Šta je novo?

Days Gone

Shimec

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2007
Poruke
2,638
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X3D & DeepCool LS520SE
Matična ploča
MSI B550 Gaming Plus
RAM
2x16GB DDR4 3600MHz
GPU
Palit GameRock RTX 4080 OC
Storage
Samsung 860EVO 500GB, Samsung 970 Evo Plus 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Logitech G Pro X Wireless & HyperX Cloud AlphaS
PSU
NZXT C850
Kućište
MS Industrial Titan II Pro
Monitor
ASUS VG32VQ & LG CX 65"
Miš & tastatura
Logitech G502 Lightspeed & Redragon Vishnu
Ostale periferije
PS5
Laptop
Dell Precission 7760
Mobilni telefon
Samsung S20FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Xiaomi Mi Air Purifier 3C
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Bah, umesto GoW, Spiderman ili Bloodborne....
 
Ma mnogo ste vas dvojica optimisticni 🤔
Al jes, ima neke logike to za GoW.
 
Da dodam pošto niko nije...

Days Gone - https://store.steampowered.com/app/1259420/Days_Gone/ (release date: spring 2021.)

PC features include ultra-wide monitor support, unlocked framerates and improved graphics (increased level of details, field of view, foliage draw distances).

SYSTEM REQUIREMENTS​

  • MINIMUM:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: Windows 10 64-bits
    • Processor: Intel Core [email protected] or AMD FX [email protected]
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) or AMD Radeon R9 290 (4 GB)
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 70 GB available space
    • Additional Notes: SSD for storage and 16 GB of memory is recommended
  • RECOMMENDED:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: Windows 10 64-bits
    • Processor: Intel Core [email protected] or Ryzen 5 [email protected]
    • Memory: 16 GB RAM
    • Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) or AMD Radeon RX 580 (8 GB)
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 70 GB available space
    • Additional Notes: SSD for storage is recommended
 
Sys spec su Identicni HZDu sto naravno ima logike, jer je svaka ekskluziva radjena za jedan te isti hardver, tj PS4.
 
Poslednja izmena:
Evo i novih SS: Days Gone PC

Nisam odigrao igru na PS-u i sada ja super prilika da se predje na PCu. Nesto sam vise hajpan za ovu igru nego RE8 da budem iskren, posebno nakon onog demo-a.
 
Isti slucaj, deluje mi vrhunski i nadam se da je igra mnogo duza nego sto ce biti RE8. Jos Bloodborne da bace na PC i sta ces vise :D
 
Pa igra je pre godinu dana izasla na PS4 - odavno je poznato da prelazak traje i do 40-50 sati.
 
Pa igra je pre godinu dana izasla na PS4 - odavno je poznato da prelazak traje i do 40-50 sati.
Nisam ispratio uopste, tek u zadnje vreme kada su najavili za PC pa nisam ni znao koliko treba vremena da se predje. Jos bolje svakakao da se mogu posvetiti malo duze.
 
Vec ima i narodna verzija.
 
Upravo igram (steam verziju), prva 2h djeluju super, igra ima mnogo mad max vibe-a, pa kome je sjela ta igra ima da i ovo zavoli jako brzo. Sto se tice optimizacije vrlo dobro radi i koliko vidim nemaju problema ni oni sa slabijim masinama. Mnogo bolji start nego recimo kod HZD-a. Evo i par slicica:
20210518093902_1.jpg
 

Prilozi

  • 20210518095217_1.jpg
    20210518095217_1.jpg
    250.3 KB · Pregleda: 24
  • 20210518095224_1.jpg
    20210518095224_1.jpg
    340.4 KB · Pregleda: 32
  • 20210518121843_1.jpg
    20210518121843_1.jpg
    440.8 KB · Pregleda: 34
  • 20210518124918_1.jpg
    20210518124918_1.jpg
    313.8 KB · Pregleda: 35
^ Ma super je igra, ja je baš nedavno hvalio na temi "igre za PS4"...
Gledam ove tvoje fotke i malo mi je razočarenej kako nisu unapredili baš nešto grafiku, jer je ipak igra rađena za prastari PS4 hardver, iako je i takva i više nego pristojna...
Vidim fura se samostrel - moj čovek... :)
 
^ Ma super je igra, ja je baš nedavno hvalio na temi "igre za PS4"...
Gledam ove tvoje fotke i malo mi je razočarenej kako nisu unapredili baš nešto grafiku, jer je ipak igra rađena za prastari PS4 hardver, iako je i takva i više nego pristojna...
Vidim fura se samostrel - moj čovek... :)

Igram vec satima, meni je stvarno fantasticna, ne znam od kud onakav hejt prema igri, ali eto sto ljudi - sto cudi sto bi rekli. Sto se tice grafike kada uporedim sa ps5 verzijom (imam i nju, mada je nisam igrao 1h sveukupno) vidim da je na PCu naravno ljepsa slika zbog native 4K rezolucije, isto tako bolje su teksture i vise detalja ima pogotov kada se gleda u daljinu, to bi mu bilo to, naravno mogle je to puno bolje ali i ovako stvarno izgleda jako dobro. Sony je evo pustio i oficijelni PC launch trailer sto je po meni jedan od boljih u skorije vrijeme:

 
^ Malo jeste bolja grafika, ali minimalno, bar ovako kad ne gledam uživo...

Nego nisu baš morali u traileru prikazati pola scena sa kraja igre... :)

Svakako, po meni, jedna od podcenjenijih PS4 igara... Pisao sam u PS4 temi, po meni bolja ili u najmanju ruku rame uz rame sa TLOU (poredim ih zbog slične tematike).
 
Evo dobrog poredjenja od strane DF-a izmedju PC i PS5 verzije:

 
^ Malo jeste bolja grafika, ali minimalno, bar ovako kad ne gledam uživo...

Nego nisu baš morali u traileru prikazati pola scena sa kraja igre... :)

Svakako, po meni, jedna od podcenjenijih PS4 igara... Pisao sam u PS4 temi, po meni bolja ili u najmanju ruku rame uz rame sa TLOU (poredim ih zbog slične tematike).
Od meni poznatih, po mom mišljenju najpotcenjenija igra sigurno. Ni sam nisam hteo da je igram dokle god nije došla džabe uz ps5 jer sam poverovao review-ovima nažalost.
Takodje, meni lično je igra 3 puta bolja od TLOU iako znam da je teško porediti jer ne pripadaju istoj generaciji igara (nisam igrao tlou2 pa ne mogu sa tim da uporedim)
 
da li je neko kupovao po nekoj povoljnijoj ceni da se ne kockam sa grey market sajtovima posto mi se par puta desilo da kljuc ne radi iako pise global za region?
 
da li je neko kupovao po nekoj povoljnijoj ceni da se ne kockam sa grey market sajtovima posto mi se par puta desilo da kljuc ne radi iako pise global za region?
Uzeo je drug s Kinguin-a za nekih 30eur i radi mu sve super, bez problema. Sada da li ima povoljnije od toga nemam pojma.
 
hvala. uzeo sam u medjuvremenu na steamu i uveliko igram. za sada mi bas lezi i svidja mi se okruzenje. igra odlicno radi i izgleda.
 
uf kako uzasna optimizacija gledao review od ACG kad je rekao da fps pada sa stabilnih 60 na ispod 20 ali kod mene je mnogo gore igram normalno 5 min 50fps pa onda zakoci na 2fps CPU usage 0% i tako 5 min pa se odbaguje cak i option i main menu zakoce tako ne radi ni alt f4 dok se samo od sebe ne odbaguje
 
Kako bre sad uzasna, gledam po Steamu ljudi govore kako je fenomenalna. Da nisu potrebni oni najnoviji drajveri?
 
uf kako uzasna optimizacija gledao review od ACG kad je rekao da fps pada sa stabilnih 60 na ispod 20 ali kod mene je mnogo gore igram normalno 5 min 50fps pa onda zakoci na 2fps CPU usage 0% i tako 5 min pa se odbaguje cak i option i main menu zakoce tako ne radi ni alt f4 dok se samo od sebe ne odbaguje

Zavisi koji hardver imas i koja si podesavanja ukljucio u igri, ali igra je odradjena vrhunski.
 
Slazem se, optimizacija je extra odradjena, 1080 rez lockujem na 60, fps sve na high i dve stavke na medium ! GTX 1060/i5 6600K
Mada, ovakve igre su idealne za velike ekrane, pa sam probao na TV-u, 4k ne vredi :), ali zato iznenadjujuce lepo radi u 1440 rez
mogu da igram sa misom i tastaturom, sto nije slucaj sa ostalim PS portovima
 
Slazem se, optimizacija je extra odradjena, 1080 rez lockujem na 60, fps sve na high i dve stavke na medium ! GTX 1060/i5 6600K
Mada, ovakve igre su idealne za velike ekrane, pa sam probao na TV-u, 4k ne vredi :), ali zato iznenadjujuce lepo radi u 1440 rez
mogu da igram sa misom i tastaturom, sto nije slucaj sa ostalim PS portovima
Ista konfiguracija i isto je lock na 60, sa manjim dipovima kad sam na motoru. Sve u svemu, radi mi bolje od HZD na primer.

Završio sam uvod u igru, deluje zanimljivo ali ništa specijalno, daću joj još par sati šanse da me uvuče.
 
igra radi bez greske i odlicno je optimizovana. kod mene se ne spusta ispod zakljucanih 100 frejmova na ultrawide ekranu. za 7 sati igre nisam naisao ni na jedan bugic.
sto se tice same igre, za mene je fenomenalna i bas mi je legla.
 
izgleda da je bio neki bug kad sam uklj igru ponovo proradila perfektno prvi put cak i onaj sonijev logo je bagovao
 
Nazad
Vrh Dno