Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Imam 12 Lite, kapiram da je UI isti ma svim dvanesticama. Dal postoji mogućnost da kad utišavam zvuk neke medije na bočne tastere da ne utišava i zvuk zvona?
 
Jel upoređivao neke kamere 12 pro sa nekim telefonom iz slične katergorije(iphone 13, s22+, oneplus 10 pro) ....
Pitam jer mi se slike čine dosta lošije nego na Iphoneu 13 sa kojim sa upoređivao
 
Dečaci ova akcija na u A1. Sta bi bilo best buy - Samsung S21 FE ili Xiaomi 12?
 
Preskočiti Gen1 čipset. Bolje uzmi X ako hitno treba telefon.
 
Jel postoji opcija da se privremeno blokiraju sve notifikacije? Mislio sam da "ne ometaj" (DND) opcija služi za to, ali ipak uredno stižu sva obaveštenja
 
Dal mogu i kakao, da se promene prečice kad se pri otključavanje telefona na otisak prsta, prst zadrži duže i otvore se prečice. Meni po difoltu stoji skener QR koda i pretraživač. Kako ih promeniti?
 
Ne može to na global romu, samo na xeu.
 
Nije baš tako loša baterija na običnoj dvanaestici, većina vremena na WiFi-u, dve kartice i 8h i 28' sota.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-12-02-18-31-48-729_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-12-02-18-31-48-729_com.miui.securitycenter.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 43
Stiglo ažuriranje za 12x

Screenshot_2022-12-02-16-50-10-173_com.android.updater.jpg
 
Nije baš tako loša baterija na običnoj dvanaestici, većina vremena na WiFi-u, dve kartice i 8h i 28' sota.
Osvetljenje 10%? Ne vidim da si koristio neku društvenu mrežu ili tako nešto.
Meni ni Mi 10 nije gurao preko 6 i po h SOT-a na WiFi i 40% osvetljenja. 😁
 
Osvetljenje je na automatici, od društevnih mreža(ako sledeći uopšte spadaju u tu kategoriju) koristim, Viber, WA, Telegraf, Skype i naravno Bench forum najviše. Igrice ne igram(ponekad šah), ne slušam muziku i ne gledam filmove. Razgovor preko mobilne mreže kako kad(nema pravila).
 
Dva druga ga uzela u A1 pre dve nedelje isto se hvale na trajanje baterije. Nisu zahtevni korisnici, ali kažu da su baš zadovoljni. I mene kopka kako to radi u praksi kod nekoga ko malo više koristi.
 
Svako telefon koristi na svoj način.
Da bi dobio valjan odgovor, morao bi ga sam koristiti i videti koliko bi tebi trajala baterija.
 
Pitanje za vlasnike: da li imate problema sa Viberom, kao mnogi iz Samsung S22 teme? 😅 Bas me zanima sta je u pitanju, iskljucivo Viber aplikacija ili neko neslaganje sa Samsungom.
 
Koji problem da ne otvaram S22 temu? Verovatno ga nemam?
Nije ti to razlog da kupiš ili ne kupiš neki uređaj, brzo to oni reše. Bude na svim platformama ponekad problem sa Viberom, najnakaradnija popularna aplikacija.
 
Zamrzava im, kresuje i slicno, sto nisu sitni i neprimetni problemi.
Ne planiram da menjam telefon do proleca, cisto me je zanimalo...🙂
 
Da li MIUI 13 (na 12x modelu) ima opciju isključivanja ekrana kada se zaklopi maska (flip cover)?
 
Uzeo danas u A1 (obnovio ugovor 12 Pro)

Telefon me je izasao 86k ako racunam da im je tarifa Neo 23 1600 RSD ukoliko ne obnovite ugovor sa uredjajem.

Mislim da je to solidna cena za ovaj uredjaj. 12X jednostavno nisam hteo da uzmem zbog starijeg procesora.

Gledajuci recenzije, stekao sam utisak da ovaj telefon nije los, vi ste ga ovde prilicno napljuvali.

Kako ga imam tek manje od 12h, ovo su trenutna iskustva:

70% baterije i oko 2h SOT-a, cackao sam sve zivo na njemu, tako da to je sto se tice toga. Drzim FHD+ rezoluciju i adaptivni ref. rate

Performanse telefona su dobre, u poredjenju sa Nova 5T, znacajno pobosljanje. Kamereama sam zadovoljan, nisam zahtevan korisnik.

12T Pro nisam uzeo iz prostog razloga sto sam hteo zakrivljeni displej a i generalno mi deluje kao manje premium uredjaj u odnosu na 12 Pro, iako ima bolji CPU.

Nisam primetio da telefon ima neki ociglednu manu, displej je odlican, baterija deluje da je OK, mada je jos rano reci.

Eventualno bih napomenuo da bi zvucnici mogli biti malo jaci. Pisacu detaljnije utiske nakon nekoliko dana koriscenja. Inace, 12GB/256GB verziju sam uzeo.
 
Stigao update na Android 13 za obicnu 12icu i stigli problemi sa notifikacijama, na viber ne stizu dok ne udjem u app.
 
juče uradio update na 13 na 12 pro modelu i sve je glatko i podmazano ,mnogo brže radi sve,brzi odziv otključanja ekrana ,double tap to awake screen radi instantno što je znalo da zeza pre ,duže traje baterija ,ovo sam primetio za dan korišćenja .
 
Nazad
Vrh Dno