Šta je novo?

iPhone 13

Ja sam uzeo za pocetak bolju silicone sa Alija, jer nasi insta prodavci imaju one lose verzije, cak i bez magsafe animacije. U Madjarskoj je valjda original koza 65e.
daj link, moze i na pm ako si zadovoljan sa njom
ima ih mali milion , nemam pojma koja je ok
 
Ako uzmes na KP od nekog sa 2GG(od domacih operatera), da li u slucaju kvara mozes direktno da posaljes u ovlasceni servis gde oni po serijskom vide da li je i koliko u garanciji ili mora i neki papir?

Iskreno ne znam, treba pitati. Prva godina ti je Apple internacionalna garancija, dok je druga godina od operatera. Meni se čini da svi operateri šalju iPhone telefone u iStyle na popravku. U najboljem slučaju mislim da ti za prvu godinu ne treba nikakav papir. Treba pitati...
 
Mislim da je Mikenzi rekao da ni za drugu godinu ne treba nikakav papir za iStyle, njih ne zanima ko je vlasnik ugovora, vec gledaju SN uredjaja.
 
Mislim da je Mikenzi rekao da ni za drugu godinu ne treba nikakav papir za iStyle, njih ne zanima ko je vlasnik ugovora, vec gledaju SN uredjaja.
Mislim da je potrebno zato što se po serijskom broju ne može saznati ko je vlasnik (ili u kojoj radnji je telefon kupljen). Tom logikom bi ljudi koji su kupili uredjaj preko KP mogli posle isteka internacionalne garancije da dodju u iStyle na popravku za dž.

Mi imamo dve godine garancije zbog zakona naše države.
 
E moguce da treba racun ili reklamacioni list(mts) za drugu godinu, ali vlasnik ugovora ne treba, sto ranije nije bio slucaj.
 
Da li A1 zaključavaja telefone? Pitam zato što se dešava da odem u inostranstvo i koristim stranu SIM karticu.
 
Ja sam uzeo Nilkin za 13 PM, ok je jedino sto je previse plasticno za moj ukus, pa sam sa alija porucio jos 4 komada silikonskih klonova jabuke.
 
hvala na objasnjenju. Pitao sam jer za Samsung mi ProMobi nije trazio nikakav papir u drugoj godini garancije, samo su ocitali serijski preko servisnog ekrana.
 
Imas mnoooogo proverenih likova. Ako zelis dva pisi pm.
 
Da li A1 zaključavaja telefone? Pitam zato što se dešava da odem u inostranstvo i koristim stranu SIM karticu.
jesi siguran da i mts ne zakljucava? ja znam za telenor da ne zakljucavaju, ali bas bi mi znacila ova info za mts ako mozes da proveris jos jednom, bilo bi dobro ako je zaista tako. :D
 
Nijedan od naših operatera ne zaključava iPhone već par godina unazad.
Ovo nije tačno, bar znam da to ne važi za MTS, jer sam imao iPhone uz otplatu od 24 meseca i bio je zaključan, a kad je prošlo 2 godine morao sam da uputim zvaničan zahtev da ga skinu, da bi bio simfree, ne ide automatski.
 
Od iP12 nijedan vise nije zakljucan na mrezu, a ni 11 Pro nije bio iz mts-a, bar koji sam ja imao, provereno 101%.
 
Jedan 11 Pro kupljen na pocetku prodaje bio zakljucan i otkljucali su ga com sam trazio na mail, iako je bio na rate i pod ugovorom jos skoro dve godine, a drugi koji znam, takodje iz MTS-a, kupljen nakon godinu dana, bio je otkljucan.
Od 11 Pro modela, nakon nekoliko meseci od pocetka prodaje, nisu vise zakljucani :)
 
Tako je, prvi 11 Pro koji su dosli u mts su bili zakljucani, posle toga nisu i nastavilo se tako...
 
Je l koristi bilo ko 13 mini i kako je zadovoljan baterijom? Verovatno cu njega, jer je cena ista kao za 12, ali ide sa vise memorije + sve ostalo novo. Samo me baterija brine.
 
Zena ima minija i ne zali se, malo je specificna, slusa dosta muzike, pa je recimo neki dan sa 75% baterije imala 4 sata sot i 4.5 sata koriscenja u background. Ja mislim da je to extra.
 
Ako uzmes na KP od nekog sa 2GG(od domacih operatera), da li u slucaju kvara mozes direktno da posaljes u ovlasceni servis gde oni po serijskom vide da li je i koliko u garanciji ili mora i neki papir?
Ja sam u A1 telefone i trotinet sve morao lično da reklamiram. Nisam imao iPhone pa ne znam kako je sa njima ali sve ostale stvari koje su bile na moje ime morao sam lično. Telefon odnela supruga i rekli joj da mora onaj na koga se vodi ugovor
Ovo nije tačno, bar znam da to ne važi za MTS, jer sam imao iPhone uz otplatu od 24 meseca i bio je zaključan, a kad je prošlo 2 godine morao sam da uputim zvaničan zahtev da ga skinu, da bi bio simfree, ne ide automatski.
Da, ja kada sam gledao iPhone na KP skoro, puno telefona je bilo zaključano na MTS mrežu. Ostali operateri ne zaključavaju odavno ali MTS izgleda to i dalje radi.
 
E moguce da treba racun ili reklamacioni list(mts) za drugu godinu, ali vlasnik ugovora ne treba, sto ranije nije bio slucaj.
Šta ti znači druga godina ako se menja uređaj? To ne menja servis već gde je kupljen, moraš kod operatera gde je kupljen i to može samo vlasnik ugovorne obaveze i naravno pod uslovom da nema dugovanja. Drugu godinu kao i da nemaš realno ako treba zamena uređaja. Takođe Samsnug su počeli i kod nas da zaključavaju/blokiraju ko ne isplaćuje rate, moža krenu i sa iphone, ovo u EU rade odavno.
 
Ja sam u A1 telefone i trotinet sve morao lično da reklamiram. Nisam imao iPhone pa ne znam kako je sa njima ali sve ostale stvari koje su bile na moje ime morao sam lično. Telefon odnela supruga i rekli joj da mora onaj na koga se vodi ugovor

Da, ja kada sam gledao iPhone na KP skoro, puno telefona je bilo zaključano na MTS mrežu. Ostali operateri ne zaključavaju odavno ali MTS izgleda to i dalje radi.
Molim bez dezijformacija. iPhone 12/13 nisu zaključani u mts-u.
 
Takođe Samsnug su počeli i kod nas da zaključavaju/blokiraju ko ne isplaćuje rate, moža krenu i sa iphone, ovo u EU rade odavno.
Da li su počeli kod nas da zaključavanje/blokiraju(ako misliš na to da ih daljinski zaključavaju/blokiraju, da ih ne možeš više koristiti ni sa jednom sim karticom), ne znam...
Ali za EU konkretno za Francusku, znam dvoje ljudi koji su uzeli na pretplatu Samsung i Huawei prošle godine, a i dalje ih koriste bez problema, a ne plaćaju pretplatu, doduše koriste sim kartice drugog operatera.
 
Takođe Samsnug su počeli i kod nas da zaključavaju/blokiraju ko ne isplaćuje rate, moža krenu i sa iphone, ovo u EU rade odavno.
Onog trenutka kada operater/prodavnica izda fiskalni račun za telefon, isključivo vlasništvo nad telefonom prelazi na kupca i operater/prodavnica nemaju ama baš nikakva prava u budućnosti nad tim telefonom, kamoli da ga blokiraju ili nešto slično. Svoja potraživanja mogu regulisati redovnim i zakonom definisanim putem a ni slučajno blokadama, oduzimanjem telefona i sl. To su besmislice.
 
Već 20 dana ga nosim bez maske i spustam ga na ledja i nema ni jednu ogrebotinu na kamericama(y)
Btw dbrand folija leži perfektno i konačno ne moram da ga čistim nakon svakog korišćenja...
 
Vrh Dno