Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Ако си регистрован као припејд требало би да може са личном картом. Тражиш дупликат картице.
 
ako je taj prepiad broj bio registrovan na tvoje ime, mozes u poslovnici uzeti drugu karticu sa istim brojem.
 
Kako se troši net ako uplatim MP600 i odmah uplatim i net dodatak za 100din 3GB? Da li se prvo troši dodatak ili net iz MP?
 
Prvo MP, pa dodatak, i preostali saobracaj iz dodatka se NE prenosi.
 
Šta je s onim kao roaming sporazumom zašto to ne funkcioniše? Na pripejdu sam kod Vipa. Ne znam zašto je toliko zaguljeno, u Crnoj Gori sam, čak sam i aktivirao neki poklon roaming 1gb dodatak i i dalje ne radi... kad uključim mobilne podatke uopšte se ni ne pojavi 3g ikonica. Izabrao sam i ručno onu telekom.me mrežu i ništa. Minute i sms mi naravno takođe ne troši iz mesečnog plana nego skida kredit a net nemam nikako.
 
Šta je s onim kao roaming sporazumom zašto to ne funkcioniše? Na pripejdu sam kod Vipa. Ne znam zašto je toliko zaguljeno, u Crnoj Gori sam, čak sam i aktivirao neki poklon roaming 1gb dodatak i i dalje ne radi... kad uključim mobilne podatke uopšte se ni ne pojavi 3g ikonica. Izabrao sam i ručno onu telekom.me mrežu i ništa. Minute i sms mi naravno takođe ne troši iz mesečnog plana nego skida kredit a net nemam nikako.
Korišćenje Interneta nije omogućeno prepaid korisnicima A1 mreže, osim ukoliko ne aktiviraju poseban roming internet tarifni dodatak.

https://a1.rs/podrska/faq-single-view?id=101 (pa klik na Prepaid)
 
Pa rekoh da sam ga aktivirao i da i dalje ne radi. Kako da odavde besplatno kontaktiram A1 podršku?
 
Šta je s onim kao roaming sporazumom zašto to ne funkcioniše? Na pripejdu sam kod Vipa. Ne znam zašto je toliko zaguljeno, u Crnoj Gori sam, čak sam i aktivirao neki poklon roaming 1gb dodatak i i dalje ne radi... kad uključim mobilne podatke uopšte se ni ne pojavi 3g ikonica. Izabrao sam i ručno onu telekom.me mrežu i ništa. Minute i sms mi naravno takođe ne troši iz mesečnog plana nego skida kredit a net nemam nikako.
To je i meni isto bio problem, aktivirao sam onaj poklon 1GB u moj A1 aplikaciji i nije nikako hteo da radi, povezivao se samo na 3G mrezu ali nije imao data konekciju uopste. Prebacivanjem kartice u drugi telefon, sve se samo od sebe resilo, povezao se na mrezu i uredno pokazivao 4G ikonicu i trosio internet iz tog dodatka. Probaj ubaci karticu u neki drugi tel pa probaj ili izvadi na nekoliko minuta karticu iz tvog telefona pa probaj posle opet.
Korišćenje Interneta nije omogućeno prepaid korisnicima A1 mreže, osim ukoliko ne aktiviraju poseban roming internet tarifni dodatak.

https://a1.rs/podrska/faq-single-view?id=101 (pa klik na Prepaid)
Pazi, to su meni isto rekli na twitteru ali izgleda da to nije tacna info 😂 ili sam ja nekako uspeo da premostim tu blokadu 😂
 
Pazi, to su meni isto rekli na twitteru ali izgleda da to nije tacna info 😂 ili sam ja nekako uspeo da premostim tu blokadu 😂
Ukoliko si aktivirao dodatak onda je to svakako pokriveno uslovima pružanja usluge. A ako nisi - pa ne bi bio prvi put da Vip nešto zabrani na papiru a u praksi ne. Možda peti-šesti put. :)
 
Taj dodatak je za posebne roming zemlje gde A1 ima partnerske operatere. Ne možeš to koristiti svuda
 
I ja sam imao sličnu situaciju u CG pre mesec dana.

Prvo, minute i GB koje imaš iz mesečnog plana ne važe, već se skida kredit (to je već više puta napisano), dolazni pozivi su free.

Drugo, mora da prođe nekoliko sati (u mom slučaju 5-6h) da bi se dodatak aktivirao. Nemoj ništa manuelno da podešavaš već neka sve ostane po defaultu, radiće ti sigurno. Inače taj poklon dodatak sam posle koristio u HR i BiH, svugde je radio super samo što sam ostajao bez interneta na granici (do pola sata) dok nije pronašao mrežu na koju treba da se konektuje.
 
Da proradio je sad 1gb dodatak. Ne znam da li zato što sam restartovao telefon ili jer je prošlo vreme od sinoć.
 
Sve Cool - nova mts prepaid tarifa
*opet samo na novim prepaid karticama

Kartica: 600 dinara, 50 dinara kredita
Korisnik sam aktivira Bonus dobrodošlice:

10GB Interneta, neograničeni pozivi u mts mreži, 6.000 dinara kredita za nacionalni saobraćaj - 15 dana
* preko Moj mts aplikacije može se aktivirati dodatnih 5GB za društvene mreže.

Svaka dopuna u prvih 90 dana daje:
  • Za dopune ispod 400 dinara - 1GB na 7 dana
  • Za dopune preko 400 dinara - 4GB na 7 dana

Verovatno idalje nemaju 4G za prepaid



 
svi su jajare :)

svakako vip i globaltel i dalje imaju bolje pripaid ponude...

ali mts i telenor imaju bolju mrezu u ovom trenutku u Srbiji
 
Теенор је тада тек дошао у Србију. Требало му је мало времена да се уклопи.
 
ali mts i telenor imaju bolju mrezu u ovom trenutku u Srbiji
Zavisi gde, južnije od Jagodine A1 radi prilično dobro, bez većih problema. Kad bi to primenili na Beograd i Vojvodinu, gde bi im kraj bio.

Ovde kod mene u gradu i okolini, generalno idu mts, A1 pa na kraju Telenor. Čim negde mrdneš, od Telenora obično ni traga. Kod mene kući, selo 3.5km istočno od grada, praktično spojeno sa gradom, mts je užasna, neupotrebljiva katastrofa, ali ima mesta kao npr selo Temska gde ima samo mts, a imas i Zavojsko jezero gde imas samo A1 i nista vise kilometrima uokolo. Telenor nema ni na jednom od ta dva mesta.

mts me zato nervira... ne mogu prepaid da stavim u sim2 i da imam normalan net kad sam negde gde samo mts radi. Njihov 3G mi je neupotrebljiv kad je iole slabiji signal.
 
Izgleda da mesečni planovi poskupljuju od sledećeg meseca,danas primio poziv iz A1 i ubeđivanje za prelazak na postpejd,rekao da sam zadovoljan sa pripejd planovima,i dobio info od agenta A1 da sledi poskupljenje planova sledećeg meseca.Fora ili ne čekamo septembar.
 
Izgleda da mesečni planovi poskupljuju od sledećeg meseca,danas primio poziv iz A1 i ubeđivanje za prelazak na postpejd,rekao da sam zadovoljan sa pripejd planovima,i dobio info od agenta A1 da sledi poskupljenje planova sledećeg meseca.Fora ili ne čekamo septembar.
Meni ništa nisu rekli prekjuče. Produžila sam ugovor za kućni net samo xxl paket. A za postpejd moram u poslovnicu da raskinem.
 
Bem li ga...ja bih bio zadovoljan da ponude sto i globaltel za iste novce.Ovi mesecni planovi su malo dosadili ;)
 
Pa videćemo sta ce biti sa paketima. Za sada jedino Globaltel i A1 imaju funkcionalan prepaid barem za Srbiju. Mts jedino ima smisla ako nema signala na A1 dok Telenor nisam nesto pratio posebno no sto se pokrivenosti tice možda imaju rastereceniju mrežu ali nisam video da je ista bolja od A1 igde.
 
Ако садржај/цијена буду неусклађени, прелазимо на Глобалтел припејд(а већ имамо њихове 2 картице)Школа почиње па нек двапут размисле прије поскупљења.
 
Nisam protiv poskupljenja, ali ako daju više gigabajta i minuta. Paket od 300 RSD je knap sa 1GB i 100 minuta.
 
Ако садржај/цијена буду неусклађени, прелазимо на Глобалтел припејд(а већ имамо њихове 2 картице)Школа почиње па нек двапут размисле прије поскупљења.
Kod Globaltela besplatno ako imas dve kartice, Telenor samo stare kartice imaju dobre tarife
 

Prilozi

  • viber_image_2021-08-29_20-22-42-862.jpg
    viber_image_2021-08-29_20-22-42-862.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 60
Ja sam vrlo zadovoljan Telenor pripejd ponudom i promocijama. Ovaj 'Totalno sve' dodatak mi je i više nego dovoljan dok sam u Srbiji, aktiviram ga jednom nedeljno kad ističe. Uz to petkom uglavnom bude dodatnog neta koji dobro dođe vikendom.
Screenshot_20210829-210439_Moj Telenor.jpg
 
Nazad
Vrh Dno