Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta znam, Bron/Broen mi je i dalje u vrhu, i daleko ispred The Killing.
Čak i Chestnut Man mi se više sviđa samo što ima sladunjav kraj.
Pa da Bron i to je to...
Ni taj Forbrydelsen (The Killing) nije toliko grdan, ali mi je malo dosadio taj njihov stil i početna PREMISA - samostalna i jaka, ali socijalno nestandardna do blago poremećena policajka / ubistvo (može i ritualno) / politika (obavezan i najdosadni deo svake skandi krimi serije) / ubica obično neki njanjavac koji se pre toga pojavljuje na tri sekunde pa gledaocu praktično ni ne daju šansu da sam otkrije ubicu... I onda vrte te jedno, te isto...
 
Bosch Legacy - imam nekoliko manjih zamerki, ali ono, jedina prava mi je što nekako nisam proverio, a mislio sam da će ovo biti jedna sezona 🤦‍♂️ Američki Bosch objašnjava svim Skandinavcima ukratko i potanko šta je krimi serija, IMO.
 
Bice i 2. sezona Bosch Legacy, zvanicno je potvrdjeno. Ostalo je nerazreseno sa rujama...
Sto mi je ujedno i najveca zamerka u ovoj sezoni - previse zapleta zapoceli odjednom pokusavajuci da povezu prethodnu i ostave za narednu sezonu, sto je dovelo da sezona bude zbrzana i ne bas kvalitetno napisana.
Dobar je Bosch ali smatram da je S1 Legacy ispod dosadasnjeg kvaliteta OG serije, tj negde u rangu sa poslednjom sezonom OG serije.
 
Ne vidim šta je ostalo nerazrešeno u vezi toga što ti kažeš :)
ubili, otišli, ćao.

Jedini zaplet koji je ostao je ono čime se serija završava. Da je zbrzano malo, hm, to je moguće. No, meni ne smeta - dinamično, a ipak ima vremena i za detalje i dodatno upoznavanje sa likovima koje već "znamo".
 
Poslednja izmena:
Stigao na tv prijemnike (i ostala sokoćala) buraz Harija Boša.

The Lincoln Lawyer


Nije loše, ima i sudnice ko voli (kreatori uradili do sada 500+ epizoda advokatskih serija)
 
Šta znam, Bron/Broen mi je i dalje u vrhu, i daleko ispred The Killing.
Čak i Chestnut Man mi se više sviđa samo što ima sladunjav kraj.
Mislim da bi ti se američki Killing više svideo, iako sam dansku verziju samo počeo i odustao da gledam, ne što je loša nego mi ne ide repriza cele ujdurme još sa Gunarsonima.


Candy
Odlična mini serija inspirisana po istinitom događaju! Uživao sam u svakoj epizodi koje su nabijene vrlo dobrim saspensom i tim vajbom s početka osamdesetih, tačnije 1980 godina je u pitanju. Imao sam takvu mešavinu užitaka nekada davno gledanog Twin Peaksa i odrastanja s početka osamdesetih, kada nisam bio ni toliko mali da ne pamtim, ni dovoljno veliki da se zaokupljam drugim stvarima, već samo - pure enjoyment! Šteta što nije trajala duže, jer stvarno mi je bilo zadovoljstvo gledati aktere ove drame, posebno izazovnu i odličnu Jessicu Biel...
Očekujem vrlo brzo i dokumentarac o ovom nesvakidašnjem slučaju!
 
The Man Who Fell to Earth https://g.co/kgs/bDmiBn

Slučajno naleteo, pretražio temu i nisam našao da je spominjana, prva epizoda ok, a dalje sve besmislenije i nelogičnije .
 
Odgledao Bosch-a, skroz korektna serija, 7.5/10. Zapamticu onu njegovu terasu i pogled na LA :)

Poceo sam Legacy ali jednostavno nije mi to to. Msm, znam do cega je nego da ne spojlujem buducim gledaocima..

Preporuka u svakom slucaju.
 
Pogledao Reachera i prijatno se iznenadio. Nema praznog hoda, nema moralisanja, nema odstupanja od izvornog materijala, serija snimljena 2022 a ima šmeka starih akcionih filmova i trilera u nekim trenucima.
 
Koliko god obožavam sve vezano za Star Wars ne mogu da se otrgnem osećaja da je Kenobi u dosta stvari kvalitet B produkcije, muzika, borbe, priča baš prosečno. Dal nisu hteli da daju mnogo para dok ne vide gledanost ili loši ljudi radili na seriji ne znam.
Mando čak i Fett mi je zbog toga što serija ima dušu bar 3x bolje.
Ne verujem da je ovde Filoni bio uključen inače bi ovo bilo daleko bolje.
Gledanost je bolesna kontam druga sezona budžet 10x veći.
 
Kenobi je opasan trash. Dizni je najgora stvar koja se mogla desiti Star Wars-u.
 
Baš sam razočaran Kenobijem, previše naivno, borbe svetlosnim sabljama izgledaju bolje u filmovima prve trilogije od pre 4 decenije.
 
Scene borbi u Kenobiju su lose uradjene, slazem se. Ono sto mi najvise bode oci je Reva - los odabir glumice, svakim njenim korakom se vidi koliko joj je kostim neudoban. Svidja mi se story arc oko nje, ali nije se najbolje snasla u ulozi.
Ewan je dobar i po meni on plus nostalgija drze seriju da ne potone.
 
Pogledah Drzavni Sluzbenik (3.sezona),standardica.. gledljivo,mada mi i dalje Ubice mog oca nekako najbolja nasa serija u novije vreme
 
Poceo sam da gledam Pachinko https://www.imdb.com/title/tt8888462/.
Nazalost knjigu nisam citao. Sta reci. Po meni ovo je najbolja serija ove godine. Jos od Six feet under-a nijedna me dramska serija nije tako odusevila. Perfektna u svakom pogledu. A must watch...
 
Samo ako na vreme prilagodiš očekivanja. Serija je daaaaleko plića, površnija od knjige.
 
Ma jasno, sa takvom se pretpostavkom i počinje gledanje ekranizacija po defoltu
 
Supernatural
2. sezona

bolja od prve sezone

Uzivaj jer otprilike tu pocinje da se zahuktava i serija dostize vrhunac do 5. ili 6. sezone, i tada rekao bih medju (naj)boljim serijama uopste... Sjajni karakteri, odlicni dijalozi i generalno odlicno napisane, kreativne epizode...
Ja sam batalio kod one sezone/sezonu posle sa Leviatanima ("black goo"), jer je u toj (i prethodnoj sezoni) bas krenulo cedjenje suve drenovine a i "slobodan pad" sa kvalitetom epizoda...
A i svake sledece sezone sudeci po iskustvima drugih (izuzetak mozda 10. sezona, ako se ne varam)

+edit
Sada videh da su isli do 15. sezone...
Bio sam ubedjen da je bilo samo 12-13 i da su stali jer su i hc fanovi poceli da dizu ruke, a cini mi se da je i glumcima vec dojadilo
 
Poslednja izmena:
Ja bio konačno batalio na početku season 14 i prošle godine nekako odgledao i te 2 poslednje sezone čisto da kompletiram :D

Ocena celokupnog serijala: 5/10 😂
 
Ja sam stao negde na pola a u međuvremenu sam zaboravio i šta sam odgledao.
Ali može se reći da sam donekle fan, Carry on Wayward Son mi je ton zvona na telefonu nekih 10-tak godina 😅
 
Stiže prequel serija The Winchesters tako da ima šta još tu da se iscedi.

Ja sam na 12 sezoni trenutno ali sad seriju gledam kao zabavu isključivo i sa tog gledišta mi je i dalje odlična
Carry on Wayward Son mi je ton zvona na telefonu nekih 10-tak godina 😅
Hahahah, takođe 😂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno