Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Nije za tebe ali ima za koga jeste! Da nema kupce ne bi postojao! Eto, toliko je prosto! :)
 
Zašto nema slika sa s22+ i Ultre objekata/ljudi u pokretu? Retko ko to pominje u recenzijama, a koliko vidim slike su tu dosta loše/mutne.

Jel se očekuje apdejtima smanjenje brzine okidanja kamere?
Koliko vidim 3-4 sekunde treba Ultri u poređenju sa iPhone kome treba jedna. Razlika je tu baš velika. Verovatno je to i problem loših slika u pokretu.
 
Au druze, retko komentarisem, ali ti i jos 2-3 lika definitivno uzimate masne pare od Samsunga...
Ako je na moj racun, molim ljude iz Samsunga da mi se jave, vreme je da masno naplatim ovih par poruka ovde! :)
PS - P30 Pro rolam od izlaska i bice tako jos dugo!
 
Zašto nema slika sa s22+ i Ultre objekata/ljudi u pokretu? Retko ko to pominje u recenzijama, a koliko vidim slike su tu dosta loše/mutne.
Zato što je to slaba tačka samsungovih kamera godinama. Primetio si da se svuda kače slike sa zoom-om, zašto? Zato što su tu najjači i to potenciraju.

Za to što si spomenuo, najbolji su iphone i pixel. Sa njima ćeš najčešće dobiti bolju sliku ljudi u pokretu, dece ili kućnih ljubimaca, koji nikad ne miruju. Takođe ako se ti objekti/ljudi u pokretu fotografišu u slabije osvetljenim uslovima (u zatvorenom) , onda se situacija dodatno komplikuje.
 
Zato sam i rekao da je bolje sačekati da kolege koje su uradile preorder daju neko svoje mišljenje posle 7 dana korišćenja telefona. Do tada će i baterija da legne sa instalacijom svih aplikacija a to se odnosi na nekoliko njih pošto ne koristimo svi isto uređaj, slike noćne, dnevne.... Teško je komentarisati uređaj kad ga niko nije koristio. Ovi sa YT nema realnosti da im se veruje pošto dobijaju pare da bi nahvalili uređaj.
 
Pravo pitanje za koga je za koga je namenjen S22 plus?
Za nekog poput mene, 😁 S22 obican mi je mali, a Ultra realno nije za moj dzep (iako imam ustedjevine za nekoliko Ultri), plus ne volim zakrivljene ekrane (imao 2 god, jeste lepo pod prstom, ali ipak neprakticno sto se mene tice).
Jedino da na leto bude dobra promocija, tipa sat + 3 god. garancije, pa da prezalim pare i zakrivljen ekran i da 3 godine ne menjam telefon. Zum me je odusevio, tacnije sve kamere su super, ukljucujuci i prednju. Ove godine cu na letovanje, pa razmisljam kako bi mi dobro dosao takav zum...
 
Koje su sanse za te promocije? Ako je to realno onda cu i ja definitivno sacekati .
 
Zašto nema slika sa s22+ i Ultre objekata/ljudi u pokretu? Retko ko to pominje u recenzijama, a koliko vidim slike su tu dosta loše/mutne.

Jel se očekuje apdejtima smanjenje brzine okidanja kamere?
Koliko vidim 3-4 sekunde treba Ultri u poređenju sa iPhone kome treba jedna. Razlika je tu baš velika. Verovatno je to i problem loših slika u pokretu.
Camera has a hard time with some moving subjects
https://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-s22-ultra-review
galaxy-s22-ultra-vs-pixel-6-pro-main-camera-movement.jpg
Retko ko testira i poredi kamere na ovaj način.
Pixel 6/Pro je očigledno bolji od Samsunga na tom polju a Sony 1 i 5 MK2/MK3 i Pro-I imaju najbolje AF burst mogućnosti, i to na svim kamerama:
20 FPS AF/AE (burst) shooting is supported only with the 24mm (wide) camera in Photography Pro. With continuous calculations of autofocus and exposures up to 60 times per second, Burst mode gives you clear, in-focus shots of even fast-moving scenes. It also gives you the Real-time Eye AF on humans and animals. Other lenses support 10 FPS AF/AE burst with calculations of up to 30 times per second AF/AE.

Jedan test za sve one koji se žale na osvetljenje S22U displeja (tu su i ostali podaci o displeju vs iP 13 Pro, Pixel 6 Pro): https://www.tomsguide.com/reviews/samsung-galaxy-s22-ultra
''Samo'' 1,359 nits, što znači da verovatno lako postiže local peak brightness od 1750 cd/m2, tako da je i ta misterija rešena. Sve u svemu vrhunski displej, bez obzira na Samsung marketinške fore i nerazumevanje korisnika o tome šta je local peak brightness.

O autonomiji baterije:
The best battery life result for the S22 Ultra thus far is 10 hours and 18 minutes over T-Mobile's network with the 60Hz mode turned on. That's good and well ahead of the 7:55 from the Google Pixel 6 Pro, but this runtime is behind the 11 hours and 25 minutes we saw from the S21 Ultra and the iPhone 13 Pro Max lasted an even longer 12:16. With adaptive mode turned on for the display (which scales up to 120Hz), the S22 Ultra lasted 8:50, which is lower than we expected. We'll report back with further results.
 
Poslednja izmena:
Sve jasno, ne nervira mene Samsung, nego jednostavno sam hteo kompaktan telefon , sa solidnom baterijom i dobrim kamerama. Drug ima P30 obican i to je to, pa mi je neverovatno da 3 godine kasnije ne postoji nesto malo bolje od toga. Zapravo pitanje je, za koga je namenjen S22 obican? Za moju staru majku? Telefon od 800e?
hteo sam i ja 2K edge display i punjac u kutiji pa sta da radim? cak bih to rado menjao umesto SD cipseta i baterije od 5 dana ali ko me pita :) nekome smeta odsustvo kartice i 3.5mm. ne postoji idealan telefon ni dan danas.
kada se slegnu aplikacije i masinsko ucenje i AI urade svoje bice to jednodnevna baterija.
fun fact: nikada nisam gledao koliko izvlacim SOT-a ni na jednom telefonu. da me neko pita ne bih znao da mu kazem, toliko mi je to bitno :) sto ne znaci da je lud onaj kome je to bitno i arci telefon mnogo vise od mene. i sto ne znaci da me neko pita hocu li bolji ili losiji cipset i bolju ili losiju bateriju za iste pare da ne bih izabrao drage volje bolje. ali me niko ne pita :)
ne koristimo svi isto telefone i to je ok pa neka svako bira po svojim potrebama.
 
Mislim da je to tvoje mnogo lakse naci na trzistu danas nego kompaktan telefon sa dobrom baterijom i kamerama... No, razlog zasto me je privukao obican S22 je sto nudi 90% svega sto je meni neophodno, ali dzaba ako hocu uvece da izadjem, snimim par videa i opalim koje fotke , a on umre zbog baterije.
 
Zato što je to slaba tačka samsungovih kamera godinama. Primetio si da se svuda kače slike sa zoom-om, zašto? Zato što su tu najjači i to potenciraju.

Za to što si spomenuo, najbolji su iphone i pixel. Sa njima ćeš najčešće dobiti bolju sliku ljudi u pokretu, dece ili kućnih ljubimaca, koji nikad ne miruju. Takođe ako se ti objekti/ljudi u pokretu fotografišu u slabije osvetljenim uslovima (u zatvorenom) , onda se situacija dodatno komplikuje.
To je problem sa prehajpovanim 108mp senzorom, džabe i laser af, jednostavno je senzor takav da ne može da se ispegla u potpunosti. Ne znam zašto ga i dalje forsiraju, bolje da su prešli na 50mp.
 
Mislim da je to tvoje mnogo lakse naci na trzistu danas nego kompaktan telefon sa dobrom baterijom i kamerama... No, razlog zasto me je privukao obican S22 je sto nudi 90% svega sto je meni neophodno, ali dzaba ako hocu uvece da izadjem, snimim par videa i opalim koje fotke , a on umre zbog baterije.
ne bas, drugi proizvodjaci sa svojim cunga lunga android skinovima me ne zanimaju. i meni ce S22 cekirati 90% polja, bilo bi lepo da je cekirao sva ali boze moj, imam i vecih problema u zivotu da bih od kupovine telefona pravio pitanje zivota ili smrti.
 
Čekaj, sad sam malo zbunjen, mada nisam ni baš najbolje pazio na času - jel onu dodatnu "nagradu iznenađenja" dobiju svi oni koji naruče telefon NAKON njihovog live-a u četvrtak ili samo oni koji naruče TOKOM live-a? Dalje, nevezano za te "nagrade" ili whatever gde može da se gleda taj njihov live jer bih baš voleo da čujem šta oni imaju dodatno da kažu o ovim telefonima?
 
Pozdrav svima iz Zagreba!

Imam puno toga za pročitati na ovom topicu, a i napisati, naručila sam S22 i jedva čekam da mi dođe, a dotad vas moram obavijestiti da smo i mi u Hrvatskoj imali ovakav live i nagrada za prednarudžbu tijekom livea je bila ni više ni manje nego - hoodie (majica s kapuljačom). o_O

I da dodam - live su emitirali na FB i na Instagramu i bilo je ok, odgovarali su na pitanja iz komentara i hvalili mobitele. 😁
 
Da se pokriješ od sramote posle kupovine? 😂

Zezam se!

Ljudi, ima detaljan test kamere okačen par strana iza, slikao čovek dete dok trči, dobro je ispalo. Ne znam što kukate.

Što se baterije Huawei telefona tiče, jeste dobra, ali ja više volim da mi dolaze notifikacije, a ne da sistem agresivno gasi sve živo.
 
Nazad
Vrh Dno