Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Meni je stigao tablet juce, narucio u Gigatronu. Odusevljen sam, iskreno, za 35 hiljada.
Zvucnici top, ekran takodje, performanse...
Realno, fali vise softverskih opcija, ali to je sto je.
 
Vec? Covece, ko bi rekao da iz Gigatrona stigne pre nego od ovih koji su uvoznici...
 
Meni isto stigao u G radnju, sutra ga podizem
 
Ладно нема GPS, да ли је реално. За мало да га наручим, сва срећа нисам се зајебао.
 
Meni je stigao tablet juce, narucio u Gigatronu. Odusevljen sam, iskreno, za 35 hiljada.
Zvucnici top, ekran takodje, performanse...
Realno, fali vise softverskih opcija, ali to je sto je.
Da nema fabricku foliju na ekranu, kao sto Xiaomi stavlja na telefone?
 
Ima li neko preporuke za konkurentne modele u toj cenovnoj klasi ili je ovo definitivno "best buy" do 300e? (u EU)

Zamenio bih moj Nexus 7 2013, kao ebook citac (epub/cbr/office dokumenta) i media streaming uredjaj - kao alternative do 300e vidim samo Huawei MatePad 10.4 2021 verzija (Kirin 820 4gb+64gb) i Samsung S6 lite.
Kod Samsunga bi softverska podrska trebala biti bolja (verovatno jos 2 godine), Xiaomi je negde sredina (mozda jos 1 update, mozda nijedan ali bi trebao imati solidnu podrsku zajednice), dok je Huawei upitan po pitanju update-a (pritom je lisen GP servisa. ne znam kakva je podrska zajednice)
 
Trenutno nema bolje. Da nisam već uzeo klincu Tab S7 LTE, uzeo bih pad 5 pro.
 
Ima li neko preporuke za konkurentne modele u toj cenovnoj klasi ili je ovo definitivno "best buy" do 300e? (u EU)

Zamenio bih moj Nexus 7 2013, kao ebook citac (epub/cbr/office dokumenta) i media streaming uredjaj - kao alternative do 300e vidim samo Huawei MatePad 10.4 2021 verzija (Kirin 820 4gb+64gb) i Samsung S6 lite.
Kod Samsunga bi softverska podrska trebala biti bolja (verovatno jos 2 godine), Xiaomi je negde sredina (mozda jos 1 update, mozda nijedan ali bi trebao imati solidnu podrsku zajednice), dok je Huawei upitan po pitanju update-a (pritom je lisen GP servisa. ne znam kakva je podrska zajednice)
Cena Mi Pad 5 je 350e u EU, ovo sad je samo preorder cena.
S obzirom na to, odgovor na tvoje pitanje je iPad(9th gen) 2021.
Druge prave konkurencije nema.
 
Poslednja izmena:
Ne reče niko, ima li fabričke folije na ekranu? Danas mi stiže pa da vidim da li da uzmem neku univerzalnu foliju da sečem ako nema.
 
Ima li neko preporuke za konkurentne modele u toj cenovnoj klasi ili je ovo definitivno "best buy" do 300e? (u EU)

Zamenio bih moj Nexus 7 2013, kao ebook citac (epub/cbr/office dokumenta) i media streaming uredjaj - kao alternative do 300e vidim samo Huawei MatePad 10.4 2021 verzija (Kirin 820 4gb+64gb) i Samsung S6 lite.
Kod Samsunga bi softverska podrska trebala biti bolja (verovatno jos 2 godine), Xiaomi je negde sredina (mozda jos 1 update, mozda nijedan ali bi trebao imati solidnu podrsku zajednice), dok je Huawei upitan po pitanju update-a (pritom je lisen GP servisa. ne znam kakva je podrska zajednice)
Za ovu preorder akcijsku cenu i zvaničnu garanciju je best buy. Po redovnoj ceni kad bude koštao kao iPad kod prodavaca na KP smatram da je iPad bolja kupovina ako ti ne smeta samo godinu dana apple international garancije.
 
