Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
krastavac brt, nekada sam imao zivaca za njih i Telenor, i generalno dobro prolazio. Sada nemam ni vremena ni zivaca, pa ono, vise od njih zavisi...
 
Mislim da za Premium možeš da dobiješ 15% na pretplatu tokom nove ugovorne obaveze. Reci da znaš da je to standardna ponuda za novu ugovornu obavezu i da su drugi to dobijali. To ti se svede na par meseci gratis, samo što je ovo kontinuitet u plaćanju. Ja cenu paketa uvek posmatram uprosečeno, na 24 meseca.
I da, ne razumem i dalje škrtost prema starim korisnicima, Telekom ih izgleda nije dovoljno odvalio akcijom 12 meseci dinar, ostaje da čekamo Telenor da nešto uradi. Valjda će se promeniti uskoro njihova politika. To je abeceda marketinga i prodaje: korisnik mora da misli da je nešto dobio, a da to nije Pink paket. :p
 
Korisnik sam EON premium paketa + još jedna telefonska linija (znači dve tel linije), ugovorna obaveza je odavno istekla i nismo je obnavljali. Međutim ugovor je na ocu koji je preminuo pre mesec dana. Pretpostavljam, pošto je sad taj ugovor ništavan, da se treba sklopiti novi. Obzirom da želim zadržati ovaj paket plus dodatnu tel. liniju i da sam na istoj adresi da li će me posmatrati kao novog korisnika i da li ću moći ostvariti onih šest meseci po dinar?

MTS mi zvoni skoro svaki drugi dan da pređem kod njih....
 
Korisnik sam EON premium paketa + još jedna telefonska linija (znači dve tel linije), ugovorna obaveza je odavno istekla i nismo je obnavljali. Međutim ugovor je na ocu koji je preminuo pre mesec dana. Pretpostavljam, pošto je sad taj ugovor ništavan, da se treba sklopiti novi. Obzirom da želim zadržati ovaj paket plus dodatnu tel. liniju i da sam na istoj adresi da li će me posmatrati kao novog korisnika i da li ću moći ostvariti onih šest meseci po dinar?

MTS mi zvoni skoro svaki drugi dan da pređem kod njih....

Moje saučešće.

Nije automatski to. Moraš da odeš do MTS-a (ako je ugovor na ćaleta bio sa MTS-om) i otkazati uslugu, inače će nastaviti da je naplaćuju i na dalje i ugovor da traje. Možeš sa izvodom iz matične knjige umrlih, očitanom ličnom kartom ćaleta i sa svojom ličnom kartom. Ako ne mogu da ti otkažu istog trenutka uslugu, ima i fora da prebace broj na tebe u tom momentu (potpišeš izjavu da je istina ono što pričaš za ćaleta), pa da dođeš za 24h i da otkažeš telefon kao da je tvoj lični.

Ja bih prvo rešio postojeći ugovor koji postoji, pa pravio dalje kombinacije. MTS je to, akviziteri jedno pričaju a kad se dođe do finalizacije, može svašta da bude.
 
A sta bi ti? Ja sam se natezao neki dan i nisam pristao ali otkricu ti tajnu sta su meni nudili. 4 meseca po dinar i smanjenje rente za drugi risiver sa 500 na 200 din. U tom slucaju ne idu Pink i Cinestar .
Trenutno se na primer više isplati raskinuti trenutni ugovor pa uzeti nov za 2 tv-a, ukoliko se gleda ukupna cena na 2 godine.
S obzirom da nemam vremena za to cimanje onda da makar probam sa tim mesecima gratis. Pink se ionako ne gleda.
 
Dobro je. Kako god. Ima nade.
 
Jel to važi i za stare korisnike ili i dalje samo za nove? Isteko mi ugovor 2016 godine (ako se dobro sećam) 😁😁😁
Malopre zvao da pitam, kazu samo za nove korisnike.
Mada , iskustvo sa njihovim call centrom je saroliko: cesto sam dobijao oprecne informacije.
 
Pa piše im na sajtu ispod gore okačene slike malo sitnijim slovima da Prikazana akcija važi za nove korisnike SBB usluga koji se opredele za online kupovinu EON paketa putem sbb.rs sajta, i to do 19.09.2021. uz ugovor na 24 meseca.

Ja imam eon full, ističe mi ugovor pa me zvali da pređem na premium, 12 meseci po ceni full paketa a 12 po ceni premium paketa pa se razmišljam.
 
Poyy
Ako moze mala pomoc, ne pratim bas detaljno.
Naime, korisnik sam Trio Gold Extra paketa koji godinama ne postoji ali ga naravno naplacuju po istoj ceni pa bih da smanjimo malo racun i da predjemo na EON FULL. Malo manje kanala, bolji net i jeftinije nas izadje.
Pre nego sto ih pozovem i pocnem da se cenjkam oko ponude ( 19 godina sam korisnik ), zanima me koje modeme nude, sta izbegavati?
Generalno sam zadovoljan njihovim netom, do dana danasnjeg sam imao samo jedan problem.
Hvala
 
I ja bih voleo da čujem iskustva koji su najbolji modemi kod SBB obzirom da bih hteo da zamenim postojeći Ubee.

Što se tiče cenkanja mislim da toga nema kod SBB-a. Oni ti ponude što ti ponude i to je to, uzmi ili ostavi. Meni je istekao ugovor pre 6 meseci i dva puta su me zvali da mi nude prelazak sa eon full na eon premium uz godinu dana iste cene.
 
Meni poceo da pisti Ubee.. Coil whine.. Ubija..
 
Smanjili na 4 mesecaScreenshot_20210915-172920-053.png
 
Nudili su i 1 godina po promo ceni (cena koju si prethodno plaćao), a druga godina puna cena, plus HBO paket, cinemax 1 i 2 i oni pinkovi paketi... Nekima su nudili i dve godine plaćen Tidal pride.

Ukratko, cenjkanje kao na vašaru.
 
Osecam da moze da se izboksuje premium paket za oko 3500 mesecno.. Ko ima zivaca i ovih 7m po dinar...
 
Premium sa 7 meseci po dinar izadje oko 3500 mesečno na 24 meseca.
Treba "samo" izboriti 7 meseci za obnovu ugovora i za stare korisnike.
Pozdrav
 
Od 280 zahteva SBB-a za pristup infrastrukturi, državni operater odbio 276

Telekom isključuje konkurenciju, Ratel godinu i po dana „ispituje“​

 
Poyy
Ako moze mala pomoc, ne pratim bas detaljno.
Naime, korisnik sam Trio Gold Extra paketa koji godinama ne postoji ali ga naravno naplacuju po istoj ceni pa bih da smanjimo malo racun i da predjemo na EON FULL. Malo manje kanala, bolji net i jeftinije nas izadje.
Pre nego sto ih pozovem i pocnem da se cenjkam oko ponude ( 19 godina sam korisnik ), zanima me koje modeme nude, sta izbegavati?
Generalno sam zadovoljan njihovim netom, do dana danasnjeg sam imao samo jedan problem.
Hvala

I mene zanima koji modemi su za preporuku. Trenutno imam UBee, ali sa samo 2 LAN porta (druga dva su rezervisana za UpLink saobraćaj koliko sam razumeo). Što je najgore, od ta 2 LAN porta, jedan otpada na EON Box tako da faktički imam samo jedan upotrebljiv port...
 
Од четири лан порта два су за интернет а два за "напредне функције" д3 рисивера који немају модем. Ако имате д3 рисивере са модемом или други д3 рисивери не траже лан везу, немате их, шта год... сви портови могу да се користе за интернет али се мора јавити напредној подршци да их "откључа".
 
Da li je kvalitet rutera (Ubee ili Techicolor) u modem only modu jednaka običnom modemu? Zanimaju me prednosti i mane.
 
@spinks

I niko još nije dobio 7 meseci po 1 dinar za obnovu ugovora.
Nude neki pink paket ili tidal i to je to.
Mislim da zavisi od paketa i blizine mts-a, meni su na premium dali u aprilu 6 meseci za dinar eon box i 2Xd3 to je bilo ok i blizu cene od 3500, tacnije 3750. Mozda sam se zaleto ali sam se iznenadio sa njihovom ponudom pa sam zaboravio da trazim 8 meseci, ali sam u svakom slucaju zadovoljan.

Od 280 zahteva SBB-a za pristup infrastrukturi, državni operater odbio 276

Telekom isključuje konkurenciju, Ratel godinu i po dana „ispituje“​


Vidim da telenor prikuplja radnike za optiku, uskoro ce da krene ludilo. Ima delova po ZR gde je SBB odbijen od strane grada da ne moze da radi infrastrukturu, tako da ih stiskaju sa vise strana. No kolo srece se okrece...
 
sto se sbb tice - nije mi ih zao
sad kad je bilo PE u fudbalu -hteo sam da uzmem sportski paket dok traje a mozda i duze sve dok nisam otisao u poslovnicu i poceo da se o svemu raspitujem
dve cure u prostorijama ex beogrid u bloku 62 -totalno indiferentne prema svemu i mrzelo ih je bilo sta da kazu
vrhunac je bio kada su mi rekli da ce sbb sam sa mog racuna da skida pare ako ne odjavim uslugu do poslednjeg dana u mesecu - tako se to radi
e hvala ali onda necu
cure su me samo poglrdale u fazonu sto si nas džabe maltretirao
ipak su i u ex RV i u MTS kooperativnije i ljubaznije osoblje
izvinite ako sam otisao u off topic
 
Pa piše im na sajtu ispod gore okačene slike malo sitnijim slovima da Prikazana akcija važi za nove korisnike SBB usluga koji se opredele za online kupovinu EON paketa putem sbb.rs sajta, i to do 19.09.2021. uz ugovor na 24 meseca.

Ja imam eon full, ističe mi ugovor pa me zvali da pređem na premium, 12 meseci po ceni full paketa a 12 po ceni premium paketa pa se razmišljam.

Meni nudili to isto, ili ako obnovim ugovor dodace mi plus paket (XXX kanali, extreme sport i par Discovery, ShortsTV), znaci imao bih sve osim Pinka, Zadruge i HBO premiuma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno