Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Мени ове године доста спорије ради бонбон иако је 4G-4G+ као да га ограничавају. Аутоматски је повукао Cosmote мрежу, а ручно сам наместио Wind и некако ми боље ради. На Vodafone неће никако да се накачи, шта је у питању немам појма.
 
Giffgaff na Lefkadi radi bez greške, 4G piči na paketu 10GB za 10£ 30 dana…
 

Prilozi

  • 2B8B7123-5D10-4DCE-ABD8-737E62CD2A7E.jpeg
    2B8B7123-5D10-4DCE-ABD8-737E62CD2A7E.jpeg
    79 KB · Pregleda: 79
  • 9AB68FFA-6D7A-439A-9784-60F892701887.png
    9AB68FFA-6D7A-439A-9784-60F892701887.png
    92.6 KB · Pregleda: 86
Sto se lokalnih kartica tice:

Od roaming paketa, srpski A1 je dobar po tom pitanju.
Cak i na prepaid karticama roaming net dodaci vaze u Rusiji.

599din - 500MB, 3 dana
799din - 1GB, 7 dana
1199din - 2GB, 10 dana
1399din - 3GB, 15 dana
3999din - 10GB, 30 dana


Delije mi kao prihvatljiva ponuda. Radi na Beeline i MTS mrezama u Rusiji.
 
Iz moga iskustva sa A1. 4G je. Ali desavalo mi se u BIH da iz nekog razloga nece odmah na 4G baznu stanicu nego mora da.forsiram 3g pa onda kasnije proradi 4G. Inače zna biti i problema sa tim dodacima a nemanje mogućnosti kontaktirati besplatno podršku iz roamniga. Ne bih se bas oslanjao previše bez nekog backupa. Najduže mi se desilo 4 dana da u Nemačkoj nije radio internet u VIP. I to samo sto sam imao prijatelja da visi tri dana da svraca u poslovnicu uspelo se rešiti samo za 4 dana... Ali eto ove godine sam po Aziji bez problema koristio A1. A u Bosni sam imao problema sa vezom i morao prebacivati na 3G... Tako da sve u svemu. Ne bih se samo u taj net pouzdao ako je potreban za ikakve bitnije stvari
 
2019.godine smo bili 5 dana u Moskvi. Uzeo Megafon karticu za 600 rubalja i imao neogranicen internet 30 dana. Sada vidim da je slična ponuda 790 rub. Nikako ne uzimati na aerodromu jer ista kartica je bila skoro četiri puta skuplja. Najbolje da napravis screenshot ponude koju želiš i pokažeš im,jer je njihov engleski ravan nuli.
 
Iz moga iskustva sa A1. 4G je. Ali desavalo mi se u BIH da iz nekog razloga nece odmah na 4G baznu stanicu nego mora da.forsiram 3g pa onda kasnije proradi 4G. Inače zna biti i problema sa tim dodacima a nemanje mogućnosti kontaktirati besplatno podršku iz roamniga. Ne bih se bas oslanjao previše bez nekog backupa. Najduže mi se desilo 4 dana da u Nemačkoj nije radio internet u VIP. I to samo sto sam imao prijatelja da visi tri dana da svraca u poslovnicu uspelo se rešiti samo za 4 dana... Ali eto ove godine sam po Aziji bez problema koristio A1. A u Bosni sam imao problema sa vezom i morao prebacivati na 3G... Tako da sve u svemu. Ne bih se samo u taj net pouzdao ako je potreban za ikakve bitnije stvari
I meni u Bosni Telenor nije radio na 4g. MTS da ali ni on svuda
 
Koja bi mi najbolja opcija bila za Ukrajinu?
 
Od domacih vredi pogledati mts i Globaltel.

mts: 1000 dinara GB
globaltel: 1300 dinara GB

surfroam je 30€ GB u Ukrajni.
 
Ovo mi deluje jako primamljivo. Još kažu imaju na aerodromima svoje radnje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210913-061028.jpg
    Screenshot_20210913-061028.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 58
Ja da ohvalim Airalo eSim varijantu. Koristio je u Grčkoj i Nemačkoj. Sve lepo i jednostavno. Naravno ovo su data only kartice.
 
kako radi globaltel roaming u rumuniji? idem na kratko, ne treba mi nista bitno, viber, WA, fb, mape..
 
Tako slicno radi i u Bugarskoj na A1, meni prihvatljivo za tu cenu.
 
Uzeo sam Airalo eSIM i u uputstvu piše da se uključi Data roaming.
Pošto ova opcija nije vezana samo za eSIM kako da se osiguram da se za internet ne koristi matični Telenor u romingu?
Vidim da u SIM manager ima opcija Prefered SIM card > Mobile data mada se nešto ne bih uzdao u to.
 
Hm... na kom to telefonu? Na iOSu je data roming za svaku karticu pokedinačno.
 
Da odgovorim samom sebi, probaću sa preferred sim card > mobile data u SIM card manageru.

Inače Airalo trenutno ima akciju 30% popusta

Screenshot_20211010-191131_Gmail.jpg
 
Lepo je što imaju 30% popusta, bego može li neko provereno da kaže da li se paket može kupiti a onda aktivirati tek kada mu dođe vreme za upotrebu?
 
Lepo je što imaju 30% popusta, bego može li neko provereno da kaže da li se paket može kupiti a onda aktivirati tek kada mu dođe vreme za upotrebu?
Mislim da nema opcija da se bira vreme aktivacije ali možeš proveriti sa njihovim supportom. Profesionalni su i brzo odgovaraju na email.
Ono što bih ja uradio je ili kupio esim dan pred putovanje ili uzeo sa važenjem od 30 dana (kao što sam sada uradio).
 
Kupovao sam već tri paketa, nego sam ih odmah koristio pa nisam siguran. A za Support se slažem, brzi i efikasni.
Nego gde vidiš tih 30% popusta? Meni u aplikaciji izlaze redovne cene.
 
Kupovao sam već tri paketa, nego sam ih odmah koristio pa nisam siguran. A za Support se slažem, brzi i efikasni.
Nego gde vidiš tih 30% popusta? Meni u aplikaciji izlaze redovne cene.
Googlao airalo discount i na prvom sajtu našao kod FOUNDER30. Uradio redeem prilikom kupovine i radi. Pošto imam nov nalog moguce da se ne odnosi na stare. Ali onda treba kupiti sa drugom email adreaom i problem rešen. 🙂
 
Lah, taj popust važi samo za prvu kupovinu.
 
Pozdrav kolege,
sestra ide za vikend u Mađarsku, šta je najpovoljnija kombinacija?
 
xiaomi Note 8 pro
 
Nazad
Vrh Dno