Šta je novo?

Video sa PC-a neće da prebaci na TV putem HDMI-ja

Darko95

Poštovan
Učlanjen(a)
17.12.2020
Poruke
426
Poena
75
Kao što naslov kaže, kada povežem PC na TV putem HDMI-ja, ništa se ne dešava. Inače, kabl je ispravan, jer sam povezao laptop njime sa TV-om i radi bez problema. Takođe, kada povežem PC sa TV-om putem AVG kabla, tada radi.

Inače, grafička mi je ASUS EAH6450, a TV je neki VOX u pitanju. TV ima 3 HDMI ulaza i na nijedan ne reaguje, tako da je najvjerovatnije problem u PC-u, tačnije u grafičkoj. Šta činiti?
 
Probaj da restartuješ i tv i pc dok su povezani, da bi se eventualno prepoznali. Takođe možda da povežeš na ugašen tv pa tek onda uključiš.
 
Loši drajveri ili fizički oštećen konektor.

Idi na my comp, desni klik na manage i u device manageru vidi pod display da li se vidi tačan naziv grafike. Ako ne, onda si na compatibility drajveru gde može biti svašta.
 
Loši drajveri ili fizički oštećen konektor.

Idi na my comp, desni klik na manage i u device manageru vidi pod display da li se vidi tačan naziv grafike. Ako ne, onda si na compatibility drajveru gde može biti svašta.
Graf je AMD Radeon HD 6450
 
I to piše baš tako tamo u device manager-u pod display adapters delom?
 
U display adapters mi stoji samo ASUS EAH6450 Series (trenutno mi povezani i TV i monitor).

Za HDMI na PC-u imam taj jedan ulaz, a kad idem Win+P pa da izaberem da mi sliku daje na oba ekrana, nista se ne desava
 

Prilozi

  • IMG_20221124_132808.jpg
    IMG_20221124_132808.jpg
    146.4 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20221124_133928.jpg
    IMG_20221124_133928.jpg
    143.1 KB · Pregleda: 21
Update: Ukoliko još neko ima sličan problem, ja sam ga rešio time što sam kupio USB to HDMI.

Naručio sam sa Ali Express-a za nekih 450 dinara (USB-to-HDMI), stiglo za mesec dana. Ima i kod nas da se uzme, ali je 7-8x skuplje.

Uglavnom, ovo mi je rešilo problem.
 
Znači da to radi, mokji adapter si uzeo ?
 
Radi, imas link u prethodnoj poruci. Jedini problem koji sada imam, mozda i nije do adaptera, je da mi video laguje kada pustim na TV u full rezoluciji.

Ono sto donekle pomaze je to da sam smanjio rezoluciju TV-a na 800x600. Mozda je i do mog PC-a, mada tu ne laguje, ali, je maksimalna rezolucija monitora 720p a TV-a 1080p.
 
USB3 ti je usko grlo.jaimam i USB.c 3.1 2nd gen pa to ne bi bilo problem, Baš sam se raspitivao ali niko mi ne dada konkretan primer kod sebe.
OKi doki, meni treba samo za mali (10-12") ekran za program za praćenje parametara PC-a a veći mam dva 27" i jedan 24" monitore priključenih na GPU a na dva alterniram sa TV box, securiti kamerama. i PC-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno