Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Da, to je normalno. Promuckaj ga blago, okretanjem flasice dole-gore, ostavi flasicu i sacekaj. Opet ce se razdvojiti.
 
To sredstvo i onako ide naopako u korpu i curi pod uticajem vrele vode.
 
Baš to Finish sredstvo, tupavi uvoznik je prelepljivao novu nalepnicu, da bude deklaracija na srpskom.
I tu novu nalepnicu su štampali na papiru koji se u mašini raspadne i nakupi na filteru sve sa lepkom. o_O
Ne znam da li su to ispravili, ali svakako vidi da poskidaš nalepnice ako ima "dolepljena" na srpskom.
 
Jel ima neko neku ideju ili predlog kako ocistiti zapusenu prskalicu od hrane? Probao sam da je rastavim, ali ne moze. iz jednog dela je...

20220320_085241.jpg
 
Probaj čačkalicom da izvučeš hranu dok je mokro a ako neće ostavi je na toplo da se dobro osuši. Posle se igraš i loviš da poispada na glavnom otvoru gde ulazi voda...
 
Treba puno strpljenja za to.

Najgore su koštice i ljuspice od voća
 
Kako vam se to desilo?!?

Svaka mašina bi trebalo da ima filter koji sprečava da bilo šta sitnije od soca od kafe ode u pumpu i dalje u mlaznice. U moje dve mašine što sam imao u životu nije nikada bilo ni naznaka ovakvih začepljenja.

Ali se zato svašta nalazilo na tom filteru (koji BTW, treba relativno često čistiti)
 
Ne znam kako sve to dospe do prskalica ali nalazio sam npr. koštice od limuna...
 
Kako vam se to desilo?!?

Svaka mašina bi trebalo da ima filter koji sprečava da bilo šta sitnije od soca od kafe ode u pumpu i dalje u mlaznice. U moje dve mašine što sam imao u životu nije nikada bilo ni naznaka ovakvih začepljenja.

Ali se zato svašta nalazilo na tom filteru (koji BTW, treba relativno često čistiti)
Ko ce ga znati kako prodje... isto kao kodsusara sa TP u teoriji ne bi trebalo nikada da se zapusi ali se ipak nekako zapusi

cak i kada mislis da nema nista u mlaznicama masina stara nekoliko godina ima bar 80% sansi da imas bar jedno parce kostice od limuna samo sto mozda jos uvek ne remeti rad masine.

Obicno kada se popreci u mlaznici prska u vrata ili nekako naopako (masina promeni zvuk)

da se razumemo, masina ce i dalje da pere i kada se zapusi neka mlaznica, ali nece biti u punom potencijalu.
 
Zaista ne znam kako je doslo do ovoga. Onaj filter mi je uvek relativno cist... Probao sam cackalicom, cak i kompresorom da izduvam vazduhom, ali nije to to.
 
Nikako drugacije. Kad gurnes hranu ka unutra, kao ovaj na snimku, onda buckaj vodom i kada okrenes prskalicu naopako da izadje sta ima na veliki otvor (dovod vode).


*Mi operemo filter pre svakog pustanja u rad pod mlazom vode. Tako si siguran da nije zapusen i da nema ostataka hrane a za to ti treba 30 sekundi jer je sve na klik.
 
Nije losa ta fora sa vodom, obicno svi cistimo na suvo sto je skroz pogresno
Ko ce se setiti da prskalicu ocisti vodom😂
 
Samo filter ocistim i to kada se setim, prskalice jos nisam cistio za 2 godine koriscenjna.
Trenutno isporbavam DMov prasak za pranje na neciju preporuku sa teme i zadovoljan sam. Sudovi cisti, ne vracam ih, kao da bolje pere od tecnog i od kapsula.
 
Hteo sam da očistim mašinu, bosch, kad ispade ovaj deo (dole desno na slici).
Ne vidim da igde mogu da ga vratim, imate li ideju od čega je?
 

Prilozi

  • viber_image_2022-04-03_12-39-05-748.jpg
    viber_image_2022-04-03_12-39-05-748.jpg
    145.4 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
To ti je filter. Natakni ga sa donje strane te mrežice.

Izggoglaj uputstvo ili neki YT tutorial kako se to sve sklapa. Kod mene je isto takav Bosh i nisam imao problema da rastavim, očistim, sastavim.
 
Au bre. Ne filter, ono malo plastično, desno.
 
Ups, sorry...
Ne znam šta je to. :rolleyes:
 
Ako je to iz filtera onda verovatno stoji unutar te plastike.

A moguće je da je to neka plastika koja je samo tu zavrsila
 
Ignorisaću višak delova :)
 
Pozdrav,
Da li neko može da mi da neku ocenu, utisak ili neki komentar vezano za sudo mašine Heinner?
 
Hvala. Sad samo još da se setim gde sam ga ostavio...
 
  • Like
Reagovanja: BoT
Planiram novu kuhinju i ispod sudopere bih pokušao da uglavim kompaktnu "table top" sudomašinu? Da li ovo uopšte ima smisla i da li postoje neki fleksibilni ili plići sifoni koji ne idu po 20-30 cm ispod sudopere?

Ovakve modele nude Bosch, Candy, Vox... i svi su gotovo identičnih dimenzija.
 
Ta masina jedino ima smisla ako zivis sam,
evo gledam sliku i cisto sumnjam da tu mogu da stanu 4 obicne case i 4 obicna tanjira kako su oni prikazali na fotki.
 
Dovoljno za moje potrebe. :)
 
Nazad
Vrh Dno