Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Da bi ste tacno znali sta kupujete,morate znati koji to usisivac ima najvecu snagu usasisavanja,odnosno protok vazduha u litrama u minuti.
Na osnovu toga ,ravnate sve ostale usisvace,bilo stapne bilo klasicne,jer i za jedne i druge vazi isto,koliku usisnu moc imaju.Snaga motora tu ne igra,ama bas nikakvu ulogu.
Imate ovde jedan test,Dyson vs Kirby,pa je lako razumeti zasto Kirby od samo 500w,sahrani jednog Dysona uzduz i popreko.

Jeste, s'tim što max. usisna snaga kod štapnog služi samo za razna testiranja. Jedino je tako i fer testirati.
Svakodnevno se koristi na auto modu, gde je snaga usisavanja značajno umanjena kako bi baterija potrajala dovoljno dugo. Na max. snazi puna baterija potraje samo ~10min, a usisivač se dere i do 80dB.
 
Snaga motora ne igra nikakvu ulogu za usisnu snagu.Filtracija na primer, ispred i iza kese,ako je kesa u sredini,sto je u 90% slucaj kod klasicnih usisvaca,unistava snagu motora.
Zatim sama kesa ,kao kesa,sto je punija,takodje unistava snagu motora.Ima tu jos faktora koji anuliraju snagu motora.
Vec sam napisao,da nije bitna samo usisna moc ,vec i trajnost samog motora i celog usisivaca.
Bitni su i rezervni delovi,dostupnost,lakoca zamene dela.Za AAA usisivace,imate delove i za 50-godina stare modele.
Pored toga tu je bitan i promer creva,anti zapusavanje,krivine kroz koje putuje prljavstina i jos puno toga.
Moj savet je da ne bacate puno para na stapne plastikanere,i da se ne lepite na marketing.Puno toga sto je tvorac Dysona javno izjavio,jednostavno nije tacno,da ne kazem citsta LAŽ-prevara-obmana.Možemo i o tome da diskutujemo ako treba,kao i o manama AAA usisivaca.
Neki AAA usivaci,imaju doživotni godisnji besplatan servis.Uredjaj se rasklopi pred vama,i pogledaju se svi vitalni delovi,i da se procena stanja za svaki deo.Kasnije se to prati,tako da tacno znate u kom tom nekom narednom periodu,treba da se zameni nesto,jer motor,ili njegovi delovi,ne mogu vecno da traju,kao sto neki misle.
Nikada ne bih bacao pare na skupe stapne plastikanere, ali da su potrebni, kao i oni mali rucni,to stoji.
 
Poslednja izmena:
Druže, promašio si temu. Tema je ”Traže se štapni usisivači”, dakle ovde se preporučuju ”štapni” usisivači i međusobno se porede.
Ne misliš valjda da je Kirby štapni usisivač jer ima ručku?😳
 
Bilo mi je dosadno za vikend pa sam pustio u stan firmu (da ne reklamiram) koja prodaje Kiribija. Oni meni prodaju njega ja njima Dyson. Prosla devojka kirbijem po tepihu pokupila prljavstinu, prosao ja tu gde i ona Dysonom pokupio i ja prljavstinu
Da li zaista mislis da evo u 2022 Kirbi ista valja? Pola sata ga sklapas i rasklapas.Pa da je i 200 eura a ne 2 hiljade Kirbi je praistorija. Pritom to plastika vs metal ne igra ulogu u 21om veku. Tehnoliga je bas uznapredovala. Dyson cev je od aluminijuma, ciklon tj glavno telo takodje. A ostali delovi nisu obicna kineska plastika.
Za jedno si u pravu. Moj bosch animal pro na struju ima ogromnu usisnu snagu. Svaki put kad usisavam preznojim se i budem umoran. Sro znaci usisavanje stana je mucenje. Dyson ima motorizovne cetke koje odrade pola posla umesto da ga guram silom. Da si pratio znao bi da sam i prreporucivao i Xiaomi G10 za manji budzet. A ako hoces najbolje to je Dyson.
A mene licno zanima sta su to slagali? Ali zaista me zanima jer ja nisam video nigde da kompanija Dyson laze.
Kazete gledali ste recenzije i uporedjivanje. Uvek je Dyson na prvom mestu. Jer najbolje radi za to sto je napravljen. Znam ja da smo u Srbiji ili na Balkanu i da je to punoo para za ljude koji kupuju usisivace max 15 hiljada. Ali tako je kako je.
 
Druže, promašio si temu. Tema je ”Traže se štapni usisivači”, dakle ovde se preporučuju ”štapni” usisivači i međusobno se porede.
Ne misliš valjda da je Kirby štapni usisivač jer ima ručku?😳
Ako si pažljivo čitao,napisao sam moj savet,da se kod odabira stapnog usisivača ,ne bacaju velike pare,kao i da su oni svakako potrebni.Ko ima tepihe,itisone, ne bacati ni dinar na njih,ko ima samo pod,stapni su dobar izbor.
Bitan je CFM ,ili AW.
 
Poslednja izmena:
Bilo mi je dosadno za vikend pa sam pustio u stan firmu (da ne reklamiram) koja prodaje Kiribija. Oni meni prodaju njega ja njima Dyson. Prosla devojka kirbijem po tepihu pokupila prljavstinu, prosao ja tu gde i ona Dysonom pokupio i ja prljavstinu
Da li zaista mislis da evo u 2022 Kirbi ista valja? Pola sata ga sklapas i rasklapas.Pa da je i 200 eura a ne 2 hiljade Kirbi je praistorija. Pritom to plastika vs metal ne igra ulogu u 21om veku. Tehnoliga je bas uznapredovala. Dyson cev je od aluminijuma, ciklon tj glavno telo takodje. A ostali delovi nisu obicna kineska plastika.
Za jedno si u pravu. Moj bosch animal pro na struju ima ogromnu usisnu snagu. Svaki put kad usisavam preznojim se i budem umoran. Sro znaci usisavanje stana je mucenje. Dyson ima motorizovne cetke koje odrade pola posla umesto da ga guram silom. Da si pratio znao bi da sam i prreporucivao i Xiaomi G10 za manji budzet. A ako hoces najbolje to je Dyson.
A mene licno zanima sta su to slagali? Ali zaista me zanima jer ja nisam video nigde da kompanija Dyson laze.
Kazete gledali ste recenzije i uporedjivanje. Uvek je Dyson na prvom mestu. Jer najbolje radi za to sto je napravljen. Znam ja da smo u Srbiji ili na Balkanu i da je to punoo para za ljude koji kupuju usisivace max 15 hiljada. Ali tako je kako je.
Da je prošla ona opet posle tebe (ukupno treći prelaz), opet bi i ona pokupila prašinu ;)
Ili da si prošao ti ona posle tebe, pa ti opet, ista stvar bi bila. Testirao sam i ja tako četke za mačije dlake i situacija je baš kao što sam opisao za usisivače.

Ne testira se tako sa razlogom. Pogledaj pošten test sa vacuum wars, izmeri prljavštinu, prospe na tepih, usisa, pa izmeri rezervoar usisivača. To uradiš drugim isto (ne jedan posle drugog), pa porediš).

To je ono, istovarujemo kamion, ja sat vremena, ti sat vremena. Ja istovarim 90%, ti dođeš posle mene i istovariš 10%, dakle ti si mnogo efikasniji. Pa ne baš ;)
 
Ako si pažljivo čitao,napisao sam moj savet,da se kod odabira stapnog usisivača ,ne bacaju velike pare,kao i da su oni svakako potrebni.Ko ima tepihe,itisone, ne bacati ni dinar na njih,ko ima samo pod,stapni su dobar izbor.
Bitan je CFM ,ili AW.
Pa šta nije jasno? Zato i kažem da si promašio temu. Ovde se traži “štapni” usisivač.
Ne bitno dal su ”svakako potrebni” i kome zašto treba. krastavac, treba mu i interesuje ga šta je loše, dobro, najbolje…
Ja ga lično nemam, kupio sam ga davno kevi. Imam Kirby Sentriu već više od 10 godina, pošto u svakoj sobi imam čupave tepihe i meni odgovara (jer ima tresač), ali moja se žena konstantno žali, jer joj je težak za manipulaciju i skroz nepraktičan za sobe pune drangulija, nameštaja i nepristupačnih mesta. Kaže, ne usisava fudbalski teren.:) Da ne spominjem zvuk krzanja peraja kad usisa metalni novčić.:( No, ne bih sad, kao i ti, da idem u off i objašnjavam prednosti i mane, kao dugogodišnji korisnik istog, kako reče AAA usisivača. A ima više mana, nego prednosti, veruj mi. Dakle, ako je reč o najboljem štapnom usisivaču, Dyson je neprejebiv i zaista je besmisleno raspravljati dalje. Iako ozbiljno razmišljam da kupim i standardni DYSON Cinetic Big Ball Absolute 2, da zamenim ovu svoju skalameriju za koju je zaista potrebno bar 3 puta nedeljno ići u teretanu😁.
 
@Shomi22
Ja ne vidim ovde problem, jer bez obzira na naslov teme treba istaknuti i mane tih proizvoda i poređenja sa drugim kategorijama kako bi svako napravio svoju računicu, bio upućen i na osnovu toga odabrao proizvod (bio on štapni ili se odlučio za drugu vrstu). Šta više, zbog velike cene ovih proizvoda (u odnosu na obične), kao i male razlike u odnosu na robote, je edukacija više nego potrebna.

- Recimo, ja sam video da neki modeli štapnih usisivača, bez obzira na veliku usisnu snagu i protok vazduha imaju manu koja se ogleda u tome što je četka za par milimetara previsoko postavljena u odnosu na pod, tako da mu džabe sva ta snaga kada ne može da usisa nešto što mu je daleko (efektivna usisna moć je drastično smanjena). Ima i onih kojima je četka previše nisko pa ne prolazi test sa velikim česticama (kornfleks, mačiji pesak sa krupnijim česticama) jer ih gura, ne mogu da prođu ispod. Neki pak usisavaju samo u jednom smeru, jer nemaju dupli valjak na četki (kao što Dyson ima i ta četka je po svemu što sam video odlična, čitaj najbolja)...

P.S. Lično ne vučem ni na jednu stranu, gledam da kupim 2 usisivača (idealno robot + štapni; ili robot + standardni) i sam bih voleo da dobijem više informacija na tu temu.
 
treba istaknuti i mane tih proizvoda
Slažem se.
i poređenja sa drugim kategorijama
To se ne poredi.;)
I jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane. Svako ima svoje razloge zašto mu treba štapni usisivač (lak za upotrebu i manipulaciju, opaja na brzinu stan, uvek mu je pri ruci, stižu gosti pa za tili čas pokupi dlake sa garniture gde ljudi treba da sednu…), a za šta klasični (generalno sređivanje kuće, duža autonomija rada…) i da ne nabrajam više.
 
Baš zato i treba da se poredi, jer ljudi imaju različite potrebe ;)
Možda je za nekog bolji štapni, ali možda je i neki standardni ili robot za njega bolji.

Da sam ja pitao ovde, dobijem preporuku za štapni i onda ispadne da meni treba za mačije dlake i alergije (gde mi je to na prvom mestu, pa mobilnost na nekom desetom), gde bi neki standardni/robot bili bolji... Edukacija je u svakom slučaju najbitnija i više nego potrebna, pa da onda svako na osnovu svojih potreba odluči.
 
Pa sve ima manu. Ne postoji savrsen proizvod za svakoga je individualno. Ali upravo zato nekoliko korisinika pisu Dyson je skoro pa savrsen. Sve sto je smetalo korisnicima je novijim modelom ispravljao (npr baterija koja se menja na klik, sada ima i to). Cetke su mu savrsene, ko hoce veci kanister za prasinu ima ousize model. Znaci ima SVE sto korisiku treba. Nemanja pa wacuum wars je i mnogo nahvalio Dyson modele. Pitam se jel gledamo onda istog jer ti kao da ne vidis. Dysonu cetka za tepih odradi ono sto kirbiju radi vazduh. A ako hoces da oglancas parket/laminat/plocice tu je soft roler. Pritom najprakticniji je ne moras ni menjati cetku za pod jer se ova sama prilagodjava. Na sve se mislilo. Steta sto kod nas nema Dyson prodavnica pa sami da testirate. Ali ako nekog put nanese do Beca ili Istanbula imaju tamo nama najblizu radnju pa se igrajte i neka vam oni objasne.
Naravno uvek bi mi jeftinije. I ima dobrih jeftinijih ali ako hoces najbolji to je Dyson.
A kad smo kod robota. Ja sam kupio neku zlatnu sredinu za moje potrebe. Da svakog dana predje jednom stan a ja sa stapnim sutra.
 
Baš zato i treba da se poredi, jer ljudi imaju različite potrebe ;)
Možda je za nekog bolji štapni, ali možda je i neki standardni ili robot za njega bolji.

Da sam ja pitao ovde, dobijem preporuku za štapni i onda ispadne da meni treba za mačije dlake i alergije (gde mi je to na prvom mestu, pa mobilnost na nekom desetom), gde bi neki standardni/robot bili bolji... Edukacija je u svakom slučaju najbitnija i više nego potrebna, pa da onda svako na osnovu svojih potreba odluči.

Da, ali onda otvori zasebnu temu gde će se o tome raspravljati, upoređivati i objašnjavati rad raznih vrsta usisivača i gde će ljudi pitati šta je najbolje za njihove potrebe koje će u temi navesti. Svakako bi bila korisna za edukaciju.
Na to mislim.;)
 
Znam da ce sada zvucati glupo i smesno ali da se i pokvari za dve godine bez razmisljanja bih otisao i kupio opet. Jer sam se tri meseca cudom cudio kako sa pesmom i lakocom ocistim sve sa njime kad mislim ocistim mislim i na prasinu, grinje, dlake, i deep clean. Toliko sam se navikao da mi sa garniturom, krevetom i svim podovima treba max 15 minuta. A baterija je uvek puna jer je napravljen da sedi na svoj dok sa punjacem (sam prekine punjenje kad stigne na 100%).
 
Elsewhere...
Hm.... od 28 postova, svi si u temi štapni usisivač i prečistač vazduha. U 23 posta Dyson je bog. Od ostalih 4-5, u 2 ili 3 se malo pljunulo po Xiaomi 3H jer jelte nije kao taj bog...
Valjda postoji neki interes u tome, nije dobro ako nije tako.
 
Pa sve ima manu. Ne postoji savrsen proizvod za svakoga je individualno. Ali upravo zato nekoliko korisinika pisu Dyson je skoro pa savrsen. Sve sto je smetalo korisnicima je novijim modelom ispravljao (npr baterija koja se menja na klik, sada ima i to). Cetke su mu savrsene, ko hoce veci kanister za prasinu ima ousize model. Znaci ima SVE sto korisiku treba. Nemanja pa wacuum wars je i mnogo nahvalio Dyson modele. Pitam se jel gledamo onda istog jer ti kao da ne vidis. Dysonu cetka za tepih odradi ono sto kirbiju radi vazduh. A ako hoces da oglancas parket/laminat/plocice tu je soft roler. Pritom najprakticniji je ne moras ni menjati cetku za pod jer se ova sama prilagodjava. Na sve se mislilo. Steta sto kod nas nema Dyson prodavnica pa sami da testirate. Ali ako nekog put nanese do Beca ili Istanbula imaju tamo nama najblizu radnju pa se igrajte i neka vam oni objasne.
Naravno uvek bi mi jeftinije. I ima dobrih jeftinijih ali ako hoces najbolji to je Dyson.
A kad smo kod robota. Ja sam kupio neku zlatnu sredinu za moje potrebe. Da svakog dana predje jednom stan a ja sa stapnim sutra.
Očigledno ne čujemo isto na vacuum wars. Nema ovo što sam u tvom postu boldovao i ja sam komentarisao baš zbog takvog stava. Na vacuum wars kanalu stoji rangiranje sa jasnim kriterijumima i iako je Dyson uvek u vrhu, on nije jedini niti je uvek za preporuku. Ima jeftinijih sa za nijansu slabijim performansama. Imaš u tim klipovima u opisu i direktne linkove do njih.

- Da on ima "sve što korisniku treba" bio bi savršen i ne bi trebalo pričati ni o jednom drugom, ni štapnom ni standardnom ni robotu. To bi značilo da je apsolutni pobednik, tj da je najbolji u svim kategorijama, što nije (npr: cena i lakoća korišćenja (robot)). Takođe, da je savršen ne bi imao više modela (npr. Animal je bolji za vlasnike ljubimaca...). Evo ja čisto sumnjam da V15 može da pokupi dlake kao standardni Miele Cat&Dog koji ima motorizovanu četku.

Ta generalizacija i glorifikovanje su problem, a ne iznošenje mana štapnim i prednosti standardnih/robot usisivača.
Da, ali onda otvori zasebnu temu gde će se o tome raspravljati, upoređivati i objašnjavati rad raznih vrsta usisivača i gde će ljudi pitati šta je najbolje za njihove potrebe koje će u temi navesti. Svakako bi bila korisna za edukaciju.
Na to mislim.;)
Bez uvrede, ali nisi u pravu. Treba da stoji ovde, kao što se štapni pominju i u drugim temama. Ja jesam obrnuo i forum (i internet) u potrazi za usisivačima, ali ja sam 0,01% populacije. Većina čuje "štapni su dobri" izgugla taj termin (ili pretraži na benchmark forumu direktno), dođe do ove teme i pomisli da su idealni, što nisu (kao ni standardni ni roboti).
- Dodatni problem je što nema direktnih poređenja među različitim vrstama usisivača, već samo u okviru grupe, pa bi se tema svela na rekla-kazala čime bi vrlo brzo pala u zaborav.
 
Ako mogu ja još jednu rečenicu, a to je dnevno prosečna čistoća poda u stanu. Uređaj koji se lako i često koristi će da održava čistoću na dovoljnom nivou, dok će ultmativni uređaj, teži za upotrebu, očistiti ultimativno, ali ređe. Ne bih se kladio da kuća sa štapnim usisivačem za koji se svi rado hvataju, umesto onog sa gajtanom za koji se niko ne hvata, u proseku ima čistiji pod od kuće bez štapnog usisivača.

Robota da ne spominjem, tu sam tek doživeo prosvetljenje šta znači frekventno i temeljno čišćenje, slabijim uređajem, u odnosu na retko i netemeljno, ručno usisavanje, znatno jačim uređajem. Prosto živ čovek nema šanse tako pedantan i precizan da bude.
 
Pa da znas da je za EU trziste animal dyson i apsolute jedno te isto. Imaju sve iste dodatke. Znaci pricas o usisivacu kojeg ocigledno nisi video sem na youtube. A to zasto izlaze novi. Je isto kao i sve u svetu. Da ti uzmu jos i jos para jebiga potrosacko drustvo i zato sto uvek moze bolje i bolje.
Elsewhere...
Hm.... od 28 postova, svi si u temi štapni usisivač i prečistač vazduha. U 23 posta Dyson je bog. Od ostalih 4-5, u 2 ili 3 se malo pljunulo po Xiaomi 3H jer jelte nije kao taj bog...
Valjda postoji neki interes u tome, nije dobro ako nije tako.
Tako je postoji interes. A to je ako bacas pare paci na nesto sto vredi! Ja sam prvi koji je kupio brzi punjac od xiaomija a imam samsung (ne dam pare za njega) imam xiaomi kucnu kameru (za moje potrebe je super) e kod prexiscivaca sam se vec zajebao. Em kupio xiaomi em i dadatni filter a pocesvi od app koja je bagovita pa do samog uredjaja koji detektuje kako njemu dune. Da Dyson je BOG vazduha. I nema dalje. Inzenjer. A kinezi prekopirali ali samo izgled. Ipak ciklon i tehnologiju ne.
A drugi interes osim toga nema. Jer ako znas Dyson se ne uvaljuje kao Cepter i Kirbi. Njima ne trebam ja. I dalje su multimilionska konpanija. Cak sta vise i ovo sto pisem vise nema smisla. Otislo je u totalno drugom smeru.
 
Očigledno ne čujemo isto na vacuum wars. Nema ovo što sam u tvom postu boldovao i ja sam komentarisao baš zbog takvog stava. Na vacuum wars kanalu stoji rangiranje sa jasnim kriterijumima i iako je Dyson uvek u vrhu, on nije jedini niti je uvek za preporuku. Ima jeftinijih sa za nijansu slabijim performansama. Imaš u tim klipovima u opisu i direktne linkove do njih.

- Da on ima "sve što korisniku treba" bio bi savršen i ne bi trebalo pričati ni o jednom drugom, ni štapnom ni standardnom ni robotu. To bi značilo da je apsolutni pobednik, tj da je najbolji u svim kategorijama, što nije (npr: cena i lakoća korišćenja (robot)). Takođe, da je savršen ne bi imao više modela (npr. Animal je bolji za vlasnike ljubimaca...). Evo ja čisto sumnjam da V15 može da pokupi dlake kao standardni Miele Cat&Dog koji ima motorizovanu četku.

Ta generalizacija i glorifikovanje su problem, a ne iznošenje mana štapnim i prednosti standardnih/robot usisivača.

Bez uvrede, ali nisi u pravu. Treba da stoji ovde, kao što se štapni pominju i u drugim temama. Ja jesam obrnuo i forum (i internet) u potrazi za usisivačima, ali ja sam 0,01% populacije. Većina čuje "štapni su dobri" izgugla taj termin (ili pretraži na benchmark forumu direktno), dođe do ove teme i pomisli da su idealni, što nisu (kao ni standardni ni roboti).
- Dodatni problem je što nema direktnih poređenja među različitim vrstama usisivača, već samo u okviru grupe, pa bi se tema svela na rekla-kazala čime bi vrlo brzo pala u zaborav.
Ok, ako tako kažeš, meni je svejedno.
Samo je onda možda bolje da se tema preimenuje u “Vacuum Wars“.
Onda ću se osećati slobodnije da ti sve objasnim.
krastavac, dugo sam se zanimao za usisivače, a sticajem okolnosti ovde u Holandiji sam imao prilike da se uverim u dosta toga.;) Pusti te plaćene YouTube klipove, gde koliko god se razni proizvođači trudili da izbace nešto ispred Dysona (govorim o štapnom usisivaču), ne polazi im za rukom. Dyson opet pobeđuje. Bilo bi očigledno, nažalost.
Da li stvarno misliš, da bilo ko od nas ne bi voleo da kupi, recimo neki Bosch, Philips, AEG… za 3 puta manje novca, sa istim performansama?
Ne glorifikujem ja nikoga, pogotovo Dyson koga još uvek nemam, ali to je fakat.

BTW: što se robota tiče, to je već posebna priča. Tek oni ne vrede toliki novac, pa ni Dyson.:)
 
@Elsewhere
Baš zbog takvog krutog, dokazima ne podupretog stava sam se i uključio u diskusiju.

Evo ti ovako:
  • Video uživo usisivač ili ne, ne menja ništa ako ga nisi adekvatno testirao (kvantitativni testovi, ne odokativno). Ali da, "probao" sam ih u MediaMarkt-u i Saturnu i to naravno nije merodavno za njihovu efikasnost, ma ni blizu. Merodavno je samo za buku i lakoću korišćenja i apsolutni ni za šta više.
  • To što ga imaš ne znači da si merodavan, kada opet, nemaš testove koji će to da kvantifikuju (a i nisi probao niti druge štapne iz top 10 kategorije, a kamo li standardne, pa uspravne, pa onda i robote).
  • Brzi punjač telefona brzo degradira bateriju - što brži punjač brže ode baterija (dokazano)

Prebacuješ celu ovu diskusiju sa činjenica na "ad hominem" i iskazivanjem apsolutno irelevantnih stavova za kvalitet/efikasnost/isplativost usisivača pričom o genijalnosti Dysona plagijatima.
Kao neko ko nije probao apsolutno sve ne znam kako možeš da kažeš da je "Dyson BOG vazduha i nema dalje", a onda ni kako da te čovek uzme za ozbiljno kada si više nego očigledno pristrastan.

P.S. Ne znam da li je Dyson Animal u EU isto što i Absolute, ali mi je to sumnjivo. Ako se razlikuju u Americi onda bi morali i ovde (jer se prodaju oba). U suprotnom su na nekom od ta dva nešto zakinuli, jer koliko ja vidim nije samo razlika u dodacima između njih.

@Shomi22
Zašto ne bi ovde napisao? Cenovno su roboti i štapni slični, a verujem da bi svima koristilo to što imaš da kažeš :)
Ne vidim kako bi vacuum wars bio plaćen kada kaže i u kom vremenu je bio sponzorisan od strane koje firme, a i Dyson mu je uvek u samom vrhu (često i par njihovih modela dele prva 2-3-4 mesta) pa ako je sponzorisan onda mora da je od strane njih :D

- Meni kod njega jedino smeta što ne izbaci te svoje tabele da vidimo po kategorijama koji usisivač vodi, jer bi onda mogao da prosudim šta je najbolje za mene (ako nekome nije bitan novac, ili nema kućne ljubimce, ima samo tepihe, nema nijedan tepih... želi najbolji za tepihe do X evra...). Po tim specifičnostima razlika u top 10 može biti baš velika.
 
Ja sam hteo da uzmem stapni usisivac jer gospodja i ja muku mucimo s ledjima, ona od porodjaja ja od posla. Robot s dvoje dece ne ide, jer ne moze robot dovoljno brzo da prodje po kuci dok oni ne naprave picvajz opet s igrackama. Ja bih najradije robota, al bukvalno ne moze da se prodje sat vremena posle usisavanja ako su ovi dvoje raspolozeni.

V10 motorhead me odusevio kako je lagan. Medjutim, postoji realna bojazan da ne može da pokrije površinu stana koja nam treba. V11 je već kabast, pogotovo Outsize. V12 slim deluje zanimljivo, a i ima izmenljivu bateriju, tako da uvek mogu da kupim još 1 bateriju ako ne može s jednom da se zavrsi stan. I dalje, previše para za mene trenutno. Da nije tako, verovatno bih gledao V12 ili V15 koji mi bolje pase.

Hvala svima na savetima i pomoći. Nadam se da će doći uskoro trenutak da se ponovim u neki leteci Dyson. :)
 
Kupih Xiaomi G10 i to najviše zbog pozitivnih iskustava ljudi sa ovog foruma. Nisam mogao da verujem šta je sve izvukao iz čupavog tepiha koji izgleda prilično čist i koji je skoro kupljen.. Grinje, duge ženske dlake... I to ni jedna dlaka nije ostala na četki, sve je usisao. Jedino je pitanje koliko će dugo baterija da traje, ali verujem da je kvalitetna, kao što je i sam uređaj. Uostalom baterija je zamenljiva i nova košta oko 8000 rsd.

Moja topla preporuka.
 
Poslednja izmena:
Pogrešno se izrazio ali je jasno šta je htio da kaže. Isti osjećaj sam i ja imao gdje iz skroz usisanog, na oko čistog tepiha G10 izvadi tonu đubreta.
 
Bez uvrede, ali ovo su ribolovačke priče.

Ne kažem da radi ni loše ni dobro, ali nije dao svoj osećaj o kvalitetu usisavanja, već napisao da usisava i grinje, pa još sve dlake (verovatno posle toga prošao još jednom istim/drugim/boljim usisivačem ili četkom/rukavicom za skupljanje dlaka...)...

Verujem da je oduševljen usisivačem, ali makar na ovom forumu treba biti malo objektivniji i precizniji pri opisu proizvoda ;)

P.S. Pisao sam već o manama toga da usisaš jednim pa drugim usisivačem i ako drugi izvuče dodatno prljavštinu onda je bolji. Isto bi se desilo i da je obrnut redosled ili da se istim usisivačem pređe dva puta.
 
Mogli bi da bacite na temu podatak ako nađete negde G10 povoljnije. Athlet nam je pred kraj života, slava mu za otvaranje očiju po pitanju ove vrste usisivača.
 
Jel neko imao ovakav slucaj sa filterom kod lidlovog?

joCxsSI.jpeg
 
Nije Lidlov, ali neki francuski sa oglasa. Doduše, kada mi se ta membrana degradirala, stavljao sam toaltet papir i ubruse pa posle toga krojio i lepio taj membranasti materijal sa originalne kese za Samsung usisivač koji je davno crkao, ali i to je vremenom popuštalo. Međutim, kod tebe, vidim, se ovo odvaja (podmetanjem trzalice za gitaru ili kartice) i verovatno je „filter" tako lepljen na plastiku da na preklopu unutar rupe ostaje ono što se vidi. To ti je opcija, naravno, ako nisi u mogućnosti da pribaviš rezervni deo i snalaziš se privremeno dok ga ne izmrcvariš ili kupiš drugi, zavisno od toga koje ti je viđenje stvari. Tebi je sad u suštini najbitnije da ti prašina ne ulazi u motor i stvara loš zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno