Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Ispravka sms prema Mts-u šalje trenutno. Prema Telenoru mu treba skoro minut. Ja sam u Telenor mreži. Prema Vipu nisam probao.
 
Kod mene na Redmi Note 9 pro Global verzija 12.0.3 od juče šalje normalno sms sa uključenom Volte uslugom. Pre toga je trebalo po minut da pošalje sms. Ništa nisam dirao na telefonu, izgleda da su rešili problem.
Hmm imali jos neko da potvrdi da su ovo konacno resili?
Ja na mom Poco f2 pro moram probati cim vidim kome da posaljem,a ko nema aktivan volte.
 
Hmm imali jos neko da potvrdi da su ovo konacno resili?
Ja na mom Poco f2 pro moram probati cim vidim kome da posaljem,a ko nema aktivan volte.
Druže samo prema Mts šalje odmah prema Telenoru skoro minut treba da pošalje sms, Vip nisam probao. Pozivi mi rade normalno već par meseci koliko je aktivirana usluga.
 
Čudno i ja isti paket imam, ali mi SMS apsolutno ne funkcioniše kad je VoLTE uključen... Kod mene je to na Redmi Note 9 Pro, koji telefon ti koristiš?
 
Kod mene je non stop uključen volte i sve funkcioniše bez ikakvih problema Note 20 Ultra
 
Tako piše na telenor sajtu, ali nadamo se da će pustiti i za ostale uređaje uskoro.
@hazmaju
zanimljivo kako čak i bugari nemaju podršku volte za tvoj model a imaju ih preko 100?
 
Poslednja izmena:
Ovde se na nekoliko strana žali na to da Volte ne radi na nepodržanim uređajima.
 
Da tačno, ali ljudi više to rade i pišu u nadi da će nekim čudom proraditi i na našim uređajima...:)
 
OK, znači tu ima faktora telefona i paketa na kom si... Meni VoLTE radi, ali ne i SMS kada je uključen, u Telenoru tvrde da je to zbog paketa (stari Total 2), a kada bih bio na podržanom paketu, navodno bi radilo... U svakom slučaju, za to ću sačekati Decembar, kada mi ističe ugovor.
Izvinjavam se na kuknjavi, ali mislim da sam u pravoj temi.
 
Nema veze sa paketom, barem moje iskustvo je takvo. Ženi na Redmi Note 8t nije hteo da šalje SMS. Ustvari jeste slao ali sa ogromnim kašnjenjem. Kupio sam joj Samsung A70 i sad ide sms momentalno. A isti paket je u pitanju, Total 2.
Kod mene na Huawei P30 Pro takođe sms šiba na oba broja (Telenor i A1, oba VoLTE).
Kod Xiaomi telefona ima problema sa slanjem SMSa, ne kod svih, mislim da ima veze sa verzijom MIUIa
 
Hvala za informaciju, proveriću stanje kada se bude opet ažurirala verzija MIUI, možda bude bolja priča... Šteta što je to problem, jer sam inače vrlo zadovoljan sa ovim telefonom i sa MIUI generalno. Ranije sam koristio razne druge mejnstrim telefone i u mnogo čemu, a za ovu cenu dajem prednost ovom koji sada koristim.
 
Jel na Samsung A52 radi volte?
 
Kakva je situacija za iPhone 12 Pro, vredili u opste?
 
Hvala za informaciju, proveriću stanje kada se bude opet ažurirala verzija MIUI, možda bude bolja priča... Šteta što je to problem, jer sam inače vrlo zadovoljan sa ovim telefonom i sa MIUI generalno. Ranije sam koristio razne druge mejnstrim telefone i u mnogo čemu, a za ovu cenu dajem prednost ovom koji sada koristim.
Ja na Poco f2 pro dobio MIUI 12.5 i cini mi se da je i gore...cesce pise da je poslata poruka,ali ne i dostavljena
 
Ja sam ponovo uključio VoLTE (Huawei Nova 5T) i sad radi bez problema. Nema prekida u toku razgovora, bar nisam primetio u nekih desetak poslednjih razgovora...
 
Hvala, na odgovoru.
Znaci samo da ih kontaktiram preko Twitter-a?
Bas me zanima da li ce hteti da radi na trenutnom paketu koji imam Total 4 (koji nije aktuelan)…

Jel se zna kada se uspostavi VoLTE poziv, a kada obican (na iPhone-u)? Ima li neka ikonica, indikator ili nista?
 
Hvala, na odgovoru.
Znaci samo da ih kontaktiram preko Twitter-a?
Bas me zanima da li ce hteti da radi na trenutnom paketu koji imam Total 4 (koji nije aktuelan)…

Jel se zna kada se uspostavi VoLTE poziv, a kada obican (na iPhone-u)? Ima li neka ikonica, indikator ili nista?
Ne pise ko na androidu lte ili i ne znam sta. Jednostavno imas 4g kad uspostavis poziv ne treba da te sa 4g prebaci na 3g niti kad te neko zove da ti telefon prebaci sa 4g na 3g. Konstantno treba da imas 4g mrezu u toku poziva.
Takodje primetices instant poziv kad nekog okrenes. Posebno ako uspostavljas vezu sa korisnikom koji isto ima lte upaljen.

radi super na iphone xs max i 12 pro max
 
Ok, hvala.
Samo jos ovo… jel normalno da i dalje izlazi ova poruka, opomena prilikom paljenja LTE-a?

Hvala
 

Prilozi

  • 40D3DCC5-C84A-49DA-9D07-181A93307AD8.jpeg
    40D3DCC5-C84A-49DA-9D07-181A93307AD8.jpeg
    44 KB · Pregleda: 49
Hvala, na odgovoru.
Znaci samo da ih kontaktiram preko Twitter-a?
Bas me zanima da li ce hteti da radi na trenutnom paketu koji imam Total 4 (koji nije aktuelan)…

Jel se zna kada se uspostavi VoLTE poziv, a kada obican (na iPhone-u)? Ima li neka ikonica, indikator ili nista?

Na iPhone-u ne postoji VoLTE indikator, nego ce u toku poziva pokazivati 4G kada je VoLTE poziv. Kada nije VoLTE poziv, tj odradi CSFB sa 4G na UMTS/GSM, pokazivace 3G ili 2G u toku poziva.
 
Aktivirao VoLTE na Telenor Total paketu, telefon iPhone 12 i sve radi bez greške (sms + calls)... Prilikom razgovora ostaje na 4G bez prelaska na 3G. Dali je ranije bilo problema, ne znam jer sam skoro aktivirao, ali sada radi savršeno... Doduše ogradili su se prilikom aktivacije da ne garantuju da će da radi jer zvanično iPhone nije na listi podržanih telefona, ali radi sve u 16 što bi se reklo. Moram da ih pohvalim jer su mi uvek izašli u susret i uvek na obostrano zadovoljstvo...
 
A kada si aktivirao, da li je izlazila ona poruka da nije podrzano od strane carrier-a?
 
Nije podržan iPhone od strane naših operatera, jer moraju potpisati neki ugovor sa Apple-om, onda neće poruka izlaziti. Na A1 radi npr samo ko ima volte uslugu, a pogotovo ko je na A1. Devojka npr u MTS-u nema volte, samo izbacuje call failed kad je pozovem.
 
Nazad
Vrh Dno