Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Black Panther: Wakanda Forever - pogledao sinoć i to 3D verziju... Ne mogu da kažem da sam nešto oduševljen, ima nekih njanjavih fora, a i priča je 'nako 😎 ali sve u svemu solidan film baš za gledanje u bioskopu. Meni se npr. lično više svideo od poslednjeg Tora. Traje 2h 40 min al' mogli su komotno ispod 2h da ga sabiju. Posle kraja fima ima jedna mid-credits scena.
 

Dobar👍

Mada sam drugačije upamtio kraj ili sam ga pobrkao sa nekim drugim filmom
 
Problem se vrlo jednostavno rešava - uz brisanje se dodele i kazneni poeni i problema uskoro nema.
Pokazalo se 100x da samo brisanje ne dovodi do spoznaje u čemu je problem. Moja je greška - ne volim da kažnjavam pa dolazi do toga,

Hajde još jednom: film, ocena, utisak. Može i kratka diskusija oko filmova kome je do toga. Komentarisanje rase, boje, opredeljenja neće da može.
 
Пошто се на мене односи јер сам испао глуп у друштву, а поновио сам пост не једном него два пута.
(Нисам ни укапирао да је обрисано (први пут), мислио сам да има неко обавештење кад се то деси но то није важно.)

Дакле, Енола Холмс - филм није ништа више него агенда феминизма.
Из истог разлога, зато што су ништа више од агенде, не препоручујем ни Everything Everywhere All at Once као ни The Umbrella Academy.
Образложио бих, али ето не умем на начин како то захтева модерација овог форума.
 
Nije problem, nesporazumi se dešavaju.
Obrazloženje: "ne dopada mi se" je sasvim ok.
 
The Empty Man
Dobar početak i onda su toliko otišli u gluposti da ga nisam do kraja ni odgledao, iako mi je u globalu bio bolji od Smile, ali oba su mi za izbegavanje.

The Outfit (2022)
Sasvim dobar film, a i ljubitelj sam "one room" filmova tako da sam uživao od početka do kraja. Gluma odlična, priča prava gangsterska...

Za kraj sam ostavio X (2022) od Ti Westa i nisam pogrešio. Imao sam utisak da će biti pun pogodak i meni je bio!
Jedan istinksi omaž slešerima iz sedamdesetih i ranih osamdesetih sa dobrom glumom i ono što najviše u suštini volim kod ove vrste horora je to iščekivanje nečega,
što stvara dodatnu tenziju uz par scena (ne jump scare, hvala bogu) koje pogađaju tamo gde treba. Preporuka za sve ljubitelje pravog horora.
 
Избегавао сам јер је наслов циркузантски, а главни глумац Ефрон, међутим филм је јако озбиљна тема и порука па сам остао запрепашћен да има скор критичара 39/100,брука!
Најреалније седмица али одмене 7,5/10 јер ме пријатно изненадио а и на моменте дотакао филм.
 
Избегавао сам јер је наслов циркузантски, а главни глумац Ефрон, међутим филм је јако озбиљна тема и порука па сам остао запрепашћен да има скор критичара 39/100,брука!
Најреалније седмица али одмене 7,5/10 јер ме пријатно изненадио а и на моменте дотакао филм.
Ја обожавам браћу Фарели, мада више комедије, него збиљу, али погледаћу вероватно.
 
....

Za kraj sam ostavio X (2022) od Ti Westa i nisam pogrešio. Imao sam utisak da će biti pun pogodak i meni je bio!
Jedan istinksi omaž slešerima iz sedamdesetih i ranih osamdesetih sa dobrom glumom i ono što najviše u suštini volim kod ove vrste horora je to iščekivanje nečega,
što stvara dodatnu tenziju uz par scena (ne jump scare, hvala bogu) koje pogađaju tamo gde treba. Preporuka za sve ljubitelje pravog horora.
Odlican je X, atmosfera je bas kako opisujes ...vidim da se pojavio i Pearl, samo da ugrabim vremena i odgledam
 
Mislim da sam ga na tvoju preporuku i pogledao, pričalo se čini mi se nešto.
 
Weird: The Al Yankovic Story - Сјајно, Редклиф одличан. Уживао сам скоро све време трајања филма. 7/10
Офтопик : Иначе, зашто модератор одређује начин на који ћемо описати сопствене утиске о филму? ЈЕсмо ми то ушли у ЕУ?
 
Smile 2022.

Upravo ga i ja odgledah. Dve trecine filma je odlicno, ideja je odlicna i mogu da se slozim sa prethodnim postom, ali onda postaje totalno predvidivo kako ce se zavrsiti. Tu mu pada ocena. Osim onih iskakanja i zvuka karakteristicnih za horore (da nema toga, ne bi ni pola utiska ostavio na gledaoce, kakav sada ostavlja), nervirala me jos jedna stvar. One scene u kuci gde niko ne zna da ukljuci svetlo, nego je kuca osvetljena kao da gore dve svece i kandilo, a vec joj se desava to sto joj se desa

Ocena max 6/10 zbog predvidivosti zavrsetka filma.
Moze li dete od 14 god da pogleda
 
Moze li dete od 14 god da pogleda
Moze, ako ga pustis 😁😀.

Pazi, ja ne znam da li bih dao svojoj cerki da ga gleda sa 14 god. Verovatnije da ne bih. Ali, s druge strane, mi smo kao klinci gledali sve moguce horore čim smo naucili da citamo i ništa nam ne fali. Nadam se 😀.

Čini mi se da se ono R pojavilo malo kasnije u mom odrastanju.

Danas su klincima dostupne svakojake gadosti putem interneta, tako da jedan horor nece mnogo uticati na njenu psihu.
 
Pre neki dan na TV cini mi se AMC kanalu pogledah drugu polovinu filma PRIEST iz 2011 godine.

Atmosfera u filmu mi se dopala skorz je apokalipticna, ekipa glumaca je druga liga ALI su solidno odradili posao.
Pomalo me podseca na Bejlov film Ekvilibrijum, s tim sto ovde glavni likovi skacu 200 iz mesta (vrednost izrazena u metrima), vampire ubijaju kao od sale voze "ekoloske motorcikle" koji se pune na dzepni solarni panel i slicno.
Sve u svemu petparacka zabava zagarantovana, kraj filma je kao da su planirali nastavak koji se iz nekog razloga ipak nije dogodio iako je film zaradio 30% vise nego sto je kostao.

Nadam se da AMC na BOX-u ima premotavanje unazad da bih najzad pogledao ceo film.
 
Pre neki dan na TV cini mi se AMC kanalu pogledah drugu polovinu filma PRIEST iz 2011 godine.

Atmosfera u filmu mi se dopala skorz je apokalipticna, ekipa glumaca je druga liga ALI su solidno odradili posao.
Pomalo me podseca na Bejlov film Ekvilibrijum, s tim sto ovde glavni likovi skacu 200 iz mesta (vrednost izrazena u metrima), vampire ubijaju kao od sale voze "ekoloske motorcikle" koji se pune na dzepni solarni panel i slicno.
Sve u svemu petparacka zabava zagarantovana, kraj filma je kao da su planirali nastavak koji se iz nekog razloga ipak nije dogodio iako je film zaradio 30% vise nego sto je kostao.

Nadam se da AMC na BOX-u ima premotavanje unazad da bih najzad pogledao ceo film.
Ne deluje ovo tako lose. A i glumci nisu bas druga liga. Vidim da je Karl Urban tu, a i Pol Betani nije los glumac.
Pogledacemo.
 
Meni taj film nimalo nije apokaliptičan, više mi je naglasak na toj fantazi (anti)vampirskoj strani, manje na SF. Čak mi ne ostavlja ni horor utisak. Gluma je korektna, a prisutna je i Maggie Q.
Nije loš da se ubije vreme ko voli takvu tematiku, složio bih se sa ocenom na IMDB-u (5.7)
 
The Good Nurse (2022)
Dvostruki dobitnici Oskara Jessica Chastain i Eddie Redmayne u filmu. Gluma vrhunska kao što se i očekuje od ovih majstora.
Dobar, jako dobar Netflix film sa već mnogo puta viđenom pričom ali preporuka.
7,2/10
 
d2d1589a3d.jpg.webp

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
HBOMax
 
All Quiet on the Western

E Gavrilo crnjane sinji...
Prvi ili Veliki rat jeste bio grdan ali zar je morao biti prikazan ovoliko kaljav?
Mislim, ok je, shvatam poentu jer efekat ne bi bio isti da je radnja smeštena u sred leta ali eto, stekao sam utisak da sama muka rata nije bila dovoljna pa su ga zakašili za sve pare.
Možda se malo preteralo sa tim, a to je i najmanje bitno.
Dobar film sve u svemu, osim dužine trajanja i možda previše call of duty pucačina. Neko to voli, ipak sam ja za ratni film koji se dotiče teme više sa psihološkog aspekta.
Pade mi na pamet jedan engleski ratni (I svetski rat), horor film (šta ćeš crnje?), mislim da se zove Mrtva straža ili tako nešto, moraću da ga nađem i pogledam još jednom baš
što je psiho film. Sve u svemu, treba ga svakako pogledati.
 

Bitter Moon - 7.5/10​

Одличан филм, Полански је маестрално одрадио задатак. Филм који говори о игри моћи у вези, браку, о томе колико су жене способније од мушкараца у овим играма. Такође из другог угла филм говори о томе да је потребно бити достојанствен и знати када оканчати вези или брак јер је то, некада, једини пут ка срећи.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno