Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Tako sam ja imao problema sa placanjem parkinga kad sam presao na Mi 9T Pro...nije htela poruka da se posalje...kada sam obrisao cashe i storage, proradilo... :)
 
Pozdrav ekipa

Razbio sam staklo na mom 9T pro (displej radi bez greške). Može li preporuka za majstora koji bi zamjenio samo staklo? Cijena?
Takođe,ako je neko ovo već radio kakva su iskustva nakon takvog procesa.
Veliko hvala
Pogledaj na KP , imaš u Nišu jedan oglas proveren servis. Šalji pm ako treba pomoć
 
Niš mi je baš daleko,živim u Tuzli.Ako ima nešto u BG ili ka ovoj strani ovamo,bilo bi sjajno.
Hvala za odgovor u svakom slučaju.
 
Pozdrav drugari, mali update. Telefon mi se baš usporio u poslednje vreme i pre nego što sam odlučio da flešujem xeu ili miroom rekoh da probam da ga osvežim pa da vidimo. Kamera mi nije radila jer sam imao manje od 5gb slobodno memorije, tako da sam koristio Gcam, koja radi ali sam napunio skoro skroz memoriju.

Prvo što sam uradio, ispraznio sam unutrašnju memoriju, uglavnom slike i snimci.

Drugo, Drives aplikacijom analizirao OTHERS fajlove (najviše thumbnails i miui galerija sa nekakvim sitnim logovima, zatim u android/data sam očistio Viber (savet da se ne učlanjujete u one velike grupe gde stalno šalju snimke i slike jer to zauzme veliku količinu memorije) i obrisao

Obrisao cache

Restartovao i telefon radi kao kada sam ga uzeo

Zanimljivo je da kod cure na Redmi K20 pro OTHERS zauzima jako malo (svega par gigabajta) posle 2 godine korišćenja, dok na ovom EU rom-u na regularnom mi 9t sam već dva puta sve čistio da bih oslobodio silne gigabajte...
 
Pa imaš u security app cleaner, lepo očisti ceo cache. Ima i detaljan pregled šta ti zauzima koliko interne i RAM memorije.
 
performance mode
twitter

Pronašao sam ovu varijantu izgleda je samo mala razlika u trajanju baterije, telefon leti. Normalno ga koristim, ne primećujem da nešto brže padaju procenti baterije, sigurno da da ali ne nekom velikom brzinom.

Otvaranje app je dosta brže, kamere, Mozille itd...

Radi kao PRO model 😁
 
Zdravo svima, treba mi pomoc oko instaliranja custom ROMa na 9T Pro.
Ustvari bootloader je otkljucan, TWRP instaliran,PixelExperience ROM instaliran ali nakon toga ne moze da se udje u TWRP vise.
Nisam mnogo obracao paznju na ovo dok nije dosao update PixelExperince ROMa, kada sam ga pustio da se instalira, on je skinuo instalaciju i restartovao se kako bih instalirao update. Od tada je zakucan na fastboot-u i nikako nije moguce pokrenuti sistem nit uci u recovery.

Jedino resenje koje sam nasao je da preko Mi flash tool-a vratim MIUI i onda ponovo instaliram TWRP i dok se ne instalira PE mogu normalno da udjem u TWRP i restartujem telefon i sve je ok,

Negde na netu sam procitao da je od verzije 8 androida potrebno flashovati jos neki fajl jer postoji neka zastita recovery particije pa ona bude prepisana sa onim sto je bilo originalno na njoj prilikom restarta.

Unapred hvala.
 
Da li si pre instalacije pe instalirao a11 firmware? Poslednje dve verzije PE zahtevaju to.
 
Da li si pre instalacije pe instalirao a11 firmware? Poslednje dve verzije PE zahtevaju to.
Nisam.
Kako to da uradim i gde da ga skinem?

Nista ne pise na stranici sa instrukcijama za instalaciju na njihovom sajtu :(

Iskreno nema mi logike da je do verzije firmware-a jer sam telefon normalno koristio nekih mesec dana dok nije dosao update. Kontam da neke funkcije ne bi radile da firmware nije dobar.
 
Poslednja izmena:
Evo linka , i skini za svoj region. Oko 90 MB
A ima i u telegram grupi
 
Poslednja izmena:
Poslednja dva PE su na A11 tj od 03.09. Verzije pre toga su na A10 i prelazak traži clean install i a11 pre PE .
 
Nisam.
Kako to da uradim i gde da ga skinem?

Nista ne pise na stranici sa instrukcijama za instalaciju na njihovom sajtu :(

Iskreno nema mi logike da je do verzije firmware-a jer sam telefon normalno koristio nekih mesec dana dok nije dosao update. Kontam da neke funkcije ne bi radile da firmware nije dobar.
Da li si uspeo ? Imaš u prvom linku uputstvo. I preporučen recovery twrp-
3.5.2_9-0 ili OF R11.1_3
 
Ispratio uputstvo koje si mi poslao i sada konacno mogu da udjem u TWRP nakon instalacije PE!
Nadam se da ce i update kroz PE sada da radi kako treba.

Hvala puno na pomoci @mikica023 🍻
 
Meni posle updatea nece da zasvetli ekran kad stigne poruka i ne radi always on display, takodje kad skinem sa punjaca za 10 minuta ode sa 100 na 95%. Inace pre par stranica se pricalo o launcherima, preporuka aio launcher, totalno drugaciji, koristim ga godinu dana.
 
Meni posle updatea nece da zasvetli ekran kad stigne poruka i ne radi always on display, takodje kad skinem sa punjaca za 10 minuta ode sa 100 na 95%. Inace pre par stranica se pricalo o launcherima, preporuka aio launcher, totalno drugaciji, koristim ga godinu dana.
Koji uređaj? 9t ili 9tpro?
 
Factory reset, uvek nešto pobrljavi kad se prelazi sa jednog OS na noviji, Znam imam i ja sigurno stotinjak apk ali šta da radim, uvek mandatorno uradim FR u situacija prelaska na noviji OS
 
Sacekacu drugi telefon za factory reset 😀svidja mi se 7t pro. Meni telefon deluje fluidnije sa novim androidom mada mi i ranije nikada nije ni zastucao. Inace BBS prikazuje da senzori android system, phone services i google play services stalno su ukljuceni i imam skoro 2 sata awake screen off na kraju dana tako da sada imam manje SOT nego pre kada je mogao lagano 6 sati.
 
Sacekacu drugi telefon za factory reset 😀svidja mi se 7t pro. Meni telefon deluje fluidnije sa novim androidom mada mi i ranije nikada nije ni zastucao. Inace BBS prikazuje da senzori android system, phone services i google play services stalno su ukljuceni i imam skoro 2 sata awake screen off na kraju dana tako da sada imam manje SOT nego pre kada je mogao lagano 6 sati.
[MIUI - after OTA or after reset to factory settings!
probaj ovo
 
Lepo ja rekoh da na mi9T EU nećemo videti OTA 12.5 upd. pre ng.
Pusti će ga Deda Mraz u najboljem slučaju: )
 
Skrcao sam svoj mi 9T i naišao na mi 9T Pro verziju. Nisam znao da je na njemu Google dialer i sms app, a posle dve godine korišćenja MIUI dialera, nikako ne mogu da se naviknem na ove google app.
Otključao sam bootloader, pa me interesuje neki stock rom sa miui dialer and messaging app.
Ako sam dobro skapirao za stok rom preko fastboot opcije, ne moram da instaliram TWRP ili grešim?

Dugo se nisam zezao sa rutovanjem i custom romovima još od kako sam imao Samsung S2, pa ne bih ni sad, al' mi ovo baš smeta.

I glavno pitanje :D Da li postoji opcija za pretragu npr. ove teme, pošto ja nisam našao tu opciju, već samo celog foruma ili kategorija.
 
Skrcao sam svoj mi 9T i naišao na mi 9T Pro verziju. Nisam znao da je na njemu Google dialer i sms app, a posle dve godine korišćenja MIUI dialera, nikako ne mogu da se naviknem na ove google app.
Otključao sam bootloader, pa me interesuje neki stock rom sa miui dialer and messaging app.
Ako sam dobro skapirao za stok rom preko fastboot opcije, ne moram da instaliram TWRP ili grešim?

Dugo se nisam zezao sa rutovanjem i custom romovima još od kako sam imao Samsung S2, pa ne bih ni sad, al' mi ovo baš smeta.

I glavno pitanje :D Da li postoji opcija za pretragu npr. ove teme, pošto ja nisam našao tu opciju, već samo celog foruma ili kategorija.
Ako hoćeš miui dialer i message mislim da ti je jedina opcija xiaomi.eu rom ili da flešuješ indijski rom ali to ne bih preporučio jer se gubi nfc. Za fleš stock miui roma skida se fastboot verzija i flešuje preko Mi flash toola, a custom rom ide preko twrp. Imaš na prvoj stranici ove teme uputstvo za instalaciju xiaomi.eu roma.
 
Ako hoćeš miui dialer i message mislim da ti je jedina opcija xiaomi.eu rom ili da flešuješ indijski rom ali to ne bih preporučio jer se gubi nfc. Za fleš stock miui roma skida se fastboot verzija i flešuje preko Mi flash toola, a custom rom ide preko twrp. Imaš na prvoj stranici ove teme uputstvo za instalaciju xiaomi.eu roma.
Jedno pitanje, zašto se ne dira sistem u twrp-u? Zar nije bolje da se sve obrise odnosno system, data, cache, dalvik cache pa da se onda lepo instalira novi rom?
Sada sam pročitao prvu stranu da vidim kako i šta ide, ali me ovo zbunilo. U uputstvu piše da format data briše kompletan sistem a to nije tačno, bar iz mojih prethodnih iskustava sa flešovanjem različitih telefona.

Jedino ako xeu prilikom instalacije prvo obrise stari sistem pa krene u novu instalaciju ali u to sumnjam.
 
^
Bilo je priče o tome ranije, system treba obrisati takođe. Ja kada sam sledio upustvo bez brisanja sistema uvek sam imao problema, tek kada sam brisao i sistem sve je radilo kalo treba.
 
Ide Format Data, pa se vratis nazad, cekiras System, Data, Cache, Dalvik Cach.. Posle Instal Roma, Fw i Gapps ako treba u zavisnosti od Roma.. Gapps se instalirava u isto vreme kad startujes instal Roma tako sto ga dodas u opciji "ADD"..Preporuka za to a ne posebno instaliranje Gappsa posle Roma..

Edit:U vezi FW I Gapps, sam mislio za Custom Romove koji potrazuju iste. Neki Custom Romovi imaju preinstalirane ove dve stavke neki nemaju.
Za Romove koji su bazirani na MIUi-u nema potrebe za istim jer oni vec imaju njih u sebi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno