Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hi, thank you for the help! I After checking the remote firmware it was 0133.02.14, i updated it to 0133.03.07 and the method with STB/TV key and OK button worked for me!
Može li mi neko reći kako se ažurira EON daljinski na verziju 0133.03.07

Trenutna verzija kod mene je 0133.02.14 i nikako ne mogu da provalim kako se to ažurira.

Hvala
 
Isključi box iz struje pa ga uključi, trebalo bi da povuče update.
Pokušavao sam to par puta, i nisam uspeo. Nakon toga sam izkliktao sve redom, i nekako uspeo da dodjem do tog ažuriranja. Sad ne bih znao da ponovim to i nadjem opet. Uglavnom, problem je rešen. Uspešno sam upario daljinski sa filipsom.
 
Da li ima neka poseban procedura da se aktivira sPDIF izlaz na EON box. Nabavio sam SPDIF to analog konverter sa namerom da audio sa boxa poveyem direktno na pojacalo. U EON sam podesio da zvuk ide na SPDIF ali od zvuka nema nista.
Rešio sam. Ostao mi uklju;en Bluetooth :)
Interesantno je da čak i kada zvuk nije išao na BT, nije išao ni na SPDF. Morao sam da raskačim BT konekciju.
 
Pozdrav. Imam problem, neće da se ažurira softver. Da li neko zna kako da ga rešim?Konstatno se pojavljuje instalacija i onda X.
 

Prilozi

  • 3FBB90B0-CD22-487B-8917-86E357E5B2F2.jpeg
    3FBB90B0-CD22-487B-8917-86E357E5B2F2.jpeg
    213 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
I meni se to desilo.
Isključio sam box iz struje na minut i uključio ponovo i onda je odradio update.
 
Memorija bila oko 500mb. Izbrisao neke aplikacije, oslobodio prostor i to je to.
 
Zašto kada pokušam da instaliram google apk izbaci “Došlo je do problema prilikom rasčlanjivanja paketa”?
 
Kakva su iskustva sa dodavanjem mem kartice, kada se ubaci kartica pita da li da je koristi kao sistemsku memoriju ili klasično. Da li od brzine kartice zavisi brzina. Ja sam probao sa nekom kojom sam imao, radi jezivo sporo. Skoro pa je box ne upotrebljiv. Kartica je C4.
 
Ja sam ubacio usb mem. karticu i stavio na Kaon ili ti formatirao kao internu memoriju (sistemsku ) i za moje potrebe to sasvim dobro sljaka ( vec komentarisao kad se pisalo kako i ostale apk mogu da se prebace da tu mem. iako u pocetku nije omoguceno ) jeste malo sporije ali podnosljivo eto iznecu utiske sa kodijem , samo kad se prvi put ucitava ( pri tom mislim kad se obrise cache a kasnije se otvara po meni istom brzinom ) tada jeste sporije ali kasnije kad se otvori apk sve radi istom brzinom ostale aop stremio , tivimate , Iris , Cinema, Hbo max mislim da su neprimetne razlike i da napomenem da sam uzeo brzu mem. ali ne mogu da se setim koju ali bila je u srednjem cenovnom rangu
 
Pozdrav ljudi, istrazivajuci ovu temu sam saznao da moze da se ukljuci wifi na eon boxu ali ne na ovom kojem ja imam. Da li moze da se salje mejl sbb-u da mi zamene uredjaj za taj na kom moze da se "nabudzi" wifi?
 
Pozdrav ljudi, istrazivajuci ovu temu sam saznao da moze da se ukljuci wifi na eon boxu ali ne na ovom kojem ja imam. Da li moze da se salje mejl sbb-u da mi zamene uredjaj za taj na kom moze da se "nabudzi" wifi?
Pošto imamo isti BOX (Kaon) ja sam do prošle godine napravio wi-fi konekciju između box-a i rutera pomoću ekstendera. Inače imam optički link od 100Mbps brzine interneta.
Verovao ti ili ne i sa takvom brzinom i udaljenosti od nekih 3m između uređaja strim je seckao.
Ne stalno ali dešavalo se u zavisnosti od kanala do kanala i vremeskog perioda.
Kada sam konačno to ugasio i stavio LAN kabl direkno iz rutera takvih problema sa signalom uopšte nemam
Protok ka box-u je i do 80Mbps.
 
I ja koristim extender i on je udaljen nekih 5 metara od rutera, par puta dnevno se gubi konekcija... Zato i pitam da li moze da se dobije taj novi ruter sa wifijem jer on verovatno ne bi gubio signal kao extender.
 
Nije problem u box-u već u wi-fi konekciji na samom fizičkom nivou.
Jednostavno vazduh i razni predmeti između uređaja smanjuju kvalitet i brzinu protoka, tj. ima previše gubitaka u prenosu signala.
Za TV pogotovu što SBB emituje 4K kanale tu u pikovima vuče i do 25Mbps.
Samo kabl ništa drugo ne pomaže
 
Nije problem u box-u već u wi-fi konekciji na samom fizičkom nivou.
Jednostavno vazduh i razni predmeti između uređaja smanjuju kvalitet i brzinu protoka, tj. ima previše gubitaka u prenosu signala.
Za TV pogotovu što SBB emituje 4K kanale tu u pikovima vuče i do 25Mbps.
Samo kabl ništa drugo ne pomaže
Los mi je extender, mozda povuce 10% brzine neta. Kada stavim mi box na tu lokaciju sve radi bez problema.
Niko mi nije odgovorio na pitanje pa da pitam jos jednom :D

Da li je neko menjao stari eon box za novi na kom moze da se otkljuca wifi i kako?
 
Da li postoji neka app za android box koja bi pratila internet saobracaj za pojedine aplikacije?
 
o kojoj brzini pricas? nisam siguran da sam razumeo,,,
 
Danas sam potpisao novi ugovor i doneli su mi EON Box za korisnike van mreže (nema coax). Da li je nekome uspelo da dobije passthrough Dolby Digital zvuka (npr. HBO) ili to defintivno nije moguće sa ovim uređajem?
 
Pojavio mi se je problem - kada ugasim eon box tv se ne isključi. Kada je sve isključeno, uključivanjem eon boxa uključi se i tv.
Pre neki dan je sve radilo normalno. Hdmi cec proveren, uključen.
Any idea?
 
meni je tako radilo na starom lg tv-u...
(Nikad mi nije radilo normalno za razliku od tebe)
Nisam nasao resenje...
 
Evo sad sam sve ponovo podesio, ugasio upalio (bez da sam išta menjao) i sad radi normalno. Misterije.
 
Preveri ipak u podesavanjima od Tv-a u Hdmi-cec iako je ukljucen da li je ukljucena opcija da iskljuci tv , meni iz nepoznatog razloga na jednom Samsung Tv svaki put kad se ukljuci Tv i Kaon box ta se opcija iskljuci i posle nece da ugasi tv kad se izgasi box a na drugom Samsung tv-u radi normalno
 
Nocas je islo neko azuriranje kod mene na Kaon box-u, inace TV palim i gasim Samsung preko daljinca od TV a sve ostalo radim preko eon daljinca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno