Šta je novo?

Syncler app

cvijicj

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruke
1,131
Poena
245
**Video sam da nema tema o ovoj vrlo zanimljivoj aplikaciji i nadam se da nije problem da je imamo zasebnu.



Syncler je pre svega Android aplikacija koja se moze skinuti sa Google Play prodavnice. U videu ^gore ^ pokazano je kako je instalirati i podesiti.

- Aplikacija je prosta za podesavanje i uglavnom se sve osnovno zavrsava u nekoliko koraka. Najbitnije je posle instalacije povezati vasu aplikaciju na Trakt nalog. Tako cete dobiti neke razne kataloge i liste filmova/serija koja se nalaze na tom sajtu. Nije obavezna integracija Trakta sa Synclerom ali je mnogo lakse i preglednije sa njom.

U principu o cemu se radi... Aplikacija je namenjena za gledanje filmova i serija i posto se nalazi na Google Play prodavnici legalna je jer se sama aplikacija ogradjuje od raznih 3rd. party provajdera. Isti princip kao Kodi. Naravno na samom korisniku je kako ce da je koristi.

Za razliku od Kodija koji je svasta nesto, Syncler je aplikacija samo za gledanje multimedije pa je samim tim i mnogo laksa od Kodija za razne Android box-ove.
Za najbolje iskustvo preporucuju se dve integracije sa servisima koji funkcionisu odlicno sa Syncler aplikacijom.

1) Prva je vec pomenuti Trakt. Koji ubacuje razne liste filmova i serija u vas Syncler, ali i prati ono sto gledate. Npr. gledate neku seriju i stignete do 3. epizode, ta serija vam se automatski prebacuje u widget Up Next i nudi vam da nastavite gledanje od 3. epizode. Isto tako i za filmove, pamti gde ste prekinuli, ako iz nekog razloga niste u stanju da zavrsite film, i sledeci put kad bi izabrali taj film nastavlja gde ste prethodno stali. Trakt je koristan takodje i za pravljenje raznih vasih lista npr. movies in '90, best action movies... gde se widgeti sa tim flimovima pojavljuju u vasem Syncleru, ali samo u home page.
2) Druga bitna ali ne i neophodna integracija je integracija sa raznim debrid servisima. To su razni neki cloud storage serveri gde se cuva hrpa razne multimedije spremne odmah za gledanje. Ovo nije neophodno ali je veoma preporucljivo jer bez toga je sansa da nadjete nesto za gledanje osetno manja.

Aplikacija ima dva izgleda jedna za telefon jedna prilagodjen za koriscenje na tv-u i pomalo podseca na onaj UI koji ima Netflix. Kada instalirate aplikaciju i ona detektuje da cete je koristiti preko tv-a automatski vam ponudi opciju za tv.

E sada ono sto se meni licno bas ne dopada, ali razumem razlog tome naravno, je sto je aplikacija besplatna i koriscenje je besplatno, ali je bas dosta limitirano u odnosu kada se uplati premium clanstvo. Nije skupo zaista odmah moram da kazem, ali cinjenica je da nije ni potpuno besplatno ako zelite da koristite aplikaciju bez limita.

Za sve dodatno informacije mozete slobodno da pitate ovde, ja cu pomoci koliko mogu, A takodje nadam se da nisam ni jedini koji je koristi pa mozemo da pomazemo novim korisnicima zajedno, ili da razmenjujemo iskustva i pomazemo kada nesto ne ide. Nadam se da nije problem da ova aplikacija ima zasebnu temu, naravno ako krsi neka pravila izvinjavam se unapred i sklonite je naravno. :)
 
Ne krši nikakva pravila, ista je po defaultu kao Kodi.

Po meni definitivno najbolja i najjednostavnija aplikacija ovog tipa, pritom i najbolje dizajnirana.

Trenutno postoji problem sa downloadom titlova direktno preko aplikacije na jedan klik jer je opensubtitles bio hakovan, ali uskoro sledi fix.

"Reason for this error lately is likely that the api key Syncler uses has been removed by opensub due to the opensub hack. The coming hotfix update should fix this.

In the mean while maybe Kodi/MX player can fix the subtitle issue as they have inbuilt subs as well."
 
Ozbiljno dobra aplikacija!
Primetno bolje radi i vidi se da je manje zahtevna od KODI-ja! :)


1.png


2.png


3.png
4.png


Nije ovo ni skupo, pogotov sto je za vise uredjaja!
Ima li neki dodatak kao Elementum pa da odmah obrisem KODI?! :)

 
Poslednja izmena:
Uzmes premium servise i boli te uvo
Koristio sam je ja mjesec dana ,samo trebas podesiti sve kako ti odgovara
 
Navikao na kodi i elementum
Imam svoje liste u trakt nalogu i nekako mi je lakse sve .
Sada koristim plex , nasam sam server preko 19 000 filmova
5 500 remux filmova
I 4 300 4k remux filmova
 
I ovde imas potpunu trakt integraciju, ulogujes se sa trakt nalogom i sve liste su ti dostupne, mozes da ih dodas i na home screen. Broj filmova i kolicinu podataka je besmisleno pominjati, jer na real debridu ima sve u najvisem kvalitetu koji postoji odakle god da pristupas.

Glavna prednost synclera je UI potpuno prilagodjen android tv-u i koriscenju preko daljinskog i jednostavnost generalno. Cak i google asistent ima pristup syncleru, tako da gde god da si, jedan klik na voice taster i vec ti se pojavio film u syncleru bez kucanja (mali primer, ali meni znaci).

Uvek instalirajte samo jedan express i jedan cosmos package, ne vise od toga.

Ja koristim ova dva i to mi je apsolutno savrseno:

Express - Unified Providers List - AKI


Kosmos - Bouncy


Probajte da stavite velicinu postara svuda na 150, meni jos bolje izgleda tako.
 
Poslednja izmena:

you have to join syncler in order to install express.
you can install kosmos without being a member of syncler.

Kosmos = http://kosmos.syncler.ml
Source provider packages:

Kosmos - Bouncy [ recommended ]

Kosmos - Watch Next (Unfinished, only opens 3rd party apps like Netflix/Prime Video/Disney+ etc.)

Kosmos - Just Watch (Unfinished, only opens 3rd party apps like Netflix/Prime Video/Disney+ etc.)


Express = http://express.syncler.ml
Source provider packages:

Express - OpenScrapers [ recommended ]

Express - Aki Unified

Express - Squizzle Ultimate - Streamin'

Express - Squizzle Fast - Streamin'

Advanced users only:
Express Hybrid - 4 in 1 (Aki+Squizzle+Fast+Orion) - JakeSiemer [ further steps needed ]

Read the following Github to find the correct provider URL:

ORION
To install Orion into Syncler you must follow a few steps. You may have done some of these steps earlier, when you install your Express provider URL.
So you should be familiar with the process.

You can access the setup guide in the self support menu or at the bottom of this page to get more detailed instructions on how to install a provider package.

1. Go to Orion's website https://orionoid.com
2. Create a free account or paid.
3. Find the "Addon" menu in Orion panel.
4. Choose "Syncler".
5. Set the filters how you want them - The recommended limit is 10 for a free account, that way it scrapes 10 links each time you search.
6. Remember you only have a limit of 100 links per day, so this means you can search around 10 times per day.
7. Then open Syncler and go to Settings > Provider Packages > Express (Install) and follow the directions.
8. Enter the generated addon URL from Orion panel into the Syncler website when asked and press done.
9. Press done on your device and Orion should now be installed!
10. Links from Orion will have the Orion tag on the right side of the link.
 
Poslednja izmena:
Probao sam Synclair, na TCL C715 tv-u radi bas brzo. Jedino sto za omogucavanje Real Debrid treba uplatiti Synclair+. Prevode nece da ucita izbacuje mi gresku da ne moze da skine sa opensubtitles-a i nisam uspeo da nadjem u podesavanjima gde da mu kazem da mi izlista samo srpske/hrvatske prevode.
 
To je trenutni problem zbog hakovanog opensubtitles sajta, uskoro sledi fix. A biranje jezika titlova imas pod settings/app and data management/preferred languages (jeste malo glupo).

"Reason for this error lately is likely that the api key Syncler uses has been removed by opensub due to the opensub hack. The coming hotfix update should fix this.

In the mean while maybe Kodi/MX player can fix the subtitle issue as they have inbuilt subs as well."

Steta sto se bas sad desilo kad prvi put probas :)
 
@bbocko
Vidi na slikama, MX player preporučuju:



Google Play Store beta verzija: https://play.google.com/apps/testing/com.mxtech.videoplayer.ad
 
Poslednja izmena:
Koja je prednost ove aplikacije u odnosu na recimo Teatv,cinemhd i sl aplikacije koje su ,,besplatne,,i imaju podrsku za RD i opensubtitle?
 
Koliko vidim Syncler ima opciju magnet linkova ako se uplati Syncler+. Samim tim dobija se veci kvalitet filmova, kao u Kodiju sa Venom addonom.
N.pr meni da TV-u 4k filmovi od 30-40gb seckaju, jednostavno je Kodi zahtevan za upotrebu na slabom TV hardveru.
Jedini sto je bezveze prevod ne moze da se promeni dok traje film (ako se ne uklapa) to u Cinema HD moze.
Cinema HD pretrazuje samo hosting sajtove.
Jel neko placa + pretplatu i da ima jedan slobodan uredjaj....platio bi naravno.
 
Ne znam,probao sam sad ovu aplikaciju. Na prvu mi nije bilja od Cinemahd koju sam paralelno pustao sa RD nalogom. Ipak mi Kodi zavrsava najbolje posao pogotovo sto imam Netflix addon u njemu. (Sdmc Eon box radi full hd)A i navikao sam da lako manipulisem titlovima sa vise izvora a ne samo OS.
 
Ja nisam koristio CinemaHD da bih znao razlike, ali ovo sto se tice placanja za Syncler + rekao sam da mi se ne svidja, ali razumem developera sto zeli nekako da zaradi na ovome. Bar nisu lupili neku suludu cenu.

A sto se tice razlika izmedju ovoga i Kodija. Syncler je uproscena aplikacija za pustanje filmova i serija. Kodi je sto bi rekli "svajcarski noz". Kodi je namenjen za mnogo vise nego sto je Syncler i teza je (u smislu strukture) aplikacija zato i jeste zahtevnija a Syncler radi veoma brzo i na slabijim nekim uredjajima.

Syncler mi se svidja jer ima odlican UI i vrlo je da kazem prost. Moglo bi tu jos nekih stvarcica i detalja da se sredi, kao recimo da se ubaci lista glumaca (kada kliknete na zeljeni film/seriju) ili rezisera i da se traze filmovi/serije po glumcima. Iskreno malo mi je nezamislivo da je developer to izostavio. Valjda ce se srediti u nekom buducem update-u.

Sto se tice titlova ja za player koristim Kodi, tako da je tamo sve moguce i trazenje preko titlovi.com, i menjanje titlova u toku filma, i sinhronizacija titla ako kasni ili zuri. Samo svez Kodi bez icega kao player za Syncler isto brzo radi.

Da se razumemo Kodi kada radi kako treba on je super. Meni cak i ta manja sporost njegova, kada se pretrpa sa filmovima i serijama i widgetima u zahtevnim skinovima ne smeta toliko, koliko situacije kada ne funkcionise kako treba. Kodi je ipak napravljen najvise za koriscenje off-line materjala koji vi imate na HDD-u ili gde vec. Tako ubedljivo najbolje i najbrze radi. Sa addonovima iako radi opet desi se da zaglupi s vremena na vreme i to vremenom krene da nervira. Ja sam recimo imao Titan Bingie skin sa nekoliko widgeta iz moje Kodijeve biblioteke i addon Venom povezan preko TMDb Helpera da povuce stvari iz biblioteke, i malo malo pa nece da pusti film, samo vrti da krene da pretrazi sajtove i stane. A i ovako je spor sa tim skinom da nervira kada krene da se to ponavlja i ponavlja.
Kod Synclera mi se to za sada bar, nikada nije desilo.

I mogu da potvrdim ovo sto je kolega Ivan napisao da je preporucljivo koristiti samo dva ta njihova provajdera i to jedan express i jedan kosmos. Ja licno za Express koristim Essentials (koji sam nasao na discordu i nije zvanicno podrzan ali radi bez problema ) a za Kosmos koristim free nalog Orion-a. Koji je najbolje integrisati u Syncler preko samog Orion sajta, i tamo ima uputstvo kako se to radi. Prosto je.
 
^
Gledao sam ovo. Ma ove prve trebaju da izbace jednostavno kao preprodavce. Mnogo ljudi se zalilo na redditu kada su kupovali Syncler+ preko njih. Ja sam bio uzeo moj prvi i jedini, za sada, Syncler+ preko ovih drugih i zaista je sve bilo zavrseno u trenutku kada su mi pare skinute sa racuna.
 
Kakav je ovaj Just Player? Jel probao neko?
U principu ja sam sa Kodijem kao playerom zadovoljan, jedini oni imaju integrisan titlovi.com koji je bolji od Opensubtitles mislim. Nego ajde, pitam onako bezveze :)
 
Jel koristi neko ovaj Exo player kao player za Syncler? Ja bih ga mozda koristio kad bih resio problem ovih nasih slova da se umesto č, ć, đ, ž, š... pojavljuju oni kvadratici. Negledljivo je onako. Jel postoji neko resenje za to?
 
Vidim da su dodali podrsku i za just player direktno u aplikaciji, ne znam koja je njegova prednost, ali vidim da postaje prilicno popularan.

Meni sa ovom najnovijom verzijom synclera iz nekog razloga nece automatski da ucita titlove kad ih izaberem, iako ih downloaduje (mx player). Sad moram da ih izaberem iz menija gore, do sad je bilo automatski.
 
Meni sada ovaj Exo player radi kao zmaj. Odlicno je sto su ubacili da mogu da se skidaju titlovi a da ne prekida film/seriju kao pre.

Mislim da nemam potrebu vise da drzim Kodi na adroid boxu.
 
I ovde imas potpunu trakt integraciju, ulogujes se sa trakt nalogom i sve liste su ti dostupne, mozes da ih dodas i na home screen. Broj filmova i kolicinu podataka je besmisleno pominjati, jer na real debridu ima sve u najvisem kvalitetu koji postoji odakle god da pristupas.

Glavna prednost synclera je UI potpuno prilagodjen android tv-u i koriscenju preko daljinskog i jednostavnost generalno. Cak i google asistent ima pristup syncleru, tako da gde god da si, jedan klik na voice taster i vec ti se pojavio film u syncleru bez kucanja (mali primer, ali meni znaci).

Uvek instalirajte samo jedan express i jedan cosmos package, ne vise od toga.

Ja koristim ova dva i to mi je apsolutno savrseno:

Express - Unified Providers List - AKI


Kosmos - Bouncy


Probajte da stavite velicinu postara svuda na 150, meni jos bolje izgleda tako.
Hteo bih da uporedim sa Venom. Je l' mora pretplata/one time fee na + verziju i koliko za RD ili ne?
Edit: znači bez ads i 15$/god što nije puno, ali nakalemi se 5 ovde 10 tamo.
 
Vrh Dno