Šta je novo?

Periferni uređaji Kupio bih miš, potrebna preporuka...

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

xWoLf

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2002
Poruke
2,245
Poena
690
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Miš ili komplet miš tastatura wireless sa jednim risiverom.
2 uslova:
  • da ima 5 dugmeta (3+2)
  • da srednje dugme točkić bude dugotrajno znači kvalitetna izrada potvrđena kroz praksu.. točkić na prvom mestu.. da bude pouzdan i da ne baguje posle nekog vremena..

Nisam gamer, akcenat je na pouzdanosti na dugi rok...
Ako imate neki predlog, kandidate, sugestije.. pišite
 
Hvala, pogledaću...
Nije nužno 5 dugmeta može o više ali navikao sam da mi 4. I 5. Dugme budu copy i paste.. zato sam tako napisao

Update:uh uh, 6000 dinara! Ima li nešto jeftinije?
 
Meni treba miš koji će raditi godinama, svi dugmići a posebno točkić... Ako je 6000 dinara cena toga, potrošiću ali ne mogu da verujem da niko nije napravio ništa jeftinije, pa makar bilo i sa kablom! Gde je genius, a4.... ?
 
Hvala, pogledaću...
Nije nužno 5 dugmeta može o više ali navikao sam da mi 4. I 5. Dugme budu copy i paste.. zato sam tako napisao

Update:uh uh, 6000 dinara! Ima li nešto jeftinije?
Bude na akciji za nešto preko 4000din. Ja imam 2 komada, od kojih je jedan napunio 8 godina i jedino je levi klik otišao posle 7. I naravno baterije na svake 2-3 godine :)
 
Ja imam ovaj HP par meseci. Nije loš, korisna je rf+bt opcija pošto ga koristim i na laptopu i na desktopu
 
3 + godine na
Tek sam ga pre neki dan otvorio da očistim (nije moralo ali mi je bilo dosadno zbog nestanka struje :D )
Nikada nisam imao ovako dugotrajnog miša. od "plena" mojih mačaka do klinaca frustriranih kada izgube "život" u igricama i dovoljno kilometara prešo da stigne do meseca. sve je preživeo a točkić još uvek ima primetne zareze. Aluminijumski slajderi (4 komada) jedva da su izgubili malo boje a stalno je na guma+ platno podlozi.
 
Hvala ljudi na preporukama.. ako ima još ko da pohvali neki miš, slobodno pišite. Možda ova tema posluži i drugima da se odluče oko kvalitetnog miša..
 
Meni treba miš koji će raditi godinama, svi dugmići a posebno točkić... Ako je 6000 dinara cena toga, potrošiću ali ne mogu da verujem da niko nije napravio ništa jeftinije, pa makar bilo i sa kablom! Gde je genius, a4.... ?
Ako može i žični, lična preporuka REDRAGON COBRA CHROMA M711.
Košta oko 3.000 din, tri godine garancija.
Miš je većih dimenzija, klik je lep i taktilan, točkić nije bučan. RGB osvetljenje prosečno, ali dovoljno svetlo da se bez problema koristi u mrklom mraku.
 
Meni treba miš koji će raditi godinama, svi dugmići a posebno točkić... Ako je 6000 dinara cena toga, potrošiću ali ne mogu da verujem da niko nije napravio ništa jeftinije, pa makar bilo i sa kablom! Gde je genius, a4.... ?
Ubo si suštinu a nisi svestan toga. Radiće ti godinama ako budeš imao sreće.
Može neko da ti preporuči miša ali pitanje je koliko ga ta osoba dugo koristi. Ako je više godina i bez problema, super. Ali da li takav još ima u prodaji, a onda može da ti zapadne neki škart iz te serije. Nema garancije.
Pre 7 godina u Gigatronu Ušće sam uzeo Genius X-G510 i par nedelja kasnije dupli klik sa tendencijom učestalosti. Nakon pola godine kad je postalo neizdrživo odnesem ga njima, oni u Nepo servis i nakon skoro godinu dana probijanja svih rokova za servis pozovu me da mi refundiraju. Dođem i uzmem pare natrag i uđem u neku radnju u blizini i nađem HP br376aa. Traje 5 godina, dupli klik jako jako retko a ima problem sa tasterom ispod točkića mada ga nisam često koristio. Platio ga duplo jeftinije i zadovoljan sam.
Pametnije bi bilo da prvo ti nađeš miša koji ti se sviđa, mislim na izgled, može neko da ti preporuči neki koji ti je ružan. Drugo da oceniš da li bi ti legao u ruku. Ima ljudi kojima je sve to jako bitno pa se posle žale da im preporuke ne valjaju. Kad vidiš koji ti se dopadaju, tražiš ocene od drugih.
Konačno, džabe ti je koji je proizvođač. Može Genius, Logitech koji god. Može na nalepnici pisati da je nemački, švajcarski... Ispod haube ti radi Kinez 100%, pa kako ti Bog da. Nađi neki koji ti dobro leži pa u međuvremenu dok ti tasteri ne počnu otkazivati uvežbavaj lemljenje kako bi zamenio tastere ako se javi potreba. Nađeš kvalitetnije tastere i zameniš, tako ja radim jer sam izuzetno izbirljiv po pitanju miševa.
 
M720 je još bolji od m705. Ja sam ga platio oko 40e, zašto kod nas košta 80, to niko ne zna...
Oni rapoo miševi mt550 i slično su ok, ali sumnjam da iko moze trajnost da ti garantuje. Meni je taj obican m500 bio ok, dok nisam uzeo ovaj logitech, Bluetooth mu je daleko stabilnije, pogotovo kad se koristi na više uređaja.
 
Izdržljivost je relativna stvar. Znam ljude koji kažu "ja pazim" i kad sam ih video šta rade sa mišem, skroluju kao nezdravi da što pre stignu na dno stranice i tako neodređen broj puta dnevno... rekoh, "that was a lie". Pokazao sam im za mouse gestures, pa sad da li koriste to, ne znam, ne gledam svakome u ekran dok rade.

Tako da, 100 ljudi, 100 ćudi i nekome može nešto dugo da poživi, nekome me.

Ja sam imao (imam još uvek) popularni A4Tech V7 gde bi skrol trebao biti minimum srednjeg kvaliteta, ne najgori krš i posle godinu dana sam imao problem da je išao malo gore-dole kada zastanem. Otvorio, sredio onaj metalčić (ispravio, dotegao) koji očitava skrol skok i opet je radio normalno. Što je najgore, nisam mnogo ni koristio srednji klik za new tab, već sam prekonfigurisao back i forward na back i new tab. Sada sa (opet A4Tech), W70 radim isto, osim što imam još jedan klik više (zbog čega sam ga i uzeo) da mogu da izgasim tab sa njim. Plus je skrol 2x bolji od V7, malo podseća na Logijeve skrolove.

Žičani je pa @xWoLf-u ne igra ulogu, ali za 3000 dinara koliko košta, skrol točkić i sam osećaj je to to. Za drugi skrol još nisam našao upotrebljivost, pa ako neko imaju ideju, neka "sune". :)
 
...

Žičani je pa @xWoLf-u ne igra ulogu, ali za 3000 dinara koliko košta, skrol točkić i sam osećaj je to to. Za drugi skrol još nisam našao upotrebljivost, pa ako neko imaju ideju, neka "sune". :)
Napisao je "pa makar bilo i sa kablom" pa kontam da i mišonja sa kablom dolazi u obzir...
Zato sam mu i preporučio Cobra, stvarno sam prijatno iznenađen...

EDIT: Sa A4Tech nemam iskustva...
 
Svaki cigo svog miša hvali.
Eto moj prvi optički, neki full Kinez MD-335 od 500 din. Jednom sam mu sav nadrndan lemio izlomljen kabl i spalio/odvojio mu bakarne provodnike. Glupak - nisam bio smiren, vrh lemilice bio istrošen i nije dobro prenosio toplotu. Veća greška mi je bila što taj kabl nisam zamenio nekim boljim. A lemio sam ga tuce i više puta, tanak 1-1,5mm. A i tastere sam mu popravljao 6-7 puta. Spolja sav siv i izuzetno ružan. Ali kako je samo ležao u ruci. Znao sam ga drndati skoro celi dan ruka da me ne zaboli. Posle njega nijednog ne mogu duže od sat-dva, trnu prsti. Još ga imam i shvatio sam da mi je zbog oblika ruka nekako u prirodnijem položaju. Sve gledam da ovim današnjim nakačim školjku od tog starog ali ne ide.
Za mene je bitno kako leži, ovo ostalo nije toliko, ako tasteri zakažu mogu se zameniti. A ne leži svaki miš svima isto.
 
Čovek traži mis kome srednji Klik neće da crkne a na većini miševa baš to crkava, ja sam nebrojeno miševa promenio baš zbog toga.

Ko ne koristi srednji Klik ne razume taj problem.

Ja sam na kraju stao kod a4tech T50
Veoma zadovoljan već godinu dana za sada nije ništa prekidalo inače već posle par meseci počne da otkazuje preskače i slično.
Cena oko 3000din, nisam našao ništa jeftinije da radi.
 
Miš ili komplet miš tastatura wireless sa jednim risiverom.
2 uslova:
  • da ima 5 dugmeta (3+2)
  • da srednje dugme točkić bude dugotrajno znači kvalitetna izrada potvrđena kroz praksu.. točkić na prvom mestu.. da bude pouzdan i da ne baguje posle nekog vremena..

Nisam gamer, akcenat je na pouzdanosti na dugi rok...
Ako imate neki predlog, kandidate, sugestije.. pišite
 
Oni rapoo miševi mt550 i slično su ok, ali sumnjam da iko moze trajnost da ti garantuje.
Nije da je garancija, ali ja sam ih naručio par komada (Mt750) 2017-2018. Ovaj osnovni koristim od tad bez problema, i čuvam još jedan u rezervi. Odlično su se pokazali.
Za posao trenutno koristim Logitech M705, i on je dobar, jedino je mali za moju šaku, treba proveriti da li odgovara veličina ko ima veću šaku.
 
Moja šaka je kao tigrova šapa.. Dobro, malo manja ali tu negde
Upravo zato što se razlikuje od osobe do osobe bi dobro bilo da sam pogledaš po radnjama koji ti se dopadaju ili da preko neta baciš pogled na npr. itsvet ili sl. sajtove koji imaju prikaz objedinjenog asortimana računarske opreme. Možda i tamo ima komentara, ali svakako ćeš tako imati sliku onoga što želiš pa onda pitaš za iskustva sa pomenutim modelom/ima ovde ili negde drugde.
Budi uporan.
 
Popisao sam sve predloge. Sigurno ću uzeti nešto od ovoga samo malo da istražim. Hvala svima
Setio sam se još nečega, ovu varijantu nismo pročešljali.
Ima li neko da preporuči kombinaciju tastatura i miš (kao komplet) žičnu ili bežičnu a da je krasi kvalitetan, robustan i dugovečan miš (naravno srednje dugme i točkić na prvom mestu). Tastatura da bude pouzdana sa svim standardnim elementima, eventualno sa multimedijskim tasterima ali nije neophodno, a miš - zna se :) ?
 
Nazad
Vrh Dno