obecavao, bilo je par epizoda bas neviđenih do tada, ekonomski analitičar u CIA, kasnije se od toga odustalo. Videcemo S03 kakva je.

Po meni HL je 9, a JR 6. Gledljivo u svakom slučaju.
 
Odgledah Severance bas odlicno. 8+/10 Samo neka je sci-fi i meljem to.
 
White lotus, druga sezona dosta bolja od prve, preporuka
 
Ja poceo ovo :D

www.imdb.com/title/tt11212276

Pogledao prvih 5 epizoda... svidja mi se sto epizode kratko traju (oko pola sata) to me je i privuklo :D Ipak nista sto vec nije vidjeno,al ima jos dosta do kraja,mozda se desi nesto nesvakidasnje :D
Zavrsih... lepa,vesela serija pod uslovom da volite bas tu tematiku.Nekako me vratila u devedesete,zanimljivi likovi,lepa dinamika... 7.5/10 i PREPORUKA
 
Andor, iznenadio sam se koliko je dobra. Za klasu bolja od Obi-Van i tri klase od Mande i Bobe.
Posle onih naiva nije mi se gledala pa je stajala u spajzu, a posto je vreme za zimnicu resih da je pogledam.
Cekam nastavak.
Vidis sta su ti ukusi :)

Kod mene je poredak malo drugaciji. Mandalorian, pa Andor za nijansu bolji od Bobe, a Obija ne planiram ni da gledam drugu sezonu.

edit: "pojela" mi tastatura nekoliko N :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno