Šta je novo?
Da, da EFG.
 
Nekoliko banaka ima besplatne račune za studente. Da li je neko poredio uslove, kartice? Pretpostavljam da je slično...
 
Poslednja izmena:
@dexx01 krug se suzio i stvari stoje ovako:
Raiffeisen Club: bez provizije za ebank naloge, MasterCard se kod referenta na lični zahtev može vezati i za evro račun.
Kombank Start: nalozi bez provizije do 1.10. posle po 15 dinara, uključene Visa Prepaid i Visa PayWave (uz napomenu može se vezati i za evro partiju prilikom zahteva za izdavanje).
UniCredit: Master ide sigurno, Visa je najverovatnije doplatna 250 dinara mesečno i za studentski, nalozi po 20 dinara, kartice vezane za evro, ali nema isplate evra na bankomatima.
Credit Agricole: Visa Classic se vezuje za evro račun, nalozi putem ebankinga 0,7% minimalno 25/30 (kliring/instant).
Erste: MasterCard je dinarska (potrošnja u inostranstvu po kursu banke) ebank provizija 0,25%, min. 15 dinara, takođe bez evro bankomata.
i Poštanska: Dina i Homebanking, nalozi po 10 dinara fiksno, uplate u poštama putem TRO-014 obrasca su blokirane.
Onako uzgred rečeno, iako može da ga otvori bilo ko, osnovni račun Mobi banke osim besplatnog održavanja ima i prednost što uključuje trajne naloge tj. račun na klik za struju, info, sbb i Telenor, a račun se svakako može ugasiti logovanjem u web ebanku ako kojim slučajem dođe do naplate. Kvake koje postoje su što bi trebalo pogasiti poruke za sms servis jer se naplaćuju i eventualno ostaviti email notifikacije, a korišćenje deviznog počeće sa naplatom od oktobra.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li u kombank start ide visa paywave. Dina debitna ide(uvaljuju je).
 
Svaka banka je obavezna da vam izda Dina karticu to je propisala NBS
 
Mislim da vise ne ide VISA u paketu, ali moze se koristiti npr. internet visa, ona je takodje paywave (jedino sto treba paziti da se prebacuju sredstva na nju). Ja trenutno koristim nju, jer mi je prethodna istekla, a ne ide mi se u poslovnicu po budjavu brnaba DINA karticu iz proslog veka.
 
Nije vise budjava, ima sada i cip i pin. Sad je cudo tehnike😉
 
Ne znam da li u kombank start ide visa paywave. Dina debitna ide(uvaljuju je).
PayWave i Prepaid idu ako tražiš, inače samo Dina Discover se izdaje po difoltu. Na Startu sam, imam sve tri kartice, PayWave vezao za evro.
 
@Jericho poslednjih nekoliko godina u Kombanci su malo lutali, tako da Internet i One&Only/MyTag je zamenila Debit Prepaid, dok je Electron PayWave (sa poslednje 4 cifre napred i bez cvc koda) zamenjena za (Classic) Debit PayWave koja ima odštampano sve.
 
Izvinjavam se na dezinformacijama onda.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@uji : SMS obaveštenja su besplatna za uplate/isplate (kod kombanke)?
da li Raiff ima free sms, možda znaš?
 
  • Like
Reagovanja: uji
@dexx01 RF je na proleće dodatno pojednostavio sms servis tako da on obuhvata samo priliv po osnovu zarade i potrošnju karticom u inostranstvu. Sve ostalo je prebačeno unutar notifikacija Moja mBanka aplikacije (potrošnja karticom u Srbiji). Kod njih nikada nije bilo sms obaveštenja o prilivu po drugim osnovama (transakcije po nalogu građana, gotovinske uplate i slično). Detaljniji paket sms obaveštenja se doplaćuje 100 dinara mesečno.
U Kombanci je sms servis u celosti pokriven (prilivi, odlivi, menjačnica, itd), s tim što za Prepaid karticu nije omogućen 3D Secure, dok za debitnu jeste.
 
hm, izgleda, kada se sve sabere, da je Kombanka najbolji izbor?
 
@dexx01 trenutno da, ali obe su svakako odlične i moj lični preferencijal takođe, stoga nećeš pogrešiti čak da u obe imaš otvorene račune.
 
@dexx01 RF je na proleće dodatno pojednostavio sms servis tako da on obuhvata samo priliv po osnovu zarade i potrošnju karticom u inostranstvu. Sve ostalo je prebačeno unutar notifikacija Moja mBanka aplikacije (potrošnja karticom u Srbiji). Kod njih nikada nije bilo sms obaveštenja o prilivu po drugim osnovama (transakcije po nalogu građana, gotovinske uplate i slično). Detaljniji paket sms obaveštenja se doplaćuje 100 dinara mesečno.
U Kombanci je sms servis u celosti pokriven (prilivi, odlivi, menjačnica, itd), s tim što za Prepaid karticu nije omogućen 3D Secure, dok za debitnu jeste.
Meni trazi i na prepaid visi otp kod..
 
  • Like
Reagovanja: uji
Naplacuju proviziju za sva online placanja? Ne mogu da verujem. Da li je ista situacija sa premium racunom u RF? Taman sam planirao da predjem iz OTP u RF.
Naplaćuju proviziju sva inostrana plaćanja, online ili ne, nebitno. Mislim da je isto i na premium računu.
 
Za ljude koji su u AIK, jedan potencijalno koristan info...

Nekidan sam podizao devize na njihovom bankomatu, izvukao sam 4600 eura odjednom (naravno, iz vise iteracija, 500 je limit po jednoj isplati). Razlog zasto ovo pisem je sto iznad bas tih bankomata na kojima sam podizao pise da je limit 1000 eura dnevno (Novi Sad je u pitanju).
Da li im je info zastario (tj. mozda su podigli limit a nisu sklonili obavjestenje) ili im je prosto bankomat lose podesen, ili nesto trece, nemam pojma, ali koliko vidim 5k se moze podici odjednom (a ko zna, mozda i vise), sto je zaista odlicno.
Dosad nikad nisam imao potrebu podici bas ovoliko eura odjednom, pa ne znam kako se ovi limiti krecu u drugim bankama (tj. na njihovim bankomatima), ali svakako plus za AIK (osim ako ipak nije s namjerom, pa ukinu :D ).

Inace, ja imam onaj besplatni Fleksi stedni racun (koji btw vise nije free, koliko vidim na sajtu), ne znam da li to mozda ima neke veze sa limitima.

I kad vec hvalim AIK, jos jedan info, kada se podizu dinari za ovog Fleksi stednog deviznog racuna, konverzija jos uvijek ide po srednjem kursu NBS (ljudi su vec pisali o tome ranije, ali potvrda da to i dalje radi isto)! Jos jedna prilicno cool fora!
 
Гдје пише да није више бесплатан,сем оних предуслова да си њихов корисник?
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Condor Da li pored njega imaš još neki račun odn. jesi li aktivirao ebank ili ti je otvoren samo Flexi?
 
To dizanje preko limita nije dobra stvar, jer limit postoji da te zaštiti od zloupotreba. Ništa pohvalno tu nema, druga je stvar što je tebi u tom trenutku odgovaralo brzo dizanje.
 
Taj limit koji pominjes normalne banke omogucavaju da sam definises kroz aplikaciju (eBank/mBank), zabetonirati 1000e je premalo (bar za moje potrebe, ali to je vec moje subjektivno misljenje). U svakom slucaju, nebitno je sta je meni u tom trenutku trebalo, post je bio da ljudi znaju, zato sam i napisao da nisam siguran je li feature ili bug.

Гдје пише да није више бесплатан,сем оних предуслова да си њихов корисник?
Prvenstveno sam mislio na nove korisnike, tj. na te preduslove na stranicu Fleksi stednje (tab "Vise informacija"), gdje jasno pise da je preduslov za nove korisnike Start paket tekuceg racuna. Ne znam kako ce tretirati postojece korisnike, tj. da li pod "postojeci" misle na sve (ukljucujuci nas koji imamo samo Fleksi stednju) ili samo na ljude koji imaju neki konkretan paket kod njih?! Ja sam otvorio racun svega 10-15 dana prije promjene ovih uslova, pa me nije kacilo, ali valjda ce se neko vec javiti ko je od ranije kod njih i dati informacije iz prve ruke.

@Condor Da li pored njega imaš još neki račun odn. jesi li aktivirao ebank ili ti je otvoren samo Flexi?
Nemam nista osim te stednje, znaci otvorio samo Fleksi devizni racun, trazio na zahtjev MasterCard i eBank (mBank nije dostupan za ovu varijantu, tj. bar nije bio u maju kad sam otvarao racun), sve ovo je trenutno free.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ja sam u Beogradu podigao sa AIK fleksi računa, u jednom danu, 4k eur. A na bankomatu stoji ista informacija o limitima.
 
Drugari, ima li nekog iz Postanske stedionice da je dobio povracaj od 1000 dinara kao nagradu za on line kupovinu (od 15.05. do 15.06.2021) master karticom?
 
Rajfajzen banka kupila Kredi agrikol banku
 
Krece ukrupnjavanje. Ovo je samo pocetak, videcemo ko ce od najjacih ostati na kraju...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno