Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Na tri mesta sve ukupno stotinak metara.
 
Ima mozda par desetina metara na jednom mostu.

idi preko Milosa do Zlatibora i produzi na Mokru Goru i Visegrad
Ja vise preko Zabljaka ne idem naporan je put i mnogo saobracaja.
Vratiti se mozes jer je nizbrdo vecinom kroz one sempentine
 
Ja plairam u HN za par dana, uzeo bih dole neki turistički paket ali da ima brzi 4g, ne samo na papiru. Za rad u lte ruteru. Ranije sam koristio Telenor najviše zbog podrške preko twittera, vidim on je sa ONE mreža. Odokativno, i kod telekom i mts i one ima paket 15 dana 500 gb, uz registraciju sa pasošem. Koju da kupim?

Isključivo, ako već planiraš da kupiš njihovu karticu, One mreža 😃

Radi mtel, ali ni blizu kao što je kod njih 😃
 
Ja bih probao vrlo rado, imam s22 ultra i telekom.me esim, međutim obilazio sam mesta koja su naveli na sajtu da imaju 5G, ali nisam uspeo da uhvatim signal. Jedino sam na 4G+ izvukao 410Mbps, ali ću otići neki dan do PG malo duže, pa ću pokušati da uhvatim 5G. Piše da je samsung sertifikovan za 5G na njihovoj mreži.
 
Trenutno imaju samo u Podgorici 5G mrežu i to T-mobile koji sam koristio u Herceg Novom 12 dana.Nigde u HN i Igalu nisam video 5G znak na telefonu....
 
Nisam uzeo turističku sim karticu, jer je skuplja od obične prepaid esim kartice, a nudi isto. Moram ih pitati da li je omogućen 5G na svim prepaid paketima, ako jeste, onda ću naći gde ima 5G u PG, jer sam u dolasku probao na par lokacija navedenih na sajtu, ali bezuspešno :D
 
Idem u Crnu Goru sutra. Na telefonu imam mts postpaid sa ne znam koliko interneta i aktiviran onaj dodatak za 100gb mesečno koji trošim sa bratom. Potrošio sam gigabajte koji idu uz moj paket, sad trošim tih 100gb. Da li u CG trošim tih 100gb kao da sam u Srbiji ili moram da uzmem ili aktiviram nešto posebno za internet dole?
 
Podesi limit za račun za svaki slučaj, ali i dalje vuče i taj deljeni internet :)
 
Podešavaš u aplikaciji na dnu strane ideš na definisanje limita.
 
Odmah da ti kažem pežali 10e i kupi One internet karticu sa 500Gb saobraćaja koja važi 15 dana. MTS odnosno MTEL je za apsolutno izbegavanje u CG.
 
Ako hoće mnogo brži protok, ali računaj da nije sezona i da je mnogo manje ljudi, a tad i MTEL mnogo bolje radi :)
 
To si u pravu, radio sam speedtestove ujutru u 6 sati i bile su mizerno bolje brzine. Za korišćenje u telefonu može i da prođe ali ako podeliš net mrtvo sve.
 
Mtel uvek grozno radi u CG, zato uvek kupim karticu Crnogorskog telekoma, imaju ubedljivo najbolju pokrivenost i najbolje brzine.
Mtel speed test ujutru i popodne
CG telekom ujutru
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-03_072034.jpg
    Screenshot_2022-09-03_072034.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_2022-09-03_141548.jpg
    Screenshot_2022-09-03_141548.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_2022-08-29_064405.jpg
    Screenshot_2022-08-29_064405.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 34
Zavisi uvek gde si, za sta ti treba i da li je sezona :) Neka proba ovako, lako dokupi karticu :)
 
Idem u Crnu Goru sutra. Na telefonu imam mts postpaid sa ne znam koliko interneta i aktiviran onaj dodatak za 100gb mesečno koji trošim sa bratom. Potrošio sam gigabajte koji idu uz moj paket, sad trošim tih 100gb. Da li u CG trošim tih 100gb kao da sam u Srbiji ili moram da uzmem ili aktiviram nešto posebno za internet dole?
Proveri. Da li imas kvotu za ZB u stanju računa. Vidim da su dodali i stare korisnike. Pa svakao limit nije losa opcija radi sigurnosti.
 
