Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

lako moguće bi mogao biti problem sa kešom jer brzina nije problem a radi se o velikim fajlovima
 
То је ваљда ово https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache Пробаћу поподне, па јављам резултате.
Ja sam probao da menjam, nisam video razliku... Inače, to ne bi smelo da predje 1/3 slobodne memorije... Mada oni tu preporučuju da se ne stavlja više od otprilike 300mb, ja sam stavio oko 1gb od ukupno 8gb, to bi trebalo da je sasvim ok i dovoljno da povuče stream, ali za onaj od 120gb ne vredi, mada ranije rekoh ograničava me i brzina lana... Ima veze I onaj read faktor il kako se već zove stavka, default je 4, a šta tačno radi nije mi bas jasno iako piše, tj. na koliko da se stavi da se primeti razlika....
 
То је ваљда ово https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache Пробаћу поподне, па јављам резултате.
Jeste to, samo što sam ja imao neki instalacioni fajl koji se instalira u samom Kodiju i preko njega se vrše podešavanja. Ali nemam više, pogledao malo pre kad sam stigao s posla. Znam da sam pre čačkao to nešto a video sam na Youtubeu klip sa tim. Meni je bilo pomoglo kada sam imao ADSL ali sa mnogo manjim fajlovima.
 
To generalno svako treba da promeni, jer popravlja problem sa baferovanjem koji je po defultu mali...
Ima dosta plaginova koji direktno edituju taj fajl, recimo za matrix možete skinuti addon Unlock Kodi Advanced Settings, koji izmedju ostalog menja i to...
 
Kolko je to pametno da ne koristi ram memoriju?!
E jedno drugo pitanje, zašto mi Ezra stalno izbacuje neku trakt error notifikaciju, nešto http... I to kad addon nije startovan...
A trakt radi u okviru addona, kao i sam addon....
Javlja se kad ga regularno aktiviram, a isto se desava kad u okviru my accounts trakt povežem sa sopstvenim ključem...
Izbrisao venom I fen, I sve ostatke, i instalirao Ezru od starta...
Ne smeta funkcionalnosti, ali nervira, I koji je razlog?
 
Kolko je to pametno da ne koristi ram memoriju?!
E jedno drugo pitanje, zašto mi Ezra stalno izbacuje neku trakt error notifikaciju, nešto http... I to kad addon nije startovan...
A trakt radi u okviru addona, kao i sam addon....
Javlja se kad ga regularno aktiviram, a isto se desava kad u okviru my accounts trakt povežem sa sopstvenim ključem...
Izbrisao venom I fen, I sve ostatke, i instalirao Ezru od starta...
Ne smeta funkcionalnosti, ali nervira, I koji je razlog?
Isto i kod mene. Zato je kod mene Ezra addon na disable. Iritira ta notifikacija a nisam ni iskljucio zvucnu notifikaciju u kodi-ju. Zato najvise koristim Taz19. Imas i druge forkove FEN-a: Adina, Buds, POV...
 
Znam da ima, ali imam osećaj da će Ezra i Umbrella najviše od ovih forkova da se razvijaju, pa ih držim kao backup... Primarni mi je Seren...
P. S. Sad bar znam da nije do mene ;)
 
I kod mene sinoć izbacivalo to na Ezra adonu. Ali meni se Ezra kompletno pokvarila bila, pa sam na kraju moraju samo adon da brišem i ponovo instaliram. Evo sada vidim da radi super. Sinoć me je toliko zezala da mi Kodi ceo zamrzne pa sam morao na force close app da idem u settingsu boxa. Nisam mogao da povratim adon ni kada obrišem keš što nekada uspeva. Jednostavno nije htelo ništa da pušta niti da traži linkove direktno i samog adona. A izbacivalo mi je neku grešku Trakt pool, tako nešto. Možda to ima veze sa tim što je ipak bolje da se naprave oni ključevi, svako ponaosob za svakog korisnika na Trakt sajtu i TMDb, ali je cimanje brate mili. Treba i onaj secret kod ili kako se već zove.

Meni je cimanje da napravim to i za Youtube da mi idu trejleri na ovom Bingie skinu kao što idu na Netflixu. A još sad treba da pravim i za Trakt i TMDb posebno. :cautious:
 
Znam da ima, ali imam osećaj da će Ezra i Umbrella najviše od ovih forkova da se razvijaju, pa ih držim kao backup... Primarni mi je Seren...
P. S. Sad bar znam da nije do mene ;)
Dev od Umbrella addona se bas trudi i vidim da ima solidno znanje. Na githubu mi je brzo odgovorio kad sam ga pitao za easynews i to je brzo sredio u narednom updejtu. Dok kod Ezre sam covek kaze da je nov u ovome ali se bar trudi izlaze updejti. Meni je primarni Taz19. Cudno mi je da Taz19 postoji skoro dve godine a da skoro niko nije cuo za njega. Nekako nabasao na njega kad su bili napusteni projekti FEN i Venom-a.
 
Možda to ima veze sa tim što je ipak bolje da se naprave oni ključevi, svako ponaosob za svakog korisnika na Trakt sajtu i TMDb, ali je cimanje brate mili. Treba i onaj secret kod ili kako se već zove.
Napravio sam ja to za trakt, ali ne pomaze...
 
Evo da se i ja malo ukljucim oko ovih velikih fajlova 100+ GB na Kodiju. Imam kablovski internet 500/30. Znam da sam nekad davno odustao od ovih teskih naslova upravo iz razloga sto ako bih pokrenuo takaf film vrlo brzo bih dobio foruku da je internet veza preslaba za taj source i pocne lediti. To se sve desavalo ili na wifi 5 GHz ili na 100 mbit ethernetu na tv. Kad sam nekad prije dvije godine uzeo tva tanixa za igranje, gdje oba imaju 1 GB port, hajde rekoh da probam ove velike fajlove i gle cuda, radi svaki bez imalo trzanja i izbacivanja one glupe poruke. Medjutim, spakovao sam ih u ladic jer imaju tako lose daljinske da me nervira i nisam ih vise ni koristio. Evo sad kad sam procitao ovo, hajde rekoh da opet probam i to sa najvecim fajlovima koje sam moga nabrzinu naci na Crew i Oath addonu, izmedju ostalog Avatar koji je tezak cca 110 GB, Northman oko 90 i jos par i pustio sam svaki po 20-ak minuta i nijedan nije stucnuo ni sekund. Dakle, moj zakljcak je da za ove teske fajlove jedina provjerena kombinacija je žica i 1GB port. Sad koja je brzina neophodna tacno, to ne znam ali kod mene je ta 500/30 na kablu.
 
To generalno svako treba da promeni, jer popravlja problem sa baferovanjem koji je po defultu mali...
Ima dosta plaginova koji direktno edituju taj fajl, recimo za matrix možete skinuti addon Unlock Kodi Advanced Settings, koji izmedju ostalog menja i to...
Пробао и то, као и ручно направљен advancesettings.xml - иста прича. Додуше у адону нисам ништа мењао - оставио сам све подразумевано.
Иначе сам тестирао баш аватар данас на лап-топу и све ради савршено ( Таз19).
 
Evo da se i ja malo ukljucim oko ovih velikih fajlova 100+ GB na Kodiju. Imam kablovski internet 500/30. Znam da sam nekad davno odustao od ovih teskih naslova upravo iz razloga sto ako bih pokrenuo takaf film vrlo brzo bih dobio foruku da je internet veza preslaba za taj source i pocne lediti. To se sve desavalo ili na wifi 5 GHz ili na 100 mbit ethernetu na tv. Kad sam nekad prije dvije godine uzeo tva tanixa za igranje, gdje oba imaju 1 GB port, hajde rekoh da probam ove velike fajlove i gle cuda, radi svaki bez imalo trzanja i izbacivanja one glupe poruke. Medjutim, spakovao sam ih u ladic jer imaju tako lose daljinske da me nervira i nisam ih vise ni koristio. Evo sad kad sam procitao ovo, hajde rekoh da opet probam i to sa najvecim fajlovima koje sam moga nabrzinu naci na Crew i Oath addonu, izmedju ostalog Avatar koji je tezak cca 110 GB, Northman oko 90 i jos par i pustio sam svaki po 20-ak minuta i nijedan nije stucnuo ni sekund. Dakle, moj zakljcak je da za ove teske fajlove jedina provjerena kombinacija je žica i 1GB port. Sad koja je brzina neophodna tacno, to ne znam ali kod mene je ta 500/30 na kablu.
Neće biti pošto ja na shield imam gigabit port i povezan direktno na ruter u susednoj sobi kroz zid bukvalno metar i po distanca. E sad jedino da menjam ethernet kabl i zezam sa tim. Kakvo smaranje🤦
Znači radi na windows laganica🤦
 
A kako radi Easynews na Taz19? Jel isto treba da se "lupi" play dva ili tri puta kao na Ezri ili bolje radi?
 
Dev od Umbrella addona se bas trudi i vidim da ima solidno znanje. Na githubu mi je brzo odgovorio kad sam ga pitao za easynews i to je brzo sredio u narednom updejtu. Dok kod Ezre sam covek kaze da je nov u ovome ali se bar trudi izlaze updejti. Meni je primarni Taz19. Cudno mi je da Taz19 postoji skoro dve godine a da skoro niko nije cuo za njega. Nekako nabasao na njega kad su bili napusteni projekti FEN i Venom-a.
jel ga možeš pitat dali je moguće, da napravi za IMDb mogučnost glasanja i automatskog označavanja onoga što smo gledali pa tako ne trebamo više Trakta...ja sam trakt izbacio jer mi je stalno pravio probleme i radio je veoma sporo... sad imam sve na IMDbju.... kaži mu, da može to videt na a4k addonu koji čak ima mogučnost automatskog prebacivanja svih podataka na IMDb...to meni nije uspjelo pa ručno označavam šta sam sve gledao a gledao sam stvarno puno :)
 
To mora da može da se popravi u samim addonima jer Easynews linkovi rade bez problema. Ja sam i sinoć odgledao jedan 1080p remux i krenulo je da bufferuje tek tamo negde pred kraj filma. Razlog je naravno što ne mogu da dobijem zbog NAT-a punu dl brzinu moje konekcije već nekih 4-5 MB/s. Ali uglavnom svaki link koji sam probao do sada sa Easynewsa radi i to prilično bez problema.

Ono što sam primetio je da kada na samom sajtu Easnyewsa hoćete da skinete neki fajl treba mu malkice duže nego na Real Debridu da krene download. Pa pretpostavljam da je nešto do toga i sa addonima?

Probaću i Umbrellu da vidim kako šljaka. Držao sam Venom bio pre neko kraće vreme, ali mi je nekako FEN bolji bio. Zato sada biram i ove FEN forkove.
 
Пробао и то, као и ручно направљен advancesettings.xml - иста прича. Додуше у адону нисам ништа мењао - оставио сам све подразумевано.
Иначе сам тестирао баш аватар данас на лап-топу и све ради савршено ( Таз19).
Мењао - и ништа.
Пробао и са овим што је @Stock постављао и опет се исто дешава. Додуше, ови испод 100GB раде ОК.
Да, заборавих - ЕЗРА и Таз19. Вреди ли пробавати те стручњаке из Resident Evil-a? 😁
 
Trenutno na EN ne šljaka ništa...cache 0%.... na RD sve radi.... nema veze koji addon koristim svi izbace poruku cache 0%...internet mi inače radi vemo brzo 893/108Mb/s...probao sa addpnima Ezra, Umbrella i Taz19...
 
Meni rade ali sam morao da klikćem i klikćem dok nisu krenuli :ROFLMAO:
Probao dva filma.

Mora ovo da se sredi da radi kako treba. Glupo je i nema razloga da ne radi iz prve kada problem sa downloadom sa samog sajta ne postoji. Da i tu zeza onda bi bilo do njih, ovako je samo do adona.
 
Trenutno na EN ne šljaka ništa...cache 0%.... na RD sve radi.... nema veze koji addon koristim svi izbace poruku cache 0%...internet mi inače radi vemo brzo 893/108Mb/s...probao sa addpnima Ezra, Umbrella i Taz19...
Kod mene na svim addonima radi easynews ali stream ne krece odmah pa treba dobrih 3-5 sec da stream krene. A za imdb mozes mu se obratiti ovde, posto si vec to koristio i znas sta ti treba.
 
sada ponovo radi...test brzine je bio jaobožesačuvaj... max iz istoka USA 6Mb/s... sada je vjerovatno puno brže.... sad ču svaki dan posle 20 sati malo da kontrolišem šta se dešava... RD je što se toga tiče zakon ...
 
Ma zna i RD da zeza po tom pitanju. Zato sam ja uzeo i EN da imam "pojačanje" a realno isplati se onakav deal da se uzme i za RD i EN i to na godinu dana. Uzmeš brate i ne razmišljaš 6 meseci minimum.
RD kada radi on radi perfektno, ali ima dana kada zeza ne samo sa brzinama nego bilo šta da pokušaš izbacuje skroz i neće da pusti link. Tada obično ni sajtu ne može da se pristupi.
 
To mora da može da se popravi u samim addonima jer Easynews linkovi rade bez problema. Ja sam i sinoć odgledao jedan 1080p remux i krenulo je da bufferuje tek tamo negde pred kraj filma. Razlog je naravno što ne mogu da dobijem zbog NAT-a punu dl brzinu moje konekcije već nekih 4-5 MB/s. Ali uglavnom svaki link koji sam probao do sada sa Easynewsa radi i to prilično bez problema.

Ono što sam primetio je da kada na samom sajtu Easnyewsa hoćete da skinete neki fajl treba mu malkice duže nego na Real Debridu da krene download. Pa pretpostavljam da je nešto do toga i sa addonima?

Probaću i Umbrellu da vidim kako šljaka. Držao sam Venom bio pre neko kraće vreme, ali mi je nekako FEN bolji bio. Zato sada biram i ove FEN forkove.
Ja sam dodao en server u SABnzbd i čim ubacim fajl u folder odakle povlači automatski krene max brzina bukvalno nikad brže.
 
Екипа, дајте да пробамо да решимо велику недоумицу.
О чему је реч? Дакле, прича је следећа: RealDebrid налог, брзина нета 600/60, различити андроид уређаји, било мрежно повезани, било на 5GHz Wi-Fi пријављује се проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију за 4К филмове 80+ GB. Тестирано: Господар прстенова сва три дела, сви преко 80GB, продужена верзија; Аватар ( исто продужена верзија, 80+ GB ); Побеснели Макс: Аутопут беса...
Пробао исте наслове и исте торенте са исто RD налога другар у Канади, сличне брзине нета, са шилдом - идентично се понаша.
Да ли је реално да не може ни RealDebrid да погура без проблема те величине фајлова? Није ваљда да мора да се скида на рачунар/бокс, као би се гледало у том квалитету? Мислим... нигде логике. Нисам, додуше, тестирао како се понаша са елементумом, јер сам престао да га користим од како плаћам RealDebrid.
Meni preko synclera i (gigabitni lan) sve radi savrseno, i najveci fajlovi preko real debrida... Moze da se desi da ubodes nesto sto pravi problem na konkretnom uredjaju ili softverskom plejeru zbog kodeka itd.
 
Ма ради и мени на рачунару ( вероватно и свима ), а то да је конкретан уређај у питању - то не пије воду. Превише је конкретних уређаја (андроид боксева) да би се окарактерисало као проблем само једног. И није сад да је то неки крш уређај. Ако погледаш на каквим уређајима се пријављује проблем, онда дефинитивно није хардверски проблем, а софтверски - па КОДИ је у питању и на рачунару и на андроид боксу.
 
Neće biti pošto ja na shield imam gigabit port i povezan direktno na ruter u susednoj sobi kroz zid bukvalno metar i po distanca. E sad jedino da menjam ethernet kabl i zezam sa tim. Kakvo smaranje🤦
Znači radi na windows laganica🤦
Kod mene na Tanixu radi perfektno Avatar od 110 GB, nijednom nij stucnuo.
 
Nazad
Vrh Dno