Nisam u Srbiji ali bih verovatno mogao da nabavim, u EU ne videh da ga jos bilo ko nudi (cak ni zvanicni shop), za sada su samo moguce import opcije.
iPad ne bih uzimao jer ne bih da prelazim na njihov ekosistem, iako stoji da bi verovatno na duze staze bolje radio.
 
ne znam šta su duže staze ali moj ipad 3 je skoro neupotrebljiv, od nemogućnosti instaliranja aplikacija do toga da se vuče oko najprostijih radnji na tabletu...čak je i običan surf neupotrebljiv...i to je već koju godinu takav, maltene od trenutka kad je ostao na 9x nekoj verziji ios...
 
Sad sam preuzeo i malo koristio mi pad i jedna rec: wow
Izrada, zvucnici, ekran....sve je na visokom nivou. Mislio sam da ce biti jeftin osecaj jer na slikama plastika je izgledala bezveze ali u stvarnosti je kao izbruseno staklo, ivice su aluminujum, jako lep osecaj svakako. Setup je smaranje kao svaki android

@Altru taj ipad ima 9 godina, kad se kaze “na duze staze” kod uredjaja misli se na 3-5 godina.
Moj ipad 2017 i dalje radi odlicno sa novim ios-om, ako nekom treba nek mi se javi ide oglas danas

Dal zna neko koji je najbolji free app za citanje cbr fajlova (stripova) za android?
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Pad 5 ima Snapdragon 860, sto znaci da ce raditi super par godina...plus ce verovatno biti custom romova za njega, tako da ce i za par godina biti novije verzije androida za update...a nadam se da ce i xiaomi ispratiti ubdate, pa da dodje bar do Android 13... :)
 
VIdeh sada da je i u EU iskocila ponuda na par mesta, sutra bi trebalo da bude i na MI Store-u za 299e 24h dostupan...
Tako da se razmisljam da i ja "povucem obarac"...

Sto se softverske/update podrske kod Xiaomi-ja tice, moze da se otpise?

@John Cena
ComicRack
 
Poslednja izmena:
ne znam šta su duže staze ali moj ipad 3 je skoro neupotrebljiv, od nemogućnosti instaliranja aplikacija do toga da se vuče oko najprostijih radnji na tabletu...čak je i običan surf neupotrebljiv...i to je već koju godinu takav, maltene od trenutka kad je ostao na 9x nekoj verziji ios...
Ja moj iPad 3 koristim samo kao dedicated device za citanje stripova :) Samo za to je dobar, odlican ekran i baterija. Apple pravi svoje uredjaje tako da posle nekoliko godina mozes samo da ih bacis. Zna se to odavno.
 
@Nabukodonosor totalno si u pravu. Evo recimo iPhone 7 pa i iPhone 8 su danas neupotrebljivi i bez softverske podrške za razliku od npr Samsung S7-8, Huawei P9-10, Oneplus 3-5 ili recimo Xiaomi Mi 5-6 koji i danas kidaju kako rade, dobijaju redovni update, svuda se mogu servisirati pa su čak i neku vrednost na tržištu zadržali u slučaju prodaje.
 
mene su zvali iz gigatrona da su potrošili prve količine i da sledeća tura stiže tek sledeće nedelje...ne može kod nas bez igranke...ko zna koliko su preordera primili na ograničene količine...a evo vidim da i dalje primaju preorder i bajagi je na stanju...mi store je bar pošteno stavio da nema više, težak bezobrazluk...sad i ne znam šta da radim, čisto sumnjam da će oni to dobiti i sledeće nedelje...

@Nabukodonosor

ja čitam pdf časopise iz nekih oblasti koje me zanimaju i toliko...
 
Poslednja izmena:

@Altru

Ja sam danas isto zvao gigatron ali cim sam cuo pricu poslacemo mail na proveru odmah sam odustao od njih jer su rekli da mozda moze da se poruci. Pozvao mi store, rekli mi da je jos jedna mala kolicina ostala na stanju i da ako zelim moram uplatiti novac najkasnije do 14h da bi se proknjizilo po danasnjoj ceni. Poslali mi predracun koji sam platio i sad cekam da stigne za koji dan.
 
@Quattro

ja sam uradio preorder u giatronu još pre neki dan, i narudžbenica po toj ceni mi je i dalje aktuelna...zvao sam čisto da pitam šta se dešava i onda saznam da su oni izgleda primili ko zna koliko porudžbina i sad se sve premešta u narednu, ili sledeće nedelje...sad su mi jedine opcije ili da čekam ili da poništim narudžbinu, treće nema...

kako sada našim trgovcima objasniti da ako imaš 50 komada za preorder onda prestaneš da primaš narudžbine kad se naruči tablet broj 50...mislim, znaju oni to ali ne bi ovo bila srbija kada bi se svi ponašali profesionalno i pošteno...
 
Ako je za utehu, mene kad su zvali da podignem rekli stigao je JEDAN komad i to u drugoj radnji od koje sam naznacio.
Dakle male kolicine su stigle, uvoznik je Comtrade ako nekog zanima
 
ko što rekoh, ako je preorder za 50 komada onda staneš kod broja 50...a na sajtu gigatrona i dalje stoji da je na stanju po preorder ceni i primaju narudžbine...i sad će da nas zavlače najmanje mesec dana dok i ako stignu nove količine....

ali to je kod naših trgovaca dobra praksa....radije bi izvršili harakiri nego da prosto kažu da nešto nemaju...više puta mi se desilo da naručim nešto za šta su 100 posto sigurni da nemaju na stanju i lakše im je da lažu i mažu nakon toga nego da kažu nema...
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, zasto deci kupujete tablete pored telefona? Moj klinac ima Redmi Note 6 Pro, dovoljno za komunikaciju i neke igre a za ostalo PC, da klikce, da uci nesto pametno, tako sam i ja a verujem i vecina vas naucila da radi na racunarima. Ne osudjujem nikoga samo imam takav stav da je PC korisnija stvar, isto mislim i o konzolama za decu. Za mobilnost tu je laptop.
 
Чему журба? За једно два месеца ће цена бити сигурно нижа од тих око 300€ а вероватно ће се појавити и pad 5 pro.
 
vi koji ste dobili u giga i mi storu,jel ste dobili gratis olovku? (posto pise da se dobija u preorderu)
 
vi koji ste dobili u giga i mi storu,jel ste dobili gratis olovku? (posto pise da se dobija u preorderu)
Ja sam u gigatronu uzeo i nisam dobio olovku, video sam i ja mislim da je ruski bio review da se dobija olovka gratis ali kod nas izgleda od toga nema ništa. Sad čekam da se pojave tastatura i olovka kod nas da vidim koliko će da deru.
 
Za ljude koji planiraju kupovinu Mi Pad 5, izgleda da im nije u planu podrska za globalnu verziju na xiaomi.eu...



Why is that? We don't have any use for the Global ROM. We just don't have the time to support a device with non-standard MIUI apps, non-standard display resolution and different code base (older than MIUI for phones), and that also includes Mi MIX Fold which has more of a MIUI for tablets than phones.

Sa druge strane Xiaomi je obecao duzu podrsku za ponudu iz gornjeg segmenta, 3 veca update-a i 4 godine sigurnosnih zakrpa.
Pri cemu se ne odnosi na tablete i telefone iz nizeg segmeta - sto moze i ne mora da znaci da ce Mi Pad5 imati podrsku od samo 2 godine (jedan veci update i 2 godine sigurnosnih zakrpa)...


Mein Mi Note 10 (Release Q4/19) takodje je navodno dobijao redovno update-ove...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno