Šta je novo?
Popuniš podatke online i odabereš ekspozituru, zatim čekaš poziv iz centrale da ti potvrde zahtev i onda ideš u tu filijalu.
 
Jel mogu da se uplaćuju evri na bankomatima ili mora u ekspozituru?
 
Već sam napisao ali da ponovim. Erste bankomati primaju samo dinare, za podizanje i uplatu evra mora na šalter.
 
Inace, juce su mi priredili i novo iznenadjenje - posto sam otvorio racun u toku promocije 50% umanjenja na odrzavanje za naredna 3 mjeseca, prvi mjesec (svega 8-9 dana maja) su mi uredno dali "popust" (tako sto su naplatili odrzavanje za cijeli mjesec sa 50% umanjenja), ali drugi mjesec (znaci juni) su mi naplatili pun iznos odrzavanja!?! Bravo OTP! Konacno sam napisao prigovor, vise njih... A cekam pogodnu priliku da odem zatvoriti racun!
Apropo prigovora koji sam napisao OTP banci jos 3. jula (a vezano za nepostovanje ove promocije od 50% popusta na odrzavanje), danas mi stigao odgovor i to postom (wtf?!?)... Odbili su prigovor, prilozili su neki papir (skeniran) sa mojim potpisom (zaista sam potpisao, krastavac) na kom pise da promocija vazi mjesec dana (pritom nisam dobio svoju kopiju tog papira). Kakvi prevaranti, na sajtu jos uvijek jasno pise:
Odaberite Prestiž paket do 31.07.2021. i ostvarite 50% popusta na održavanje pakete u prva 3 meseca.
Ko je ovdje lud!?
Sto se mene tice, OTP su teski prevaranti, cuvajte se ljudi! Znaci podmetnu ti nekih 30 potpisa pa ti gledaj/citaj sta potpisujes (ako ti dozvole). Pravno gledajuci, oni su sve uradili po zakonu, ali ovo je cista obmana!
Savjet: Citajte ljudi sve sto potpisujete! U mom primjeru ovo je zaista sitnica, ali u pricipu mogu da nas ugrobare, s obzirom kakvim prasinarski forama se koriste (jos nisam vidio banku u kojoj nisam potpisao bar 20 papira za najobicniji tekuci racun).

Inace, da li je jos neko koristio ovu 50% promociju u OTP? Vidim da je imaju za sve pakete... Jesu li samo mene nasankali, ili nas ima vise?

P.S. Prvi put sam poslao prigovor NBS-u, za obmanu! Ne vjerujem da ce ista biti od toga, ali me iziritiralo pa sam odlucio da pokusam.
 
ako mozes ugasi ih i prebaci se u drugu banku..sberbanku i unicredit ce ti dati i pare ako preneses platu kod njih. ili kod druge banke. pa nek se oni zezaju

u sberbanci ti je jos i sve besplatno 6 meseci prvih...oovo za OTP uzasno ponasanje banke

sberbanka ti da 5k dinara i 6 meseci gratis a ovi iz OTP varaju za taj bedni popust na 3 meseca..uzasno da ponovim
 
ako mozes ugasi ih i prebaci se u drugu banku..sberbanku i unicredit ce ti dati i pare ako preneses platu kod njih. ili kod druge banke. pa nek se oni zezaju

u sberbanci ti je jos i sve besplatno 6 meseci prvih...oovo za OTP uzasno ponasanje banke

sberbanka ti da 5k dinara i 6 meseci gratis a ovi iz OTP varaju za taj bedni popust na 3 meseca..uzasno da ponovim
Nema vise kod Unicredit...
 
e da.
izvanjavam se sto cu sad staviti nesto van teme. ali ima donekle veze

devojka je 10tak godina uzela stambeni kredit u vojvodjanjskoj banci.sad je to OTP banka. uzeli su joj za obradu kredita oko 400e. sad da li sve to mora preko tuzbi ii dalje ili ima neka medijacija? ako neko ima neka licna iskustva, van onog sto google izvaci na ovu temu? :)
Njoj je cak i mrsko da se tuzi sa bankom ali steta da jojj to propadne
 
To se obično radi u kolektivnim tužbama i ko je opredeljen za OTP banku, a sigurno ima takvih, neka se priključi u jednoj od njih i ostvariće svoja prava. UniCredit bi navodno trebalo da krene sa povraćajem naknada onima koji su tužili bez parničenja.
 
To se obično radi u kolektivnim tužbama i ko je opredeljen za OTP banku, a sigurno ima takvih, neka se priključi u jednoj od njih i ostvariće svoja prava.
Ma jok... kod nas su zakonom valjda onemogućili kolektivne tužbe. Svako mora da tuži za sebe.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da, evo sad izguglao, a mnogi i dalje vrte tu priču ili prosto odbijaju da uzmu slučaj ukoliko je iz druge banke, što je nebulozno ako su tužbe individualne. Njena po navedenom bi bila isplativa jer na to ide i kamata, ali sad je pitanje i da li bi OTP pristupila sa isplatama samo po podnescima tužbi ili ne.
 
ako mozes ugasi ih i prebaci se u drugu banku..sberbanku i unicredit ce ti dati i pare ako preneses platu kod njih. ili kod druge banke. pa nek se oni zezaju
Upravo samo to i uradio, otvorio u SBER, zatvorio OTP!

Uzeo sam SBER Elite paket, ali nemam regularnu platu (preduzetnik pausalac), pa nisam kvalifikovan za free period ali nema ni veze... Ljudi izradili kartice za 10-ak dana (iako nista specijalno brzo, meni licno je ovo bilo brzinom svjetlosti, kad uporedim nedavna iskustva iz Intese, AIK-a i OTP-a), nude mnogo vise za slicne pare nego OTP, sve ispostovali u roku, neuporedivo korektniji odnos zaposlenih, dva odlaska na njihov takozvani ekspres salter i sve zavrseno (otvaranje/potpisivanje + podizanje kartica), plus bio sam i u jednoj regularnoj ekspozituri zbog uplate stednje, ukupno cekanje u redu 0 minuta, uvijek prvi na salteru (NS je u pitanju).

Elite paket iako skup (650 dinara), ispostavilo se da stedni racun koji daju u paketu vrati otprilike citav iznos odrzavanja (+/- par desetina dinara) jer sam prebacio svu stednju kod njih. Meni zasad ok kod njih... Znam da je to mozda samo pocetna sreca, tj. nisam imao nikakve ozbiljnije situacije/potrebe kod njih, ali u OTP nisu mogli ni da mi isporuce kartice nakon puna dva mjeseca (zatvorih racun a nikad ih ne vidjeh ocima), sluzbenici neljubazni i neprofesionalni, banka se koristi prljavim prasinarskim trikovima da te uvuce u svoju mrezu, cak su mi zagubili i licnu kartu sad kad sam zatvarao racun (za rubriku ne povjerovati, sreca pa sam bio priseban, pa sam skontao da mi nisu vratili LK).

OTP je banka za horor filmove! Doduse, to je moje iskustvo, moguce da samo nisam imao srece za neke stvari, ali da su neozbiljni i prevaranti, jesu itekako (iako su jedna od jacih finasijskih institucija u zemlju, dzabe im)!
 
da.ako imas dinare ili evre koje ne orocavas a cuvas ih na racunu kod njih za to dobijes te neke pare. i za par hiljada evra ili danara ko drzi neoroceno u sber banci ima barem besplatni tekuci racun :)
pri tom su pare uvek dostupne..sad to je donekle kao avista stednja :)
 
@Condor koliki je kurs za kupovinu evra? Ako se ne varam cak i u Elite paketu se placa provizija na placanje kroz e-banking?
 
da.ako imas dinare ili evre koje ne orocavas a cuvas ih na racunu kod njih za to dobijes te neke pare. i za par hiljada evra ili danara ko drzi neoroceno u sber banci ima barem besplatni tekuci racun :)
pri tom su pare uvek dostupne..sad to je donekle kao avista stednja :)
Upravo tako!
@Condor koliki je kurs za kupovinu evra? Ako se ne varam cak i u Elite paketu se placa provizija na placanje kroz e-banking?
Na Elite paketu povlasceni kurs za kupovinu EURA u ovom trenutku je 117.6159 RSD (svako dobije limit od 5.000 EURA mjesecno).
Na Elite paketu se placaju IPS nalozi, ali obicni ne, oni su bez provizije.
 
Dobar kurs? Pa toliko ti je u menjacnicama.
 
Ja najbolje sto sam video je 117.7 u menjacnicama, a u svakom slucaju necu svakog meseca da dizem stotine hiljada dinara u banci, nosim u menjacnicu da kupim evre i onda nazad u banku da ih stavim na devizni.
 
Vrlo jednostavno, onaj koji ne mozes dobiti svuda.
Ja najbolje sto sam video je 117.7 u menjacnicama, a u svakom slucaju necu svakog meseca da dizem stotine hiljada dinara u banci, nosim u menjacnicu da kupim evre i onda nazad u banku da ih stavim na devizni.
U tom slucaju, naravno. Za izbehavanje te gimnastike, kurs menjacnice je odgovarajuc, bar meni.
 
Dobar kurs? Pa toliko ti je u menjacnicama.
Je li tajna da napises gdje u Novom Sadu postoji mjenjacnica sa boljim kursem od 117.6159 RSD, tj. ra razlikom <=0.05 u odnosu na srednji (cak i da zanemarimo ako traze vece iznose za bolji kurs)?
 
Sberbanka nema cekove. I ti ips nalozi sto se plaćaju. Ostalo je sve na mestu.
 
Je li tajna da napises gdje u Novom Sadu postoji mjenjacnica sa boljim kursem od 117.6159 RSD, tj. ra razlikom <=0.05 u odnosu na srednji (cak i da zanemarimo ako traze vece iznose za bolji kurs)?
Narqvno da nije. Nije ni svaki dan isti kurs ali tu je. Na Bulevaru, kod Rim mobila. Ima jos al mi stao mozak kako se zovu menjacnice. Ima ih nekoliko po gradu.
 
Good to know. Mislim da znam koja bi to otprilike mjenjacnica mogla biti, ali nisam znao da imaju bas toliko dobar kurs.

Kao sto covjek iznad rece, meni je bas cimanje nosati novac po mjenjacnicama i zaista mi je dobar kurs u bankama jedna od must-have stavki (posto svaki mjesec kupujem znacajne kolicine deviza), ali nekad i pored toga dobro dodje klasicna mjenjacnica.

Sberbanka nema cekove. I ti ips nalozi sto se plaćaju. Ostalo je sve na mestu.

Jos jedna manja mana je sto nemaju uplatne bankomate za eure, ali uz dobar kurs na Elite paketu ovo i nije problem (na slabijim paketima bez povlascenog kursa moze biti).
 
Je li tajna da napises gdje u Novom Sadu postoji mjenjacnica sa boljim kursem od 117.6159 RSD, tj. ra razlikom <=0.05 u odnosu na srednji (cak i da zanemarimo ako traze vece iznose za bolji kurs)?
Prokurs vec mesecima 117.6 kupovni, ali kad imaju I to je za 1000 do 4900eura preko puta futoške, druga aleksandard zgrada, treca jevrejska i četvrta dunavska.
 
da.ako imas dinare ili evre koje ne orocavas a cuvas ih na racunu kod njih za to dobijes te neke pare. i za par hiljada evra ili danara ko drzi neoroceno u sber banci ima barem besplatni tekuci racun :)
pri tom su pare uvek dostupne..sad to je donekle kao avista stednja :)
To imam i ja na dinarskom računu u Eurobanci. E sad nije da dobijam besplatno održavanje ali smanji za 120-130 dinara mesečno.
 
Godisnje kamatne stope za stedne racune u SBER su 1.70% za dinarski i 0.45% za euro racun. Matematika je jasna, da bi se anuliralo cijelo odrzavanje ipak trebaju veci iznosi, ali ljudi sa visegodisnjom stednjom i/ili jakom zaradom mogu to da postignu. E sad, koliko god da zaradis mjesecno bolje je nego kod vecine drugih banaka koje u principu naplacuju tebi sto ti drze novac.
 
Godisnje kamatne stope za stedne racune u SBER su 1.70% za dinarski i 0.45% za euro racun. Matematika je jasna, da bi se anuliralo cijelo odrzavanje ipak trebaju veci iznosi, ali ljudi sa visegodisnjom stednjom i/ili jakom zaradom mogu to da postignu. E sad, koliko god da zaradis mjesecno bolje je nego kod vecine drugih banaka koje u principu naplacuju tebi sto ti drze novac.
pa pazi uvek je bolje orocavanje na godinu 3 ili 5 . kamate su bolje. Ali ko ima pare a na oročava ih ovo je super .... ali je lošije od oročene stednje svakako
 
Pa jes, ako imam vecu kolicinu bolje da stavim na pravu stednju nego ovako, al dobro bolje ista nego nista
 
Nazad
Vrh Dno