Za sad potroši kvotu za zapadni balkan ali dalje trosi posle box 200 GB deljenih
 
Koliko znam kad si u CG možeš samo da trošiš gb za zapadni Balkan i zato pogledaj kolika ti je kvota dodeljena pa vidi da li ti je to dovoljno. Sms i razgovori mogu da se troše full iz paketa.
 
Montenegro - turist kartica za 10 evrića 500gb i no problemo 🤷
 
Pa da, ali evo za sad radi i izvan kvote. Jos nisu ništa upozorili...
 
Ako nekom treba više od 500GB u Crnoj Gori,imate za 20 eura turistički paket od 1 TB,koji traje 30 dana. U mreži One(bivši Telenor) i može se uzeti samo u poslovnicama.
 
U CG sam od prve polovine jula jer radim od kuce, idem nazad u BG 17, ali stigla mi je poruka da sam predugo van maticne mreze (yettel) i da ce da mi ugase ovaj dzabe roaming za 2 nedjelje, to pada 12. I onda moram 120 dana u kontinuitetu da budem u yettelu da bi mi opet upalili kako shvatih... Posto putujem cesto po okruzenju to mi ne odgovara, mogu li 12 jednostavno da izvadim karticu i ne koristim je 5 dana da bih izbjegao to ili ce i to racunati kao u drugoj mrezi da sam jer se nisam registrovao na maticnu zadnji dan il nesto? crnjak
 
Moraš da se registruješ u mreži. Mada, ima informacija da im algoritam i ne radi baš najbolje, pa te možda puste.
Pozdrav
 
Izvinite na smetnji, pobrljavio sam od silnog gledanja gde, kud, kako da produzim UO ili promenim operatera i sl.

Molio bi da mi neko napise kako se trose minuti i mobilni net iz paketa u romingu u BiH u mtel mrezi za MTS korisnika?
Da li se i onih 100GB iz "4 u Box 4" trosi u mtel romingu ili ne?

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Iz mog iskustva imaš limit namestis ga na 200 dinara da ne prekoracis racun makar nadam se za ne previše.
Imam zonu zapadnog balkana sa 3GB ali su megabajti zapucali. I ne nabija mi kredit i mislim da mi smanjuje kvotu iz tog box paketa. Sve u svemu ovo je nezvanično.
Kod tebe može biti drugačiji efekat. Zvanično je samo da imas MB iz zone balkana i to je to. Posle kad ih potrošiš verovatno ni oni ne znaju da li ide blokada, nabija kredit ili roaming dodatak....
 
U CG sam od prve polovine jula jer radim od kuce, idem nazad u BG 17, ali stigla mi je poruka da sam predugo van maticne mreze (yettel) i da ce da mi ugase ovaj dzabe roaming za 2 nedjelje, to pada 12. I onda moram 120 dana u kontinuitetu da budem u yettelu da bi mi opet upalili kako shvatih... Posto putujem cesto po okruzenju to mi ne odgovara, mogu li 12 jednostavno da izvadim karticu i ne koristim je 5 dana da bih izbjegao to ili ce i to racunati kao u drugoj mrezi da sam jer se nisam registrovao na maticnu zadnji dan il nesto? crnjak
Dobro si shvatio,to je ona njihova fer politika korišćenja saobraćaja u zoni ZB.Verovatno moraš da budeš u matičnoj mreži pre isteka tih 120 dana da ne bi bio blokiran...Nije se niko do sada javljao sa ovakvom situacijom...
 
Nazad
Vrh Dno