Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Remek delo" danas sluzi 90% za pranje para (eskivazu poreza) i sto kazu ameri it's anything but.
 
Goebbels.png
1933 - Josef Goebbels, the minister of propaganda for Germany during World War 2, and one of the most notorious anti-semites in history, looks at his photographer with a sinister expression, after just learning that the photographer is of Jewish descent.

Photos of Goebbels, just seconds prior to this moment show him smiling and having a good time. However, the man beside him informed him that the photographer was not "aryan", and so according to the particular facist ideology at the time, he had no place in the world or with the living.

Alfred Eisenstaedt was a photographer who captured some of the most iconic images of the 20th century, and is known for his photography work capturing different events during World War II.

Eisenstaedt left the event without being hurt or arrested, and when was asked what he felt about the situation, he had this to say:

"He looked at me with hateful eyes and waited for me to wither. But I didn't wither. If I have a camera in my hands, I don't know fear".

1933 - Jozef Gebels, ministar propagande Nemačke tokom Drugog svetskog rata i jedan od najozloglašenijih antisemita u istoriji, gleda svog fotografa sa zlokobnim izrazom lica, nakon što je upravo saznao da je fotograf jevrejskog porekla.

Gebelsove fotografije, samo nekoliko sekundi pre ovog trenutka, pokazuju kako je nasmejan i dobro se zabavlja. Međutim, čovek pored njega ga je obavestio da fotograf nije „arijevski“, pa mu prema tadašnjoj fašističkoj ideologiji nije mesto ni na svetu ni među živima.

Alfred Eisenstaedt je bio fotograf koji je snimio neke od najpoznatijih slika 20. veka, a poznat je po svom fotografskom radu koji beleži različite događaje tokom Drugog svetskog rata.

Ajzenštad je napustio događaj bez povrede ili hapšenja, a kada su ga pitali šta misli o situaciji, rekao je sledeće:

"Gledao me mrskim očima i čekao da uvenem. Ali nisam uvenuo. Ako imam kameru u rukama, ne znam strah".

Razmisljao sam se da stavim u "Istorijske slike" ali vidim da su tamo uglavnom stare slike BGa. Medjutim ako se smatra da mu je tamo mesto, moze slobodno da se prebaci.

EDIT: Ako nekog zanima, izvor fotografije je instagram nalog "historyphotographed". Za svaku preporuku.
 
Poslednja izmena:
Na žalost, Gebelsov pogled je pogled čistog zla. Nema mnogo takvih slika. Neka slike ovde, može i u drugu temu.
 
TWjJOAR.jpeg
 
Iskreno nemam pojma ali ovo moze da bude samo jedna od dve stvari:
1. soba nekog opsesivnog i poremecenog lika (stalker)
2. neko remek delo koje je prodato za milione dolara.


----------------------------------------------------

 
U jbt (izvin'te na uzrazu), ako nije izgubio oči i postao skarfejs, dobro je
Da je živ to vidimo
 
Skoro sam čitao da je tako "nastradao" neki američki senator, pa je u toj državi donesen zakon da na svim staklenim vratima mora da stoji jasno vidljiva neka nalepnica ili obaveštenje u visini očiju...

 
319412047_524927056339927_8170145769712392077_n.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno