Šta je novo?

Eps pinovi

Nzdx

Zapažen
Učlanjen(a)
03.07.2022
Poruke
4
Poena
11
Da li mogu 4+4 eps konektor da stavim u 6 pina na maticnoj za procesor, ili bih mogao samo 4.
 
Koja to ploča sa 6 pina ?
 
Ja na MSI Z390-A Pro imam konektor od 6 pina, ali nije za procesor, već za pci-e.
 
Ljudi izvinite, moja greška. Crklo mi je skoro napajanje i serviser mi je rekao da moram da kupim napajanje sa 6 pinova i kasnije se ispravio i napisao 8, iskreno i meni je bilo cudno da postoji maticna sa 6 pinova jer obicno napajanja imaju 4+4 pina
 
Zavisi koji cpu koristiš.Mozda ti je dovoljno i 4pin.
 
Koje napajanje koristiš?
Trebalo bi da je dovoljno i 4pin.Ali svakako savet nabaviti savremeniji psu sa 8pin eps.
 
Koje napajanje koristiš?
Trebalo bi da je dovoljno i 4pin.Ali svakako savet nabaviti savremeniji psu sa 8pin eps.
Mislim da sam vec napisao, ali nema veze.
Crklo mi je napajanje skoro i sada se razmisljam koje da kupim. Najverovarnije cu evga br 700w
 
Aha, znači radi se o napajanju ? Sve ove priče su mogle da se izbegnu da smo videli sve delove systema.
Praktično sva nova ATX napajanja imaju bar jedan 8 (4+4) pin za ploču a mnoga (650W+) i dva.
Za PCIe (grafičku) bar jedan sa račvom 2x6+2 a jača 2 takva kabla. Što se jačine napajanja tiče, neretko grafička sa bar jednim konektorom (6 ili 8 wuče struje kolikoi ostatak systema.
 
Nazad
Vrh Dno