Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Dajite TIP spremacicama, 1 usd/dan verujte isplati se. Vole "baksis" < njihova rec pa to je haos :)
 
Jel bio neko ove godine u Turskoj?

Jel bolje ovde uzeti lire kod nas ili tamo kod njih?
Ja došao danas. Kada smo došli tamo, pre deset dana, menjali su 10 lira za 1 eur, zadniih par dana 9.5. Ovo pričam za radnje i recepciju hotela, nismo menjali u menjačnicama. Ne znam koliki je odnos kod nas.
 
Nemaju oni klasiče menjačnice. Novac se obično menja u zlatarama. Gde nema zlatare tu su privatne apoteke. Pre mesec dana je kurs bio 10.02-10.05

Bolje je menjati kod njih
 
Ne sećam se, bilo je tako davno.
 
Vidim u Panteru u BG-u 10.6 menjaju lire, pa na vece sume dodje 30-40e razlike, možda odmah i da promenim tamo.
Ja došao danas. Kada smo došli tamo, pre deset dana, menjali su 10 lira za 1 eur, zadniih par dana 9.5. Ovo pričam za radnje i recepciju hotela, nismo menjali u menjačnicama. Ne znam koliki je odnos kod nas.
Sta si koristio za roming? Vidim njihova kartica od turkcell-a je najjeftinija za 169 lira
 
Poslednja izmena:
Bio u Grčkoj. Mestašce Ammoudia blizu Parge. Po meni najbolje plaže na kojima sam bio su Odisejev zaliv(netaknuta priroda bez kafica i taverni) i Vrahos u istoimenom mestu.
Da ne pominjem lepotu Jonskog mora.
 
Poslednja izmena:
Vidim u Panteru u BG-u 10.6 menjaju lire, pa na vece sume dodje 30-40e razlike, možda odmah i da promenim tamo.

Sta si koristio za roming? Vidim njihova kartica od turkcell-a je najjeftinija za 169 lira
Nisam nista, ostavio mts karticu koju inace koristim. Nisam ni imao neke potrebe, wifi bio jak u celom kompleksu, cak i na plazi.
 
Da li neko zna u koje doba dana je najmanja gužva na granicama pri povratku iz Grčke, na GR/MK i MK/SR prelazima? Radnim danima.

U četvrtak se vraćamo, a u odlasku smo proveli ukupno 3h na prelazima. Ne zvuči mnogo, osim ako niste u redu sa dvoje male dece. :(
 
@NShappy juce oko 15:30 prijatelj cekao na Evzoniju za MKD 3h a MKD/nasa 2h.
 
Deluje mi da je to lutrija u poslednje vreme, ako ne računamo rano ujutru. Evo ovo što je napisao pm to potvrđuje. Ja sam se juče vratio, oko 17h sam bio na Evzoniju, svega 4-5 auta ispred mene, a na našoj sam čekao oko pola sata, možda malo jače.
 
@NShappy juce oko 15:30 prijatelj cekao na Evzoniju za MKD 3h a MKD/nasa 2h.

Deluje mi da je to lutrija u poslednje vreme, ako ne računamo rano ujutru. Evo ovo što je napisao pm to potvrđuje. Ja sam se juče vratio, oko 17h sam bio na Evzoniju, svega 4-5 auta ispred mene, a na našoj sam čekao oko pola sata, možda malo jače.

Hm, juče, jedan je oko 15:30 čekao 3h, a jedan drugi isto juče oko 17, nije bilo nikoga?!?
Da, zvuči kao lutrija.
 
Vidim u Panteru u BG-u 10.6 menjaju lire, pa na vece sume dodje 30-40e razlike, možda odmah i da promenim tamo.

Nemam nameru da idem u Tursku, ali mi je privuklo pažnji i zaista Panter daje preko srednjeg kursa centralne banke Turske. NBS je otprilike gde i turski srednji kurs.

Verovatno postoji neko jednostavno objašnjenje :)
 
Je l je bio neko u Albaniji sa detetom? Teta u Mupu mi je rekla da je za ulazak na kosovo dovoljan izvod iz maticne knjige rodjenih sa prikacenom fotografijom deteta dok mi gomila drugih izvora navode da su morali da vade novi izvod sa fotografijom na sebi. Kakva su iskustva?
 
Za ulazak na kosovo za dete treba izvod iz matične knjige rodjenih sa overenom fotografijom deteta. U opštini se popunjava zahtev za izvod iz matične knjige rođenih za prelazak deteta preko kosova i potpisuje na licu mesta uz prisustvo oba roditelja. Službenik opštine zahefta fotografiju (4x3) deteta na izvod uz vizuelnu indetifikaciju i udari pečat preko nje.
 
Poslednja izmena:
Za ulazak na kosovo za dete treba izvod iz matične knjige rodjenih sa overenom fotografijom deteta. U opštini se popunjava zahtev za izvod iz matične knjige rođenih za prelazak deteta preko kosova i potpisuje na licu mesta uz prisustvo oba roditelja. Službenik opštine zahefta fotografiju (4x3) deteta na izvod uz vizuelnu indetifikaciju i udari pečat preko nje.
Ako vec kuci imam izvod bez fotografije da li mogu da nosim njega da preko njega zaheftaju fotografiju ili nora zahtev za novi?
 
Nama su uopštini tražili da podnesemo zahtev za novi izvod uz proceduru koju sam napisao. Ne bi me čudilo da ima različite prakse ali smo mi u Nišu morali ovako. Vi morate u opštini da popunite zahtev za izvod koji se potpisuju oba roditelja na licu mesta pred službenikom. On odštampa izvod, prihefta fotografiju i udari pečat preko nje.
 
Nama su uopštini tražili da podnesemo zahtev za novi izvod uz proceduru koju sam napisao. Ne bi me čudilo da ima različite prakse ali smo mi u Nišu morali ovako. Vi morate u opštini da popunite zahtev za izvod koji se potpisuju oba roditelja na licu mesta pred službenikom. On odštampa izvod, prihefta fotografiju i udari pečat preko nje.
Isti slučaj i kod mene. Vadiš novi izvod i doneseš 2 fotografije. Jedna ide na izvod, a druga njima ostaje na tom zahtevu. Kada sam bio da pitam za sve to nedelju pre toga, pitam tetu za šalterom kolika fotografija treba? Mislim na dimenzije. Ona meni kaže kao za pasoš. Reko gospođo za pasoš ne treba fotografija vać skoro 10 godina. A ona i dalje samo ponavlja kao za pasoš, kao za pasoš. Užas jedan.
Vodi samo računa da za Albaniju treba zeleni karton, ako ideš kolima. I još nešto, u Albaniji baš retko može da se plati karticom, samo keš. Evre ne manjaj u menjačnicama jer je kurs 119 leka za evro, a evrima redovno svuda plaćaš (po 120 leka za evo), samo kusur dobijaš u lecima.
 
Mi idemo u Drač (Durres) sledeće nedelje pa javljam utiske.
 
Isti slučaj i kod mene. Vadiš novi izvod i doneseš 2 fotografije. Jedna ide na izvod, a druga njima ostaje na tom zahtevu. Kada sam bio da pitam za sve to nedelju pre toga, pitam tetu za šalterom kolika fotografija treba? Mislim na dimenzije. Ona meni kaže kao za pasoš. Reko gospođo za pasoš ne treba fotografija vać skoro 10 godina. A ona i dalje samo ponavlja kao za pasoš, kao za pasoš. Užas jedan.
Vodi samo računa da za Albaniju treba zeleni karton, ako ideš kolima. I još nešto, u Albaniji baš retko može da se plati karticom, samo keš. Evre ne manjaj u menjačnicama jer je kurs 119 leka za evro, a evrima redovno svuda plaćaš (po 120 leka za evo), samo kusur dobijaš u lecima.
Gde da menjam euro u Lek?
Tj da li da uopste menjam euro u lek ili da sve placam u eurima?
Mi idemo u Drač (Durres) sledeće nedelje pa javljam utiske.
I mi u drac ideno od ponedeljka 😁
 
Nema šta da menjaš. Uđeš u prodavnicu, restoran, obaviš šta imaš i račun bude recimo 3000 leka. Ti izvadiš 50 evra (to je 6000 leka) i dobiješ kusur od 3000 leka. U menjačnici je kurs nepovoljniji. U onoj u kojoj sam bio u Ksamilu je kurs bio 119 leka za evro.
 
Znaci primaju euro, to me je zanimalo da nije kao kod nas da u prodavnicama ne moze da se prima euro.
 
Da li je neko bio do CG skorije preko Zlatibora? Interesuje me stanje puta posle granice.. Citam danas na b92 da su neki radovi do 15.07, a ja treba da krenem tog dana 🙂. Putuje se sa detetom od 2.5god pa bih nekako da sto vise izbegnem mucenje po ovom paklu..
Sa zakašnjenjem odgovor ali i dalje važi, info od pre 2 dana. Prelaz Jabuka preko Pljevlje je bolji za prelaz, manje gužve ali čim pređete granicu 21 km idete makadamom, pa ko voli.
Prelaz na Brodarevo pre granice kod nas se sređuju klizišta, gubite min sat do dva zbog naizmeničnog propuštanja, plus veća gužva na samoj granici.
 
Ja u nedelju unutru kad sam dolazio nisam cekao ni dva minuta na oba granicna prelaza. Na semaforima sam izgubio 10ak minuta. Opet bila je nedelja oko 4 ujutro i nije bio okrugao datum (smena turista). Vracam se preko Bosne pa cu videti kako je tamo.
 
Ne pomaže mnogo.
Pa malo i zavisi gde klikneš, ja na linku dobijem sliku graničnog prelaza Bogorodica pa sam pomislio sam da ti je to bitno?
Ne znam ni gde si ali po meni je ovo ok da vidiš makar na dan kada krećeš da li ima gužve ili ne? Imaš još par sajtova gde
možeš naći i Evzoni..ali ti to sigurno već znaš.

Capture.JPG
 
Prelaz, na jugu imas izraz "preminjuva" u smislu prelazi.
 
Био сам са породицом у хотелу viceroy на Копаонику...екстра....
 
Nazad
Vrh Dno