Šta je novo?

MX Master 3 je naprosto mrtav

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Pozz drugari.
Pre par dana ovaj miš počeo je da povremeno radi povremeno ne.
KOd mene je možda godinu i po do 2 godine dana radio bez ikakvih problema.
Mislio sam da je problem u USB resiveru koji sam često vadio tj mjenjao iz laptopa u laptop pa sam par dana samo podignem malo kaziprstom resiver i miš proradi.
Od pre 2 dana sada višise ne radi nikako,senzor radi,zelena lampica se upali ali ne može izgleda da se ostvari konekcija sa USB resiverom (tako mi reče elektroničar,mis je navodno ispravan).
Šta da radim?
Otvorio je USB prijemnik i na njemu ima vrlo mali čip ali ne vidi ništa sumnjivo,miš je skroz rastavio kao i usb prijemnik (očistio kontakte) ali nema pomoći.
Naprosto mrtav miš.
Može li se spasiti ili je za baciti u kantu što mi je žao?
p.s. kupio sam novi isti takav,probao sa tim novim usb prijemnikom ali neće sa njim da radi,a nije mi jasno zašto.
Jel se može poručiti samo univerzalni USB prijemnik ako je u njemu problem,mislim našao sam gde ima,ali očito nešto ne radi,ne znam zbog čega.
Da li je moguče da svaki miš samo radi sa sopstvenim usb prijemnikom?
Inače mali update miš je bio uparen sa resiverom,instalirao sam unifying software odpario miš i više ga nisam mogao upariti.
Naprosto brojevi na dnu blicaju ali problem je što veza ne može biti ostvarena.
Ali mi nije jasno ni zašto miš ne radi na kabl.
Jako mi je žao, prežaliti ne mogu,jer ipak sam tad dao oko 130 eur za ovaj miš koji nije tam neki bezveznjak da nakon otprilike godinu i po dana tek tako "rikne".
 
Da li ste pokušali da ga uparite preko bluetooth veze? Da li ste pokušali ostvarivanje veze preko sva tri kanala?
 
Da li ste pokušali da ga uparite preko bluetooth veze? Da li ste pokušali ostvarivanje veze preko sva tri kanala?
Jel to ide sa ili bez usb resivera?
Probao sam preko USB resivera na sva 3 kanala nista samo blicaju oni brojevi u nedogled.
Meni jeste skoro mis ispao iza kreveta ali ne na pod pa nisam siguran da li bi to mogao bit uzrok problema, nekako problemi su krenuli od tad.
Ja nisam koristio BT opciju nego wireless.
 
Neće brate...naprosto pri pokušaju uparivanja sa BT miš se više puta gubi i nestaje pri prepoznavanju u opcijama BT..ne može da se upari ni preko BT opcije iz meni nepoznatog razloga.
Piše samo "unable to connect to device" a brojke dole neprestano blicaju sem broja 1.
Kao da je miš brikovao na tom kanalu...ne razumijem se...
 
Jedino što mogu da uradim je da updejtujem firmware, što je logitech i predložio ali ne vidim smisao toga, jer miš je radio bez ovoga bez problema.
 
Napravio sam da radi preko BT..nr znam zasto ali na desktopu nije htio da se poveže..evo na lptopu gde imam Win 10 radi normalno..
Sad ne znam koji bi bio iduci korak..
Volio bi da radi preko resivera ali Bože moj.
Trenutno radi na kanalu 2, i to je upravo ono što sam mislio a to je da je na kanalu 1 kao da je brikovao sa usb resiverom ako je tako nešto moguče.
No i ovo je uspjeh...htio sam ga baciti...
Moram vratiti šarafe i ove naljepnice iznad šarafa ali ne znam kako jer više nisu ljepljive.
Imam obostrano samoljepljivu traku kod sebe ali ne ovako usku..
 
Napravio sam da radi preko BT..nr znam zasto ali na desktopu nije htio da se poveže..evo na lptopu gde imam Win 10 radi normalno..
Sad ne znam koji bi bio iduci korak..
Volio bi da radi preko resivera ali Bože moj.
Trenutno radi na kanalu 2, i to je upravo ono što sam mislio a to je da je na kanalu 1 kao da je brikovao sa usb resiverom ako je tako nešto moguče.
No i ovo je uspjeh...htio sam ga baciti...
Moram vratiti šarafe i ove naljepnice iznad šarafa ali ne znam kako jer više nisu ljepljive.
Imam obostrano samoljepljivu traku kod sebe ali ne ovako usku..
Imas na aliexpress za manje od 1$ da kupis dva komada https://www.aliexpress.com/item/4000469968261.html
Ja sam uzeo sebi da zamenim jer sam isti morao da otvorim. Doduse iskreno kad kupim mis bilo koji danas odmah porucim mouse feet sa alija i kvalitetne micro switcheve. Kakav trash prodaju sa low budget cost micro switchevima ne potraju ni mesec dana, a mis iznas 15k...
 
Imas na aliexpress za manje od 1$ da kupis dva komada https://www.aliexpress.com/item/4000469968261.html
Ja sam uzeo sebi da zamenim jer sam isti morao da otvorim. Doduse iskreno kad kupim mis bilo koji danas odmah porucim mouse feet sa alija i kvalitetne micro switcheve. Kakav trash prodaju sa low budget cost micro switchevima ne potraju ni mesec dana, a mis iznas 15k...
Ma napravio sam ja to sa obostrano samoljepljivom trakom,hvala svakako na linku,ako se ovo odljepi onda ću morati poručiti...
Zašto si ti miš otvarao,kakav je problem bio?
 
Back side taster se slabo registrovao na klik, pa sam otvorio misleci da mogu promeniti micro switch. Medjutim ne koriste micro switch nego nesto sasvim trece. Bukvalno sitna dugmad koja prvi put vidim i nisam imao kako da zamenim. Odradio sam RMA preko logitech sajta i dobio novi MX Master 3 mis posto mi je bio isti u garanciji. Tako da sad trenutno koristim nov, a stari u torbi sa laptopom.

Generalno dobar je logitech kad reklamiras uredjaj preko njihovog sajta da ti ne radi, ako si sacuvao racun.
Inace na MX Master 3 nemam double click issue na levom i desnom tasteru kakve imam na Logitech G903 i G502. Jako cudno da im gaming misevi tolko losi a ovaj productivity iskreno izdrzava normalan rad i nezdrave gaming sesije. Al eto mana side tasteri koji nisu predvidjeni izgleda za 10 miliona klika su krs, jer im je valjda logika ko ce ovo da klikce.

Update: sad sam im nasao https://www.aliexpress.com/i/4000225770785.html
Nista ide u korpu :D
 
Ja iz nekog razloga nisam mogao da povezem MX Master 2s na jedan racunar preko usb risivera. Na svim drugim radi i preko usb i preko bt, ali taj ni da cuje za njega.
 
Back side taster se slabo registrovao na klik, pa sam otvorio misleci da mogu promeniti micro switch. Medjutim ne koriste micro switch nego nesto sasvim trece. Bukvalno sitna dugmad koja prvi put vidim i nisam imao kako da zamenim. Odradio sam RMA preko logitech sajta i dobio novi MX Master 3 mis posto mi je bio isti u garanciji. Tako da sad trenutno koristim nov, a stari u torbi sa laptopom.

Generalno dobar je logitech kad reklamiras uredjaj preko njihovog sajta da ti ne radi, ako si sacuvao racun.
Inace na MX Master 3 nemam double click issue na levom i desnom tasteru kakve imam na Logitech G903 i G502. Jako cudno da im gaming misevi tolko losi a ovaj productivity iskreno izdrzava normalan rad i nezdrave gaming sesije. Al eto mana side tasteri koji nisu predvidjeni izgleda za 10 miliona klika su krs, jer im je valjda logika ko ce ovo da klikce.

Update: sad sam im nasao https://www.aliexpress.com/i/4000225770785.html
Nista ide u korpu :D
Ja sam miš rastavljao da li će to biti problem pri reklamaciji kod Logitech-a.Pisao sam im na support i kažu da je problem u resiveru,kakva je sad procedura jer miš je kupljen u Hrvatskoj?Imam naravno račun i garanciju ali ne bih išao preko granice radi miša ne isplati se.
 
Upari ga sa drugim risiverom, to bar nije problem ako ga koristiš na računaru.
 
Logitech napisa da bi trebalo da radi sa novim USB resiverom,sad ne znam jel ja samo povučem slajder i automatski to šljaka ili ima neka procedura.
Mislim da sam ja njega odpario sa resivera skroz i sad moram upariti ponovo preko onog posebnog softvera ali sam zaboravio kako beše ime.
Ali sam siguran da nije radio ni pre odparivanja što mi ništa ne govori da li je problem miš ili resiver ili čak oboje.
 
Probaj da resetujes / uparis mis sa ovim appom: https://support.logi.com/hc/en-us/articles/360025297913-Logitech-Unifying-Software

Ako si otvarao cackao i ako im to kazes i pokazes onda nece da ti priznaju garanciju. Mada po svemu sudeci mozda ti samo posalju novi resiver. Ako si srece mozda dobijes novi ovaj Logi Bolt receiver :) https://www.logitech.com/en-us/business/work-setups/logi-bolt-wireless-technology.html
Poslao sam im 2 poruke u odvojenim temama ali mislim da im nisam rekao da je miš otvaran, barem ne u ovm zadnjem upitu.
Na američkim forumima za HW jesam.
Ovo sam probao sa desktop upravo ovu aplikaciju koja mi je pokazala da je miš uparen i onda sam ja išao unpair i zeznuo sve...
Sad ću da probam sa istom aplikacijom ali na drugom laptopu,ne na ovom jer na ovom imam novi miš.
Samo ne znam kako ću upariti kad ne porepoznaje miš...sad ću da probam...mislim da od toga nema ništa..
 
Na jednom laptopu je proradilo i upario je...na ovom drugom neće i evo opet mi je zaglavio usb resiver u portu,plastika se odvojila a ostala pločica u portu,nikako sad ne mogu da ga izvadim...
Ne znam koji đavo više čačkam trebao sam ostaviti preko BT da radi i to je to...sad ovo ne mogu da izvadim moram opet zamoliti servisera da izvadi...
Necu vise čačkati ništa...
 
Ja sam uspio upariti laptop yogu 2 sa misem preko wifi resivera..
Ali na Zenbook nece pa nece..vise necu da ubacujem jer je resiver u defektu plastika ona se odvaja kako je majstor otvarao resiver.
Moze li biti problem sto su na Zenbook usb 3.0 portovi,jer na yogi sam resiver ubacio u 2.0 port?
Nema veze drustvo necu vise da cackam.
Sta sad da kazem logiretrchu da posalju novi mis?
Nece poslati jer sam im rekao da preko bluetooth radi.***** sam!!
 
Back side taster se slabo registrovao na klik, pa sam otvorio misleci da mogu promeniti micro switch. Medjutim ne koriste micro switch nego nesto sasvim trece. Bukvalno sitna dugmad koja prvi put vidim i nisam imao kako da zamenim. Odradio sam RMA preko logitech sajta i dobio novi MX Master 3 mis posto mi je bio isti u garanciji. Tako da sad trenutno koristim nov, a stari u torbi sa laptopom.

Generalno dobar je logitech kad reklamiras uredjaj preko njihovog sajta da ti ne radi, ako si sacuvao racun.
Inace na MX Master 3 nemam double click issue na levom i desnom tasteru kakve imam na Logitech G903 i G502. Jako cudno da im gaming misevi tolko losi a ovaj productivity iskreno izdrzava normalan rad i nezdrave gaming sesije. Al eto mana side tasteri koji nisu predvidjeni izgleda za 10 miliona klika su krs, jer im je valjda logika ko ce ovo da klikce.

Update: sad sam im nasao https://www.aliexpress.com/i/4000225770785.html
Nista ide u korpu :D
Jesi dobio e-mail od njih gde ti traze neke podatke?
Jesu te pitali u upitniku da li je mis ispao?
Sta si naveo razlog kako bi dobio novi mis?
 
Samo sam se zalio na to da ne registruje dobro side button click. Nekad hoce nekad nece da radi.

Da traze podatke gde zivis etc. Slike prozivoda sa ticket number. Fiskalni racun. Nisu me pitali dal mi je mis ispao.
 
Samo sam se zalio na to da ne registruje dobro side button click. Nekad hoce nekad nece da radi.

Da traze podatke gde zivis etc. Slike prozivoda sa ticket number. Fiskalni racun. Nisu me pitali dal mi je mis ispao.
Mene pitaju da li je resiver fizicki ostecen sto jeste.
Da li tako i da napisem kako bih dobio novi?
Sta znaci ovo "invoice as an attachment file"?
Ko placa troskove postarine i carine i to?
 
Pa sad za fizicka ostecenja tesko da ce pomoci. Al mozes da probas da slikas ako traze da se ne vidi nekako, ako si reko da nije ostecen.

Invoice as an attachment file = Fiskalni racun / Racun
Postarinu / carinu placaju oni, bar uvek bilo u mom slucaju.
 
Pa sad za fizicka ostecenja tesko da ce pomoci. Al mozes da probas da slikas ako traze da se ne vidi nekako, ako si reko da nije ostecen.

Invoice as an attachment file = Fiskalni racun / Racun
Postarinu / carinu placaju oni, bar uvek bilo u mom slucaju.
Pa rekao sam da je oštećen,nisam ga razbijao,oštetio se i neispravan je svakako i lik ga je otvarao da vidimo šta je...ma ako misle da pošalju samo usb resiver necu da se zafrkavam oko podataka i svega toga samo radi resivera a 99 % znam da ni novi resiver neće riješiti problem...
 
Šta sad,hoću li im slikati oštećen ili neoštećen USB resiver,jer mogu ga sklopiti da se to ne primjeti?
 
Mrzi me da se zafrkavam sa njima i natezem.
Nije problem resiver..evo imam isti mis novi i ne radi ni sa njegovim resiverom.
Tesko se moze sklopiti resiver jer ga je majstor rasturio skroz.
No meni nije jasno kako na jednom laptopu sam ih uspio upariti a na drugom ne.
Znaci da nije problem ni mis ni resiver jer ne bi radio ni na ovom laptopu.
Mogu ja sklopiti i slikati da se ne vidi ali ja zelim da mi posalju novi mis jer od novog resivera nema vajde.
 
Pokušao sam sklopiti rastavljen resiver i ne ide, onaj lim je toliko tanak i osjetljiv i nema šanse da će se vratiti u prvobitni položaj.
Plastika ona se odvaja od metalnog kućišta.
Jedino da zaljepim superlijepkom ako je moguče drugog načina ne vidim da ga sastavim kako je bio.
Šteta ako je zaista USB resiver ispravan.
 
Evo šta su napisali:
I understand you're looking for a warranty claim on your MX Master 3 Wireless Mouse.

I would like to inform you that our products do not carry an international warranty. The warranty is limited to the country the product is purchased in. Every country has different statutory laws in terms of warranty, hence we do not provide international warranty for our products.

I hope this information will be helpful and I apologize the we are unable to fulfill your claim.

Have a safe day.


Ja zaista ne znam kako si ti onda dobio reklamaciju tj novi miš od Logitech-a.
 
Logitech više u moju kuću ući neće ;)
To sam im i napisao.
Čuj ne pokrivaju internacionalnu garanciju.
Pa kakva to ima druga garancija sem internacionalna :D
 
po regionima, po državama...
 
Nazad
Vrh Dno