Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Cisto da vas informisem, izgleda da nova tura dolazi posto sam dobio poziv iz GC. Kazu stize sledece nedelje bundle sa dve igre, jos ne znaju koje tacno ali cenovno ce biti 70-80k.
 
I mene su zvali iz GC. Čekam da vidim koje su igre.
 
Na dan preordera, samo sto sam bio u onoj grupi kojoj nisu poslali predracun jer su znali da nece biti dovoljno konzola day 1, pa je ostalo da me obaveste kad stigne sledeca tura.... Od tad prodje evo jos malo pa god dana
auuuu izgleda da oni slabo postuju listu i redosled,hvala ti na odgovoru...
 
auuuu izgleda da oni slabo postuju listu i redosled,hvala ti na odgovoru...
Ili pak ne postuju uopste :) Imam teoriju, da im je najlakse da iscimaju ljude iz bg-a da dodju da pokupe i odmah plate da se ne cimaju sa kuririma i slanjem, nego lepo dodjes u radnju platis i to je to, razgrabi se za dan.
 
Ja sam u istoj ulici kao i prodavnica im, a mesecima ništa, tako da teorija propo :)

Odustao sam od njih, valjda će se uskoro digitalac moći nabaviti, krenulo je polako.
 
Da li CL daje znake zivota? Evo vec pratim neko vreme nikome nista od njih stizalo nije u skorije vreme, ja sam prema njihovim recima iz emaila bio 26 na listi ali vec neko vreme nista se ne desava… Preorderovao sam jos 26.9. prosle godine😂
 
Vezano za veštačke bundlove (konzola + igre, konzola + oprema) koji se nude kao jedina opcija za kupovinom PS5. Ako je kupovina na daljinu, a na računu su ostali artikli odvojeni od konzole, recimo 2 igre, zar ne bi mogle te igre da se vrate u roku od 14 dana? Pretpostavljam da može, samo je pitanje koliko ima cimanja oko toga.
 
Vezano za veštačke bundlove (konzola + igre, konzola + oprema) koji se nude kao jedina opcija za kupovinom PS5. Ako je kupovina na daljinu, a na računu su ostali artikli odvojeni od konzole, recimo 2 igre, zar ne bi mogle te igre da se vrate u roku od 14 dana? Pretpostavljam da može, samo je pitanje koliko ima cimanja oko toga.
Teorijski ako bi stavke na računu bile odvojene moglo bi.
 
Ili pak ne postuju uopste :) Imam teoriju, da im je najlakse da iscimaju ljude iz bg-a da dodju da pokupe i odmah plate da se ne cimaju sa kuririma i slanjem, nego lepo dodjes u radnju platis i to je to, razgrabi se za dan.
Nije ti dobra teorija. :D

Ja sam iz KG-a, a konzola mi je stigla iz NS, ne iz BG. Zvao sam da pitam oko isporuke, da vidim ko će da bude kući da je preuzme. Srećom, može i opcija i ostavljanja paketa na onim njihovim punktovima (OMV pumpe i neke trafike) ali nije bilo potrebe za tim. :)

@Alex stavke na računu su odvojene ali ko će da se cima s tim.
 
Odigraš i za 14 dana vratiš dvd, nije ovo amerika.
Možeš da ga vratiš ako je DOA, jer kako ćeš objasniti čime tačno nisi zadovoljan sa DVD kad opise igara imaš na svakom ćošku, znao si šta kupuješ.
Nije to usisivač pa da je bučniji ili slabije vuče nego što piše u specifikacijama, pa da menjaš.

Edit: Da predupredim pametne koji će da krenu da ukazuju da u roku od 14 dana možeš sve da vratiš bez obrazloženja ako je kupovina na daljinu u pitanju, i da tako piše u Zakonu o zaštiti potrošača i Ugovoro o kupovinu na daljinu. Da, piše, ali piše i na tarabi.
Možda i može ovo da se izgura, ali nisam siguran da je vredno vremena i živaca, pogotovo što se verovatno tretiraju sve kao bundle proizvod - jedna šifra, pa vraćaš ili ceo bundle ili ništa.
 
Poslednja izmena:
Zakonski ne moraš da navedeš čime si nezadovoljan. Kolega je vratio monitor tako. Nije imao problema. Doduše bila je normalna firma u pitanju.
 
Odigraš i za 14 dana vratiš dvd, nije ovo amerika.
Možeš da ga vratiš ako je DOA, jer kako ćeš objasniti čime tačno nisi zadovoljan sa DVD kad opise igara imaš na svakom ćošku, znao si šta kupuješ.
Nije to usisivač pa da je bučniji ili slabije vuče nego što piše u specifikacijama, pa da menjaš.

Edit: Da predupredim pametne koji će da krenu da ukazuju da u roku od 14 dana možeš sve da vratiš bez obrazloženja ako je kupovina na daljinu u pitanju, i da tako piše u Zakonu o zaštiti potrošača i Ugovoro o kupovinu na daljinu. Da, piše, ali piše i na tarabi.
Možda i može ovo da se izgura, ali nisam siguran da je vredno vremena i živaca, pogotovo što se verovatno tretiraju sve kao bundle proizvod - jedna šifra, pa vraćaš ili ceo bundle ili ništa.

Podneses zahtev da vracas proizvod i nema tu neke filozofije, oni moraju da ti odgovore u pisanoj formi. Ako prihvate tvoje vracanje dobijas pare nazad, ako stave da si odbijen, na taj nacin direktno i nedvosmisleno krse zakon i prosto takav odgovor nijedna ozbiljna firma nece dostaviti potrosacu jer ne zele da ih neki slepac tuzi zbog dve igrice, a ne moras ti direktno da ih tuzis. Posaljes jedan kratak mail udruzenjima za zastitu potrosaca i da vidis kako oni to odmah preuzmu na sebe. Pricam ovo jer sam tako izasao na kraj sa jednom aviokompanijom koja se bahatila i nije odgovorila na zahtev za nadoknadu stete preko 3 meseca, a zakonski imaju 60 dana (to je rok samo za aviokompanije iz nekog razliga ne znam ni ja), ali kad sam im prosledio mail od udruzenja, za 25 dana sve bilo gotovo i uplacen novac
 
Vezano za veštačke bundlove (konzola + igre, konzola + oprema) koji se nude kao jedina opcija za kupovinom PS5. Ako je kupovina na daljinu, a na računu su ostali artikli odvojeni od konzole, recimo 2 igre, zar ne bi mogle te igre da se vrate u roku od 14 dana? Pretpostavljam da može, samo je pitanje koliko ima cimanja oko toga.
Možeš da vratiš bez problema ukoliko robu vraćaš u stanju u kome je isporučena. U ovom slučaju igre moraju da budu neotvorene u celofanu i nema razloga da ti uskrate tvoje zakonskom pravo na odustajanje u roku od 14 dana od dana kada su ti proizvoid isporučeni.
 
Nije ti dobra teorija. :D

Ja sam iz KG-a, a konzola mi je stigla iz NS, ne iz BG. Zvao sam da pitam oko isporuke, da vidim ko će da bude kući da je preuzme. Srećom, može i opcija i ostavljanja paketa na onim njihovim punktovima (OMV pumpe i neke trafike) ali nije bilo potrebe za tim. :)

@Alex stavke na računu su odvojene ali ko će da se cima s tim.
U games-u? Kad si odradio rezervaciju? :D Onda def ne razumem kojim to redom idu i kako kontaktiraju ljude...
 
Treba li nekome PS5 konzola ? Pustili mi SMS iz Game Centra. Obzirom da sam svoj primerak nabavio ranije, rado bih ustupio svoju rezervaciju nekome kome je potrebna. Ne znam ništa da li je Ratchat and Clank bundle ili konzola + 2 igre. Javite se što pre, jer mislim da moram da im odgovorim što pre u toku dana.
 
Čitajući i prateći ovu temu od početka, mogu da pretpostavimo po kom redosledu idu otprilike.
Stavite se ulogu prodavca koji zove po tamo nekom spisku.
Pozove prvog, on se ne javlja jer gleda utakmicu.
Pozove drugog, on se ne javlja na nepoznate brojeve.
Pozove trećeg, on se ne javlja jer misli da su anketari.
Pozove četvrtog, on mu kaže da će razmisliti i javiti mu do sutra.
Pozove petog, on mu kaže da ne želi veštački napravljen bundle.
Pozive šestog, a on mu kaže da hoće Digital a ne Disk verziju.
Pozove sedmog, a on kaže da nije primio platu i da ne može sad da kupi.
Pozove osmog, on se već snašao i kupio.
Pozove devetog, a on još nije prodao ps4 pa neće sad da kupuje.
Itd...
A za sve to vreme mu dođu ili pozovu radnju nekoliko baja sa kešom i ne pitajući za cenu ili vrstu bundlea, hoće da kupe Ps5 odmah.
Šta bi vi radili da ste na mestu prodavca kome verovatno i plata zavisi od prodaje?
Zvali do besvesti i slušali razloge za nekupovinu ili ne odgovaranje na pozive?
Ove primere nisam izmislio nego su to ljudi ovde u temi pisali.
Zamislite koliko je takvih slučajeva bilo.
Ne kažem da nije bilo nekog dogovora i muvanja, naročito u početku ali scenario je otprilike takav jer ima mnogo neozbiljnih ljudi kao i klinaca koji su se sami prijavljivali bez znanja roditelja.
 
Da li nekome treba konzola i dve igre? Spidermen i destuction nešto. Iz gigatrona su me zvali da mi je stigla u beo Shopping centar ali ja idem na odmor i ne treba mi taj trošak sad. 76000 je cena. Ako neko hoće, treba da se ode u tu radnju, kaže da je na moje ime, plati i nosi konzolu i igre.
Na PM ako neko hoće, pa da prosledim detalje. Drže mi rezervaciju do nedelje.
 
Čitajući i prateći ovu temu od početka, mogu da pretpostavimo po kom redosledu idu otprilike.
Stavite se ulogu prodavca koji zove po tamo nekom spisku.
Pozove prvog, on se ne javlja jer gleda utakmicu.
Pozove drugog, on se ne javlja na nepoznate brojeve.
Pozove trećeg, on se ne javlja jer misli da su anketari.
Pozove četvrtog, on mu kaže da će razmisliti i javiti mu do sutra.
Pozove petog, on mu kaže da ne želi veštački napravljen bundle.
Pozive šestog, a on mu kaže da hoće Digital a ne Disk verziju.
Pozove sedmog, a on kaže da nije primio platu i da ne može sad da kupi.
Pozove osmog, on se već snašao i kupio.
Pozove devetog, a on još nije prodao ps4 pa neće sad da kupuje.
Itd...
A za sve to vreme mu dođu ili pozovu radnju nekoliko baja sa kešom i ne pitajući za cenu ili vrstu bundlea, hoće da kupe Ps5 odmah.
Šta bi vi radili da ste na mestu prodavca kome verovatno i plata zavisi od prodaje?
Zvali do besvesti i slušali razloge za nekupovinu ili ne odgovaranje na pozive?
Ove primere nisam izmislio nego su to ljudi ovde u temi pisali.
Zamislite koliko je takvih slučajeva bilo.
Ne kažem da nije bilo nekog dogovora i muvanja, naročito u početku ali scenario je otprilike takav jer ima mnogo neozbiljnih ljudi kao i klinaca koji su se sami prijavljivali bez znanja roditelja.
Malo masis poentu iako si procitao celu temu do sada.

Pre svega se odnosi na to da ljudi koji su se prijavili na spisak odavno, dakle čak i prošle godine, uopšte nisu kontaktirani a kada pošalju upit pismenim putem onda dobiju informaciju da su na listi pod nekim rednim brojem.

I onda čitaš temu i vidiš da je par ljudi samo pozvalo u datom trenutku ili se pojavio u radnji pitajući za PS5 i koji mu je prodat na kraju.

Tako da je to poenta… sada dal su svi iskreni na ovoj temi, to ne mogu da zaključim ali se sve svodi na to da su na listi a ipak nisu uopšte kontaktirani.
 
Malo masis poentu iako si procitao celu temu do sada.

Pre svega se odnosi na to da ljudi koji su se prijavili na spisak odavno, dakle čak i prošle godine, uopšte nisu kontaktirani a kada pošalju upit pismenim putem onda dobiju informaciju da su na listi pod nekim rednim brojem.

I onda čitaš temu i vidiš da je par ljudi samo pozvalo u datom trenutku ili se pojavio u radnji pitajući za PS5 i koji mu je prodat na kraju.

Tako da je to poenta… sada dal su svi iskreni na ovoj temi, to ne mogu da zaključim ali se sve svodi na to da su na listi a ipak nisu uopšte kontaktirani.
Apsolutno se slazem.
Nema razloga da se stavljamo u poziciju prodavca jer mu je to u opisu radnog mesta. Imas spisak i kontaktiras ljude po spisku pa ko odustane precrtavaj, markiraj kako god zelis, a ne da ides na eci-peci-pec i cimas kako je tebi lakse ili kako ti se vise svidja, jer spisak i nema neku poentu. Kapiram da ljudi odustaju i da ima dece, ali to ne umanjuje njihovu neprofesionalnost kad su ovakve stvari u pitanju... Narocito je neprofesionalno da ljude iz preordera (koji nisu platili) ali su na tom istom spisku od prvog dana, ne kontaktiras putem telefona ili mejla i obavestis o situaciji...
Opste rasulo...
 
Većina koja je na spisku dobijaće ponude sa konzolom i opremom ili igricom.
Imate priliku da uzmete konzolu, dva forumasa ponudila. Pre par dana sam isto ponudio, niko se nije javio.
Iskoristite priliku i preuzmite i ne razmišljajte o spiskovima osim ako baš hoćete klot varijantu (a pitanje je dal ćete i kada dobiti kada je spisak u pitanju)
 
Pratim temu već koji mesec i imam jedno pitanje: zašto vam toliko gori pod nogama da uzmete PS5? Nije kao da ima nešto puno igara, uglavnom remasteri i par ekskluziva. Zar nije logičnije sačekati da se smiri situacija, padnu cene, šta već?
 
Ja koliko vidim ovde u temi svi zele konzolu cimaju se za konzole zale se kako nemaju gde da kupe istu, a vec tri gospodina ponude dnevno rezervaciju i konzolu koju mogu odmah da preuzmu budu iskulirani i propadnu rezervacije. Izgleda mnogima se ni ne kupuje nego samo ovde da imaju sta da hejtuju ili pisu bilo sta za svakog…
 
Ja koliko vidim ovde u temi svi zele konzolu cimaju se za konzole zale se kako nemaju gde da kupe istu, a vec tri gospodina ponude dnevno rezervaciju i konzolu koju mogu odmah da preuzmu budu iskulirani i propadnu rezervacije. Izgleda mnogima se ni ne kupuje nego samo ovde da imaju sta da hejtuju ili pisu bilo sta za svakog…
pre bih rekao da ne zele da preplate konzolu
 
Samo da javim, da ljudi znaju situaciju, moja rezevacija je prosleđena jednom forumašu koji se prvi javio. Dobio sam još nekoliko poruka nakon toga pa da znate da je moj primerak otišao.
Što se tiče cene, osim činjenice da uvaljuju dve igre obavezno, ona je po meni korektna. U pitanju je retail cena. Ne može niže od toga. Sad, sto bih ja voleo da je u bundle ubačena npr F1 2021 ili novi basket, fudbal ili nešto treće to je druga stvar. Spidermen i ove ostale igre, po meni je mala cena da bi neko ko hoće odmah dobio konzolu. U ostalom, nije kao da se preplati konzola tipa 800-900 eur kao pre 6 meseci.
 
U games-u? Kad si odradio rezervaciju? :D Onda def ne razumem kojim to redom idu i kako kontaktiraju ljude...
GC ne Games. Prijavio sam se nekih 10-20 dana pre nego što su me pozvali (ne sećam se kog juna). Uz prijavu sam naveo da me zanima dodatna oprema, konkretko još jedan DS kontroler ali kako su napravili ponudu sa ovim igrama odustao sam od kontrolera (pitali me i to da li želim), Inače i mene su zvali iz Gigatrona.
 
Danas listam na forumu i citam nesto,a u medjuvremenu pose sat,dva od tog listanja i citanja po forumu dobijem poziv iz GC za rezervaciju PS5 koja ce biti za 7 dana...prijavio se 3 Jula(tacno 12 dana od prijave
 
Nazad
Vrh Dno