Šta je novo?

CM MasterAIr Am620m

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Imam problem sa montazom ovog coolera, backplate ne moze da pridje ploci i da to bude crvsto, sve sam radio kako pise u upustvu medjutim distanceri na srafovima J su previsoki da to zavrtnjevi tipa H mogu lepo da stegnu i da backplate pridje ploci i priljubi se uz nju. Meni to deluje da nije ok pa sam prekinuo montiranuje. Da li ovo ovako treba pa kada se stavi cooler stvar dodje na svoje ili je ovo definitivno nije u redu? Od delova za kacenje sve imam po stavkama kako je to napisano u upustvu. Na slici je oznaceno tacno na sta mislim.
 

Prilozi

  • Am620M.jpg
    Am620M.jpg
    166 KB · Pregleda: 44
Здраво,
управо сам завршио тестирање MasterAir MA612 кулера. Сличан проблем сам имао. Изгледа да мора тако, али нека потврди неко. На Крају, цео склоп изгледа стабилно, када се завршни шрафови заврну до краја.
 

Prilozi

  • 20210608_212015.jpg
    20210608_212015.jpg
    272.2 KB · Pregleda: 41
Здраво,
управо сам завршио тестирање MasterAir MA612 кулера. Сличан проблем сам имао. Изгледа да мора тако, али нека потврди неко. На Крају, цео склоп изгледа стабилно, када се завршни шрафови заврну до краја.
Namontirao sam i ja, da kada se usrafi cooler stabilno je, a nasao sa,m i video gde ije isto kao kod mene.
 
Nesto ipak tu nije ok, kada sam malo porazmislio nemoguce da je ovliki coooler tako moze da visi. Jeste on prilepi procesor na sebe i backplate nazad ali ovo je tralajvo resenno po meni, Za ovo treba da se dizajnira ljudsko kacenje koje koristiti originalni AM4 backplate. Ovo moze da napravi tesku havariju.
 
Poslednja izmena:
Здраво,
управо сам завршио тестирање MasterAir MA612 кулера. Сличан проблем сам имао. Изгледа да мора тако, али нека потврди неко. На Крају, цео склоп изгледа стабилно, када се завршни шрафови заврну до краја.
Definitivno tako ne moze da stoji, Mehanicko naprezanje izaziva deformisanje ploce, Mozda to i moze da radi neko vreme, ali ce vrlo brzo doci do problema, da ne npominjem demontazu coolera zbog ciscenja recimo, zamene paste, Ovim su totolano priomasili, Cm prozivodi nisu ni malo jeftini i dobro se napalcaju da bi se ovako nesto desavalo. Ovo je totlano nepriohvatljivo. Coller koji kosta vise od 120e i to vazdusni i da je prakticno kacenje za njega sklepano to je apsolutno nedospustivo.
 
Nešto tu kod tebe ne valja...



EDIT: Ako sam uopšte ubo model kulera...
 
Nema sta da ne valja, pogledaj ovaj video.


I just bought the Cooler Master ma620m and was super excited to use it, but every time I would get past the booting phase or windows login my system would freeze. I know why but don't know how to fix the issue. The problem is that the holes for mounting the coolers backplate and brackets are too big and the screws stick too far through. This causes an issue because it makes the mounting loose and the crashing occur because there's not enough contact and pressure on the cpu. My motherboard is the MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon Wifi. I love this cooler and dont want to have to return it or anything but I cant figure out how to get it to mount correctly because it has AM4 support and everything, and I even had my brother who knows more about this stuff help me with it and he doesn't know why the holes are too big/ screws are too small. I would prefer not to have to just throw a bunch of washers on it to make it fit, but any kind of advice helps.

(If needed I can put the cooler back on to provide an image or video to show how loose it is, which is very loose as it can be shaken around easily by hand when fully screwed in. If it is needed I'll need a couple days because I don't have the parts on me right now.)

Identicna problem se javlja velikom boroju ljudii, zavisi od toga koju seriju coolera su naboli. Ovo je greska Cooler Mastera.
 
Poslednja izmena:
Problem sam resio silikonskim podloskama.
 
Nazad
Vrh Dno