Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Rutor radi ok ail Rutracker ne,burst izbaci timed out

Imam nalog tamo godinama,pc login ok,ako je to taj Rutracker

За рутракер - додајте алиас адресу која уместо .орг има домен .нет.
 
09WFxl1.jpg

@mwsavko McCloud šalje pozdrave iz Slovenije i kaže IziNjuz je zakon 😀
 
Ili Dracula iz 1931🤣.
 
Umbrella kodi addon ( Venom fork).
Instalacija: https://umbrellaplug.github.io/

Screenshot (64).pngScreenshot (65).pngScreenshot (66).png

P.S Ne uspevam nikako da mi easynews proradi u ovim Venom fork-ovima (Kingpin, Umbrella) dok radi u forkovima FEN-a ( Taz19, Ezra, Adina, Buds)
 
A da li ti na Fork Venoma tipa Kingpin radi resume playback , ili ti da nastavi film od momenta gde si bio stao sa gledanjem ( postavi tacku i kad ponovo pustim pojavi se prozor i ali kad kliknem na resume film pusta od pocetka ) znaci isti bug kao i na Venum-u
 
A da li ti na Fork Venoma tipa Kingpin radi resume playback , ili ti da nastavi film od momenta gde si bio stao sa gledanjem ( postavi tacku i kad ponovo pustim pojavi se prozor i ali kad kliknem na resume film pusta od pocetka ) znaci isti bug kao i na Venum-u
Ja sam taj bug imao i u originalnom Venom addonu. Isti problem je prisutan i u njegovim forkovima.
 
Jel koristite one automatske mdblist i listpro liste za Trakt pa da napavite widget u Kodiju? Koliko je ono dobra stvar. Možete ih ubaciti preko TMDb Helper addona u biblioteku, nakon toga stvara se u Kodiju smart plejlista koja se automatski menja u Kodiju kad kod se sama lista promeni u Traktu, nema veze što je u biblioteci. Widget povežete samo sa tom smart plejlistom i imate widget koji bude identičan kao da ste listu ubacili iz addona. Ja imam dve na taj fazon Popular on Netflix i New Releases, rade kao Švajcarac bez greške. Juče baš pratio listu, automatski ubacio onog novog Dambeldora, kako se već zove film, i uredno se sve promenilo i na Kodiju.

Najjače je što ima toliko stavki da se isfilteriše ono što želiš, ima npr. da biraš filmove za koje samo izađe digitalno izdanje i samo to ubacuje. E sad videću koliko je precizan sa tim pošto koristim ovo tek nekih par dana, ali za sada ono što je ubacio jeste tako. Na taj način pojavljivaće vam se samo one stvari za koje već postoje odlični enkodi i izdanja a ne one kamere gluposti sa kineskim zalepljenim titlovima ili reklamama za kladionicu.
Vrlo zanimljivo. Odgledah ovo u vezi widgets. Kapiram da si to nameštao. Da li mora baš drugi skin ili widgets mogu da se nabudze i u default skin-u?
 
Radi nekom Rumunski Filelist ?

Ne daje linkove,proban alias filelist.io i nista se ne desava

1337,rarbg i rutor rade perfektno
Rutracker izbaci ponekad link a Filelist nikad
 
Poslednja izmena:
Vrlo zanimljivo. Odgledah ovo u vezi widgets. Kapiram da si to nameštao. Da li mora baš drugi skin ili widgets mogu da se nabudze i u default skin-u?
Mislim da defaultni skin nema opcije da dodaješ sam svoje widgete? Ima neka modded verzija Estaury skina da se skine pa tako može.

Ja skinove za koje znam da rade sa widgetima i da imaju solidnu kastomizaciju su Aura, Cosmic, Titan Bingie, AuraMod, Arctic Zephyr i to su uglavnom skinovi koji su modifikovani i prilagodjeni od strane third party developera.
 
Nema da, instalirao sam Arctic Horizon 2 i Titan Bingie što si pominjao. Stvarno lepo ovo izgleda i ima dosta podešavanja.
Sad ću da probam Bingie. Da li kada menjam ove skin-ove podešavanja ostaju ili moram da radim backup sam?
screenshot00017.png
 
Ostaju podešavanja. Kako namestiš skin jedan kada promeniš drugi, ostaje sve kako si namestio na prethodnom.

Bingie je malo zahtevniji skin jer je on najfukcionalniji kada se koristi Kodijeva biblioteka. Malo ima cimanja dok se sve to posloži da radi kako treba. Imali su pre tutorijali, koje sam i ja gledao, na Youtubeu ali su ih izgleda sada izbrisali?
 
Cao ljudi, novi sam korisnik Kodija i imam problema sa podesavanjima add-ona Green Revolution. Koristim masinu na kojoj je instaliran Ubuntu 22.04.
Prema uputstvu sa yt-a sam krenuo da dodajem repo https://repo.drycloth.org/kodibalkan/, uspesno instalirao iz zip fajlova, ali kada sam dosao do koraka install from repository i izabrao Green Revolution prijavio mi je gresku could not connect to the repository.
Probao sam kasnije da istu stvar uradim na drugoj masini na kojoj je instaliran win 8.1, bez problema se povezao.
Ne znam u cemu je problem u vezi sa koriscenjem Kodija instaliranog na Linux OS-u, ako neko moze da mi pomogne savetom bio bih mu jako zahvalan.
Probao sam da iskljucim firewall, ali na zalost to nije pomoglo.

Unapred se zahvaljujem na savetima.
Srdacan pozdrav,
Aleksandar
 
Ostaju podešavanja. Kako namestiš skin jedan kada promeniš drugi, ostaje sve kako si namestio na prethodnom.

Bingie je malo zahtevniji skin jer je on najfukcionalniji kada se koristi Kodijeva biblioteka. Malo ima cimanja dok se sve to posloži da radi kako treba. Imali su pre tutorijali, koje sam i ja gledao, na Youtubeu ali su ih izgleda sada izbrisali?
Super taman da probam i Titan pa da vidim koji ću da ostavim. Ima onaj inferno svoj kanal još uvek tu sam gledao kako podešava.
Šta je autowidget addon u ovoj priči sa custom skin? Nema potrebe onda to instalirati kad su već dostupni ili to radi na neki drugi način?
 
Uh dobra je stvar Autowidget. Sa tim možeš da kombinuješ koliko hoćeš Trakt lista u jednu listu ili jedan widget i da ga nazoveš lupam popular i da ti se sve stvari iz svih tih lista pojavljuju u tom jednom widgetu.
Takođe još bolja stvar možeš da ubaciš više lista i da ti se s vremena na vreme automatski menjanju te liste. Npr. ubaciš top 100 komedija, top 100 trilera, top 100 animacije itd. i onda da ti se sve te kategorije menjaju s vremena na vreme. Recimo prvo ti piše top 100 trilera pa ti se za sat vremena na tom istu mestu pojavi widget sa top 100 komedije.

Ja imam taj adon gde sam iskombinovao listu za widget "Popular on Netflix". Stavio sam neku listu od nekog lika koji je napravio automatsku listu koju održava mdblist i isto tako za serije. I sada non stop se ubacuju i menjaju stvari koje su najpopularnije trenutno i koje se najviše gledaju i to sve ide automatski nema veze što je sve u Kodijevoj biblioteci. Ne moram da sad gledam na Traktu šta je novo, popularno itd. pa da ubacujem u biblioteku nego sve ide samo. Kao da sam direktno povezao widget sa nekom kategorijom iz adona a nisam već je sve iz biblioteke.
 
Екипа, дајте да пробамо да решимо велику недоумицу.
О чему је реч? Дакле, прича је следећа: RealDebrid налог, брзина нета 600/60, различити андроид уређаји, било мрежно повезани, било на 5GHz Wi-Fi пријављује се проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију за 4К филмове 80+ GB. Тестирано: Господар прстенова сва три дела, сви преко 80GB, продужена верзија; Аватар ( исто продужена верзија, 80+ GB ); Побеснели Макс: Аутопут беса...
Пробао исте наслове и исте торенте са исто RD налога другар у Канади, сличне брзине нета, са шилдом - идентично се понаша.
Да ли је реално да не може ни RealDebrid да погура без проблема те величине фајлова? Није ваљда да мора да се скида на рачунар/бокс, као би се гледало у том квалитету? Мислим... нигде логике. Нисам, додуше, тестирао како се понаша са елементумом, јер сам престао да га користим од како плаћам RealDebrid.
 
Poslednja izmena:
Ja ne jurim niti patim da gledam takve ripove, jer su vizuelno bar za mene male razlike...
No, evo bas probah, pošto si napisao ovaj post....
Na RPi 4 8gb, bafer čini mi se stavljen na nešto više od 3gb, lan, 100mbps, ograničenje rutera inače imam 150/20...
Probao Avatar:
86gb, 4k, hdr, hevc - radi u sekundi, radi premotavanje
102gb, 4k, hdr, hevc - isto sve u sekundi
118gb, remux - ispisuje mi tvoju grešku, i morao sam da resetujem rpi
Mad Max:
82gb, DV hdr hybrid, hevc, remux - radi u sekundi, premotava u sekundi

Šteta što me ograničava lan, pa je moguće do njega problem za ovaj od 118gb...
 
Екипа, дајте да пробамо да решимо велику недоумицу.
О чему је реч? Дакле, прича је следећа: RealDebrid налог, брзина нета 600/60, различити андроид уређаји, било мрежно повезани, било на 5GHz Wi-Fi пријављује се проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију за 4К филмове 80+ GB. Тестирано: Господар прстенова сва три дела, сви преко 80GB, продужена верзија; Аватар ( исто продужена верзија, 80+ GB ); Побеснели Макс: Аутопут беса...
Пробао исте наслове и исте торенте са исто RD налога другар у Канади, сличне брзине нета, са шилдом - идентично се понаша.
Да ли је реално да не може ни RealDebrid да погура без проблема те величине фајлова? Није ваљда да мора да се скида на рачунар/бокс, као би се гледало у том квалитету? Мислим... нигде логике. Нисам, додуше, тестирао како се понаша са елементумом, јер сам престао да га користим од како плаћам RealDebrid.
Isti problem imam na mi box s. Net 150/20, preko 5Ghz wifi i zicno preko adaptera ne uspevam da pokrenem evo npr. Dune od 97.3 Gb dok na racunaru isti taj Dune od 97.3 Gb ide glatko stream, premotavanje takodje, pustanje od bilo kog dela filma. Digo sam ruke od toga. Nisam imao vremena da istrazujem. Jedino logicno resenje da kodi + real debrid bolje radi na Windows-u nego na android-u. Evo isto se i easynews ponasa. Isto na mi box s fajlovi od 80+ Gb problem, a na racunaru ide sve glatko. Misljenja sam da nije ovde problem u servisima koje koristimo bilo to bio realdebrid, easynews vec sistem na kojem je kodi (windows vs androidTV). Evo kod kolege @dEXE na RPi 4 na linux-u (predpostavljam da je na Raspbian-debian based ili mozda neka druga linux distribucija) stream ide bez problema nego kod nas na androidTV-u.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je Libreelec, dakle Linux distribucija Kodija...
Vrlo moguće da Android zeza, svi koji inače imaju nekih problema na Kodiju su uglavnom na Androidu, te ne rade addonovi, te titlovi neće i sl... Naročito raznorazni krsevi od boxova... A možda delom ima učešće i veličina ram memorije samim tim i veličina bafera, ako je premali ne može da učita za tako velike fajlove, a Android boxovi često idu sa samo 2gb, ili max 4gb rama...
 
Ovako, definitivno ima neki problem e sad gde tačno ne mogu da provalim. Ovo je LOT isti fajl 165gb extended cut:
1) Plex(400/60 net, server je moj komp win10 sasvim solidan ryzen x3800 + Nvidia 2070s grafom, klijent Shield)
2) Kodi, Ezra, Easynews strim (izvinjavam se nisam uključio glupu opciju za screenshot u kodi pa je crn ekran)
Preko plex nema nikakve poruke i klizi sve. Kodi štuca na početku plus poruka source too slow...
Reko ajde drugi film neki
Pustim Avatar (sve preko 100gb) neko zujanje i poruka source too slow...
Pustim neke ispod 100gb rade i na en i rd...
Pustim LoT Two towers radi na oba.
Sad ko koga tu...


Screenshot_20220709-200828_Chrome.jpg
screenshot00001.png
 
Ja ne mogu da dobijem maksimalnu dl brzinu moje konekcije preko Easynewsa? I to ne preko Kodija već ovako preko browsera. Maksimalno što dobijem preko svih portova je 5 MB/s a inače preko Real Debrida maksmilanu dobijam 8 MB/s?

Vim čim pričate o streamovanju fajlova koji su malo manji od 100 GB preko Easynewsa znači da dobijate brzine sa Easynewsa maksimalne koje nudi vaša konekcija što znači da nije do njih već je nešto do mene, do mog rutera koji blokira nešto, ali opet blokira samo Easnewsa pošto Real Debrid ide sve maksimalno.

Jel vama otvoreni oni portovi preko rutera, pošto sam ja na Supernovoj kablovskoj i imam onaj NAT na to port forwardovanje?
 
Ja ne mogu da dobijem maksimalnu dl brzinu moje konekcije preko Easynewsa? I to ne preko Kodija već ovako preko browsera. Maksimalno što dobijem preko svih portova je 5 MB/s a inače preko Real Debrida maksmilanu dobijam 8 MB/s?

Vim čim pričate o streamovanju fajlova koji su malo manji od 100 GB preko Easynewsa znači da dobijate brzine sa Easynewsa maksimalne koje nudi vaša konekcija što znači da nije do njih već je nešto do mene, do mog rutera koji blokira nešto, ali opet blokira samo Easnewsa pošto Real Debrid ide sve maksimalno.

Jel vama otvoreni oni portovi preko rutera, pošto sam ja na Supernovoj kablovskoj i imam onaj NAT na to port forwardovanje?
Jesi li ovde proveravao svoju konekciju, menjao server (region) i port?

https://members.easynews.com/route/
https://members.easynews.com/2.0/user/prefs

I ja sam na Supernovoj. Ali nisam NAT vec na ipv6. Ranije bio na portu 443, pa promenio na bolji 445 (Europe) i kao sto vidis na testu je 6.76 Mbps. E sad koliko je ovo tacan test bas sumnjam jer sa ovih 6.76 Mbps tesko da bih mogao da poteram neki easynews link od 80+Gb.

Screenshot (67).pngScreenshot (69).pngScreenshot (71).png

Medjutim kada odem na Advanced test i promenim velicinu fajla na 100 MB dobijam ove rezultate (moj net 150/20):

Screenshot (72).png
 
Poslednja izmena:
Екипа, дајте да пробамо да решимо велику недоумицу.
О чему је реч? Дакле, прича је следећа: RealDebrid налог, брзина нета 600/60, различити андроид уређаји, било мрежно повезани, било на 5GHz Wi-Fi пријављује се проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију за 4К филмове 80+ GB. Тестирано: Господар прстенова сва три дела, сви преко 80GB, продужена верзија; Аватар ( исто продужена верзија, 80+ GB ); Побеснели Макс: Аутопут беса...
Пробао исте наслове и исте торенте са исто RD налога другар у Канади, сличне брзине нета, са шилдом - идентично се понаша.
Да ли је реално да не може ни RealDebrid да погура без проблема те величине фајлова? Није ваљда да мора да се скида на рачунар/бокс, као би се гледало у том квалитету? Мислим... нигде логике. Нисам, додуше, тестирао како се понаша са елементумом, јер сам престао да га користим од како плаћам RealDebrid.
Probao sad sve nabrojane filmove. Svi rade bez problema. Verzije od 120+ gb, pusta u sekundi, premotava u sekundi. Ezra addon, Firestick 4k max, wifi brzina oko 300mb/s.
 
Probao sad sve nabrojane filmove. Svi rade bez problema. Verzije od 120+ gb, pusta u sekundi, premotava u sekundi. Ezra addon, Firestick 4k max, wifi brzina oko 300mb/s.
Znaci na Fire OS 7 ( Android 9 ) nema problema, nema na linuksu, nema na widowsu ali ima problem kod mene na Mi box S - AndroidTV ( Android 9 ). Ne znam na koje uredjaje je @Salac UE probao? Do addona sigurno nije ( testirao sam na svim ).
 
Imao sam jedino problem sa Seren addonom. Nije mi izbacivao rezultate za trazene naslove. Samo 2 1080p rezultata. Pa sam instalirao Ezru. Mada je sad i Seren addon proradio. Nekih pola sata je bio totalno neupotrebljiv.
 
Ма пуштају сви уређаји фајлове у секунди и премотавају у секунди. Пустите филм нека тече. Некада се деси проблем после 2-3 минута, некада после минут... Све зависи од филма до филма.
Уређаји на којима је тестирано:
  • фајерстик 4К макс - који је сада код @Citizen Kane
  • x96 max +
  • билинк ГТ1 ултимејт
  • пробано и на TCL C725
 
Ма пуштају сви уређаји фајлове у секунди и премотавају у секунди. Пустите филм нека тече. Некада се деси проблем после 2-3 минута, некада после минут... Све зависи од филма до филма.
Уређаји на којима је тестирано:
  • фајерстик 4К макс - који је сада код @Citizen Kane
  • x96 max +
  • билинк ГТ1 ултимејт
  • пробано и на TCL C725
U pravu si. Pustio Avatar, nakon 3-4 min pocelo da primetno secka, zatim i da baferuje. Verzija od 126gb.
 
Isti problem imam i sa snimcima od 40-60GB. Brzina neta 110/10. U pitanu je Arch Linux.
 
Sad sam instalirao Stremio i probao opet sve pomenute naslove. Addon Torrentio + real debrid. Svaki film pustio nekih 15ak minuta i nijednom se nije desilo da stucne. Vec vidim da ce kodi da ide pa pa...
 
Nazad
Vrh Dno