Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Ostoja
Hvala.

Ako imam nove baterije, da li su praznjenje i analiza potrebni,ili se to preporucuje za starije baterije,kada se radi refresh funkcija-ciklus praznjenja pa punjenja?
Ikea Nimh Lsd nisu skupe,ne znam koliko bi bilo isplativo uzimati skuplji punjac samo zbog Nimh?Cim krene da znacajno opadne kapacitet,kupim nove.
Brzinu punjenja sam odavno resio.Za svaki uredjaj imam rezervni komplet vec napunjenih baterija,koji menjam odmah,a potrosene posle napunim,vreme za to punjenja je totalno nebitno.Zato valjda i sluze LSD baterije:D
 
Poslednja izmena:
Za nove nije potrebno, vec ako zelis da pratis kako se baterije ponasaju vremenom, koji uredjaj ih ubija preteranim praznjenjem ili ako imas buljuk starih za koje ne znas sta valja, sta ne valja, pa da proberes.

Sta ima veliki unutrasnji otpor i mali kapacitet u kantu. Sta ima poveci unutrasnji otpor ali jos drzi kapacitet ljudi kazu u kantu, ali mozes da stavis u neki daljinac (ne bt!) ili casovnik, stedljivog misa ili slicno. Ako nista drugo bar nece da iscure. Ove ispravne stavljas gde ti trebaju.

I dalje sam fasciniran onom dikcijom iz klipa koji si okacio, odzvanja u mozgu...
 
Pobacao sam sve stare baterije,tamo od 92/3 godine, pa sve do pre koji mesec.Ostalo mi je nesto D Trepča baterija,kupljenih 99-te pred rat.Čuvam ih za uspomenu na atomsko skloniste i moćnu philips baterijsku lampu.
Sada krećem od nule sa novim baterijama.
Što bi Šurda rekao"Njacka mi glava" od onog Čeha:D
 
Poslednja izmena:
Daj link do tog spot weldera.

Koja je tačna oznaka i gde si ga kupio?
Koja su mu ograničenja?
BIFRC-DH20-Pro


Mislim da je sada i jeftiniji nego pre godinu dana kada sam ga uzeo , lol

Ogranicenja, pa moze da punktuje do 0.12mm nikl preko toga ne moze.
Posto radi na naponu 4.2v tj ima litijumsku bateriju to je odlicno.
Za sve pakete koje sam pravio od 8v do 18v sve jeproslo super , cak i za aku alat gde je discharge beterije i 20A.
Naravno da moze da vari 0.20mm to bi bilo jos bolje.
Nešto ga je trenutno teško naći kod nas a nudi se LiitoKala Lii-500 kao zamena. Cenite da bi mogla ona?
Nema greske sa lii-500 za te pare odlican (smart) punjac.
 
Pobacao sam sve stare baterije,tamo od 92/3 godine, pa sve do pre koji mesec.Ostalo mi je nesto D Trepča baterija,kupljenih 99-te pred rat.Čuvam ih za uspomenu na atomsko skloniste i moćnu philips baterijsku lampu.
Sada krećem od nule sa novim baterijama.
Što bi Šurda rekao"Njacka mi glava" od onog Čeha:D
Ja sam od ovog Trepča ni-cd punjača napravio " balance dis-charger " za Li-Ion 18650,20700 itd baterije... Čista improvizacija, dodao volt meter , spojio sve minusa i sve plus i dodao kabal putem koga nakacim imax b6 da potroši testirane baterije do 3.6v koje posle odlozim u kutiju pa po potrebi ih koristim.

IMG_20220513_100252.jpg

U tom punjaču je bio nemački transformator , šta je sve sklapala Juga 😁
 
Stigao Opus BT-C700, trebalo mu je mesec i kusur dana okvirno
 

Prilozi

  • 20220523_154401.jpg
    20220523_154401.jpg
    155.6 KB · Pregleda: 37
Koliko su ti naplatili ovi nas preko NKON troskova?
 
376din pdv + posta, sve zbirno 520 din

Punjac sa dostavom izasao 24.15e + ovih 520 din iznad.
 
Otisle mi NiMH 1.2V 150mAH AAA baterije na solarnim bastenskim sijalicama,gde mogu naci takve ili moze neke druge???
 
Otisle mi NiMH 1.2V 150mAH AAA baterije na solarnim bastenskim sijalicama,gde mogu naci takve ili moze neke druge???
stavi one iz lidla 100 din komad.

Trebalo bi da mogu i jace da se ubace i radice jedino je duze vreme punjenja.
Testirao sam, rade odlicno.

Bilo koja bastenska solarna lampa koja vam prestane raditi pogledajte baterije, u vecini su te 150 mAh zelene i crkavaju ko od sale.
Iste te su i u svetlecim papagajima i onim treperecim fenjerima itd.
 
zavisi i od tog sklopa u tim solarnim lampama...imam jednu koji sam kupio napolju i ona sa baterijom od 550mah drži po 2 dana bez da je iznosim na sunce...nedavno sam kupio solarne u lidlu i stavio jače baterije, ali džabe, ne izdrže ni 2-3 sata...ili je taj "punjač" unutra bezveze, ili negde srču struju...
 
Ja sam uzeo one klasicne solarne 5kom 700din,u 4 je usla voda jer je lose odradjen lepak,tri sam spasio,al sad trazim baterije,fiskalni nisam cuvao ipak su 700din.

Imam i par iz pepca,odlicne su,i one male staklene sto se kace iz jyska,uzete na akciji 5 komada,takodje su ekstra.
 
Ja sam mislio da čovek priča o baterijama, ne o tim lampionima. :)
 
Koji brend NiMh AAA bat je najbolje kupiti, sluzilo bi za bezicni tel?
ikea laada 600din 4 kom ako nisu poskupeli 750mah to je eneloop rebrendiran za ikea.Rade i lidlove ali su losije od ovih kad ih ima u prodaji.
 
Hvala. Sada bas gledam na kp eneloop 350 din po komadu, da li je bolje naruciti bas njih od ovih u ikei?
Kao na 10 god padne kapacitet na 70% od pocetnog.
 
Hvala. Sada bas gledam na kp eneloop 350 din po komadu, da li je bolje naruciti bas njih od ovih u ikei?
Kao na 10 god padne kapacitet na 70% od pocetnog.
u ikea je 4komada 600din ako si u bg odes i uzmes samo pise laada a ustvari je eneloop u pitanju.
 
^Hvala
Gledam na sajtu, moguce ih je puniti samo punjacima koji su njima namenjeni. Ja bi ih u telefon sto znaci da ne bi valjalo?
 
^Hvala
Gledam na sajtu, moguce ih je puniti samo punjacima koji su njima namenjeni. Ja bi ih u telefon sto znaci da ne bi valjalo?
Radi bez problema punis u cemu oces.Imam u jednome od 900mah njihove u jednoj slusalici a u drugoj te od 750 koristim i rade bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno