Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Koju karticu da kupim u CG za net samo? Ode ovaj dodatak kao 2 i 2... Nasao sam mtel 500gb za 10€. Jel to ok? Ili ovaj One dodatak 100gb za 10€?
 
@nidzakv mtel je skoro neupotrebljiv u nekim mestima... Da li zbog opterećenja ili nečeg drugog ne znam ali bolje uzmi One
 
Pisao sam već u temi ali da ponovim iskustvo od pre 15-ak dana. Imali smo kartice sva tri provajdera. T-mobile (telekom.me) ubedljivo najbolji internet od svih. Signal stabilan, brzine odlične. Mtel već tad prakticno neupotrebljiv na dosta lokacija. One samo za nijansu bolji.
 
U Trebinju radi perfektno, tako da je definitivno u CG opterecenje i trosi mb iz Boxa ni dinara naknadno nije obracunao za 10 dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220720-151756_Moj mts.jpg
    Screenshot_20220720-151756_Moj mts.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 126
sa MTEL na moru i prosle godine je bilo isto kao i ove.. sezona .. 4g signal je dobar do 12 h i posle 22h tokom dana bog nek ti je na pomoci ..
imao sam na raspolaganju 100 gb iz paketa, da nisam bi kupio t mobile karticu ..
 
Da prenesem trenutne utiske sa letovanja. Trenutno sam u Grcku, u Makedoniju nisam imao signal niti sam prešao na drugu mrežu tj roming. U Grcku sam u romingu, prvo se prebacio na WIND. Danas nisam imao signal nekoliko sati, vidim da se prebacio na GR COSMOTE.
Druga kartica mi je COSMOTE sa neograničeni netom.
 
Mts Omorika1 (stara tarifa) i mts O3 (nova tarifa), kako sada trosi mobilni net u Grckoj?
Ima li u GR neta na osnovu tarife sa srb karticom ili se sve plaća a mobilnog neta iz tarife nema?
Koji su odnosi, kako se tarifira, koliko kosta?
Koju mrezu na drugom prstu izabrati?
 
Ne troši nikako, Grčka nije u regionu Zapadnog Balkana.
 
...kuku meni, ja konstantno vec 2 dana pisem po pogresnim temama pitanja, ne znam sta mi je?

A za SmK vazi ZB tarifa?
 
Vazi i 3 GB je za tu zonu.

Mozes i da proveriš preko *797# (Stanje računa – Roming paketi).
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam se vratio iz Grčke.
Želim da prenesem da A1 u Makedoniju nema mrežu. Na automatsko traženje mreže mi je bio i nije našao ni jednu mrežu. Paralelno imam i esim Globaltel koji se uredno kacio na A1 MK ili slično ali sam imao mrežu.
 
A1 i Globaltel je ista mreža.
 
Zato sam i naveo, to me buni.
Tehnički nije ista mreža već koriste iste bazne stanice.
Mada,prinetio sam da negde A1 ima pun signal a Globaltel crticu ili dve manje
 
Tehnički koriste iste bazne stanice i opremu. Primera radi, A1 i Yettel mogu da koriste tehnički iste bazne stanice svako sa svojom opremom. Tako da u suštini jesu ista mreža samo drugi naziv.
Ako je roaming uključen na kartici i stvarno auto mode da je. Čudno moram priznati.
 
Mozda nemam jer sam tražio operateru da mi blokira internet. Opet, to nema veze sa signalom
 
Ne znam, jedino mi pada napamet da ti je iz nekog razloga isključen roaming pa neće da se konektuje u tom smislu. Cak i sa isključenim roaminogom treba da ima bar sos signal za hitne pozive mislim to bi trebalo cak i bez sim kartice da ima samo sos.
Ukomplikovali su previše za mobilne mreže.
 
trenutne brzine u cg, bečići
 

Prilozi

  • Screenshot_20220801-100939_Speedtest.jpg
    Screenshot_20220801-100939_Speedtest.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_20220801-101136_Speedtest.jpg
    Screenshot_20220801-101136_Speedtest.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 77
Imam mts omorika 3, sutra putujem za BiH, da li je potrebano prilikom prelaska granice da se ručno menja mreža ili to ide automatski? Takođe u okviru mts aplikacije u podešavanju rominga mi je roming deaktiviran. Da li to utiče na ovaj roming ZB ili je to samo opcija za "regularan" roming?
 
Roming je roming bez obzira da li je ZB ili bilo koji drugi. Znači mora biti aktiviran i kod provajdera kao i na telefonu prenos podataka u romingu. Nema potrebe ručno tražiti mrežu sve ide automatski.
 
Poslednja izmena:
Imam mts omorika 3, sutra putujem za BiH, da li je potrebano prilikom prelaska granice da se ručno menja mreža ili to ide automatski? Takođe u okviru mts aplikacije u podešavanju rominga mi je roming deaktiviran. Da li to utiče na ovaj roming ZB ili je to samo opcija za "regularan" roming?
Možda je bolje da ručno odabereš mrežu
u slučaju da se približavaš hr.
Ako se nakači na neku njihovu mrežu presešće ti i roaming i zapadni balkan
 
Hvala, idemo za Neum, to je baš na granici, gledaću da ručno izaberem mtel čim pređemo granicu. Stavio sam limit u aplikaciji na minimun (240din) tako da se nadam da neće biti problema.
 
Pa da definitivno rucno. Bolje da pola sata budes i nedostupan dok ne vratis mrezu nego da te boli glava dok se ne okine zaštita od prekoračenja. Inače mislim da ne garantuju za roaming a koliko je brza ne bih znao reći. Svakako roaming je roaming. Ovde imas benefite u Hrvatskoj nema. Apsolutno dovode ljude u zabludu kad kazu da nema roaminga. Da nema roaminga uredjaj bi bio nedostupan...
Čak šta više i sama tema dovodi ljude u zabludu po nazivu. Jer roaming ako je ukinut znaci samo da ako nemas domace mreze da na stranu ne možeš da se konektujes....
 
Samo rucno biranje mreze
Ja sam srecom imao podesen limit na 500din
Prisao sam HR granici i samo mi je stigla poruka da sam dostigao limit, kad sam pogledao mrezu imao sam sta da vidim
Od tad vise nikad automatski!

I savet svima da podese limit mnogo dobra zastita od ovakvih stvari.
 
Za mts uđeš u aplikaciju moj mts i imaš dole definisanje limita. Uđeš tu, videćeš klizač, samo staviš na minimum (to je 240din). Eno par slika u prilogu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220819-234709.jpg
    Screenshot_20220819-234709.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220819-234720.jpg
    Screenshot_20220819-234720.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 20
Sta bi za Grcku? Cute bednici za ukidanje rominga...
Cekaju da prodje i ova sezona komplet, pa da mozda ukinu u Decembru?
Toliki narod im dolazi iz Srbije svake godine, plus sto je solidan deo ljudi kupio tamo apartmane.
Ono smanjenje je ogromna promena svakako, ali sami su pominjali kompletno ukidanje naplate i ako nisu u stanju da ispostuju to, dovoljno govori o njima.
 
Grčka je deo EU i regulativa je verovatno na nivou EU. Cenim da je se neko zaigrao uzjavom o ukidanju naplate rominga prema Grčkoj pa sad mudro ćuti...
 
Nazad
Vrh Dno