Šta je novo?

Novi fiskalni uredjaji od 2022?

One orgomne, plave( reciklirane ili šta već) račun-rolne u Lidlu su stvarno smejurija :LOL:
 
Papir je generalno užasno tanak u poslednje vreme, fabričke rolne i ono što imam od ranije su punije i masnije.
 
Moj plan je bio da probam 80mm rolne, pa da se po potrebi prebacim na 58mm.

Kupio sam neku količinu od 80mm i tempo kojim se troše, zaista me neće naterati da se prebacim na užu rolnu.
Na užoj bi koristili sitniji font ili truncovali nazive, a ako bi radili wrap, imali bi više redova.

Jesu ogromni papiri, više ne staju ljudima u novčanik, ali je bar sve čitljivo i ne moram da štampam A4 papir, kome je bitno da za svaku stavku ima pun naziv.
 
Koliko ti je rolna 80/60?
 
@starinovajlija Hvala za dokument.
Nije mi baš jasno kako gratis da knjižimo kroz kasu (makar to bilo 0 dinara, 0% PDV) kada se često dešava da gratis dobijem bez propratne dokumentacije?
Ako nema "ulaza" robe, ne sme biti ni "izlaza" na kasi.
Zato koristimo selotejp traku sa "GRATIS" ispisanim da ne bi bili u problemu.
 
Posle zamene Galeb GT BOX na Galeb GE Box pojavilo mi se jedno 40 nerealizovanih porudzbina koje nisu bile vidljive na Gt Boxu. Uglavnom sve sam ih pobrisao i Ge Box radi neuporedivo brze. Posle jutrosnjeg updejta, izgubio sam dve nule u odabiru kolicine proizvoda :D
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 36
Kako mislis izgubio?
 
Kako mislis izgubio?
Pa nema ih, obicno su tu stajale dve nule, a u sredini jedna. Sada ih nema. Bug neki verovatno. Kada je pritisnes ona prihvati kao dve nule ali na ekranu stoji jedna. Mislim u brzini moze da izazove nehoticnu gresku prilikom kucanja kolicine artikla.
 
Уколико је промет у малопродаји извршен правном лицу и издат фискални рачун преко електронског фискалног уређаја тада неће постојати обавеза издавања е фактуре преко СЕФ. Издати фискални рачун са ПИБ купца као идентифионационим податком има обележја рачуна и представља валидну рачуноводствену исправу. У овом случају могуће је издавање и рачуна тада садржи све податке прописане за рачун али од финансијских података мора да садржи укупан износ накнаде са ПДВ тј. не сме да садржи рашчлањавање ових података на нето, ПДВ, стопу ПДВ и бруто са ПДВ. Овакав рачун тренутно не може да се изда преко СЕФ, већ изван овог система
Društvo, ne zaboravite da pišete Telekomu da prestanu da vam fakturišu gprs.
Meni traze popunjen zahtev za odavju kartice. Zahtev im saljem na [email protected]
 

Prilozi

  • RASKID UGOVORA 2022.pdf
    366 KB · Pregleda: 18
Problem je sto vise ne mozes da registrujes fakturu u CRF korisniku budzetskih sredstava, osim ako ne izdas eFakturu, a onda si se dva puta zaduzio kod poreske.
20.05. je izasao pravilnik po kojem korisniku budzetskih sredstava izdas fiskalni, pa on tebi onda uputi zahtev za eFakturu i izjavu da nije koristio za knjizenje fiskalni koji si mi izdao.
Nakon toga treba da uradis refundaciju fiskalnog racuna.
Sad tu nastaje problem sto kad radis refundaciju vracaju ti se artikli na lager. Opste ludilo. Ovi koji donose zakone, uredbe, pravilnike veze nemaju za praksom.
 
Kako se radi kopija fiskalnog računa na kasi Int Raster DP-25 MX?
Ušao sam u meni, uneo broj fiskalnog računa i pojavi se nula??? Da li se kucaju ponovo stavke???
 
Da, sve isto moraš da otkucaš. Debilana totalna.
 
Pa to onda nije kopija fiskalca.
Zaista je debilana.

Fiskalizaciju su upropastili, efakture su haos, lokalna poreska administracija priča za sebe
 
imate na e-porezi sve racune,samo nadjete broj racuna i stampate,posaljete e mail.....
Super, može da se štampa a može i da se pošalje na mejl.
Mada, ja imam pristup eporezima ali šta da radi onaj koji to nema, a većina to nema?
 
Na android kasama i na racunaru imas tu mogucnost, Int raster kasa verovatno nema mogucnost da lokalno cuva te podatke pa zato i ne moze da ih povuce.
 
Ko ima bezbednosni element i pin istog, samo treba da ode na taxcore i da narpavi kopiju\refundaciju racuna.
 
Imam tehnički problem i tražim najjeftinije rešenje koje funkcioniše.
Ukratko, preduzetnik paušalac, planiram da pokrenem internet trgovinu softvera/ licenci preko svog sajta i to samo stranim kupcima (i fizičkim i pravnim). Kako radim od kuće, imam nekoliko računara, štampača, punu kuću rutera i internet, a kako mi nije baš najjasnija terminologija oko kasa i nove fiskalizacije, treba mi savet – šta meni ustvari treba od opreme i softvera vezanih za kasu? Faktiči, kako nisam u PDV sistemu, meni bi kasa služila samo za evidenciju prometa sa fizičkim licima iz inostranstva gde bih u kasi prijavio prodaju softvera po srednjem kursu NBS na dan prodaje i to bi bilo to, ne bih plaćao nikakve dodatne dažbine PU osim onoga što sam dobio rešenjem na početku godine. Proizvodi koje bih prodavao nemaju barkod i isključivo su dakle virtuelna roba.

Koja kasa/ paket/ softver... je meni potreban za ovo opisano?
Da li ja mogu sve ovo da obavljam na npr. tabletu (Androidu) ili računaru (Windowsu) i štampač i odgovarajući softver koji bi povezao sve to sa PU?
 
Imam tehnički problem i tražim najjeftinije rešenje koje funkcioniše.
Ukratko, preduzetnik paušalac, planiram da pokrenem internet trgovinu softvera/ licenci preko svog sajta i to samo stranim kupcima (i fizičkim i pravnim). Kako radim od kuće, imam nekoliko računara, štampača, punu kuću rutera i internet, a kako mi nije baš najjasnija terminologija oko kasa i nove fiskalizacije, treba mi savet – šta meni ustvari treba od opreme i softvera vezanih za kasu? Faktiči, kako nisam u PDV sistemu, meni bi kasa služila samo za evidenciju prometa sa fizičkim licima iz inostranstva gde bih u kasi prijavio prodaju softvera po srednjem kursu NBS na dan prodaje i to bi bilo to, ne bih plaćao nikakve dodatne dažbine PU osim onoga što sam dobio rešenjem na početku godine. Proizvodi koje bih prodavao nemaju barkod i isključivo su dakle virtuelna roba.

Koja kasa/ paket/ softver... je meni potreban za ovo opisano?
Da li ja mogu sve ovo da obavljam na npr. tabletu (Androidu) ili računaru (Windowsu) i štampač i odgovarajući softver koji bi povezao sve to sa PU?
Posto je slicna situacija, raspitivao sam se danima i citao ovde sta su drugi pisali. Za ovakav setup bih ti preporucio:
* Prijavu PGJO na sajtu poreske


* Elektronski sertifikat koji bi trebalo da radi sa besplatnim ESIR resenjem iz poreske (samo Androd) ili uz fino spakovano resenje Allegra POS. Jer ti u principu ako radis SAMO online mozes uz V-PFR sve da obavljas.
Za Allegra POS, nisam siguran da li moze i treba da se salje link, ali lako ces da izguglas.

Takodje evo jos jednog korisnog linka:

Naravno molim te proveri sve ovo, ali u teoriji to je to. PGJO + sertifikat zbog V-PFR + recimo Allegra POS ili koji god ti izbor imas.
 
Jel ima ovde na forumu softveraš koji je radio interfejs starih softvera sa starim kasama?
(Treba mi za jedno tehničko pitanje)
 
Evo ja danas radio refundaciju kao kupac, garderoba je u pitanju, tražili mi samo potpis.
 
Kada se radi refundacija gotovinom potrebno je da se kupac potpise, ako je fizicko lice zavisi od prodavca do prodavca da li ce traziti broj LK, normalno pitanje je da li ce kupac hteti da ostavi svoje licne podatke, po pravilniku je da se kupac potpise. Kada je u pitanju pravno lice unese se pib prilikom refundacije kupca i potpise se na kopiji (opet samo kada je gotovina u pitanju )sem u slucaju kada se ponistava racun tada se upisuje pib prodavca. Za ostale nacine placanja nije obavezno izdavanje kopije racuna koju treba kupac potpisati.
 
Nazad
Vrh Dno