Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

na 21.4.1 sam pojma nemam.. a taj gow ne igram
na ryzen 1600 ne mere win11?
 
Nemere W11 na prvu generaciju ali može da se "preskoči" (za sada). Imaš gomilu načina da to uradiš.
 
na 21.4.1 sam pojma nemam.. a taj gow ne igram
na ryzen 1600 ne mere win11?
Skini Rufus, skini Win 11 ISO sa Microsoft sajta, kada preko Rufusa pravis boot-abilni flash, samo stavi NO TPM i to je to :)
 

Prilozi

  • Rufus-updated-with-improved-support-for-Windows-11.jpg
    Rufus-updated-with-improved-support-for-Windows-11.jpg
    176 KB · Pregleda: 50
Nisam siguran da li je problem do drajvera, Windowsa ili grafike. Imam ati rx470 saphire nitro, Windows 10 i poslednje drajvera.

dešava se kad se komp ne koristi i Windows ugasi monitore, da se ventilatori na grafičkoj na sekundu zavrte na 100%, i tako nekoliko puta za redom. Ne mogu da provalim kad i zašto se dešava, da li neko ima rešenje?
 
Ugasio, videcemo sta se desava. Nisam znao da fast startup toliko utice na boot time, ali je sad primetno sporije.
 
Ljudi jel neko probao nove drajvere (22.3.1), izasli su danas i trebalo bi da bude RSR opcija (isto valjda sto i FSR samo kroz drajvere)...E sad, ja tu opciju nemam...graficka mi RX570 koja radi odlicno sa FSR. Da li neko vidi RSR u novim drajverima?
 

Radeon Software Slimmer 1.6.0​

 
RSR ozbiljno predobra stvar.
Igram Hunt Showdown na 2k/144Hz, sve na max setts, sem shadows na low i iskljucen AA. imam oko 75-95fps, i igra izgleda brutalno.
Juce probam RSR , postavim rez na 1080p, ukljucim i Shadows na max i AA na max, i aktiviram RSR.
Igra ubija na 130-144fps sada (limitirano na 144) i izgleda bolesno dobro kako upscalira, ali bolesno dobro.

1648463505804.png
 
Imam na laptopu r5 4500u, malo malo nece da mi radi radeon software, kaze da nije kompatibilan sa trenutnim driverom, a ne nudi mi update nikad. Auto update ukljucen.
 
RSR ozbiljno predobra stvar.
Igram Hunt Showdown na 2k/144Hz, sve na max setts, sem shadows na low i iskljucen AA. imam oko 75-95fps, i igra izgleda brutalno.
Juce probam RSR , postavim rez na 1080p, ukljucim i Shadows na max i AA na max, i aktiviram RSR.
Igra ubija na 130-144fps sada (limitirano na 144) i izgleda bolesno dobro kako upscalira, ali bolesno dobro.

Pogledajte prilog 339288
Tacno da RX 570 ima podrsku za ovo, ne bi bilo potrebe je menjati! (zamalo :rolleyes: ) No tu je 'utesna' nagrada, FSR 1.0 iliti 2.0
 
Sklopim juce novu ryzen konfu, instaliram win 10 i sve sto treba sve ok. Instaliram nove radeon drajvere za RX 570 krene da stuca svugde pa i na desktopu, zvuk kasni na youtube.
Guglujem, mnogo ljudi se zali, spominju se resenja da se iskljuci tpm ili ceka novi bios? Cak sam probao starije drajvere rezultat isti
Udjem u bios i za tpm ima samo opciju hardware ili discreet? Stoji na discreet
Il imao neko taj problem?
 
Nema ni updejtovan W11. Rade naj noviji drajveri super.
 
Mozda ce nekom znaciti ubuduce, problem sam resio tako sto sam odabrao da instalira samo drajvere, ne adrenalin i druge gluposti
 
Vjeroval iili ne bag sa hardware accelerartion-om jos uvijek nije rijesen.Obara drajver.
 
Kako Neđo javlja:

 
Navodno je isti onaj stari drajver, MS verifikovan pa preimenovan i postavljen na AMD sajtu.
 
Navodno je isti onaj stari drajver, MS verifikovan pa preimenovan i postavljen na AMD sajtu.

Hm, ovako je označen:

54SYZfA.png


Nije da se žalim ali da li to radi i na w11?

Nullsoft Scriptable Install System samoraspakujuća arhiva ima sledeće ime:

Kod:
radeon-software-adrenalin-2020-22.6.1-win10-win11-64bit-legacyasics-june23-2022-legacy.exe
 
Nazad
Vrh Dno