Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro jutro! Aha kasnim sa informacijom… okeee thanks svakako! ;)
 
Свака част на стрпљењу... зовем инстант кад приметим квар кли неправилност. Ако се одужи тражиш умањење рачуна.
 
Meni su ljudi stornirali račune i raskinuli ugovor. Valjda su skontali besmislenost situacije pa uradili ispravnu stvar. Jesu mi živce pokidali, ali ajd, bitno da su ispali razumni.
Dobro je uspeo si.
Meni od stavljene brzine 1000/100 koju nisam dobio, danas stavljena 900/90 , proverio a ja sam standardno vec par godina na 600/50
 
Ja sam na Novom Beogradu i od juče, umesto da mi povećaju DL na 200 mbps oni smanjili na 40 mbps.
Meni na portalu stajalo od prosle nedelje1000/100, danas stoji 900/90 a te brzine nisam uspeo da vidm standardno vec par godina 600/50. Dok dodje prvi kad to svecano pustaju mozda ce na kraju na mom nalogu na portalu pisati opet 600/50. Ookla speed test u win 10 pokazuje gluposti u svakom browseru na 2PC, u linuxu kod mene pokazuje tacno 600/50
 
Pa ja sad upravo slucajno uradio SpeedTest (radi reda :) ) i primetih povecane dl ul brzine. Oko 292Mbps down i 29.2 Mbps Up, sad odem u Moj SBB app i vidim da mi stoji 300/30 za Full EON :)
Jel jos nekome “stigla” ova lepa promena?
Bolje da nisu dirali DL a da su sve preusmerili na UL...
Tih 300/30 je smehoteka... nema tu ozbiljnog rada od kuce...
 
Свака част на стрпљењу... зовем инстант кад приметим квар кли неправилност. Ако се одужи тражиш умањење рачуна.
Obično sam i ja takav ali reših da sačekam do jutros.
A od jutros 200/20 mpbs, kao što i treba po novom.
 
a to 'ubrzavanje' Interneta ne vazi za stare silver/gold duo... pakete?
 
Prošlo i pretprošlo leto sam uspevao da završim što je neophodno i uz 30/2 net kod PTT-a, upload brzine kod SBB-a nisu sjajne, ali povećanje brzina za sve aktulne pakete je samo za pohvalu. :)
Light duo je povećan za 50% valjda, i up i down ako sam dobro video.
 
kakogod. upload ne koristim mnogo, pogotovo od kad su mi uzeli javnu adresu.
vise bi mi znacilo da uvedu ipv6, kao sto rekoh.
pitanje je dal je tehnicki uopste skuplje/teze uvesti ipv6 ili CGNAT za veliki broj korisnika, ali je ocigledno sta je profitabilnije...
 
Prošlo i pretprošlo leto sam uspevao da završim što je neophodno i uz 30/2 net kod PTT-a, upload brzine kod SBB-a nisu sjajne, ali povećanje brzina za sve aktulne pakete je samo za pohvalu. :)
Light duo je povećan za 50% valjda, i up i down ako sam dobro video.
Jeste , sa 100/10 je otisao na 150/15. Ja imam taj paket.
 
Povećavaju brzinu neta samo za Eon pakete.

Ja recimo imamo onaj stari paket Trio Gold i njemu ne povećavaju brzinu.
 
rade ( barem neki ) torent trackeri sa ipv6. koliko vidim ima i nekih koji su samo ipv6.
ne znam kakva je situacija sa peer-ovima, ali verovatno ce se poboljsavati u korist ipv6.
a soulseek je poprilicno mator.
na mobilnom bih mogao da koristim UniFi donekle. a i to bi bio podstrek mobilnim provajderima da predju na ipv6. i inace su sbb-u puna usta 5G....
 
Meni malopre izresetovali modem i podigli na 300/30. EON Full, Niš.
 
Pisao mail suportu, pitao zasto u nalogu stoji 1000/100 a brzina je 600/50 godinama, juce pisalo u nalogu brzina 900/90 u stvarnosti isto 600/50. Danas u nalogu vraceno opet pise 1000/100 a brzina i dalje 600/50. Pitao za objasnjenje ali nista, nesto tu nije ok, ili je modem-ruter pogresno nasetovan ili je neispravan. Nemoguce je da na optici ili kablu kome promene u nalogu sutra vec ima tu brzinu samo kod mene uvek isto na optici. Hteo sam da zakupim staticku IP al sad dok ne vidim tih famoznih 1000/100 ne zakupljujem staticku IP.
 
Očigledno da silver i gold paketi neće dobiti ubrzanje neta, ali me buni ona "eonizacija" odnosno da li možda dobijamo smarttv aplikaciju?
To bi bila vajda...
 
Očigledno da silver i gold paketi neće dobiti ubrzanje neta, ali me buni ona "eonizacija" odnosno da li možda dobijamo smarttv aplikaciju?
To bi bila vajda...
To je i moje pitanje. Da li "EON aplikacija će od sada biti dostupna svima" znaci da i stari silver/gold paketi dobijaju mogucnost koriscenja aplikacije?
 
Zvali prosle nedelje iz SBB-a. Nudili mi 12m po 1 rsd kao starom korisniku :D
Inace raskinuo ugovor sa njima posle 10ak godina koriscenja i presao na MTS optiku zato sto mi bukvalno nista nisu nudili za produzetak ugovora.
Nisam se raspitivao za detalje ali bio sam u fazonu da sam pod ugovornom obavezom do Novembra i da me pozovu ako zele u tom periodu :)
 
Start paket ako se dobro secam. Stari paketi, pre onih Eona i silver duo...Najjeftiniji
 
I meni nije jasno ta njihova politika...Isto drugaru nudili 12meseci po 1din tek kad je prešao kod supernove...A dok je trajao raskidni period nudili gluposti.
Kao i kod mene....ne bi me čudilo da pozovu..
 
Jel moze neko da mi napise user i admin pass za logovanje na SBB ont (blank/blank i admin/admin nisu), ne znam koji je ONT, danas su dali komsiji i pita me da mu promenim sifru, nisam mu isao u stan, a ip preko kog dolazim do login page-a je 192.168.1.254. Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno