Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dragan992
Probaj sa admin/blank, a ako neće zovi SBB podršku.
Ja imam CGA2121, tu mi je sigurno bilo blank za šifru a username ili blank ili admin.
 
Stvarno su pajseri. Ja bi im rekao ok, otkupite ugovornu obavezu od sadasnjeg i prelazim kod vas. Ocigledno vas vode vrhunski umovi a cicije placaju dva puta.🤣🤣🤣
 
Meni nudili 6 meseci po 1999 duo light nakon sto sam podneo raskid a onda zadnji dan ponudili 12 meseci po 999 za isto. Medjutim posto nisu imali nameru da zamene kablove koji stoje jos od Telefonije (ikoma) za optiku a imaju je u zgradi na 450m zavrsio sam sa njima makar dok ne istekne mts za jos 18 meseci pa cemo videti.
 
Kod mene 600/60 varira dosta... uglavnom 500~/40-50~ prosek, ali ume da izmeri i 600/60~ ponekad...
 
I kod mene varira u zavisnosti od doba dana i servera koji izaberem za test. Ali mi je najčešće ~589 DL, dok je UL skoro uvek oko 58 Mbps, znači maksimalan.
 
Kod mene je neki problem, reklamirao i ranije, ili je nesto sa njihovim kablovima ili modem, pa ce mi doneti sutra drugi modem da testiram
 
Šta raditi po ovom pitanju?
Ovo 20 je još i super, jutros je bilo između 2 i 3 i često je tako 🤬 CISCO uređaj od 2014te...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220528-153422_Chrome.jpg
    Screenshot_20220528-153422_Chrome.jpg
    115.3 KB · Pregleda: 63
  • Screenshot_20220528-153520_Moj SBB.jpg
    Screenshot_20220528-153520_Moj SBB.jpg
    143.7 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Zvali prosle nedelje iz SBB-a. Nudili mi 12m po 1 rsd kao starom korisniku :D
Inace raskinuo ugovor sa njima posle 10ak godina koriscenja i presao na MTS optiku zato sto mi bukvalno nista nisu nudili za produzetak ugovora.
Nisam se raspitivao za detalje ali bio sam u fazonu da sam pod ugovornom obavezom do Novembra i da me pozovu ako zele u tom periodu :)
Takodje otkazao im sve usluge posle 8godina jer nisu hteli da mi zamene ruter kojem Wifi nije dobacivao vise od 5m. Nudili mi da ostanem i da mi daju 6meseci 100din manju pretplatu a onda full novu cenu koja je veca od dosadasnje.
 
I kod mene varira u zavisnosti od doba dana i servera koji izaberem za test. Ali mi je najčešće ~589 DL, dok je UL skoro uvek oko 58 Mbps, znači maksimalan.
To ti je brzina koju ostvarujes izmedju servera u Beogradu i sadrzaj koji oni dogovoreno pustaju, isto tako ako je neki sadrzaj koji je skinut na neki od servera i u tom dilu, ima naziv kako se to ziove, imaces tu brzinu. Plus zavisi i koliko je trenutno taj server opterecen. Realna brzina izaberi servere u svetu istok ili zapad pa pusti test. Sto dalje to sporije i jos zavisi i od broja hopova do destinacije i koliko su dobre linije i kolko su opterecene
 
Realna brzina izaberi servere u svetu istok ili zapad pa pusti test. Sto dalje to sporije i jos zavisi i od broja hopova do destinacije i koliko su dobre linije i kolko su opterecene
To nije "relana" brzina jer nikako ne zavisi od operatera pružaoca usluge.
Direktna veza sa nekim serverom ovde može da pokaže maksimalnu brzinu koji tebi tvoj provajder omogućava.
 
Ja sam dao nogu SBB-u i televiziji generalno, pre oko godinu i nešto, uzeo optiku kod MTS-a, BOX2 400/160 i za sada sam prezadovoljan, a realno nisam očekivao da će sve ići ovako dobro.
Evo i brzina...

Bilo 12 meseci po 1 dinar, narednih 12 je oko 2.800,00 mesečno, kad prođe ugovorna obaveza biće 3.200,00.
I kod SBB-a je radilo kako treba, ne mogu da se žalim, ali nisu dali internet bez televizije, pa sam migrirao.
Plaćao sam Trio Gold 3.800,00 mesečno za coax internet 150/10, TV i telefon.
Samo za prvih 12 meseci sam uštedeo oko 400 EUR, dobio sam 10x brži upload (koji mi treba), a izgubio TV (koji mi ne treba).
U narednih 12 meseci ima da platim manje još oko 100 EUR, a posle toga će račun da bude manji 5 EUR mesečno.
 
Ne spominjem ga jer mi je bio u Trio Gold paketu u SBB-u, a i sada je tu, što je za mene u principu svejedno, niti sam ga koristio pre toga, niti ga koristim sada.
Meni je ovde važan internet, brzina i stabilnost, a posebno upload.
I cena, naravno.
 
Ja sam dao nogu SBB-u i televiziji generalno, pre oko godinu i nešto, uzeo optiku kod MTS-a, BOX2 400/160 i za sada sam prezadovoljan, a realno nisam očekivao da će sve ići ovako dobro.
Evo i brzina...

Bilo 12 meseci po 1 dinar, narednih 12 je oko 2.800,00 mesečno, kad prođe ugovorna obaveza biće 3.200,00.
I kod SBB-a je radilo kako treba, ne mogu da se žalim, ali nisu dali internet bez televizije, pa sam migrirao.
Plaćao sam Trio Gold 3.800,00 mesečno za coax internet 150/10, TV i telefon.
Samo za prvih 12 meseci sam uštedeo oko 400 EUR, dobio sam 10x brži upload (koji mi treba), a izgubio TV (koji mi ne treba).
U narednih 12 meseci ima da platim manje još oko 100 EUR, a posle toga će račun da bude manji 5 EUR mesečno.
Ovo je bila i moja logika, imam još 6 meseci Box2 paketa. Kada istekne, rzmotriću prelazak u Yettel (sada kada nude fixnu IP adresu).
 
Ipv4. Fixna IP adresa uz doplatu.
Fiksnu IPV4 uz doplatu ima i kod SBB 610 din msecno, koliko je kod Yettela. Malo sam pogledao ponudu odnos ul/dl je ok ali bez fiksne IP ne vredi za nek stvari. Sto se tice TV nista nije navedeno koliko kanala, HBO se doplacuje. Jedina prednost je odnos UL/dl na ostale provajdere
 
SBB u poslednje vreme pokazuje znake spremnosti na saradnju sa starim korisnicima. Dobijaju se solidni uslovi za produženje ko ume ili hoće da pregovara, posebno tamo gde je razvučena optika i gde je više provajdera u zgradi (još ako su svi optičari u ulazu, ihaaaj!). Trenutno sam u pregovorima sa SBBom, ali mi je Yettel varijanta B, pošto sam i njihov korisnik, imao bih duplo brži net i popust + 12 meseci dinar. Uz EON van mreže da kupim i nakačim, solidna je ukupna cena, posebno što ne želim fiksni telefon. HBO MAX imam free u Yettelu, samo tako gledam, HBO kanali mi više ne trebaju, odvikao sam se od takvog gledanja (0 minuta odgledanog sadržaja kad su nam otključali zimus). Kod matoraca sam stavio SBB optiku, sve je sjajno, samo mi se ne sviđa instalacija: razvlačenje optičkog kabla i lepljenje (prilično aljkavo) vrućim lepkom za zid. Nadao sam se nekim kanalicama, zaštitnoj plastici, mislim da je to kod Yettela urednije i kultivisanije.
 
@DonVlad,

Ja sam na optici kod SBB. Sta ja da kazem za instalaciju kad sam uveo SBB. Imao sam targo optiku, na zidu uticnica, lik je zaobisao i stavio drugu uticnicu koja "visi" na optickom kablu. Tada je sam bio na D3, stavili mi ali nista od lan kabla niti sam ja imao pojma da treba tako, tek kad sam presao na eon box stavljen je moj glanc novi lan kabl i mogao sam da premotavam program unazad. Ne bi se bas slozo to oko saradnje, zavisi koji problem imas ali na prethodni period moze se reci da su u nekim segmetima napredovali a negde su ostali po starom. Ja sam SBB omogucio da udju kod mene u ulaz, pre toga teli ljudi da ih biju, posle njih ostali opticari ladno su vukli svoju optiku u zgradii u mom ulazu. Sad imam izbor neki mi dosadjuju svake nedelje da uzmem njihov paket, svasta su nuduli samo da predjem. Koliko vidim barem u mom ulazu SBB je maltene istisnut, MTS i Orion vladaju i ima jedan koji je kupio stan i renovirao vidim da je frisko kod Yettela.
 
Bili su prilično nezainteresovani za stare korisnike, bezobrazno nezainteresovani, a pomogao sam prijateljima da se dogovore u poslednje vreme, nisam morao ni 20% plana i strategije da sprovodim. 😂 Verovatno ih je 12 meseci dinar kod konkurencije za ove skoro dve godine odvalilo i malo probudilo. Da, meni se stalno nude Yettel, MTS, Orion, sve optika i Supernova kabl, ali isključivo me zanima SBB tv, pa ćemo da vidimo ima li ova ljubav perspektivu... ili odoh van mreže. Da, kod mojih starih su za tv koristili Poštanet koax (to nisam tako razumeo da će biti, mislio sam da će ličiti na IPTV tehnologiju), i razvukli optiku, uz sve onu fragilnu paučinu kablova, i kutijicu koja ne može da se zalepi za zid već pada na pod. Odlepio se optički kabl na nekim mestima pa sam zalepio providnim flasterom, kažem, aljkavo je urađeno... Kod mene je bilo carstvo Vektora/Supernove, ali vidim Orion drma i ovi veliki, tu i tamo. Mada, to je sve neiskorišćeno, razvukli instalaciju zbog korisnika na svakom trećm spratu...
 
Lepo sam govorio ako ništa drugo bar su momci iz Beogrida mogli kablove ljudskije da postave od ovih današnjih što se vrzmaju oko mene.
 
Jako puno ljudi prati sport (ja ne) a od sporta koliko cujem na SBB-u slaba vajda. Par drugara ce preci na MTS samo zbog sporta.
Druga stvar je da im je sigurno dosta korisnika otislo zbo 12m/1rsd MTS ponude
 
Mene npr zanima kada SBB planira da zameni staru coax infrastrukturu optikom... U Nisu optiku razvlace po novim zgradama, a stare korisnike ko sisa...
Kakva je situacija po drugim gradovima?
 
Kod mene su razvukli optiku uz postojeći coax. Još nije u ponudi, doduše.
Coax je tu od useljenja, optika je razvučena pre 2-3 nedelje.

A i zgrada je nova, stara cca 2 godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno