Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije 390 i 3900 već 290 i 1900 za D3 mini.
Izvinjavam se na nenamernoj grešci.

SBB već godinama drži akciju besplatne digitalizacije za prvi uređaj, za drugi važi to iz cenovnika.
Da, nažalost ne znači mnogo, posebno što korisnike sa EON paketima isto forsiraju da plaćaju STB a svakih par meseci ukinu nekoliko analognih kanala.

Da se razumemo, ja u potpunosti podržavam ukidanje analognih kanala - ali sve odjednom, trajno, kroz digitalizaciju. Zato što se time pruža bolji kvalitet interneta i smanjuju RF smetnje na mreži.

Ovo što rade je pilićarenje, fali im kapaciteta za internet, a iz nekog razloga (verovatno pohlepa) neće da odrade digitalizaciju i svima besplatno daju do 3 STB-a, nego ukidaju kanale a korisnici neka plaćaju rentu i priključnu taksu.

Ne mogu da razumem taj potez osim u spomenutom kontekstu pohlepe.

A posebno mi nije jasno ovo poslednje - "Još jednom podsećamo sve naše korisnike analogne televizije da je akcija besplatne digitalizacije i dalje u toku i svi koji žele da prate kanale u digitalnom format mogu nam se obratiti putem Kontakt centra na broj 19900" - ja sam zvao call centar danas da pitam i rečeno mi je da se plaća naknada jer Požarevac nije digitalizovan. A evo sutra ukidaju kanale. Možda od sutra ne naplaćuju STB-ove?
 
A posebno mi nije jasno ovo poslednje - "Još jednom podsećamo sve naše korisnike analogne televizije da je akcija besplatne digitalizacije i dalje u toku i svi koji žele da prate kanale u digitalnom format mogu nam se obratiti putem Kontakt centra na broj 19900" - ja sam zvao call centar danas da pitam i rečeno mi je da se plaća naknada jer Požarevac nije digitalizovan. A evo sutra ukidaju kanale. Možda od sutra ne naplaćuju STB-ove?
Ovako stoji u svakom akcijskom cenovniku:
"Svi novi i postojeći pretplatnici kablovske televizije koji se opredele da besplatno digitalizuju prvi TV uređaj, oslobođeni su plaćanja priključne takse i mesečne rente za uređaje D3mini ili D3cam. Ponuda važi uz minimalno korišćenje usluga od 24 meseca."

Ako uzimaš drugi uređaj naravno da se plaća. Tek kada digitalizuju tvoj grad onda podele svima do tri uređaja i ukinu mesečne rente ukoliko je neko plaćao dodatni uređaj. Jedino što buni je što odavno nisu svima podelili makar jedan uređaj besplatno, ako nisu u startu mogli sva tri, kako bi koliko toliko ujednačili kvalitet usluge na nivou Srbije.
 
Ako uzimaš drugi uređaj naravno da se plaća. Tek kada digitalizuju tvoj grad onda podele svima do tri uređaja i ukinu mesečne rente ukoliko je neko plaćao dodatni uređaj.
Znam. Tako je oduvek. Ono što je nekorektno je što toliko sitničare zbog DVB-C STB-ova. A zbunjujuće je i to što su u tekstu o ukidanju analognih kanala naveli besplatnu digitalizaciju, koja se obično interpretira kao "besplatna digitalizacija" u kontekstu dobijanja do 3 STB-a besplatno, kako je na digitalnim lokacijama, pošto na analognim lokacijama takođe postoji digitalni signal pa samo podsećanje korisnika da mogu da dobiju "bolji kvalitet" nema smisla jer svim novim korisnicima daju jedan STB a druga dva naplaćuju.

Pazi, ako su MENE uspeli da zbune, ne znam onda šta da kažem za obične korisnike.

Mada dobro, ja nisam dovoljno stručan za sitničarenje na takvoj skali. Možda drugi jesu. Mene i na pijaci može prevari baba kad kupujem paradajz ako hoće.
 
Ranije su imali promotivno otključane neke kanale putem DVB-C (u vreme kada je bila zemaljska digitalizacija), pa su ih onda zaključali. Otad stalno pominju digitalizaciju koja nikako da se dovrši. Čini mi se da je Supernova to mnogo brže odradila.
SBB je tek od 2015. uveo digitalni signal u svim gradovima, tako da je uvek bilo kašnjenja sa modernizacijom mreže. Trude se maksimalno da iscede iz ovoga što imaju a da što manje ulože, zato i ne jure korisnike da im daju nešto džabe. Ovo je samo sa namerom da smanje broj divljih priključaka.
 
Tacno bilo je otkljucano.Pisem po secanju pa ako nije nesto tacno ne zameri.
RTS1,2,PINK,B92,Prva,SK1,Grand i jos par kanala ne mogu svega da se setim.
 
Bas skoro sam nesto morao da skeniram sve te digitalne kanale na LG tv-u , pa sam se mucio da pronadjem kanal C-66 za kameru za video nadzor u zgradi i tako dalje..
Jedva sam uspeo da ga dodam i pronadjem..
Uglavnom , tada sam i primetio da je otkljucan od svih tih digitalnih ostao trenutno mislim samo Info kanal SBB-a . :ROFLMAO:
 
Da li si povezao mrezni kabl za D3?
Нисам сигуран да разумем питање. D3 је редовно повезан у струју и где већ треба и ТВ ми нормално ради. Међутим када пробам ову фору да вратим нешто да гледам поново - EPG dugme i program koji je obeležen plavom bojom - заправо не добијам ништа.
 
Нисам сигуран да разумем питање. D3 је редовно повезан у струју и где већ треба и ТВ ми нормално ради. Међутим када пробам ову фору да вратим нешто да гледам поново - EPG dugme i program koji je obeležen plavom bojom - заправо не добијам ништа.
Za vraćanje unazad se koristi mrežna konekcija sa serverima SBB-a. Treba da ti D3 STB bude spojen na koaksijalni kabl i na modem putem ethernet kabla u LAN 3 ili LAN 4 port.
 
Нисам сигуран да разумем питање. D3 је редовно повезан у струју и где већ треба и ТВ ми нормално ради. Међутим када пробам ову фору да вратим нешто да гледам поново - EPG dugme i program koji je obeležen plavom bojom - заправо не добијам ништа.
Mozda bi ti bilo najlakse da ti to nekako uslikas i spreda i pozadi taj tvoj risiver i da okacis slike , pa da strucni ljudi ovde vide koji je tacno risiver u pitanju.
Mada, verujem da imas PDS2100 model D3 risivera-i taj model nema modem u sebi,dakle on bi trebao da se spoji bas onako kako ti je Milan malopre i napisao. :)
 
Мислим да ћу наставити и даље да workaround решењем, ака Chromecast. Добијам оспице при самом помену помену да морам нешто престајати на њиховим уређајима, овако пустим на ЕОН ТВ, Cast опција се укључи и нађем шта ми се гледа. Ионако су то ретке ситуације пошто се све махом све репризира али ме је баш занимало каква је процедура.
 
Ima i jos jedna opcija- da trazi da mu se zameni PDS2100 za napredniji risiver PDS3K, ali bi verovatno morao da plati instalacionu taksu od oko 4 hiljade dinara jednokratno.
(a mozda bi morao da im placa onda jos i rentu mesecnu, mada to vec ne znam,nisam skroz siguran)
pa svakako neka se raspita kod SBB-a ... PDS3K D3 risiver je svakako bolji, zato sto ima u sebi modem i ne treba mu LAN kabl za uslugu unazad.
 
Ili da uključi LAN kabl u STB, ja i dalje mislim da je to bolje rešenje od zamene STB-a pošto svakako ima internet doveden do TV-a.
 
Још да им плаћам једнократне накнаде, хвала али не хвала :) После њиховог кикса од пре пар месеци где ме је њихог систем "грешком" пребацио на ЕОН пакет који садржи поред ТВ и НЕТ-а, још и Фиксну телефонију коју никад нисам тражио. Ово моје питање је било крајње информативне природе. Свакако хвала на помоћи и пруженим информацијама.
 
PDS3K D3 risiver ne treba lan za vracanje programa, ali mora da bude na istoj koaksijalnog grani na kojoj je modem. Meni u zgradi sbb instalacija ide preko zajednicke antene, tako da u svakoj sobi imam koaks uticnice u zidovima. Medjutim, samo u sobi u kojoj mi se nalaze PDS3K i modem mogu da vracam jer su medjusobno povezani koaksom. Dakle, koaks iz zida ide na spliter, a potom jedan kraj u modem, a drugi u PDS3K. Kada u drugoj sobi probam PDS3K, tada imam sliku ali nemam vracanje, jer ne postoji koaks veza sa modemom.
 
4682 и PDS3K имају свој модем, не треба им и не постоји њихова веза са неким екстерним модемом. Потребан је само сбб антенски кабл који улази у стан и иде, рачва се до сваког уређаја. Поред еон бокса, имам два 4682 а кратко време пре њих имао и PDS3K, све услуге на њима раде самостално.
 
Citam ovo i sticem utisak da SBB optika postoji samo u 2 ili 3 bloka na Novom Beogradu, stalno citam o koaksijalnim kablovima, paketima koji imaju brzine koje su za mene praistorija
 
4682 и PDS3K имају свој модем, не треба им и не постоји њихова веза са неким екстерним модемом. Потребан је само сбб антенски кабл који улази у стан и иде, рачва се до сваког уређаја. Поред еон бокса, имам два 4682 а кратко време пре њих имао и PDS3K, све услуге на њима раде самостално.
Zasto onda u drugoj sobi imam sliku a nemam vracanje? Ajd ako ti nije problem, probaj da izvuces koaks iz modema, pa probaj da li radi vracanje.
 
Ja tako u jednoj sobi nisam imao vraćanje unazad pa je dolazio tehničar i uklonio onaj high pass filter i posle je proradilo. U pitanju je uređaj 4682.
 
Ja tako u jednoj sobi nisam imao vraćanje unazad pa je dolazio tehničar i uklonio onaj high pass filter i posle je proradilo. U pitanju je uređaj 4682.
Ja nemam nikakav filter, samo utaknem kabl u koaksijalnu uticnicu u zidu, i ima sliku, ali nece da vraca. Probaj da izvuces koaks kabl iz modema, bas me interesuje da li tada vraca.
 
Jedno pitanjce da se ne smaram i zovem SBB, dakle danas potpisao novi ugovor i instalirali mi opremu dok nisam bio kuci. Uslov je bio da imam HBO i kao to je sredjeno medjutim kad udjem na bilo koji kanal iz HBO ponude kaze da nisam pretplacen na tu uslugu...
Zar kao novi korisnik nemam bar onih prvih mesec dana gratis a izgleda da je tako?! Treba li da je aktivaram na SBB portalu ili sta je u pitanju?
 
Izvukao sam sad koaks iz modema i zaista radi vracanje u sobi gde je modem. Medjutim, ne znam zasto ne radi u drugoj sobi. Dakle, u drugoj sobi jednostavno utaknem kabl u koaksijalnu uticnicu u zidu, ali nece da radi vracanje na PDS3K.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno